Аудандық мәслихаттың 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 192 "2025-2027 жылдарға арналған Аманкөл ауылдық округ бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2025 жылғы 11 шілдедегі № 238 шешімі
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 96 бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Ырғыз аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандық мәслихаттың 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 192 "2025-2027 жылдарға арналған Аманкөл ауылдық округ бюджетін бекіту туралы" шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Аманкөл ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 69 143 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 789 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 40 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 63 314 мың теңге;
2) шығындар – 69 272,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
Қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -129,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 129,6 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 129,6 мың теңге.";
5 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2025 жылға арналған Аманкөл ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер түсетіні ескерілсін:

О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 26 декабря 2024 года № 192 "Об утверждении бюджета Аманкольского сельского округа на 2025-2027 годы"
Решение Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 11 июля 2025 года № 238
В соответствии со статьей 96 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Иргизский районный маслихат РЕШИЛ:
1. 1. Внести в решение районного маслихата от 26 декабря 2024 года № 192 "Об утверждении бюджета Аманкольского сельского округа на 2025-2027 годы" следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Аманкольского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 69 143 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 789 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 40 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 63 314 тысячи тенге;
2) затраты – 69 272,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 129,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 129,6 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 129,6 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Учесть в бюджете Аманкольского сельского округа на 2025 год поступление текущих целевых трансфертов из районного бюджета:

мемлекеттік органның күрделі шығыстарына – 17 360 мың теңге;
елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға - 2500 мың теңге;
жерге орналастыру жобаларын әзірлеуге - 2072,0 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.".
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы: М. Турымов
Аудандық мәслихаттың
2025 жылғы "11" шілдедегі
№ 238 шешіміне қосымша
Аудандық мәслихаттың

17 360 тысяч тенге – на капитальные расходы государственного органа;
2 500 тысяч тенге – на освещение улиц внаселенных пунктах;
2 072 тысяч тенге – на землеустроительные работы.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании решения акима сельского округа.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата: М. Турымов
Приложение к решению
районного маслихата
от "11" июля 2025 года № 238
Приложение 1 к решению
районного маслихата