Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы VIII-35-161 "Еңбекшіқазақ ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 қазандағы № 48-218 шешімі
Еңбекшіқазақ аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының "Еңбекшіқазақ ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № VIII-35-161 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 205157 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімінің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 44 377 262 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 20 945 154 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 619 492 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 1 450 940 мың теңге;
трансферттер түсімі 21 361 676 мың теңге;
2) шығындар 48 439 705 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 147 467 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 314 560 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 167 093 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 тенге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 4 209 910 мың теңге;

О внесении изменений в решение Енбекшиказахского районного маслихата от 26 декабря 2024 года № VIII-35-161 "О бюджете Енбекшиказахского района на 2025-2027 годы"
Решение Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 24 октября 2025 года № 48-218
Енбекшиказахский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Енбекшиказахского районного маслихата "О бюджете Енбекшиказахского района на 2025-2027 годы" от 26 декабря 2024 года № VIII-35-161 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 205157) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 44 377 262 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 20 945 154 тысячи тенге;
неналоговые поступления 619 492 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 1 450 940 тысяч тенге;
поступление трансфертов 21 361 676 тысяч тенге;
2) затраты 48 439 705 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 147 467 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 314 560 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 167 093 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 4 209 910 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 4 209 910 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 7 263 934 мың теңге;
қарыздарды өтеу 3 119 083 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 65 059 мың теңге.
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының төрағасы Б. Ахметов

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 4 209 910 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 7 263 934 тысячи тенге;
погашение займов 3 119 083 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 65 059 тысяч тенге.
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Енбекшиказахского районного маслихата Б. Ахметов
Приложение к решению Енбекшиказахского

145 512
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
8 647
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
238 776
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
25 708
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
179 990
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 699 420
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
171 479
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
158 585
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
80 764
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 104
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 500
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
59 227
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
14 990
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
12 894
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
12 894
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
23 032 549
1
Тұрғын үй шаруашылығы
10 848 681
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
715 611
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
215 435
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
297 722
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
202 454
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
10 133 070
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
3 228 731
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 266 076
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
5 638 263
2
Коммуналдық шаруашылық
11 129 905

145 512
006
Оказание жилищной помощи
8 647
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
238 776
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
25 708
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
179 990
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 699 420
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
171 479
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
158 585
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
80 764
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 104
021
Капитальные расходы государственного органа
1 500
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
59 227
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
14 990
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
12 894
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
12 894
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
23 032 549
1
Жилищное хозяйство
10 848 681
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
715 611
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
215 435
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
297 722
113
Целевые текущие трасферты нижестоящим бюджетам
202 454
467
Отдел строительства района (города областного значения)
10 133 070
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
3 228 731
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 266 076
098
Приобретения жилья коммунального жилищного фонда
5 638 263
2
Коммунальное хозяйство
11 129 905