"Orion Minerals" жауапкершiлiгi шектеулі серiктестiгiне жария сервитут белгілеу туралы
Алматы облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 21 мамырдағы № 230 қаулысы
Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 17-бабының 1-1) тармақшасына, 71-1-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабына сәйкес, 2025 жылғы 10 ақпандағы №3128-EL Қатты пайдалы қазбаларды барлауға арналған лицензия негізінде және 2025 жылғы 30 сәуірдегі №ЗТ-2025-01435513 "Orion Minerals" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің өтінішін қарай келе Жамбыл ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Orion Minerals" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне, Алматы облысы Жамбыл ауданы Үңгіртас ауылдық округінің аумағында орналасқан жер учаскелері жер пайдаланушылардан алынбай, алаңы 313,69 гектар жер учаскесінде қатты пайдалы қазбаларды барлау жұмыстарын жүргізу үшін 2031 жылдың 10 ақпанына дейінгі мерзімге жария сервитут белгіленсін.
2. "Orion Minerals" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне жер учаскелерін нысаналы мақсаты бойынша пайдалануға жарамды күйге келтіру және жер пайдаланушылармен жасасқан шартта шығынды өтеу бойынша міндеттерін және басқа да шарттарды анықтау ұсынылсын.

Об установлении публичного сервитута товариществу с ограниченной ответственностью "Orion Minerals"
Постановление акимата Жамбылского районного Алматинской области от 21 мая 2025 года № 230
В соответствии с подпунктом 1-1) статьи 17, пунктом 2 статьи 71-1 Земельного кодекса Республики Казахстан, статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основании лицензии на разведку твердо полездьных ископаемых №3028-EL от 10 февраля 2025 года, согласно заявлении от 30 апреля 2025 года №ЗТ-2025-01435513 товариществу с ограниченной ответственностью "Orion Minerals" акимат Жамбылского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить товариществу с ограниченной ответственностью "Orion Minerals" без изъятия земельных участков у землепользователей публичный сервитут сроком до 10 февраля 2031 года для проведения разведку твердо полездьных ископаемых на земельном участке площадью 313,69 гектара, расположенном на территории Унгиртаского сельского округа Жамбылского района Алматинской области.
2. Рекомендовать товариществу с ограниченной ответственностью "Orion Minerals" привести земельные участки в состояние, пригодное для использования по целевому назначению, и определить в договоре с землепользователями обязанности по возмещению убытков и другие условия.

3. "Жамбыл ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Алматы облысы бойынша "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалына жіберуді;

3. Государственному учреждению "Отдел земельных отношений Жамбылского района" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Алматинской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;