"Казхром" Трансұлттық компаниясы" акционерлік қоғамына қауымдық сервитут белгілеу туралы
Ақтөбе облысы Хромтау ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 23 шілдедегі № 195 қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабы 1-тармағы 10) тармақшасына, 37-бабының 1-тармағына, Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 17-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына, 69 бабы 4-тармағына, 71-1 бабы 2-тармағына және ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің 2024 жылғы 06 мамырдағы № 2461-EL пайдалы қатты қазбаларды барлауға арналған лицензиясына негізінде аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ақтөбе облысы, Хромтау ауданы аумағынан "Казхром" Трансұлттық компаниясы" акционерлік қоғамына пайдалы қазбаларды барлау үшін, жалпы көлемі 277,1 гектар жер учаскесін меншік иелері мен жер пайдаланушылардан алып қоймай 2030 жылдың 16 қаңтарына дейін қауымдық сервитут белгіленсін.
2 "Хромтау ауданының ауыл шаруашылығы және жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Хромтау ауданы әкімінің орынбасары А. Райысұлына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімінің м. а. С. Жаконов

Об установлении публичного сервитута акционерному обществу "Транснациональная компания "Казхром"
Постановление акимата Хромтауского района Актюбинской области от 23 июля 2025 года № 195
В соответствии с подпунктом 10) пункта 1 статьи 31, пунктом 1 статьи 37, подпунктом 1) пункта 1 статьи 17, пунктом 4 статьи 69, пунктом 2 статьи 71-1 Земельного кодекса Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан" О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан На основании лицензии Министерства промышленности и строительства от 06 мая 2024 года № 2461-EL на разведку твердых полезных ископаемых акимат района постановляет:
1. Установить публичный сервитут для разведки полезных ископаемых акционерному обществу "транснациональная компания" Казхром" с территории Хромтауского района Актюбинской области, без изъятия у собственников и землепользователей земельного участка общей площадью 277,1 гектара до 16 января 2030 года.
2. Государственному учреждению "Отдел сельского хозяйства и земельных отношений Хромтауского района" принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Хромтауского района А. Райысовича.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
И. о. акима района С. Жаконов