Аудандық мәслихаттың 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 191 "2025-2027 жылдарға арналған Ырғыз ауылдық округ бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2025 жылғы 11 шілдедегі № 237 шешімі
Ырғыз аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандық мәслихаттың "2025-2027 жылдарға арналған Ырғыз ауылдық округбюджетін бекіту туралы" 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 191 шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
шешімнің кіріспесі жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 96 бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Ырғыз аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:";
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Ырғыз ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 219 553,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 56 421 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 90 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 14 762,1 мың теңге;
трансферттер түсімі – 146 620 мың теңге;
2) шығындар – 234 316 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 14 762,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 14 762,1 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 14 762,1 мың теңге.";
мынадай мазмұндағы 4-1 тармақпен толықтырылсын:
"4-1. 2025 жылға арналған Ырғыз ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджет арқылы облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсетіні ескерілсін:
көше жолдарын орташа жөндеуге – 27 556 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 26 декабря 2024 года № 191 "Об утверждении бюджета Иргизского сельского округа на 2025-2027 годы"
Решение Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 11 июля 2025 года № 237
Иргизский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от 26 декабря 2024 года № 191 "Об утверждении бюджета Иргизского сельского округа на 2025-2027 годы" следующие изменения и дополнения:
преамбулу решения изложить в новой редакции:
"В соответствии со статьей 96 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Иргизский районный маслихат РЕШИЛ:";
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Иргизского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 219 553,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 56 421 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 90 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 14 762,1 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 146 620 тысяч тенге;
2) затраты – 234 316 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -14 762,1 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 14 762,1 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 14 762,1 тысячи тенге.";
дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. Учесть в бюджете Иргизского сельского округа на 2025 год поступление текущих целевых трансфертов из областного бюджета через районный бюджет:
27 556 тысяч тенге - на средний ремонт дорог улиц.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании решения акима сельского округа.";
пункт 5 изложить в новой редакции:

"5. 2025 жылға арналған Ырғыз ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсетіні ескерілсін:
елді мекенді абаттандыруға - 66 820 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.".
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы: М. Турымов
Аудандық мәслихаттың
2025 жылғы "11" шілдедегі
№ 237 шешіміне қосымша
Аудандық мәслихаттың 2024
жылғы"26" желтоқсандағы
№ 191 шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған Ырғыз ауылдық округ бюджеті
Санаты
Сомасы, (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
І. Кірістер

"5. Учесть в бюджете Иргизского сельского округа на 2025 год поступление текущих целевых трансфертов из районного бюджета:
66 820 тысяч тенге - на благоустройство населенных пунктов.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании решения акима сельского округа.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата: М. Турымов
Приложение к решению
районного маслихата от "11"
июля 2025 года № 237
Приложение 1 к решению
районного маслихата № 191 от
"26" декабря 2024 года
Бюджет Иргизского сельского округа на 2025 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
І. Доходы