Өтеусіз негізде әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2025 жылғы 5 тамыздағы № 428 бұйрығы
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Бекітілсін:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Сот-сараптама қызметі туралы есеп нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Лицензия негізінде сот-сараптама қызметімен айналысатын, оларға қатысты бұзушылық фактілері анықталған адамдардың саны және "Сот-сараптама қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына сәйкес қабылданған шаралар туралы есеп нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес Зияткерлік меншік объектілеріне қатысты тексерістердің және құқық бұзғаны үшін анықталған құқықбұзушылықтардың және жауапкершілікке тартылған адамдардың саны туралы нысаны;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес Қызметінде бұзушылықтар анықталған нотариустар мен заң консультанттар палаталарының саны және заңнама талаптарына сәйкес қолданылған шаралар туралы есеп нысаны;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес Мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсетуде заңнама талаптарын бұзған адвокаттар мен заң консультанттарына қатысты қабылданған шаралар туралы есеп нысаны.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Стратегиялық жоспарлау және ұйымдастыру-талдау жұмысы департаменті осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Аппарат басшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің міндетін атқарушы
Б. Жақселекова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің Ұлттық
статистика бюросы
Бұйрыққа 1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының бірыңғай платформасы www.gov.kz/memleket/entities/adilet
Әкімшілік нысанның атауы: "Сот-сараптама қызметі туралы мәліметтер"
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: СЭ-1 нысаны
(нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі)
Кезеңділік: жылдық
Есепті кезең: 20 __ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот - сараптамалары орталығы (бұдан әрі – Орталық).
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 20 қаңтарына дейін
ЖСН/БСН
(деректерді жеке адамдар ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды)
Жинау әдісі (қағаз жеткізгіште, электронды түрде, телефон арқылы сауал салудың компьютерлендірілген жүйесі, қағаз жеткізгішті пайдалана отырып интервьюердің жеке сауал салуы кезінде, дербес есептеу құрылғысын пайдалана отырып, интервьюердің жеке сауал салуы кезінде): электронды түрде электронды құжат айналымы ақпараттық жүйесі арқылы.
"Сот-сараптама қызметі туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан

Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных на безвозмездной основе
Приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 5 августа 2025 года № 428
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Форму отчета о судебно-экспертной деятельности согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Форму отчета о количестве лиц, занимающихся судебно-экспертной деятельностью на основании лицензии в отношении которых установлены факты нарушений и принятые меры в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан "О судебно-экспертной деятельности" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Форму отчета о количестве проверок, выявленных правонарушений и лиц, привлеченных к ответственности за нарушения прав на объекты интеллектуальной собственности согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Форму отчета о количестве нотариусов, палат юридических консультантов, в деятельности которых выявлены нарушения и принятые меры в соответствии с требованиями законодательства" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) Форму отчета о количестве адвокатов и юридических консультантов, в отношении которых приняты меры за нарушение требований законодательства при оказании гарантированной государством юридической помощи" согласно приложению 5 к настоящему приказу.
2. Департаменту стратегического планирования и организационно-аналитической работы обеспечить размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Руководителя Аппарата Министерства юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
и.о. Министра юстиции
Республики Казахстан
Б. Жакселекова
"СОГЛАСОВАНО"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Представляется в Министерство юстиции Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: единая платформа интернет-ресурсов госорганов www.gov.kz/memleket/entities/adilet
Наименование административной формы: "Сведения о судебно-экспертной деятельности"
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма СЭ-1
(краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы).
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20__ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: РГКП "Центр судебных экспертиз Министерства юстиции Республики Казахстан" (далее – Центр).
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно, до 20 января года, следующего за отчетным периодом.
ИИН/БИН
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора (на бумажном носителе, в электронном виде, посредством компьютеризированной системы телефонного опроса, при личном опросе интервьюером с использованием бумажного носителя, при личном опросе интервьюером с использованием персонального вычислительного устройства): в электронном виде посредством информационной системы электронного документооборота.
Форма, предназначенная для сбора административных данных "Сведения о судебно-экспертной деятельности"

1-бөлім. Сот-сараптамасын жүргізу туралы мәліметтер
Көрсеткіштің атауы
Сараптамалар/ ғимараттар саны/бірлік
1
2
3
1
Орындалған қайталама сараптамалардың жалпы саны
оның ішінде:
1.1
есепті кезеңдегі расталған қорытындылары бар қайталама сараптамалардың саны
1.2
есепті кезеңде ішінара расталған қорытындылармен орындалған қайталама сараптамалардың саны
1.3
есепті кезеңдегі расталмаған қорытындылары бар қайталама сараптамалардың саны
2
Есепті кезеңде түскен материалдардың жалпы саны:
оның ішінде:
2.1
алдыңғы есепті кезең материалдарының қалдығы
2.2
есепті кезеңде түскен материалдардың саны
3
есепті кезеңдегі сарапшы қорытындыларының жалпы санынан және орындаусыз қайтарулардан тұратын жалпы аяқталған материалдардың саны:
оның ішінде:
3.1
қорытындылар саны
3.2
қорытынды берудің мүмкін еместігі туралы хабарламалар саны
3.3
орындаусыз қайтарулар саны
4
сот-сараптамасын жүргізу үшін арнайы жарақтандырылған үй-жайларға қойылатын стандарттар мен талаптарға сәйкес келетін ғимараттардың саны (2021 жылдан бастап өспелі қорытындысымен)
2-бөлім. Сот-сарапшыларының жалпы саны және олардың біліктілікті арттырудан өткендері туралы мәліметтер
1
2
3
Көрсеткіштің атауы
Сот-сарапшылары мен медициналық персоналдың саны/ бірлік
1.
Біліктілігін арттырудан өткен сот-сарапшыларының саны
2.
Құрылымға сәйкес сот-сарапшыларының жалпы саны
3-бөлім. Синтетикалық есірткілерді анықтау бойынша сот сараптамасын жүргізу мерзімдерін қысқарту бойынша мәліметтер
Көрсеткіштің атауы
Сот-сараптамасының саны/ бірлік
1
2
3
1.
1-ден 3 объектіге дейінгі зерттеулерді ескере отырып, синтетикалық есірткілерді анықтау бойынша тағайындалған сараптамалар саны
2.
1-ден 3 объектіге дейінгі зерттеулерді ескере отырып, синтетикалық есірткілерді анықтау бойынша 10 күнге дейін аяқталған сараптамалар саны
3.
1-ден 3 объектіге дейінгі зерттеулерді ескере отырып, синтетикалық есірткілерді анықтау бойынша 5 күнге дейін аяқталған сараптамалар саны
4.

Раздел 1. Сведения о производстве судебных экспертиз
№ строки
Наименование показателя
Количество экспертиз/зданий/ единиц
1
2
3
1.
Общее количество выполненных повторных экспертиз
в том числе:
1.1
количество повторных экспертиз с подтвержденными выводами за отчетный период
1.2
количество выполненных повторных экспертиз с частично подтвержденными выводами за отчетный период
1.3
количество повторных экспертиз с неподтвержденными выводами за отчетный период
2
общее количество поступивших материалов за отчетный период:
в том числе:
2.1
остатки материалов предыдущего отчетного периода
2.2
количество поступивших материалов за отчетный период
3
общее количество завершенных материалов за отчетный период, состоящее из общего количества заключений эксперта и возвратов без исполнения:
в том числе:
3.1
количество заключений
3.2
количество сообщений о невозможности дать заключение
3.3
количество возвратов без исполнения
4
количество зданий, соответствующих стандартам и требованиям к специально оснащенным помещениям для производства судебной экспертизы (с нарастающим итогом с 2021 года)
Раздел 2. Сведения об общем количестве судебных экспертов и повышении их квалификации
№ строки
Наименование показателя
Количество судебных экспертов и медицинского персонала
1
2
3
1.
Количество судебных экспертов, прошедших повышение квалификации
2.
Общее количество судебных экспертов согласно структуре
Раздел 3. Сведения по сокращению сроков производства судебной экспертизы по определению синтетических наркотиков
№ строки
Наименование показателя
Количество судебных экспертиз/ единиц
1
2
3
1.
Количество назначенных экспертиз по определению синтетических наркотиков с исследованием от 1 до 3 объектов
2.
Количество завершенных экспертиз по определению синтетических наркотиков до 10 дней с учетом исследований от 1 до 3 объектов
3.
Количество завершенных экспертиз по определению синтетических наркотиков до 5 дней с учетом исследований от 1 до 3 объектов
4.

1-ден 3 объектіге дейінгі зерттеулерді ескере отырып, синтетикалық есірткілерді анықтау бойынша 3 күнге дейін аяқталған сараптамалар саны
4-бөлім. Сот-сараптамасы органының материалдық-техникалық базасын жаңғырту туралы мәліметтер
Көрсеткіштің атауы
Ғимараттар саны/ бірлік
1
2
3
1.
"Сот сараптамасын жүргізуге арналған арнайы жарақтандырылған үй-жайларға қойылатын стандарттар мен талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2017 жылғы 28 наурыздағы №310 бұйрығына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актілерінің мемлекеттік реестрінде № 14972 болып тіркелген) жабдықтардың тиістілігінің заттай нормасы
2.
Есептік кезеңінің басында жабдықтардың нақты болуы
3.
Есептік кезеңде есептен шығаруға жататын жабдықтардың саны (100% тозған, әрі қарай пайдалануға жарамсыз)
4.
Есептік кезеңде сатып алуға жоспарланған жабдықтар саны
5.
Есептік кезеңде сатып алынған жабдықтар саны
Атауы _______________________________________________________
Мекен-жайы__________________________________________________
Телефон _____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________
Орындаушы __________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға__________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектісі болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
________________________________________________________
Ескертпе: "Сот-сараптама қызметі туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме осы нысанға сәйкес қосымшада жазылған.
"Сот-сараптама қызметі туралы
мәліметтер" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған нысанға
қосымша
"Сот-сараптама қызметі туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме (Нысан СЭ-1, жылдық)
1. Осы түсіндірме "Сот-сараптама қызметі туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі талаптарды айқындайды.
2. Осы Нысанды жүргізудің негізгі міндеті сот-сараптама саласында мәліметтерді жүйелендіру, есепке алу және жинауды қамтамасыз ету болып табылады.
3. Нысанды Орталық қызметкері толтырады.
