Аудандық мәслихаттың 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 181 "2025-2027 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2025 жылғы 4 наурыздағы № 215 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 109-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Ырғыз аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандық мәслихаттың "2025-2027 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджетін бекіту туралы" 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 181 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 7 143 715,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 965 453,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8 711 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 756 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 165 794,8 мың теңге;
2) шығындар – 8 172 851,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 34 270 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 64 878 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 30 608 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 063 405,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 063 405,8 мың теңге;
қарыздар түсімі – 64 878 мың теңге;

О внесении изменений в решение районного маслихата от 25 декабря 2024 года № 181 "Об утверждении Иргизского районного бюджета на 2025-2027 годы"
Решение Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 4 марта 2025 года № 215
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Иргизский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата "Об утверждении Иргизского районного бюджета на 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года № 181 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Иргизский районный бюджет на 2025 – 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 143 715,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 965 453,2 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 8 711 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 756 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 165 794,8 тысячи тенге;
2) затраты – 8 172 851,1 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 34 270 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 64 878 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 30 608 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 063 405,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 063 405,8 тысяч тенге;
поступление займов – 64 878 тысяч тенге;

015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
23 132
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен
қамтамасыз ету
63 216
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
70 403
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
70 403
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 127
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
290
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
21 233
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
10 487
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
7 266
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
498 343
1
Тұрғын үй шаруалышығы
12 589
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
12 589
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
12 589
2
Коммуналдық шаруашылық
475 172
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
475 172
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
57 384
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру
7 355
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
410 433
3
Елді- мекендерді көркейту
10 582
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10 582
025
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
4 322
031
Елдi мекендердiңсанитариясынқамтамасызету
6 260
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
595 731,4
1
Мәдениет саласындағы қызмет
267 560
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
267 560
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау

015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
23 132
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
63 216
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
70 403
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
70 403
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
31 127
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
290
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
21 233
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
10 487
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
7 266
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
498 343
1
Жилищное хозяйство
12 589
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
12 589
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
12 589
2
Коммунальное хозяйство
475 172
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
475 172
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
57 384
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
7 355
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
410 433
3
Благоустройство населенных пунктов
10 582
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10 582
025
Освещение улиц в населенных пунктах
4 322
031
Обеспечение санитарии населенных пунктов
6 260
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
595 731,4
1
Деятельность в области культуры
267 560
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
267 560
003
Поддержка культурно-досуговой работы

267 560
2
Спорт
12 310
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
12 310
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
1 805
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
10 505
3
Ақпараттық кеңiстiк
205 728,4
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
11 658
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
11 658
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
189 689
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
189 109
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
580
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 381,4
075
Байланыс желілерін салу
4 381,4
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
110 133
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
82 586
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 803
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды iске асыру
57 625
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
158
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
27 547
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 338
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 209
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
44 780
6
Жер қатынастары
29 983
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
29 983
001
Аудан (облыстық манызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 983
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
14 797
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
14 797
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру

267 560
2
Cпорт
12 310
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
12 310
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1 805
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
10 505
3
Информационное пространство
205 728,4
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
11 658
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
11 658
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
189 689
006
Функционирование районных (городских) библиотек
189 109
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
580
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 381,4
075
Строительство сетей связи
4 381,4
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
110 133
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
82 586
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
24 803
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
57 625
006
Капитальные расходы государственных органов
158
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
27 547
001
032
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
25 338
2 209
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
44 780
6
Земельные отношения
29 983
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
29 983
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
29 983
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
14 797
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
14 797
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов