2026-2028 жылдарға арналған Ащылысай ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 412 шешімі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 91-бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қарғалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Ащылысай ауылдық округі бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 70170,0 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсімдер – 13000,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 57170,0 мың теңге;
2) шығындар – 70945,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 0 мың теңге,
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар
бойынша сальдо – 0 мың теңге,
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – -775,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру
(профицитiн пайдалану) – 775,4 мың теңге,
оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 775,4 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 06.08.2026 № 486 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауылдық округінің бюджетінің кірісіне келесідей есептелетін болып ескерілсін:
жеке табыс салығы;
мүлiкке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралы салығы;
бірыңғай жер салығы;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер.
3. Қазақстан Республикасының "2026-2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7-бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2026 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшерi – 85 000,0 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiнайлық есептiк көрсеткiш – 4 325,0 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 50 851,0 теңге.
4. 2026 жылға арналған ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілген субвенция көлемі – 53 024,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
Аталған трансферттердің бөлу Ащылысай ауылдық округінің әкімі шешімі негізінде жүзеге асырылады.
4-1. 2026 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету және елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру жөніндегі қызметтерге аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімі ескерілсін.
Аталған трансферттердің бөлу Ащылысай ауылдық округінің әкімі шешімі негізінде жүзеге асырылады.

Об утверждении бюджета Ащылысайского сельского округа на 2026-2028 годы
Решение Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 23 декабря 2025 года № 412.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Каргалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Ащылысайского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 70170,0 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления – 13000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 57170,0 тысяч тенге;
2) затраты – 70945,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -775,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита
(использование профицита) бюджета – 775,4 тысяч тенге,
в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 775,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 06.08.2026 № 486 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются следующие поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налог на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
поступления за использование природных и других ресурсов.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2026-2028 годы" установлено:
с 1 января 2026 года:
1) минимальный размер заработной платы - 85 000,0 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 4 325,0 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 50 851,0 тенге.
4. Учесть в бюджете сельского округа на 2026 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 53024,0 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании решения акима Ащылысайского сельского округа.
4-1. Учесть в бюджете сельского округа на 2026 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета на услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа и освещение улиц в населенных пунктах.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании решения акима Ащылысайского сельского округа.

Ескерту. Шешім 4-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 06.08.2026 № 486 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарғалы аудандық
мәслихатының төрағасы
С. Аманжолов
Қарғалы аудандық
мәслихатының 2025 жылғы
23 желтоқсандағы № 412
шешіміне 1 қосымша
2026 жылға арналған Ащылысай ауылдық округ бюджеті

Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 решением Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 06.08.2026 № 486 (вводится в действие с 01.01.2026).
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Каргалинского
районного маслихата
С. Аманжолов
Приложение 1
к решению Каргалинского
районного маслихата
от 23 декабря 2025 года № 412
Бюджет Ащылысайского сельского округа на 2026 год