Алматы облыстық мәслихатының 2024 жылғы 18 желтоқсандағы № 31-160 "Алматы облысының 2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облыстық мәслихатының 2025 жылғы 22 қазандағы № 42-232 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 96-бабының 4-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 15 қазандағы "2025 жылға арналған республикалық бюджеттің көрсеткіштерін түзету және "2025 – 2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 10 желтоқсандағы № 1046 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" № 864 қаулысына сәйкес Алматы облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алматы облыстық мәслихатының "Алматы облысының 2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" 2024 жылғы 18 желтоқсандағы № 31-160 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 204913 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 841 896 180 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша – 145 472 950 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 17 216 817 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 423 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 679 204 990 мың теңге;
2) шығындар – 839 174 421 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 27 177 770 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 41 457 006 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 14 279 236 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 6 522 458 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 6 522 458 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -30 978 469 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 30 978 469 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 2, 3, 4-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"2. Бірыңғай бюджеттік сыныптаудың кірістер сыныптамасының "Ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы" коды бойынша түсімдер Еңбекшіқазақ және Қарасай аудандары бойынша 10% мөлшерінде облыстық бюджетке, Іле, Талғар аудандары бойынша 50% мөлшерінде облыстық бюджетке, Қонаев қаласы бойынша 43% мөлшерінде облыстық бюджетке, басқа аудандар мен Алатау қаласы бойынша 100% мөлшерінде аудандық және Алатау қаласының бюджетіне түсетіні белгіленсін.";

О внесении изменений в решение Алматинского областного маслихата от 18 декабря 2024 года № 31-160 "Об областном бюджете Алматинской области на 2025-2027 годы"
Решение Алматинского областного маслихата от 22 октября 2025 года № 42-232
В соответствии с пунктом 4 статьи 96 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2025 года № 864 "О корректировке показателей республиканского бюджета на 2025 год и внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2024 года № 1046 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025 – 2027 годы" Алматинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Алматинского областного маслихата "Об областном бюджете Алматинской области на 2025-2027 годы" от 18 декабря 2024 года № 31-160 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 204913) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 841 896 180 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 145 472 950 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 17 216 817 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 423 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 679 204 990 тысяч тенге;
2) затраты – 839 174 421 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 27 177 770 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 41 457 006 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 14 279 236 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 6 522 458 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 6 522 458 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -30 978 469 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 30 978 469 тысяч тенге.";
пункты 2, 3, 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. Установить, что поступления по коду классификации доходов единой бюджетной классификации "Корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора" зачисляются по Енбекшиказахскому и Карасайскому районам в размере 10% в областной бюджет, по Илийскому, Талгарскому районам в размере 50% в областной бюджет, по городу Қонаев в размере 43% в областной бюджет, по другим районам и городу Алатау в размере 100% зачисляются в районный и бюджет города Алатау.";

