"Учаскелік комиссиялар туралы ережені бекіту туралы" Ақтөбе облысы әкімдігінің 2023 жылғы 9 қазандағы № 265 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы әкімдігінің 2025 жылғы 10 желтоқсандағы № 272 қаулысы
Ақтөбе облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Учаскелік комиссиялар туралы ережені бекіту туралы" Ақтөбе облысы әкімдігінің 2023 жылғы 9 қазандағы № 265 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Учаскелік комиссиялар туралы ережеде:
2-тармақтың 2- абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау жөніндегі уәкілетті орган - мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындауды жүзеге асыратын ауданның, облыстық маңызы бар қаланың, аудандық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органы;";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Комиссияның құрамы жергілікті мемлекеттік басқару органдарының, қоғамдық бірлестіктердің, мүлік иелері бірлестіктерінің, көппәтерлі тұрғын үйлердің, халықтың, білім беру, денсаулық сақтау, халықты әлеуметтік қорғау ұйымдары мен уәкілетті органдарының өкілдерінен, құқық қорғау органдарының қызметкерлерінен құралады.
Комиссия төрағадан, хатшыдан және Комиссия мүшелерінен тұрады. Комиссияның жалпы құрамы бес адамнан кем болмауы тиіс.".
2. "Ақтөбе облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыны мемлекеттік және орыс тілінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялауға жолдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақтөбе облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақтөбе облысының әкімі А. Шахаров

О внесении изменений в постановление акимата Актюбинской области от 9 октября 2023 года № 265 "Об утверждении Положения об участковых комиссиях"
Постановление акимата Актюбинской области от 10 декабря 2025 года № 272
Акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Актюбинской области от 9 октября 2023 года № 265 "Об утверждении Положения об участковых" следующие изменения:
В Положении об участковых комиссиях, утвержденных указанным постановлением:
абзац 2 пункта 2 изложить в следующей редакции:
"уполномоченный орган по назначению государственной адресной социальной помощи - местный исполнительный орган района, города областного значения, района в городе, города районного значения, осуществляющий назначение государственной адресной социальной помощи;";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Состав Комиссии состоит из представителей органов местного государственного управления, общественных объединений, объединений собственников имущества, многоквартирных жилых домов, населения, организаций и уполномоченных органов образования, здравоохранения, социальной защиты населения, работников правоохранительных органов.
Комиссия состоит из председателя, секретаря и членов Комиссии. Общий состав Комиссии составляет не менее пяти человек.".
2. Государственному учреждению "Управление координации занятости и социальных программ Актюбинской области" в установленном законодательством порядке обеспечить направление настоящего постановления на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Актюбинской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Аким Актюбинской области А. Шахаров