4. Нысан келесідей толтырылады:
1-бөлімнің 1-жолдың 3-бағанында орындалған қайталама сараптамалардың жалпы саны көрсетіледі және 1.1–1.3-жолдарды қамтиды;
1-бөлімнің 1.1-1.3-жолдардың 3-бағанында есепті кезеңдегі расталған қорытындылары бар қайталама сараптамалардың саны, есепті кезеңде ішінара расталған қорытындыларымен орындалған қайталама сараптамалардың саны және есепті кезеңдегі расталмаған қорытындылары бар қайталама сараптамалардың саны көрсетіледі;
1-бөлімнің 2-жолдың 3-бағанында есепті кезеңде келіп түскен материалдардың жалпы саны көрсетіледі және 2.1 – 2.2- жолдарды қамтиды;
1-бөлімнің 2.1–2.2-жолдардың 3-бағанында алдыңғы есепті кезең материалдарының қалдықтары және есепті кезеңге түскен материалдардың саны көрсетіледі;
1-бөлімнің 3-жолдың 3-бағанында есепті кезеңдегі сарапшы қорытындыларының және орындаусыз қайтарулардың жалпы санынан тұратын есепті кезең үшін аяқталған материалдардың саны көрсетіледі және 3.1–3.3-жолдарды қамтиды;
1-бөлімнің 3.1-3.3-жолдардың 3-бағанында қорытындылар саны, қорытынды берудің мүмкін еместігі туралы хабарламалар саны, орындаусыз қайтарулар саны;
1-бөлімнің 4-жолдың 3-бағанында сот-сараптамасын жүргізу үшін арнайы жарақтандырылған үй-жайларға қойылатын стандарттар мен талаптарға сәйкес келетін ғимараттардың саны көрсетіледі (2021 жылдан бастап өспелі қорытындысымен);
2-бөлімнің 1-жолдың 3-бағанында біліктілігін арттырудан өткен сот-сарапшыларының саны көрсетіледі;
2-бөлімнің 2-жолдың 3-бағанында құрылымға сәйкес сот-сарапшыларының жалпы саны көрсетіледі;
3-бөлімнің 1-жолдың 3-бағанында 1 ден 3 объектіге дейінгі зерттеулерді ескере отырып, синтетикалық есірткілерді анықтау бойынша тағайындалған сараптамалар саны көрсетіледі;
3-бөлімнің 2-жолдың 3-бағанында 1 ден 3 объектіге дейінгі зерттеулерді ескере отырып, синтетикалық есірткілерді анықтау бойынша 10 күнге дейін аяқталған сараптамалар саны көрсетіледі;
3-бөлімнің 3-жолдың 3-бағанында 1 ден 3 объектіге дейінгі зерттеулерді ескере отырып, синтетикалық есірткілерді анықтау бойынша 5 күнге дейін аяқталған сараптамалардың саны көрсетіледі;
3-бөлімнің 4-жолдың 3-бағанында 1 ден 3 объектіге дейінгі зерттеулерді ескере отырып, синтетикалық есірткілерді анықтау бойынша 3 күнге дейін аяқталған сараптамалар саны көрсетіледі;
4-бөлімнің 1-жолдың 3-бағанында "Сот сараптамасын жүргізуге арналған арнайы жарақтандырылған үй-жайларға қойылатын стандарттар мен талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2017 жылғы 28 наурыздағы №310 бұйрығына сәйкес (Нормативтiк құқықтық актiлерiнiң мемлекеттiк реестрiнде № 14972 болып тіркелген) жабдықтардың тиістілігінің заттай нормасы;
4-бөлімнің 2-жолдың 3-бағанында есептік кезеңнің басында нақты бар жабдықтар көрсетіледі;
4-бөлімнің 3-жолдың 3-бағанында есептік кезеңде есептен шығаруға жататын жабдықтардың саны (100% тозған, әрі қарай пайдалануға жарамсыз) көрсетіледі;
4-бөлімнің 4-жолдың 3-бағанында есептік кезеңде сатып алуға жоспарланған жабдықтар саны көрсетіледі;
4-тараудың 5-жолдың 3-бағанында есептік кезеңде сатып алынған жабдықтар саны көрсетіледі.
Бұйрыққа 2-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities/adilet мемлекеттік органдардың бірегей платформасы.
Әкімшілік нысанның атауы: Лицензия негізінде сот-сараптама қызметімен айналысатын, оларға қатысты бұзушылық фактілері анықталған адамдардың саны және "Сот-сараптама қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына сәйкес қабылданған шаралар туралы мәліметтер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: СЭ-2 нысаны.
(нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық атауы)
Кезеңділігі: жыл сайын.
Есепті кезең: 20 __ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: Республикалық сот-сарапшыларының палатасы (бұдан әрі – Палата).
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 20 қаңтарына дейін.
ЖСН/БСН
(деректерді жеке адамдар ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды)
Жинау әдісі (қағаз жеткізгіште, электронды түрде, телефон арқылы сауал салудың компьютерлендірілген жүйесі, қағаз жеткізгішті пайдалана отырып интервьюердің жеке сауал салуы кезінде, дербес есептеу құрылғысын пайдалана отырып, интервьюердің жеке сауал салуы кезінде): қағаз жеткізгіште.
"Лицензия негізінде сот-сараптама қызметімен айналысатын, оларға қатысты бұзушылық фактілері анықталған адамдардың саны және "Сот-сараптама қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына сәйкес қабылданған шаралар туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Көрсеткіш атауы
Саны/ бірлік
1
2
3
1.
Лицензия негізінде сот-сараптама қызметімен айналысатын оларға қатысты "Сот-сараптама қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарын бұзу фактілері анықталған адамдардың саны
2.
Лицензия негізінде сот-сараптама қызметімен айналысатын тұлғаларға қатысты "Сот-сараптама қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қабылданған шаралар саны
Атауы _______________________________________________________
Мекен-жайы__________________________________________________
Телефон _____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________
Орындаушы __________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға______________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектісі болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Ескертпе: "Лицензия негізінде сот-сараптама қызметімен айналысатын, оларға қатысты бұзушылық фактілері анықталған адамдардың саны және "Сот-сараптама қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына сәйкес қабылданған шаралар туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсініктеме осы нысанға сәйкес қосымшада жазылған.
"Лицензия негізінде сот-
сараптама қызметімен
айналысатын, оларға қатысты
бұзушылық фактілері
анықталған адамдардың саны
және "Сот-сараптама қызметі
туралы"
Қазақстан Республикасы
Заңының талаптарына сәйкес
қабылданған шаралар туралы
мәліметтер" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған нысанға
қосымша
"Лицензия негізінде сот-сараптама қызметімен айналысатын, оларға қатысты бұзушылық фактілері анықталған адамдардың саны және "Сот-сараптама қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына сәйкес қабылданған шаралар туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме
(Нысан СЭ-2, жылдық)

Количество завершенных экспертиз по определению синтетических наркотиков до 3 дней с учетом исследований от 1 до 3 объектов
Раздел 4. Сведения о модернизации материально-технической базы органов судебной экспертизы
Наименование показателя
Количество оборудования/ единиц
1
2
3
1.
Натуральная норма положенности оборудований согласно приказу Министра юстиции Республики Казахстан от 28 марта 2017 года № 310 "Об утверждении стандартов и требований к специально оснащенным помещениям для производства судебной экспертизы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14972).
2.
Фактическое наличие оборудования на начало отчетного периода.
3.
Количество оборудования подлежащие списанию (имеющие 100% износ, непригодные к дальнейшему использованию) за отчетный период
4.
Количество оборудования, запланированных к приобретению за отчетный период
5.
Количество оборудования, приобретенных за отчетный период
Наименование ________________________________________________
Адрес________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель _________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности______________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства) _________________________________________
Примечание: Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения о судебно-экспертной деятельности" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Сведения о судебно-
экспертной деятельности"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения о судебно-экспертной деятельности" (Форма СЭ-1, годовая)
1. Настоящее пояснение определяет требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения о судебно-экспертной деятельности" (далее – Форма).
2. Основной задачей ведения данной Формы является систематизация, учет и обеспечение сбора данных в сфере судебно-экспертной деятельности.
3. Форма заполняется сотрудником Центра.
4. Форма заполняется следующим образом:
в разделе 1 графы 3 строки 1 указывается общее количество выполненных повторных экспертиз и включает в себя строки 1.1 – 1.3;
в разделе 1 графы 3 строк 1.1 – 1.3 указывается количество повторных экспертиз с подтвержденными выводами за отчетный период, количество выполненных повторных экспертиз с частично подтвержденными выводами за отчетный период и количество повторных экспертиз с неподтвержденными выводами за отчетный период;
в разделе 1 графы 3 строки 2 указывается общее количество поступивших материалов за отчетный период и включает в себя строки 2.1 – 2.2;
в разделе 1 графы 3 строк 2.1 – 2.2 указывается остатки материалов предыдущего отчетного периода и количество поступивших материалов за отчетный период;
в разделе 1 графы 3 строки 3 указывается общее количество завершенных материалов за отчетный период, состоящее из общего количества заключений эксперта и возвратов без исполнения, и включает в себя строки 3.1 – 3.3;
в разделе 1 графы 3 строк 3.1 – 3.3 количество заключений, количество сообщений о невозможности дать заключение, количество возвратов без исполнения;
в разделе 1 графы 3 строки 4 указывается количество зданий, соответствующих стандартам и требованиям к специально оснащенным помещениям для производства судебной экспертизы (с нарастающим итогом с 2021 года);
в разделе 2 графы 3 строки 1 указывается количество судебных экспертов, прошедших повышение квалификации;
в разделе 2 графы 3 строки 2 указывается общее количество судебных экспертов согласно структуре;
в разделе 3 графы 3 строки 1 указывается количество назначенных экспертиз по определению синтетических наркотиков с исследованием от 1 до 3 объектов;
в разделе 3 графы 3 строки 2 указывается количество завершенных экспертиз по определению синтетических наркотиков до 10 дней с учетом исследований от 1 до 3 объектов;
в разделе 3 графы 3 строки 3 указывается количество завершенных экспертиз по определению синтетических наркотиков до 5 дней с учетом исследований от 1 до 3 объектов;
в разделе 3 графы 3 строки 4 указывается количество завершенных экспертиз по определению синтетических наркотиков до 3 дней с учетом исследований от 1 до 3 объектов;
в разделе 4 графы 3 строки 1 указывается натуральная норма положенности оборудований согласно приказу Министра юстиции Республики Казахстан от 28 марта 2017 года № 310 "Об утверждении стандартов и требований к специально оснащенным помещениям для производства судебной экспертизы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14972);
в разделе 4 графы 3 строки 2 указывается фактическое наличие оборудований на начало отчетного периода;
в разделе 4 графы 3 строки 3 указывается количество оборудований подлежащие списанию (имеющие 100% износ, непригодные к дальнейшему использованию) за отчетный период;
в разделе 4 графы 3 строки 4 указывается количество оборудований, запланированных к приобретению за отчетный период;
в разделе 4 графы 3 строки 5 указывается количество оборудований, приобретенных за отчетный период.
Приложение 2 к приказу
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Представляется в Министерство юстиции Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: единая платформа интернет-ресурсов госорганов www.gov.kz/memleket/entities/adilet
Наименование административной формы: Сведения о количестве лиц, занимающихся судебно-экспертной деятельностью на основании лицензии в отношении которых установлены факты нарушений и принятые меры в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан "О судебно-экспертной деятельности".
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма СЭ-2
(краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы)
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20__ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Республиканская палата судебных экспертов (далее – Палата)
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно, до 20 января года, следующего за отчетным периодом.
ИИН/БИН
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора (на бумажном носителе, в электронном виде, посредством компьютеризированной системы телефонного опроса, при личном опросе интервьюером с использованием бумажного носителя, при личном опросе интервьюером с использованием персонального вычислительного устройства): на бумажном носителе.
Форма, предназначенная для сбора административных данных "Сведения о количестве лиц, занимающихся судебно-экспертной деятельностью на основании лицензии в отношении которых установлены факты нарушений и принятые меры в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан "О судебно-экспертной деятельности"
№ строки
Наименование показателя
Количество/ единиц
1
2
3
1.
Количество лиц, занимающихся судебно-экспертной деятельностью на основании лицензии, в отношении которых установлены факты нарушения требований Закона Республики Казахстан "О судебно-экспертной деятельности"
2.
Количество лиц, занимающихся судебно-экспертной деятельностью на основании лицензии, в отношении которых приняты меры в соответствии с Законом Республики Казахстан "О судебно-экспертной деятельности"
Наименование ________________________________________________
Адрес________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель __________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства).
Примечание: Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения о количестве лиц, занимающихся судебно-экспертной деятельностью на основании лицензии в отношении которых установлены факты нарушений и принятые меры в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан "О судебно-экспертной деятельности" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных на
безвозмездной основе
"Сведения о количестве лиц,
занимающихся судебно-
экспертной деятельностью
на основании лицензии в
отношении которых
установлены факты нарушений
и принятые меры в соответствии
с требованиями Закона
Республики Казахстан
"О судебно-экспертной
деятельности"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения о количестве лиц, занимающихся судебно-экспертной деятельностью на основании лицензии в отношении которых установлены факты нарушений и принятые меры в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан "О судебно-экспертной деятельности" (Форма СЭ-2, годовая)

1. Осы түсіндірме "Лицензия негізінде сот-сараптама қызметімен айналысатын, оларға қатысты бұзушылық фактілері анықталған адамдардың саны және "Сот-сараптама қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына сәйкес қабылданған шаралар туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі талаптарды айқындайды.
2. Осы Нысанды жүргізудің негізгі міндеті сот-сараптама қызметінің сапасын арттыру және оны жетілдіру болып табылады.
3. Нысанды Палатаның қызметкері толтырады.
4. Нысан келесідей толтырылады:
1-жолдың 3-бағанында лицензия негізінде сот-сараптама қызметімен айналысатын, оларға қатысты "Сот-сараптама қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарын бұзу фактілері анықталған адамдардың саны;
2-жолдың 3-бағанында лицензия негізінде сот-сараптама қызметімен айналысатын адамдарға қатысты "Сот-сараптама қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қабылданған шаралар саны.
Бұйрыққа 3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы комитетіне.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының бірыңғай платформасы www.gov.kz/memleket/entities/adilet
Әкімшілік нысанның атауы: Зияткерлік меншік объектілеріне қатысты тексерістер, құқық бұзғаны үшін анықталған құқықбұзушылықтардың және жауапкершілікке тартылған адамдардың саны туралы мәліметтер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: ИС-2 нысаны.
(нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық атауы)
Кезеңділігі: тоқсандық
Есепті кезең: _____ тоқсан, 20 __ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: Астана, Алматы және Шымкент қалаларының Әділет департаменттері.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың15-не дейін.
ЖСН/БСН
(деректер жеке тұлғалар ұсынған жағдайда, сондай-ақ жинақталған түрде ұсынылса, толтырылмайды).
Жинау әдісі (қағаз жеткізгіште, электронды түрде, компьютерленген телефон арқылы сауалнама жүйесі арқылы, интервьюердің қағазды пайдалана отырып жеке сауал салуы кезінде, интервьюердің жеке есептеуіш құрылғыны пайдалана отырып жеке сауал салуы кезінде): электронды түрде электрондық құжат айналымының ақпараттық жүйесі арқылы.
"Зияткерлік меншік объектілеріне қатысты тексерістер, құқық бұзғаны үшін анықталған құқықбұзушылықтардың және жауапкершілікке тартылған адамдардың саны туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Көрсеткіштің атауы
Саны/ бірлік
1
2
3
1
Жүргізілген тексеріс саны
2
Зияткерлік меншік объектілеріне қатысты құқықбұзушылықтар анықталған тексерістердің саны
3
Әкімшілік құқықбұзушылық бойынша қозғалған істер саны
4
Әкімшілік жауапкершілікке тартылған адамдардың саны
5
Тәркіленген контрафактілік өнімдердің саны (бірлік)
Атауы _______________________________________________________
Мекен-жайы__________________________________________________
Телефон _____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________
Орындаушы __________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға______________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектісі болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Ескертпе: "Зияткерлік меншік объектілеріне қатысты тексерістер, құқық бұзғаны үшін анықталған құқықбұзушылықтардың және жауапкершілікке тартылған адамдардың саны туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсініктеме осы нысанға сәйкес қосымшада жазылған.
"Зияткерлік меншік
объектілеріне қатысты
тексерістер, құқық бұзғаны үшін
анықталған құқық
бұзушылықтардың және
жауапкершілікке тартылған
адамдардың саны туралы
мәліметтер" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған нысанға
қосымша
"Зияткерлік меншік объектілеріне қатысты тексерістер, құқық бұзғаны үшін анықталған құқықбұзушылықтардың және жауапкершілікке тартылған тұлғалардың саны туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме (Нысан ИС-2, тоқсандық)

1. Настоящее пояснение определяет требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения о количестве лиц, занимающихся судебно-экспертной деятельностью на основании лицензии в отношении которых установлены факты нарушений и принятые меры в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан "О судебно-экспертной деятельности" (далее – Форма).
2. Основной задачей ведения данной Формы является повышение качества и совершенствование судебно-экспертной деятельности.
3. Форма заполняется сотрудником Палаты.
4. Форма заполняется следующим образом:
в графе 3 строки 1 указывается количество лиц, занимающихся судебно-экспертной деятельностью на основании лицензии, в отношении которых установлены факты нарушения требований Закона Республики Казахстан "О судебно-экспертной деятельности";
в графе 3 строки 2 указывается количество лиц, занимающихся судебно-экспертной деятельностью на основании лицензии, в отношении которых приняты меры в соответствии с Законом Республики Казахстан "О судебно-экспертной деятельности".
Приложение 3 к приказу
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Представляется в Комитет по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет–ресурсе: единая платформа интернет-ресурсов госорганов www.gov.kz/memleket/entities/adilet
Наименование административной формы: Сведения о количестве проверок, выявленных правонарушений и лиц, привлеченных к ответственности за нарушения прав на объекты интеллектуальной собственности.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма ИС-2
(краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы)
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: ____ квартал, 20_____ года
Круг лиц, предоставляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Департаменты юстиции областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента.
Срок представления формы административных данных: ежеквартально, до 15 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
ИИН/БИН
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора (на бумажном носителе, в электронном виде, посредством компьютеризированной системы телефонного опроса, при личном опросе интервьюером с использованием бумажного носителя, при личном опросе интервьюером с использованием персонального вычислительного устройства): в электронном виде посредством информационной системы электронного документооборота.
Форма, предназначенная для сбора административных данных "Сведения о количестве проверок, выявленных правонарушений и лиц, привлеченных к ответственности за нарушения прав на объекты интеллектуальной собственности"
№ строки
Наименование показателя
Количество/ единиц
1
2
3
1.
Количество проведенных проверок
2.
Количество проверок, в ходе которых выявлены правонарушения на объекты интеллектуальной собственности
3.
Количество возбужденных дел об административных правонарушениях
4.
Количество лиц, привлеченных к административной ответственности
5.
Количество изъятой контрафактной продукции (в единицах)
Наименование __________________
Адрес __________________________
Телефон ________________________
Адрес электронной почты _________________
Исполнитель ______________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо,
исполняющее его обязанности _______________________________
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Примечание: Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения о количестве проверок, выявленных правонарушений и лиц, привлеченных к ответственности за нарушения прав на объекты интеллектуальной собственности" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Сведения о количестве
проверок, выявленных
нарушений и лиц, привлеченных
к ответственности за нарушения
прав на объекты
интеллектуальной собственности"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения о количестве проверок, выявленных правонарушений и лиц, привлеченных к ответственности за нарушения прав на объекты интеллектуальной собственности"
(Форма ИС-2, ежеквартально)

1. Осы түсіндірме "Зияткерлік меншік объектілеріне қатысты тексерістер, құқық бұзғаны үшін анықталған құқықбұзушылықтардың және жауапкершілікке тартылған тұлғалардың саны туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі талаптарды айқындайды.
2. Осы Нысанды жүргізудің негізгі міндеті зияткерлік меншік құқықтарын бұзғаны үшін жауапкершілікке тарту бойынша қабылданған шаралардың тиімділігін анықтау болып табылады.
3. Нысанды облыстық, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының Әділет департаменттерінің қызметкерлері толтырады.
4. Нысан келесідей толтырылады:
1-жолдың 3-бағанында жүргізілген тексерістер саны көрсетіледі;
2-жолдың 3-бағанында зияткерлік меншік саласындағы бұзушылықтар анықталған тексеріс саны зияткерлік меншік объектілерін;
3-жолдың 3 бағанында әкімшілік құқықбұзушылық бойынша қозғалған істер саны;
4-жолдың 3 бағанында әкімшілік жауапкершілікке тартылған тұлғалардың саны;
5-жолдың 3 бағанында тәркіленген контрафактілік өнімдердің саны (бірлікте).
Бұйрыққа 4-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Тіркеу қызметі және заңгерлік қызметтер көрсетуді ұйымдастыру комитеті
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities/adilet мемлекеттік органдардың бірегей платформасы.
Әкімшілік нысанның атауы: Қызметінде бұзушылықтар анықталған нотариустар мен заң консультанттар палаталарының саны және заңнама талаптарына сәйкес қолданылған шаралар туралы мәліметтер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: НЮК-1
Кезеңділік: тоқсан сайын
Есепті кезең: _____ тоқсан 20__ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының Әділет департаменттері
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-ші күніне дейін
ЖСН/БСН
(деректерді жеке адамдар ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды)
Жинау әдісі (қағаз жеткізгіште, электронды түрде, телефон арқылы сауал салудың компьютерлендірілген жүйесі, қағаз жеткізгішті пайдалана отырып интервьюердің жеке сауал салуы кезінде, дербес есептеу құрылғысын пайдалана отырып, интервьюердің жеке сауал салуы кезінде): электронды түрде электронды құжат айналымы ақпараттық жүйесі арқылы.
"Қызметінде бұзушылықтар анықталған нотариустар мен заң консультанттар палаталарының саны және заңнама талаптарына сәйкес қолданылған шаралар туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан
Көрсеткіш атауы
Саны/ бірлік
1
2
3
1.
Қызметінде заңнама талаптарын бұзушылықтар анықталған нотариустардың саны
2.
Заңнама талаптарын бұзғаны үшін шара қолданылған
нотариустардың саны
3.
Тексеру нәтижесінде заңнама талаптарының бұзушылықтары анықталған заң консультанттары палаталарының жалпы саны
4.
Тексеру нәтижесінде заңнама талаптарын бұзған үшін шара қолданылған заң консультанттары палаталарының саны
Атауы _______________________________________________________
Мекен-жайы__________________________________________________
Телефон _____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________
Орындаушы __________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға______________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектісі болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Ескертпе: "Қызметінде бұзушылықтар анықталған нотариустар мен заң консультанттар палаталарының саны және заңнама талаптарына сәйкес қолданылған шаралар туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме осы нысанның қосымшасында жазылған.
"Қызметінде бұзушылықтар
анықталған нотариустар мен заң
консультанттар палаталарының
саны және заңнама талаптарына
сәйкес қолданылған шаралар
туралы мәліметтер"
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
нысанға қосымша
"Қызметінде бұзушылықтар анықталған нотариустар мен заң консультанттар палаталарының саны және заңнама талаптарына сәйкес қолданылған шаралар туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме (НЮК-1, тоқсан сайын)

1. Настоящее пояснение определяет требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения о количестве проверок, выявленных правонарушений и лиц, привлеченных к ответственности за нарушения прав на объекты интеллектуальной собственности" (далее – Форма).
2. Основной задачей ведения данной Формы является определение эффективности принятия мер по привлечению к ответственности за нарушения прав на объекты интеллектуальной собственности.
3. Форма заполняется сотрудниками Департаментов юстиции областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента.
4. Форма заполняется следующим образом:
в графе 3 строки 1 указывается количество проведенных проверок;
в графе 3 строки 2 указывается количество проверок, в ходе которых выявлены правонарушения на объекты интеллектуальной собственности;
в графе 3 строки 3 указывается количество возбужденных дел об административных правонарушениях;
в графе 3 строки 4 указывается количество лиц, привлеченных к административной ответственности;
в графе 3 строки 5 указывается количество изъятой контрафактной продукции (в единицах).
Приложение 4 к приказу
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Представляется в Комитет регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: единая платформа интернет-ресурсов госорганов www.gov.kz/memleket/entities/adilet
Наименование административной формы: Сведения о количестве нотариусов, палат юридических консультантов, в деятельности которых выявлены нарушения и принятые меры в соответствии с требованиями законодательства.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: НЮК-1
(краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы)
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: за __ квартал 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Департаменты юстиции областей, городов Астана, Алматы и Шымкент.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: до 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
ИИН/БИН
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора (на бумажном носителе, в электронном виде, посредством компьютеризированной системы телефонного опроса, при личном опросе интервьюером с использованием бумажного носителя, при личном опросе интервьюером с использованием персонального вычислительного устройства): в электронном виде посредством информационной системы электронного документооборота.
Форма, предназначенная для сбора административных данных "Сведения о количестве нотариусов, палат юридических консультантов, в деятельности которых выявлены нарушения и принятые меры в соответствии с требованиями законодательства"
№ строки
Наименование показателя
Количество/ единиц
1
2
3
1.
Общее количество нотариусов, в деятельности которых выявлены нарушения требований законодательства
2.
Количество нотариусов, в отношении которых приняты меры за нарушение требований законодательства
3.
Общее количество палат юридических консультантов, в деятельности которых выявлены нарушения требований законодательства по результатам проведенных проверок
4.
Количество палат юридических консультантов, в отношении которых приняты меры за нарушение требований законодательства по результатам проведенных проверок
Наименование __________________
Адрес __________________________
Телефон ________________________
Адрес электронной почты _________________
Исполнитель ______________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо,
исполняющее его обязанности _______________________________
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Примечание: Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения о количестве нотариусов, палат юридических консультантов, в деятельности которых выявлены нарушения и принятые меры в соответствии с требованиями законодательства" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных на
безвозмездной основе
"Сведения о количестве
нотариусов, палат юридических
консультантов, в деятельности
которых выявлены нарушения и
принятые меры в соответствии с
требованиями законодательства"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения о количестве нотариусов, палат юридических консультантов, в деятельности которых выявлены нарушения и принятые меры в соответствии с требованиями законодательства" (Форма НЮК-1, ежеквартальная)

1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз жинауға арналған "Қызметінде бұзушылықтар анықталған нотариустар мен заң консультанттар палаталарының саны және заңнама талаптарына сәйкес қолданылған шаралар туралы мәліметтер" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру талаптарын айқындайды.
2. Осы Нысанды жүргізудің негізгі мақсаты шара қолдануды қамтамасыз ету және көрсететін заң көмегінің сапасын арттыру мақсатында нотариустар мен заң консультанттары тарапынан бұзушылық фактілеріне мониторинг жүргізу.
3. Нысанды облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының Әділет департаменттерінің қызметкерлері толтырады.
4. Нысан мынадай үлгіде толтырылады:
1-жолдың 3-бағанында қызметінде заңнама талаптарын бұзушылықтар анықталған нотариустардың саны көрсетіледі;
2-жолдың 3-бағанында заңнама талаптарын бұзғаны үшін шара қолданылған нотариустардың саны көрсетіледі;
3-жолдың 3-бағанында тексеру нәтижесінде заңнама талаптарының бұзушылықтар анықталған заң консультанттары палаталарының жалпы саны саны көрсетіледі;
4-жолдың 3-бағанында тексеру нәтижесінде заңнама талаптарын бұзған үшін шара қолданылған заң консультанттары палаталарының саны көрсетіледі.
Ескертпе: расталған шағымдар, жеке ұйғарымдар/сот қаулылары, құқыққорғау органдарының нұсқамалары және басқа да бұзушылықтар бойынша есептік жылдың 20 желтоқсанынан кейін қабылданған шаралар келесі есептік айда ескеріледі.
Бұйрыққа 5-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Тіркеу қызметі және заңгерлік қызметтер көрсетуді ұйымдастыру комитетіне.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities/adilet мемлекеттік органдардың бірегей платформасы.
Әкімшілік нысанның атауы: Мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсетуде заңнама талаптарын бұзуға жол берген адвокаттар мен заң консультанттардың саны және қабылданған шаралар туралы мәліметтер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық атауы): ГГЮП-2
Кезеңділік: тоқсан сайын
Есепті кезең: _____ тоқсан 20__ ж.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының Әділет департаменттері.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-ші күніне дейін.
ЖСН/БСН
(деректерді жеке адамдар ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды)
Жинау әдісі (қағаз жеткізгіште, электронды түрде, телефон арқылы сауал салудың компьютерлендірілген жүйесі, қағаз жеткізгішті пайдалана отырып интервьюердің жеке сауал салуы кезінде, дербес есептеу құрылғысын пайдалана отырып, интервьюердің жеке сауал салуы кезінде): электронды түрде электронды құжат айналымы ақпараттық жүйесі арқылы.
"Мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсетуде заңнама талаптарын бұзуға жол берген адвокаттар мен заң консультанттардың саны және қабылданған шаралар туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Көрсеткіш атауы
Саны/ бірлік
1
2
3
1.
Мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсетуде заңнама талаптарын бұзуға жол берген адвокаттардың саны
2.
Мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсетуде заңнама талаптарын бұзғаны үшін шара қолданылған адвокаттардың саны
3.
Мемлекет кепілдік берген заң көмегіне қатысатын, біліктілігін арттырудан өткен адвокаттар саны
4.
Мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсетуге қатысатын заң консультанттарының саны
5.
Мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсетуде заңнама талаптарын бұзуға жол берген заң консультанттарының саны
6.
Мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсетуде заңнама талаптарын бұзғаны үшін шара қолданылған заң консультанттарының саны
Атауы _______________________________________________________
Мекен-жайы__________________________________________________
Телефон _____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________
Орындаушы __________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға______________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектісі болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Ескертпе: "Мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсетуде заңнама талаптарын бұзуға жол берген адвокаттар мен заң консультанттардың саны және қабылданған шаралар туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме осы нысанның қосымшасында жазылған.
"Мемлекет кепілдік берген
заң көмегін көрсетуде заңнама
талаптарын бұзуға жол берген
адвокаттар мен заң
консультанттарының саны және
қабылданған шаралар
туралы мәліметтер" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған нысанға
қосымша
"Мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсетуде заңнама талаптарын бұзуға жол берген адвокаттар мен заң консультанттардың саны және қабылданған шаралар туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме (ГГЮП-2, тоқсан сайын)

1. Настоящее пояснение определяет требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения о количестве нотариусов, палат юридических консультантов, в деятельности которых выявлены нарушения и принятые меры в соответствии с требованиями законодательства" (далее – Форма).
2. Основной задачей ведения данной Формы является мониторинг фактов нарушений со стороны нотариусов и юридических палат с целью обеспечения принятия мер и повышения качества предоставляемой юридической помощи.
3. Форма заполняется сотрудниками Департаментов юстиции областей, городов Астана, Алматы и Шымкент.
4. Форма заполняется следующим образом:
в графе 3 строки 1 указывается общее количество нотариусов, в деятельности которых выявлены нарушения;
в графе 3 строки 2 указывается количество нотариусов, в отношении которых приняты меры за нарушение требований законодательства;
в графе 3 строки 3 указывается общее количество палат юридических консультантов, в деятельности которых выявлены нарушения требований законодательства по результатам проведенных проверок;
в графе 3 строки 4 указывается количество юридических консультантов, в отношении которых приняты меры нарушения требований законодательства по результатам проведенных проверок.
Примечание: Принятые меры по подтвердившимся жалобам, частным определениям/постановлениям судов, представлениям правоохранительных органов и другим нарушениям после 20 декабря отчетного года учитываются в следующем отчетном периоде.
Приложение 5 к приказу
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Представляется в Комитет по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: единая платформа интернет-ресурсов госорганов www.gov.kz/memleket/entities/adilet
Наименование административной формы: Сведения о количестве адвокатов и юридических консультантов, допустивших нарушение требований законодательства при оказании гарантированной государством юридической помощи и принятых мерах.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ГГЮП-2
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: за ___ квартал _______ 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Департаменты юстиции областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: до 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
ИИН/БИН
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора (на бумажном носителе, в электронном виде, посредством компьютеризированной системы телефонного опроса, при личном опросе интервьюером с использованием бумажного носителя, при личном опросе интервьюером с использованием персонального вычислительного устройства): в электронном виде посредством информационной системы электронного документооборота.
Форма, предназначенная для сбора административных данных "Сведения о количестве адвокатов и юридических консультантов, допустивших нарушение требований законодательства при оказании гарантированной государством юридической помощи и принятых мерах"
№ строки
Наименование показателя
Количество/ единиц
1
2
3
1.
Общее количество адвокатов, допустивших нарушение требований законодательства при оказании ГГЮП
2.
Количество адвокатов, в отношении которых приняты меры за нарушение требований законодательства при оказании ГГЮП
3.
Количество адвокатов, участвующих в ГГЮП, прошедших повышение квалификации.
4.
Общее количество юридических консультантов, участвующих в ГГЮП
5.
Общее количество юридических консультантов, допустивших нарушение требований законодательства при оказании ГГЮП
6.
Количество юридических консультантов, в отношении которых приняты меры за нарушение требований законодательства при оказании ГГЮП
Наименование __________________
Адрес __________________________
Телефон ________________________
Адрес электронной почты _________________
Исполнитель ______________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо,
исполняющее его обязанности ___________________________________________
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Примечание: Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: "Сведения о количестве адвокатов и юридических консультантов, допустивших нарушение требований законодательства при оказании гарантированной государством юридической помощи и принятых мерах" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Сведения о количестве
адвокатов и юридических
консультантов, допустивших
нарушение требований
законодательства при оказании
гарантированной государством
юридической помощи и
принятых мерах"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения о количестве адвокатов и юридических консультантов, допустивших нарушение требований законодательства при оказании гарантированной государством юридической помощи и принятых мерах"
(Форма ГГЮП-2, ежеквартальная)

1. Осы түсіндірме "Мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсетуде заңнама талаптарын бұзуға жол берген адвокаттар мен заң консультанттарының саны және қабылданған шаралар туралы мәліметтер" әкімшілік деректерін өтеусіз жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі талаптарды айқындайды.
2. Осы Нысанды жүргізудің негізгі мақсаты мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсету сапасын арттыру және шара қолдану мақсатында адвокаттар мен заң консультанттардың бұзушылық фактілеріне мониторинг жүргізу.
3. Нысанды облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әділет департаменттерінің қызметкерлері толтырады.
4. Нысан келесідей толтырылады:
1-жолдың 3-бағанында мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсетуде заңнама талаптарын бұзуға жол берген адвокаттардың жалпы саны көрсетіледі;
2-жолдың 3-бағанында мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсетуде заңнама талаптарын бұзғаны үшін шара қолданылған адвокаттардың саны көрсетіледі;
3-жолдың 3-бағанында мемлекет кепілдік берген заң көмегіне қатысатын, біліктілігін арттырудан өткен адвокаттар саны көрсетіледі;
4-жолдың 3-бағанында мемлекет кепілдік берген заң көмегіне қатысатын заң консультанттарының саны көрсетіледі;
5-жолдың 3-бағанында мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсетуде заңнама талаптарын бұзуға жол берген заң консультанттарының саны көрсетіледі;
6-жолдың 3-бағанында мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсетуде заңнама талаптарын бұзғаны үшін шара қолданылған заң консультанттарының саны көрсетіледі.
Ескертпе: Расталған шағымдар, соттардың жеке ұйғарымдары/қаулылары, құқық қорғау органдарының ұсыныстары және басқа да бұзушылықтар бойынша есепті жылдың 20 желтоқсанынан кейін қабылданған шаралар келесі есепті кезеңде ескеріледі.

1. Настоящее пояснение определяет требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения о количестве принятых мер в отношении адвокатов и юридических консультантов за нарушение требований законодательства при оказании гарантированной государством юридической помощи" (далее – Форма).
2. Основной задачей ведения данной Формы является мониторинг фактов нарушений при оказании гарантированной государством юридической помощи адвокатами и юридическими консультантами с целью принятия мер и повышения ее качества.
3. Форма заполняется сотрудниками Департаментов юстиции областей, городов Астана, Алматы и Шымкент.
4. Форма заполняется следующим образом:
в графе 3 строки 1 указывается общее количество адвокатов, допустивших нарушения при оказании ГГЮП;
в графе 3 строки 2 указывается количество адвокатов, в отношении которых приняты меры за нарушение законодательства при оказании ГГЮП;
в графе 3 строки 3 указывается количество адвокатов, оказывающих ГГЮП, прошедшие повышение квалификации;
в графе 3 строки 4 указывается общее количество юридических консультантов, участвующих в ГГЮП;
в графе 3 строки 5 указывается общее количество юридических консультантов, допустивших нарушения при оказании ГГЮП;
в графе 3 строки 6 указывается количество юридических консультантов, в отношении которых приняты меры за нарушение законодательства при оказании ГГЮП.
Примечание: Принятые меры по подтвердившимся жалобам, частным определениям/постановлениям судов, представлениям правоохранительных органов и другим нарушениям после 20 декабря отчетного года учитываются в следующем отчетном периоде.