Шалқар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 366 "2025-2027 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2025 жылғы 12 желтоқсандағы № 537 шешімі
Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шалқар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 366 "2025-2027 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 7572949,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5439484,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 106510,4 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2026954,9 мың теңге;
2) шығындар – 8953681,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – -67924,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 7864,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 75788,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1312807,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1312807,4 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 560320,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 75788,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 828275,4 мың теңге.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Аудандық маңызы бар қала және ауылдық округ бюджеттеріне 2025 жылға аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 1551572,1 мың теңге сомасында 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 4 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шалқар аудандық
мәслихатының төрағасы
Ж. Шамбалаев.
Шалқар аудандық
мәслихатының 2025 жылғы
12 желтоқсандағы № 537
шешіміне 1-қосымша
Шалқар аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
25 желтоқсандағы № 366
шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған Шалқар аудандық бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I.Кірістер

О внесении изменений в решение Шалкарского районного маслихата от 25 декабря 2024 года № 366 "Об утверждении Шалкарского районного бюджета на 2025-2027 годы"
Решение Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 12 декабря 2025 года № 537
Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шалкарского районного маслихата от 25 декабря 2024 года № 366 "Об утверждении Шалкарского районного бюджета на 2025-2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Шалкарский районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 7572949,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 5439484,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 106510,4 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 2026954,9 тысяч тенге;
2) затраты – 8953681,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - -67924,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 7864,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 75788,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -1312807,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1312807,4 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 560320,0 тысяч тенге;
погашение долга – 75788,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 828275,4 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить текущие целевые трансферты бюджетам города районного значения и сельских округов на 2025 год из районного бюджета в сумме 1551572,1 тысяч тенге, согласно приложения 4.";
приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложений 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Шалкарского
районного маслихата
Ж. Шамбалаев.
Приложение 1
к решению Шалкарского
районного маслихата
от 12 декабря 2025 года № 537
Приложение 1
к решению Шалкарского
районного маслихата
от 25 декабря 2024 года № 366
Шалкарский районный бюджет на 2025 год
Категория
сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I.Доходы

127938,2
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару
517,9
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
517,9
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
517,9
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
517,9
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
876912,5
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
37958,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
37958,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
37958,0
2
Әлеуметтік көмек
711435,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
711435,8
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
21644,5
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
93,3
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
125948,6
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
167508,4
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
40418,6
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, міндетті гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
355822,4
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
127518,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
127518,7
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
72316,6
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
350,3
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8107,6
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
30181,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
8689,2
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
7874,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

127938,2
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
517,9
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
517,9
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
517,9
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
517,9
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
876912,5
1
Социальное обеспечение
37958,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
37958,0
005
Государственная адресная социальная помощь
37958,0
2
Социальная помощь
711435,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
711435,8
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
21644,5
006
Оказание жилищной помощи
93,3
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
125948,6
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
167508,4
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
40418,6
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
355822,4
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
127518,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
127518,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
72316,6
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
350,3
021
Капитальные расходы государственного органа
8107,6
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
30181,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
8689,2
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
7874,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство

297,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
7800,0
075
Байланыс желілерін салу
7800,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістікті ұйымдастыру жөніндегі өзге де қызметтер
276744,7
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
188557,2
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40274,2
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
144620,2
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3162,8
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
88187,5
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47372,0
014
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7751,7
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
33063,8
09
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану
1877,4
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
1877,4
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1877,4
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
1877,4
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
114042,6
6
Жер қатынастары
107512,6
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
107512,6
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54397,6
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар,
аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің шекарасын белгілеу кезінде жүргізілетін жерге орналастыру
51325,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1790,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
6530,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
6530,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
6530,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
94206,7
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
94206,7
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
94206,7
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

297,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
7800,0
075
Строительство линий связи
7800,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
276744,7
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
188557,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
40274,2
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
144620,2
006
Капитальные расходы государственного органа
500,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3162,8
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
88187,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
47372,0
014
Капитальные расходы государственного органа
7751,7
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
33063,8
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
1877,4
9
Прочие услуги в топливно-энергетического комплекса и недропользования
1877,4
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1877,4
036
Развитие газотранспортной системы
1877,4
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
114042,6
6
Земельные отношения
107512,6
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
107512,6
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
54397,6
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
51325,0
007
Капитальные расходы государственного органа
1790,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
6530,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
6530,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
6530,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
94206,7
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
94206,7
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
94206,7
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)