"3. Бірыңғай бюджеттік сыныптаудың кірістер сыныптамасының:
"Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" бойынша Балхаш, Кеген, Райымбек, Ұйғыр аудандары бойынша 100% мөлшерінде аудандық бюджетке, Іле, Қарасай, Талғар аудандары бойынша 100% мөлшерінде облыстық бюджетке, Еңбекшіқазақ ауданы бойынша 15% мөлшерінде облыстық бюджетке, Жамбыл ауданы бойынша 32% мөлшерінде облыстық бюджетке, Алатау қаласы бойынша 92% мөлшерінде облыстық бюджетке, Қонаев қаласы бойынша 60% мөлшерінде облыстық бюджетке түсетіні;
"Төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы" бойынша түсімдер Балқаш, Еңбекшіқазақ, Жамбыл, Кеген, Райымбек, Ұйғыр аудандары және Алатау қаласы бойынша 100% мөлшерінде аудандық және Алатау қаласының бюджетіне, Іле, Қарасай, Талғар аудандары бойынша 100% мөлшерінде облыстық бюджетке, Қонаев қаласы бойынша 50% мөлшерінде облыстық бюджетке түсетіні;
"Төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" бойынша түсімдер 100% мөлшерінде аудандық және қалалық бюджеттерге түсетіні белгіленсін.";
"4. Бірыңғай бюджеттік сыныптаудың кірістер сыныптамасының "Әлеуметтік салық" коды бойынша түсімдер Балқаш, Кеген, Райымбек аудандары және Алатау қаласы бойынша 100% мөлшерінде аудандық және Алатау қаласының бюджетіне, Іле, Қарасай, Талғар аудандары бойынша 100% мөлшерінде облыстық бюджетке, Еңбекшіқазақ ауданы бойынша 60% мөлшерінде облыстық бюджетке, Жамбыл ауданы бойынша 80% мөлшерінде облыстық бюджетке, Ұйғыр ауданы бойынша 95% мөлшерінде облыстық бюджетке, Қонаев қаласы бойынша 91% мөлшерінде облыстық бюджетке түсетіні белгіленсін.";
көрсетілген шешімнің 9, 10, 11-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттерден облыстық бюджетке берілетін трансферттердің көлемі 67 809 657 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттерден трансферттер түсімдерін бөлу Алматы облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
"10. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 33 302 295 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
ішкі істер органдарының азаматтық қызметшілері қатарындағы медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге 3 385 мың теңге;
табиғатты қорғау және арнаулы мекемелер жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге 1 050 333 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге 1 082 428 мың теңге;

"3. Установить, что поступления по коду классификации доходов единой бюджетной классификации:
"Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты" зачисляются по Балхашскому, Кегенскому, Райымбекскому, Уйгурскому районам в размере 100% в районный бюджет, по Илийскому, Карасайскому, Талгарскому районам в размере 100% в областной бюджет, по Енбекшиказахскому району в размере 15% в областной бюджет, по Жамбылскому району в размере 32% в областной бюджет, по городу Алатау в размере 92% в областной бюджет, по городу Қонаев в размере 60% в областной бюджет;
"Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты" зачисляются по Балхашскому, Енбекшиказахскому, Жамбылскому, Кегенскому, Райымбекскому, Уйгурскому районам и городу Алатау в размере 100% в районный и городской бюджет города Алатау, по Илийскому, Карасайскому, Талгарскому районам в размере 100% в областной бюджет, по городу Қонаев в размере 50% в областной бюджет;
"Индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты" зачисляются в размере 100% в районные бюджеты и бюджеты городов.";
"4. Установить, что поступления по коду классификации доходов единой бюджетной классификации "Социальный налог" зачисляются по Балхашскому, Кегенскому, Райымбекскому и городу Алатау в размере 100% в районный и городской бюджет, по Илийскому, Карасайскому, Талгарскому районам в размере 100% в областной бюджет, по Енбекшиказахскому району в размере 60% в областной бюджет, по Жамбылскому району в размере 80% в областной бюджет, по Уйгурскому району в размере 95% в областной бюджет, по городу Қонаев в размере 91% в областной бюджет.";
пункты 9, 10 и 11 указанного решения изложить в новой редакции:
"9. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год объем трансфертов, передаваемых из районных бюджетов (бюджетов городов областного значения) в областной бюджет в сумме 67 809 657 тысяч тенге.
Распределение поступлений трансфертов из районных бюджетов (бюджетов городов областного значения) определяется на основании постановления акимата Алматинской области.";
"10. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год предусмотрены поступления целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 33 302 295 тысяч тенге, в том числе на:
повышение заработной платы медицинских работников из числа гражданских служащих органов внутренних дел 3 385 тысяч тенге;
повышение заработной платы работников природоохранных и специальных учреждений 1 050 333 тысяч тенге;
проведение противоэпизоотических мероприятий 1 082 428 тысяч тенге;

ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіруді жүргізуге арналған құралдарды (бұйымдарды) және атрибуттарды сатып алуға 151 955 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға 1 047 578 мың теңге;
еңбек мобильділігі орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге 156 847 мың теңге;
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарының медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге 99 154 мың теңге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге 271 057 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға 9 327 567 мың теңге;
мектепке дейінгі мемлекеттік білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға 34 524 мың теңге;
ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға 64 948 мың теңге;
жекеменшік орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға 7 789 408 мың теңге;
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға 2 979 034 мың теңге;
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі мемлекеттік білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға 5 585 мың теңге;
"Ауылда денсаулық сақтауды жаңғырту" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жағынан жарақтандыруға 566 700 мың теңге;
жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жағынан жарақтандыруға 2 105 588 мың теңге;
вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға 855 748 мың теңге;
денсаулық сақтау ұйымдары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге 105 468 мың теңге;
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғынжайлар сатып алуға 5 352 568 мың теңге;
мемлекеттік дене шынықтыру және спорт ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға 31 427 мың теңге;
аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) әкімдерін сайлауды қамтамасыз ету және өткізу 220 993 мың теңге.";
"11. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 79 621 783 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер түсімдері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде орта білім беру объектілерін салу 58 621 496 мың теңге;

приобретение средств (изделий) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных 151 955 тысяч тенге;
обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан 1 047 578 тысяч тенге;
обеспечение деятельности центров трудовой мобильности 156 847 тысяч тенге;
повышение заработной платы медицинских работников центров оказания специальных социальных услуг 99 154 тысяч тенге;
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий 271 057 тысяч тенге;
увеличение оплаты труда педагогов организаций дошкольного образования 9 327 567 тысяч тенге;
увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций дошкольного образования 34 524 тысяч тенге;
увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых 64 948 тысяч тенге;
размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования 7 789 408 тысяч тенге;
увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования 2 979 034 тысяч тенге;
увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования 5 585 тысяч тенге;
материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне в рамках пилотного национального проекта "Модернизация сельского здравоохранения" 566 700 тысяч тенге;
материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне 2 105 588 тысяч тенге;
закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов 855 748 тысяч тенге;
повышение заработной платы работников организаций здравоохранения местных исполнительных органов 105 468 тысяч тенге;
приобретение жилищ коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения 5 352 568 тысяч тенге;
увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций физической культуры и спорта 31 427 тысяч тенге;
обеспечение и проведение выборов акимов районов (городов областного значения) 220 993 тысяч тенге.";
"11. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год предусмотрены поступления целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета в сумме 79 621 783 тысяч тенге, в том числе на:
строительство объектов среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа" 58 621 496 тысяч тенге;

инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға 1 440 570 мың теңге;
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту 10 037 633 мың теңге;
қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту 887 133 мың теңге;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға 850 000 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға 3 465 367 мың теңге;
денсаулық сақтау объектілерін салу, реконструкциялау және сейсмикалық күшейту 1 414 040 мың теңге;
жерүсті су ресурстарын ұлғайтуға 2 655 544 мың теңге;

развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры 1 440 570 тысяч тенге;
развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах 10 037 633 тысяч тенге;
развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах 887 133 тысяч тенге;
развитие транспортной инфраструктуры 850 000 тысяч тенге;
развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" 3 465 367 тысяч тенге;
строительство, реконструкцию и сейсмоусиление объектов здравоохранения 1 414 040 тысяч тенге;
увеличение водности поверхностных водных ресурсов 2 655 544 тысяч тенге;

газ тасымалдау жүйесін дамыту 250 000 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 16, 17 және 18-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"16. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте қоршаған ортаны қорғау және объектілерді дамыту жөніндегі іс-шараларды өткізуге 1 373 959 мың теңге сомасында көзделсін.";
"17. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге және көлік инфрақұрылымын дамытуға 24 573 555 мың теңге сомасында көзделсін.";

развитие газотранспортной системы 250 000 тысяч тенге.";
пункты 16, 17 и 18 указанного решения изложить в новой редакции:
"16. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год на проведение мероприятий по охране окружающей среды и развития объектов в сумме 1 373 959 тысяч тенге.";
"17. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год на обеспечение функционирования автомобильных дорог и развитие транспортной инфраструктуры в сумме 24 573 555 тысяч тенге.";

"18. Алматы облысы әкімдігінің 2025 жылға арналған резервi 4 962 144 мың теңге сомасында бекітілсін.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Мәслихат төрағасы Қ. Байғоджаев
Алматы облыстық мәслихатының 2025 жылғы "__" _____________ "Алматы облыстық мәслихатының 2024 жылғы 18 желтоқсандағы "Алматы облысының 2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" № 31-160 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" № _______ шешіміне қосымша

"18. Утвердить резерв акимата Алматинской области на 2025 год в сумме 4 962 144 тысяч тенге.";
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата К. Байгоджаев
Приложение к решению Алматинского областного маслихата
от "__" _______ 2025 года № ______
"О внесении изменений в решение Алматинского областного маслихата от 18 декабря 2024 года № 31-160 "Об областном бюджете Алматинской области на 2025-2027 годы"

450 270
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
181 746
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
13 906
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
167 892
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
263 500
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
8 075
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
8 138 809
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
20 369 314
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
7 152 073
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
6 273 243
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 168 507
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 753 565
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
267 307
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
725 875
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 211 045
076
Әлеуметтік қорғау саласында жартылай стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
146 944
261
Облыстың білім басқармасы
872 830
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
487 569
037
Әлеуметтік сауықтандыру
101 235
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
110 766
201
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
173 260
271
Облыстың құрылыс басқармасы
6 000
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
6 000
2
Әлеуметтiк көмек
9 566 385
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы

450 270
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
181 746
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
13 906
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
167 892
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
263 500
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
8 075
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
8 138 809
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
20 369 314
1
Социальное обеспечение
7 152 073
256
Управление координации занятости и социальных программ области
6 273 243
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 168 507
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 753 565
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
267 307
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
725 875
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 211 045
076
Предоставление специальных социальных услуг в условиях полустационара в области социальной защиты
146 944
261
Управление образования области
872 830
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
487 569
037
Социальная реабилитация
101 235
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
110 766
201
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
173 260
271
Управление строительства области
6 000
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
6 000
2
Социальная помощь
9 566 385
256
Управление координации занятости и социальных программ области

9 566 385
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
9 566 385
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
3 650 856
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 650 856
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
392 084
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 125
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
784 278
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қауіпі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
473 415
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
295 384
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
70 849
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
568 942
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 058 779
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
51 456 287
1
Тұрғын үй шаруашылығы
160 000
772
Облыстың тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және абаттандыру басқармасы
160 000
054
Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін азаматтардың жекелеген санаттарына төлемдер
160 000
2
Коммуналдық шаруашылық
51 296 287
271
Облыстың құрылыс басқармасы
3 945 164
030
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
3 945 164
771
Облыстың энергетика және сумен жабдықтау басқармасы
46 254 570
001
Жергілікті деңгейде энергетика және сумен жабдықтау саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
329 241
003
Елдi мекендердi газдандыру
442 224
004
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
353 337
005
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
656 296
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
497 088
012
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
52 626
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
684 005
114
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
42 307 926
124
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша, сондай-ақ агломерацияларды дамыту мақсатында облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдерінің өтініштері бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша даму шығыстарына іс-шаралар өткізу

9 566 385
068
Программа занятости
9 566 385
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
3 650 856
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3 650 856
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
392 084
007
Капитальные расходы государственного органа
7 125
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
784 278
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
473 415
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
295 384
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
70 849
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
568 942
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 058 779
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
51 456 287
1
Жилищное хозяйство
160 000
772
Управление жилищно-коммунального хозяйства и благоустройства области
160 000
054
Выплаты отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде
160 000
2
Коммунальное хозяйство
51 296 287
271
Управление строительства области
3 945 164
030
Развитие коммунального хозяйства
3 945 164
771
Управление энергетики и водоснабжения области
46 254 570
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и водоснабжения
329 241
003
Газификация населенных пунктов
442 224
004
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
353 337
005
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
656 296
011
Капитальные расходы государственного органа
497 088
012
Развитие коммунального хозяйства
52 626
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
684 005
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
42 307 926
124
Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения, а также в целях развития агломераций по ходатайству акимов областей, городов республиканского значения, столицы, а также по поручению Президента Республики Казахстан за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы

750 000
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
40 000
021
Малды қолдан ұрықтандыратын, мал шаруашылығы өнiмi мен шикiзатын дайындайтын мемлекеттік пункттердi, ауыл шаруашылығы малын соятын алаңдарды, пестицидтердi, улы химикаттарды және олардың ыдыстарын арнайы сақтау орындарын (көмiндiлердi) ұстау және жөндеу
7 121
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
378 203
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
50 082
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
777 864
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
9 069 528
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
10 200 530
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
4 602 824
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
356 893
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
1 408
271
Облыстың құрылыс басқармасы
2 834 276
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
2 834 276
719
Облыстың ветеринария басқармасы
6 159 653
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
242 668
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 220
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
370 555
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
95 118
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
15 000
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
148 759
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
4 808 909
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
266 319
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру

750 000
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
40 000
021
Содержание и ремонт государственных пунктов искусственного осеменения животных, заготовки животноводческой продукции и сырья, площадок по убою сельскохозяйственных животных, специальных хранилищ (могильников) пестицидов, ядохимикатов и тары из-под них
7 121
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
378 203
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
50 082
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
777 864
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
9 069 528
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
10 200 530
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
4 602 824
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
356 893
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
1 408
271
Управление строительства области
2 834 276
020
Развитие объектов сельского хозяйства
2 834 276
719
Управление ветеринарии области
6 159 653
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
242 668
003
Капитальные расходы государственного органа
5 220
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
370 555
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
95 118
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
15 000
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
148 759
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
4 808 909
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
266 319
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)

55 150
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
151 955
2
Су шаруашылығы
3 887 613
770
Облыстың су ресурстары және ирригация басқармасы
3 887 613
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
20 000
004
Ерекше авариялы су шаруашылығы құрылыстары мен гидромелиорациялық жүйелердi қалпына келтiру
193 362
005
Су шаруашылығы объектілерін дамыту
3 674 251
3
Орман шаруашылығы
4 185 987
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
4 185 987
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
4 128 951
006
Жануарлар дүниесін қорғау
57 036
4
Балық шаруашылығы
380 000
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
380 000
034
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы), сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіру өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
380 000
5
Қоршаған ортаны қорғау
1 583 538
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
1 425 716
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
207 403
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
565 151
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 176
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
436 592
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
214 394
772
Облыстың тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және абаттандыру басқармасы
157 822
013
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
157 822
6
Жер қатынастары
6 064 403
251
Облыстың жер қатынастары басқармасы
6 064 403
001
Облыс аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
205 726
003
Жер қатынастарын реттеу
64 413
010
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 960
125
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша, сондай-ақ агломерацияны дамыту мақсатында облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдерінің өтініштері бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша ағымдағы шығыстарға арналған аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

55 150
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
151 955
2
Водное хозяйство
3 887 613
770
Управление водных ресурсов и ирригации области
3 887 613
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
20 000
004
Восстановление особо аварийных водохозяйственных сооружений и гидромелиоративных систем
193 362
005
Развитие объектов водного хозяйства
3 674 251
3
Лесное хозяйство
4 185 987
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
4 185 987
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
4 128 951
006
Охрана животного мира
57 036
4
Рыбное хозяйство
380 000
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
380 000
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества аквакультуры (рыбоводства), а также племенного рыбоводства
380 000
5
Охрана окружающей среды
1 583 538
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
1 425 716
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
207 403
008
Мероприятия по охране окружающей среды
565 151
013
Капитальные расходы государственного органа
2 176
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
436 592
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
214 394
772
Управление жилищно-коммунального хозяйства и благоустройства области
157 822
013
Развитие объектов охраны окружающей среды
157 822
6
Земельные отношения
6 064 403
251
Управление земельных отношений области
6 064 403
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории области
205 726
003
Регулирование земельных отношений
64 413
010
Капитальные расходы государственного органа
5 960
125
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения, а также в целях развития агломераций по ходатайству акимов областей, городов республиканского значения, столицы, а также по поручению Президента Республики Казахстан за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы