Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы VIII-35-161 "Еңбекшіқазақ ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2025 жылғы 17 желтоқсандағы № 51-233 шешімі
Еңбекшіқазақ аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының "Еңбекшіқазақ ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № VIII-35-161 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 205157 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімінің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 44 837 272 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 20 860 650 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 559 732 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 1 472 489 мың теңге;
трансферттер түсімі 21 944 401 мың теңге;
2) шығындар 50 007 033 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 60 963 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 228 056 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 167 093 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 тенге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 5 230 724 мың теңге;

О внесении изменений в решение Енбекшиказахского районного маслихата от 26 декабря 2024 года № VIII-35-161 "О бюджете Енбекшиказахского района на 2025-2027 годы"
Решение Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 17 декабря 2025 года № 51-233
Енбекшиказахский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Енбекшиказахского районного маслихата "О бюджете Енбекшиказахского района на 2025-2027 годы" от 26 декабря 2024 года № VIII-35-161 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 205157) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 44 837 772 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 20 860 650 тысяч тенге;
неналоговые поступления 559 732 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 1 472 489 тысяч тенге;
поступление трансфертов 21 944 401 тысяча тенге;
2) затраты 50 007 033 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 60 963 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 228 056 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 167 093 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 5 230 724 тысячи тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 5 230 724 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 8 284 748 мың теңге;
қарыздарды өтеу 3 119 083 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 65 059 мың теңге.
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының төрағасы Б. Ахметов

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 5 230 724 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 8 284 748 тысяч тенге;
погашение займов 3 119 083 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 65 059 тысяч тенге.
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Енбекшиказахского районного маслихата Б. Ахметов

004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
143 538
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 847
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
220 101
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
23 729
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
179 990
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 699 420
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
177 979
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
165 085
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
84 764
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 104
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 500
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
61 727
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
14 990
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
12 894
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
12 894
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
24 893 560
1
Тұрғын үй шаруашылығы
12 863 779
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
735 521
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
219 435
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
297 722
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
218 364
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
12 128 258
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау

004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
143 538
006
Оказание жилищной помощи
5 847
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
220 101
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
23 729
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
179 990
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 699 420
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
177 979
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
165 085
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
84 764
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 104
021
Капитальные расходы государственного органа
1 500
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
61 727
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
14 990
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
12 894
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
12 894
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
24 893 560
1
Жилищное хозяйство
12 863 779
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
735 521
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
219 435
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
297 722
113
Целевые текущие трасферты нижестоящим бюджетам
218 364
467
Отдел строительства района (города областного значения)
12 128 258
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда