Қарасай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 29-3 "Қарасай ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 12 тамыздағы № 40-3 шешімі
Қарасай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қарасай ауданы мәслихатының "Қарасай ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 29-3 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімінің 1-тармағы жаңа редакцияда жариялансын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 84 857 305 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 55 371 916 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 25 174 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 5 093 091 мың теңге;
трансферттер түсімі 24 367 124 мың теңге;
2) шығындар 88 891 550 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 150 679 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 283 104 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 132 425 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;

О внесении изменений в решение Карасайского районного маслихата от 26 декабря 2024 года № 29-3 "О бюджете Карасайского района на 2025-2027 годы"
Решение Карасайского районного маслихата Алматинской области от 12 августа 2025 года № 40-3
Карасайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Карасайского района "О бюджете Карасайского района на 2025-2027 годы" от 26 декабря 2024 года № 29-3 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 84 857 305 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 55 371 916 тысяч тенге;
неналоговые поступления 25 174 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 5 093 091 тысяча тенге;
поступления трансфертов 24 367 124 тысячи тенге;
2) затраты 88 891 550 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 150 679 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 283 104 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 132 425 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобритение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 4 184 924 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 4 184 924 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 3 483 021 мың теңге;
қарыздарды өтеу 338 149 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 040 052 мың теңге.
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарасай аудандық мәслихатының төрағасы Б. Айнабеков
Қарасай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 12 тамыз 2025 жылғы №40-3 шешіміне 1-қосымша

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 4 184 924 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 4 184 924 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 3 483 021 тысяча тенге;
погашение займов 338 149 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1 040 052 тычячи тенге.
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Карасайского районного маслихата Б. Айнабеков
Приложение 1 к решению Карасайского районного маслихата от 12 августа 2025 года № 40-3

98 890
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
450
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
391 689
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
18 874
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
211 544
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 416 857
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
200 471
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
162 471
001
Жергiлiктi деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді iске асыру саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
75 495
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтiк төлемдердi есептеу, төлеу мен жеткiзу бойынша қызметтерге ақы төлеу
12 583
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
59 403
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
14 990
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлiмi
38 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
38 000
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
11 192 140
1
Тұрғын үй шаруашылығы
6 561 208
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлiмi
92 277
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
92 277
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
5 306 736
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
29 873
004
Инженерлік- коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
106 120
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
5 170 743
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 162 195
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
60 992
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 017
005
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
10 000
006
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету

98 890
006
Оказание жилищной помощи
450
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
391 689
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
18 874
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
211 544
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 416 857
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
200 471
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
162 471
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
75 495
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
12 583
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
59 403
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
14 990
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
38 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
38 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
11 192 140
1
Жилищное хозяйство
6 561 208
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
92 277
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
92 277
467
Отдел строительства района (города областного значения)
5 306 736
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
29 873
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
106 120
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
5 170 743
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 162 195
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
60 992
003
Капитальные расходы государственного органа
2 017
005
Организация сохранения государственного жилищного фонда
10 000
006
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан

24 334
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
137 490
09
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану
1 606 643
1
Отын және энергетика
1 606 643
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 606 643
009
Жылу энергетикалық жүйені дамыту
1 606 643
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесiн қорғау, жер қатынастары
5 974 480
1
Ауыл шаруашылығы
31 142
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
31 142
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 142
6
Жер қатынастары
5 870 610
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
5 870 610
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45 861
004
Жердi аймақтарға бөлу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
34 445
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
2 000
123
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша ағымдағы шығыстарға іс-шаралар өткізу
5 788 304
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы,қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
72 728
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
72 728
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
72 728
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
64 085
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
64 085
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
34 133
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 133
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі
29 952
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

24 334
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
137 490
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
1 606 643
1
Топливо и энергетика
1 606 643
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 606 643
009
Развитие теплоэнергетической системы
1 606 643
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
5 974 480
1
Сельское хозяйство
31 142
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
31 142
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
31 142
6
Земельные отношения
5 870 610
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
5 870 610
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
45 861
004
Организация работ по зонированию земель
34 445
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
2 000
123
Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения, а также в целях развития агломераций по ходатайству акимов областей, городов республиканского значения, столицы, а также по поручению Президента Республики Казахстан за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
5 788 304
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
72 728
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
72 728
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
72 728
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
64 085
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
64 085
467
Отдел строительства района (города областного значения)
34 133
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
34 133
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
29 952
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне