Байғанин аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Байғанин аудандық бюджетін бекіту туралы" 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 219 шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 326 шешімі
Байғанин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Байғанин аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Байғанин аудандық бюджетін бекіту туралы" 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 219 шешіміне келесідей өзгеріс енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
1. "2025-2027 жылдарға арналған Байғанин аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 484 590 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 248 746 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 26 201 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 721 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 203 922 мың теңге;
2) шығындар – 13 064 182,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 57 550 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 110 096 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 52 546 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 637 142,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 637 142,5 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 872 105 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 52 546 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 817 583,5 мың теңге".
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменения в решение Байганинского районного маслихата "Об утверждении бюджета Байганинского района на 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года № 219
Решение Байганинского районного маслихата Актюбинской области от 18 декабря 2025 года № 326
Байганинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Байганинского районного маслихата "Об утверждении бюджета Байганинского района на 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года № 219 следующие изменение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
1. "Утвердить бюджет Байганинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих обьемах:
1) доходы – 11 484 590 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 248 746 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 26 201 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 721 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 203 922 тысяч тенге;
2) затраты – 13 064 182,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 57 550 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 110 096 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 52 546 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 637 142,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 637 142,5 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 872 105 тысяч тенге;
погашение займов – 52 546 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 817 583,5 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

83 309
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
419 322,9
01
Әлеуметтiк қамсыздандыру
23 298,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
23 298,7
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
23 298,7
2
Әлеуметтiк көмек
282 870,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
282 870,2
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
31 652,6
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
62 441
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
46 453,6
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
142 323
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
113 154
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
113 154
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 553
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
129,6
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
31 406
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
6 465,2
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
24 328
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
6 272,2
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 714 583,9
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 458 573
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
56 000
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
56 000
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1 402 573
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

83 309
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
419 322,9
1
Социальное обеспечение
23 298,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
23 298,7
005
Государственная адресная социальная помощь
23 298,7
2
Социальная помощь
282 870,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
282 870,2
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
31 652,6
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
62 441
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
46 453,6
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
142 323
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
113 154
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
113 154
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
44 553
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
129,6
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
31 406
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
6 465,2
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
24 328
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6 272,2
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 714 583,9
1
Жилищное хозяйство
1 458 573
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
56 000
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
56 000
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1 402 573
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры