2026-2028 жылдарға арналған Хромтау қаласының бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 423 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 7 бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Хромтау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Хромтау қаласының бюджеті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 3 755 175 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 804 908 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 000 мың теңге;
арнаулы түсімдер - 0 теңге;
трансферттер түсімдері – 2 948 267 мың теңге;
2) шығындар – 4 129 117,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 373 942,6 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) - 0 теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 373 942,6 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 373 942,6 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 08.07.2026 № 494 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қазақстан Республикасының "2026-2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7-бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:

Об утверждении бюджета города Хромтау на 2026-2028годы
Решение Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 24 декабря 2025 года № 423
В соответствии со статьей 7 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Хромтауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Хромтау на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 755 175 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 804 908 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 000 тысяч тенге;
специальные поступления - 0 тенге;
поступления трансфертов – 2 948 267 тысяч тенге;
2) затраты – 4 129 117,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -373 942,6 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета - 0 тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 373 942,6 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 373 942,6 тысяч тенге..
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 08.07.2026 № 494 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2026-2028 годы" установлено:

1) жалақының ең төменгі мөлшері – 85 000 теңге;
2) айлық есептік көрсеткіш – 4 325 теңге;
3) ең төмен күнкөріс деңгейінің мөлшері – 50 851 теңге.
4. 2026 жылға арналған Хромтау қаласының бюджетіне аудандық бюджеттен 2 514 479 мың теңге соммасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
5. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Хромтау аудандық
мәслихатының төрағасы
Э. Б. Болатов
Хромтау аудандық
мәслихатының 2025 жылғы
24 желтоқсанындағы № 423
шешіміне 1 қосымша
2026 жылға арналған Хромтау қаласының бюджеті

1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель – 4 325 тенге;
3) размер прожиточного минимума – 50 851 тенге.
4. Учесть в бюджете города Хромтау на 2026 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в сумме 2 514 479 тысяч тенге.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Хромтауского
районного маслихата
Болатов Э. Б.
Приложение 1 к решению
Хромтауского районного
маслихата от 24 декабря
2025 года № 423
Бюджет города Хромтау на 2026 год