Райымбек аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 36-194 "Райымбек ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Райымбек аудандық мәслихатының 2025 жылғы 29 қазандағы № 47-247 шешімі
Райымбек аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Райымбек аудандық мәслихатының "Райымбек ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 36-194 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 206 379 тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. кірістер 5 639 041 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 784 413 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 40 475 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер 3 022 мың теңге;
трансферттер түсімдері 3 811 131 мың теңге;
2) шығындар 6 438 030 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 106 294 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 228 056 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 121 762 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 904 065 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 904 065 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері 975 326 мың теңге;

О внесении изменений в решение Райымбекского районного маслихата от 30 декабря 2024 года № 36-194 "О бюджете Райымбекского района на 2025-2027 годы"
Решение Райымбекского районного маслихата Алматинской области от 29 октября 2025 года № 47-247
Райымбекский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Райымбекского районного маслихата "О бюджете Райымбекского района на 2025-2027 годы" от 30 декабря 2024 года № 36-194 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 206 379) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. доходы 5 639 041 тысячa тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 784 413 тысячи тенге;
неналоговые поступления 40 475 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 3 022 тысячи тенге;
поступления трансфертов 3 811 131 тысяча тенге;
2) затраты 6 438 030 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 106 294 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 228 056 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 121 762 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-)936 176 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 904 065 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 904 065 тысяч тенге;

қарыздарды өтеу 128 089 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 56 828 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Райымбек аудандық мәслихаттың "Жергілікті өзін-өзі басқару, бюджет, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту, туризм, инновациялық даму, өнеркәсіп, құрылыс, көлік, коммуникация, энергетика, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, ауылшаруашылығы және жер қатынастарын реттеу, қоршаған ортаны қорғау, табиғи ресурстарды тиімді пайдалану жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

погашение займов 128 089 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 56 828 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Райымбекского районного маслихата "По местному самоуправлению, бюджету, развитию малого и среднего предпринимательства, туризму, инновационному развитию, промышленности, строительству, транспорту, связи, энергетике, жилищно-коммунальному хозяйству, сельскому хозяйству и регулированию земельных отношений, охране окружающей среды, эффективному использованию природных ресурсов".

4. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы С. Мусирбаев
Райымбек аудандық мәслихатының 2025 жылғы 29 қазандағы № 47-247 шешіміне қосымша
Райымбек аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы "Райымбек ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" № 36-194 шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
I. Кірістер

4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата С. Мусирбаев
Приложение к решению Райымбекского районного маслихата от 29 октября 2025 года № 47-247
Приложение 1 к решению Райымбекского районного маслихата от 30 декабря 2024 года № 36-194 "О бюджете Райымбекского района на 2025-2027 годы"
Районный бюджет на 2025 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

242 651
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
35 388
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 798
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
19 150
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 831
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
92 292
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
91 192
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
146 605
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
145 605
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69 321
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 589
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
65 795
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
8 900
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
1 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 147 161
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 360 761
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 077 744
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
608
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
30 382
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
1 046 754
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
283 017
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша
30 121
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
78 543
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер

242 651
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
35 388
006
Оказание жилищной помощи
1 798
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
19 150
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся
2 831
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
92 292
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
91 192
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
146 605
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
145 605
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
69 321
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 589
028
Услуги лицам из группы риска, столкнувшимся с трудными ситуациями из-за угрозы силы или проявления силы
65 795
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике
8 900
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 000
094
Выдача жилищных сертификатов в качестве социальной помощи
1 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 147 161
1
Жилищное хозяйство
1 360 761
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 077 744
003
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
608
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
30 382
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1 046 754
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
283 017
001
По реализации государственной политики на местном уровне в сфере жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
30 121
003
Капитальные расходы государственного органа
78 543
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам