Көрсетілетін қызметті алушылар бойынша дербестендірілген қаржыландыруды ескере отырып, қосымша білім беруге бірыңғай мемлекеттік тапсырысты (қосымша білім беруге шығармашылық және спорттық, білім беру тапсырыстары) бекіту туралы
Ақтөбе облысы әкімдігінің 2025 жылғы 4 шілдедегі № 126 қаулысы.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабына, "Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына, "Көрсетілетін қызметті алушылар бойынша дербестендірілген қаржыландыруды ескере отырып, балаларға арналған қосымша білім беруге бірыңғай мемлекеттік тапсырысты (шығармашылық және спорттық тапсырыстар, қосымша білім беруге білім беру тапсырысы) орналастыру жөніндегі пилоттық жобаның кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің 2025 жылғы 28 мамырдағы № 125, Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің 2025 жылғы 30 мамырдағы № 251-НҚ, Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің 2025 жылғы 28 мамырдағы №75, Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің 2025 жылғы 28 мамырдағы № 266/НҚ бірлескен бұйрығына сәйкес Ақтөбе облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес базалық нормативтің және түзету коэффициенттерінің көлемі бойынша бірыңғай мемлекеттік тапсырыс бекітілсін.
2. Осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес бірыңғай мемлекеттік тапсырыстың көлемі бекітілсін.
3. Осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес сабақтардың (үйірмелердің, секциялардың) белгілі бір түрлері бойынша жабдықтау (жабдық, үй-жай) жөніндегі критерийлер бекітілсін.
4. Осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес жергілікті бюджет есебінен қаржыландырылатын үйірме-секция түрлері бекітілсін.
5. Осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес қызметтерді жеткізушілердің тізбесі бекітілсін.
6. Балаларға қосымша білім беруге арналған мемлекеттік білім беру, шығармашылық және спорттық тапсырыстарды біріктіретін Бірыңғай мемлекеттік тапсырыстың бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі ретінде "Ақтөбе облысының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесі айқындалсын.
7. "Ақтөбе облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесі шығармашылық тапсырысты, "Ақтөбе облысының дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесі спорттық тапсырысты, "Ақтөбе облысының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесі қосымша білім беруге арналған білім беру тапсырысты жүзеге асыру барысында балалардың қатысым табелін қабылдау және растау, қызмет көрсетушілердің тізбесіне енгізу үшін өтініштерді қабылдау және алгоритм талаптарына сәйкестігіне мониторинг жүргізу, көрсетілетін қызметтерді жеткізушілердің тізбесін қалыптастыру, қызмет берушілердің тізбесіне енгізілген ұйымдарға жоспарлы мониторинг (жылына 4 реттен артық емес) жүргізу бойынша тиісті шараларды қабылдасын.

Об утверждении единого государственного заказа на дополнительное образование (творческий и спортивный заказы, образовательный заказ на дополнительное образование) с учетом персонифицированного финансирования по получателям услуг
Постановление акимата Актюбинской области от 4 июля 2025 года № 126.
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 6 Закона Республики Казахстан "Об образовании", совместным приказом Министерства просвещения Республики Казахстан от 28 мая 2025 года № 125, Министерства культуры и информации Республики Казахстан от 30 мая 2025 года № 251-НҚ, Министерства туризма и спорта Республики Казахстан от 28 мая 2025 года № 75 и Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 28 мая 2025 года № 266/НҚ "О реализации пилотного проекта по размещению единого государственного заказа на дополнительное образование для детей (творческий и спортивный заказы, образовательный заказ на дополнительное образование) с учетом персонифицированного финансирования по получателям услуг" акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить единый государственный заказ по объему базового норматива и корректирующих коэффициентов согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Утвердить объем единого государственного заказа согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Утвердить критерии по оснащению (оборудование/помещение) для отдельных видов занятий (кружков/секций) согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
4. Утвердить виды кружков/секций, финансируемых за счет местного бюджета согласно приложению 4 к настоящему постановлению.
5. Утвердить перечень поставщиков услуг согласно приложению 5 к настоящему постановлению.
6. Определить государственное учреждение "Управление образования Актюбинской области" администратором бюджетных программ Единого государственного заказа, объединяющего государственные образовательные, творческие и спортивные заказы на дополнительное образование.
7. Государственное учреждение "Управление культуры, архивов и документации Актюбинской области" при реализации творческого заказа, государственное учреждение "Управление физической культуры, спорта и туризма Актюбинской области" при реализации спортивного заказа, государственное учреждение "Управление образования Актюбинской области" при реализации образовательного заказа на дополнительное образование должны принять соответствующие меры по приему и подтверждению табелей посещаемости детей, приему заявлений на включение в перечень поставщиков услуг, проведению мониторинга на соответствие требованиям алгоритма, формированию перечня поставщиков оказываемых услуг, а также проведению планового мониторинга организаций, включенных в перечень поставщиков услуг (не более 4 раз в год).

Ескерту. 7 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы әкімдігінің 15.09.2025 № 191 қаулысымен (оны ресми жариялағаннан кейін қолданысқа енгізіледі).
8. "Ақтөбе облысының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыны қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы қаулыны оны ресми жариялағаннан кейін Ақтөбе облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
9. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақтөбе облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
Ақтөбе облысының әкімі А. Шахаров
Ақтөбе облысы әкімдігінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 126 қаулысына 1-қосымша

Сноска. Пункт 7 - в редакции постановления акимата Актюбинской области от 15.09.2025 № 191 (вводится в действие после его официального опубликования).
8. Государственному учреждению "Управление образования Актюбинской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) направление настоящего постановления на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Актюбинской области после его официального опубликования.
9. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Актюбинской области.
Аким Актюбинской области А. Шахаров
Приложение 1 к постановлению
акимата Актюбинской области
от "4" июля 2025 года № 126

0,5-тен (қоса алғанда) 1 – ге дейін
17 694 * 1 = 17 694
Ақтөбе облысы әкімдігінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 126 қаулысына 2-қосымша
Пилоттық жобаны іске асыру үшін 2025 жылға арналған Бірыңғай мемлекеттік тапсырыстың көлемі
Бағыт атауы
Тапсырыс көлемі
1
Білім
204 543 000 теңге
2
Шығармашылық
563 730 000 теңге
3
Спорт
523 704 000 теңге
Барлығы
1 291 977 000 теңге
Ақтөбе облысы әкімдігінің
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 126 қаулысына 3-қосымша
Сабақтардың (үйірмелердің/секциялардың) белгілі бір түрлері бойынша жабдықтау (жабдық/үй-жай) жөніндегі критерийлер
Сабақ түрі (үйірме/секция)
Жабдықталу критерийлері (инвентарь, үй-жай бойынша)
1.
Үйірмелер мен секциялардың барлық түрлері
Үй-жайлар:
1. Сабақтар өткізуге арналған үй-жай орналасқан ғимарат бөлек санитариялық тораппен жабдықталады:
- дәретхана;
- ыстық және суық суы бар қолжуғышпен;
- жеке гигиена құралдарымен, оның ішінде дәретхана қағазымен және сабынмен;
- жарықтандыру;
- қол кептіргішпен немесе бір рет қолданылатын қағаз сүлгімен.
2. Бөлмелердің ауданы (оқу бөлмелерінің ауданы әр оқушыға кемінде 2,5 м² болуы тиіс).
3. Сабақ өткізуге арналған үй-жайлар мыналармен жабдықталады:
1) киім ауыстыруды қажет ететін үйірмелер үшін топтағы балалардың санына сәйкес немесе одан кем емес мөлшерде жеке шкафтармен немесе арнайы киіну бөлмесімен қамтамасыз етілуі тиіс. Ал басқа үйірмелер үшін топтағы бала санына сәйкес киім ілгіштермен жабдықталуы қажет.

от 0,5 (включительно) до 1
17 694 * 1 = 17 694
Приложение 2 к постановлению
акимата Актюбинской области
от "4" июля 2025 года № 126
Объем Единого государственного заказа на 2025 год для реализации пилотного проекта
Название направления
Объем заказа
1
Образование
204 543 000 теңге
2
Творческое
563 730 000 теңге
3
Спорт
523 704 000 теңге
Всего:
1 291 977 000 теңге
Приложение 3 к постановлению
акимата Актюбинской области
от "4" июля 2025 года № 126
Критерии оснащения (оборудование/помещение) по отдельным видам занятий (кружков/секций)
Вид занятий (кружков/секции)
Критерия по оснащению (инвентарю, помещению)
1.
Все виды кружков и секций
Помещения:
1. Здание, в котором расположены помещения для проведения занятий, оборудуется отдельным санитарным узлом:
- туалет;
- умывальник с горячей и холодной водой;
- средства личной гигиены, включая туалетную бумагу и мыло;
- освещение;
сушилка для рук или одноразовые бумажные полотенца.
2. Площадь помещений (площадь учебных комнат должна быть не менее 2,5 м² на каждого ученика).
3. Помещения для проведения занятий оснащаются:
1) для кружков, требующих переодевания, необходимо обеспечить наличие индивидуальных шкафчиков или специально оборудованной раздевалки в количестве, соответствующем численности детей в группе или не менее этого. Для остальных кружков требуется оснащение вешалками для одежды в количестве, соответствующем численности детей в группе;

2) бейне жазбаны кемінде күнтізбелік 30 (отыз) күн сақтау мүмкіндігі бар бейнебақылау камерасымен қамтамасыз етіледі;
3) өрт қауіпсіздігі жүйесімен.
4.Сабақтар өткізуге арналған үй-жайлар, санитариялық тораптар мен киім шешетін бөлмелер жылытылады және күзгі-қысқы кезеңде кемінде 20°C температураны қамтамасыз етеді.
5.Сабақ өткізуге арналған үй-жайдың табиғи жарықтандырылуы және желдету мүмкіндігі бар терезелері болады не ішке сору-сыртқа тарату желдеткішімен жабдықталады.

2) системой видеонаблюдения с возможностью хранения видеозаписей не менее 30 календарных дней;
3) системой пожарной безопасности.
4. Помещения для проведения занятий, санитарные узлы и раздевалки отапливаются и обеспечивают температуру не менее 20°C в осенне-зимний период.
5. Помещения для проведения занятий имеют окна для естественного освещения и вентиляции или оборудуются приточно-вытяжной вентиляцией.

6. Сабақтар өткізуге арналған үй-жайларды ұстау Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 5 тамыздағы №ҚР ДСМ-76 бұйрығымен бекітілген "Білім беру объектілеріне қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23890 болып тіркелген) сәйкес жүзеге асырылады.
7. Сабақтар өткізуге арналған үй-жайларды ұстау "Қазақстан Республикасының Білім беру саласындағы қызметті жүзеге асыратын террористік тұрғыдан осал объектілерді терроризмге қарсы қорғауды ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2022 жылғы 30 наурыздағы №117 бұйрығына сәйкес терроризмге қарсы қорғау талаптарының сақталуын растайтын құжаттар (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №27414 санымен тіркелген) жүзеге асырылады.

6. Содержание помещений для проведения занятий осуществляется в соответствии с санитарно-эпидемиологическими требованиями к объектам образования, утвержденными приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 августа 2021 года № ҚР ДСМ-76 (зарегистрирован в Реестре нормативных правовых актов под № 23890).
7. Содержание помещений для проведения занятий осуществляется в соответствии с требованиями по противодействию терроризму, подтверждаемыми документами, согласно приказу Министра образования и науки Республики Казахстан от 30 марта 2022 года №117 "Об утверждении инструкции по организации антитеррористической защиты уязвимых объектов в сфере образования" (зарегистрирован в Реестре нормативных правовых актов под № 27414).

8. Сабақтар өткізуге арналған үй-жайларды ұстау "өрт қауіпсіздігі саласындағы уәкілетті органның қорытындысына сәйкес жүзеге асырылады (талап 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді).
2.
Білім бағытындағы үйірмелер
3.
Ғылыми-техникалық
4.
Бастапқы техникалық модельдеу
Модельдеуге арналған материалдар (қағаз, картон, желім, қайшы, бояулар, қылқалам, пластилин, тегістеу қағазы, сызғыштар, қарындаштар, өшіргіштер)
5.
Авиамодельдеу
Ассортименттегі бальза, зымыран қозғалтқышы МРД-2,5-3-А, МРД-2,5-4-А, МРД-20-А, МРД-40-Е, тегістеу қағазы Р-30, Р-80, Р-100, ЭДП желімі, Oracover пленкасы (жабатын үлгілер), рульдік машинкілер 9 гр, 15 гр., LiPo 1300 батареялар, электр қозғалтқышы – 2212-900 V, реттегіш 30 А
6.
Автомодельдеу
G-13 тректі автомобиль жинақтары, трекке арналған қашықтан басқару құралдары, шексіз қозғалтқыштарға арналған реттегіштер, суретшілерге арналған акрил бояулары, супер желім, момент желімі, қырықаяқ, ступицылар, резеңке
7.
Судомодельдеу
Компрессор, аэрограф, бұрғы, бұрағыш, қолмен жонғыш машина, өнеркәсіптік кептіргіш (фен), шағын тегістеу машинасы, үстел үстінде бұрғылау станогы, бұрғылау станогы, үстелдік қысқыш (тығызғыш), қысқыштар, аккумуляторға арналған зарядтағыш, li-po және li-ion аккумуляторлары, 4 арналы радиобасқару жүйесі, электронды қозғалтқыштар, радиобасқарылатын модельдерге арналған жүріс (қозғалыс) реттегіштері, 40,60,80 Вт электрлік паяльниктер, дәнекерлеу қышқылы, ПОС-40 қалайы-қорғасын дәнекері, надфильдер, зімпара қағаз, абразивті диск, тұтқыш (қысқыш), сымқысқыш, қысқыш, домалақ ұшты қысқыш, түбірткіштер, бұрауыштар (отверткалар) жиынтығы, кеңселік пышақтар, металлға арналған ара жүздері, 1 мм-ден 10 мм-ге дейінгі бұрғылар, желім-қарындаш, ПВА желімі, мастер желімі, циакрин желімі, нитро негізіндегі шпатлевка, нитро негізіндегі грунтовка, № 646 еріткіш, НЦ-123 бояулары: қызыл, ақ, қара, сары, көк, ашық көк, жасыл, қызғылт сары, ЭДП желімі, ПВХ пластигі, мөлдір акрил пластигі, мөлдір скотч, малярлық қағаз скотч
8.
Робототехника
Конструкторлар, тиісті бағдарламалық қамтамасыз ету, құралдар бар компьютерлер, сондай-ақ оқу роботтары мен зертханалық стендтер, бөлшектерді жасауға арналған 3D принтер
9.
3Д-модельдеу
Белгілі бір спецификациясы бар компьютер, 3D модельдеуге арналған бағдарламалық құрал және физикалық үлгілерді жасауға арналған материалдар мен құралдар
10.
Компьютерлік графика
Компьютерлер, графикалық планшеттер, проектор немесе монитор
11.
Радиотехника
Қалайы (2 де 1 дәнекерлеу таяқшасы 60%-қалайы, 40%-қорғасын), бір жақты фольга, шыны талшық (қалыңдығы-1, 1,5 мм), пинцеттер, қысқыш, бұрғылау машинасы, сымсыз бұрағыш, құрал-жабдық жиынтығы
12.
Инженерлік жобалау негіздері
Компьютерлер, сызуға арналған қағаз, қарындаш, сызғыштар
13.
Бағдарламалау
Жеткілікті жедел жады және жылдам процессоры бар қолайлы компьютер, ақпаратты іздеу, оқу және онлайн құралдармен жұмыс істеу үшін ғаламтор, кодты жазуды және жөндеуді жеңілдететін бағдарлама (VS Code, IntelliJ IDEA), компилятор, интерпретатор
14.
Компьютерлік дизайн
Компьютерлер, құлаққаптар, микрофон
15.
Кинобейне жасау
Бейнекамера, штатив, микрофондар, жарықтандыру жабдықтары, бейнені өңдеуге арналған бағдарламалық құрал бар компьютер
16.
Электротехника
Мультиметр, дәнекерлеу станциясы, нан тақталары мен тақта сымдары, электрондық компоненттер жиынтығы: резисторлар, конденсаторлар, диодтар, транзисторлар, микросұлбалар және т.б., микроконтроллерлер үшін бағдарламашылар, баспа платаларын өндіруге арналған жабдық: (ламинатор, LUT жабдығы), 3D принтер және/немесе лазерлік кесу машинасы
17.
Химиялық-техникалық бағдарламалау
Реакторлар, жылу алмастырғыштар, сорғылар, колонналар, колбалар, микроскоп, лупалар
18.
Телестудия
Камера, микрофон, жарықтандыру жабдықтары, штатив, компьютер, дыбыс картасы және құлаққаптар, түрлі кабельдер мен адаптерлер
19.
Техникалық бағдарламалау
Компьютерлер, микроконтроллерлер
20.
Физика және робототехника
Алюминий, көміртекті болат, инженерлік болат, пластмасса, редукторлар, сервожетектер, сатылы қозғалтқыштар, датчиктердің әртүрлі түрлері (оптикалық, ультрадыбыстық, инфрақызыл, қысым, температура)
21.
Робототехника: құрастыру және бағдарламалау
LEGO Education, Arduino, Trik немесе VEX, сенсорлар мен құралдар, 3D принтер сияқты құрылыс жинақтарының жиынтығы
22.
Ұлттық қолөнер
Маталар, мақта, зығыр, жүн, жібек және тігуге, кесте тігуге, пэтчворкке арналған басқа да материалдар, жіптер, инелер, қайшылар, қағаз, картон, желім, бояулар, қылқаламдар, қарындаштар, таспалар, баулар, моншақтар, бекіткіштер, пышақтар, шнурлар
23.
STEAM-зертхана (СТЭМ-зертхана)
Ғылыми аспаптар, технологиялық жабдықтар, инженерлік жинақтар мен құралдар, сондай-ақ шығармашылық және жобалық қызметке арналған материалдар, қағаз, картон, пластилин, саз, бояулар, қылқаламдар, желім, қайшы, таспа, жіптер, мата, әртүрлі сымдар, ағаш, металл, пластмасса
24.
Ерекше қажеттілігі бар балаларға арналған құрастыру
Көрнекі құралдар, манипуляциялар және көмекші технологиялар, мультисенсорлық ресурстар, әртүрлі оқу стильдері бар, аудиокітаптар, үлкен баспа мәтіндері және Брайль материалдары
25.
Туризм және өлкетану
26.
Этнографиялық, ауылдық туризм
Карабин, жумар, гри-гри, альпинистік жіп (дм-10 мм), каска, репшнур 10 м, туристің сақтандыру жүйесі, туристік карта
27.
Тарихи өлкетану
Әдебиет, карта, глобус, ноутбук
28.
Іздеуші-құтқарушы
Карабин, жумар, гри-гри, альпинистік жіп (дм-10 мм), каска, репшнур 10 м, туристің сақтандыру жүйесі, туристік карта, компас, дәрігерлік қобдиша, дәрігерлік көмек көрсетуге арналған маникен, бағдарлауға арналған чиптер мен станциялар
29.
Экологиялық-биологиялық
30.
Экология
Әдебиет, экологиялық карта, калька қағаз, жеміс-жидектердің және көкөністердің муляждары
31.
Гүл өсіру
Гүл егетін ыдыстар, гүлдің тұқымдары, қалақша
32.
Флористика
Цифрлық микроскоп, кеппе шөптер (гербарий), кепкен гүлдер (сухоцветы), вазалар, лента
33.
Көркемдік-эстетикалық
34.
Модельдеу, мүсін, керамикалық мүсін
Мүсіндеу үстелі, жұмсақ балшық, гипс, пластилин, керамикалық балшық, қалып жасауға арналған ыдыстар (силикон, гипс формалар үшін), қол құралдары: металл, ағаш және пластик шпательдер, ілмекті құралдар (контур мен қырнауға арналған), сым кескіштер, пышақтар, майда тістерлі аралар (қатты материал үшін), текстуралық құралдар (штамптар, торлар, мата, оюға арналған), кептіруге арналған сөрелер, материалды сақтауға арналған контейнерлер, су бүріккіштер, су ыдыстары, пластик пленка (құрғаудан сақтау үшін), керамикалық мүсінге арналған арнайы құралдар: қыш дөңгелегі, керамика күйдіру пеші
35.
Тоқыма тоқу
Ине мен біз, жіптер, түйреуіш, өлшеу таспасы, маркер немесе арнайы белгілер (стежок маркері), тоспа, ілмек, сымдар, доғалар, қарындаш, қайшы, үстел, орындықтар
36.
Тігу, макраме
Жіптер (арқан, бау), макраме жасауға арналған тақта (негіз), желі немесе тарақ, кручок, дөңгелек, темірлер, қысқыш, қайшы, клей, моншақ, таяқшалар, біріктіру құралдар, шығыршық, үстел, орындықтар
37.
Оригами, қағаздан жасалған қолөнер (гүлдер, құстар, жануарлар)

8. Содержание помещений для проведения занятий осуществляется на основании заключения уполномоченного органа в области пожарной безопасности (требование вступит в силу с 1 января 2026 года).
2.
Образовательные кружки
3.
Научно-технический
4.
Начальное техническое моделирование
Материалы для моделирования (бумага, картон, клей, ножницы, краски, кисточки, пластилин, наждачная бумага, линейки, карандаши, ластики)
5.
Авиамоделирование
Ассортимент: бальза, ракетные двигатели МРД-2,5-3-А, МРД-2,5-4-А, МРД-20-А, МРД-40-Е, наждачная бумага Р-30, Р-80, Р-100, клей ЭДП, пленка Oracover (покрывные образцы), рулевые машинки 9 г, 15 г, LiPo аккумуляторы 1300, электродвигатель – 2212-900 V, регулятор 30 А
6.
Автомоделирование
G-13 комплектующие для трековых автомобилей, пульты дистанционного управления для трека, регуляторы для бесколлекторных двигателей, акриловые краски для художников, супер-клей, моментальный клей, многошиповые гайки, ступицы, резина
7.
Судомоделирование
Компрессор, аэрограф, дрель, отвертка, ручной шлифовальный станок, промышленный фен, небольшой шлифовальный станок, настольный сверлильный станок, сверлильный станок, настольный тиски (зажим), струбцины, зарядное устройство для аккумуляторов, Li-po и Li-ion аккумуляторы, 4-канальная радиоуправляемая система, электронные двигатели, регуляторы хода для радиоуправляемых моделей, электрические паяльники мощностью 40, 60, 80 Вт, флюс для пайки, припой ПОС-40 (оловянно-свинцовый), надфили, наждачная бумага, абразивный диск, рукоятка (зажим), кусачки, зажим, круглогубцы, степлеры, набор отверток, канцелярские ножи, пилы по металлу, сверла диаметром от 1 мм до 10 мм, клей-карандаш, ПВА клей, мастер-клей, циакрин, нитро-шпатлевка, нитро-грунтовка, растворитель №646, нитро-краски НЦ-123: красный, белый, черный, желтый, синий, светло-голубой, зеленый, оранжевый, ЭДП клей, ПВХ пластик, прозрачный акриловый пластик, прозрачный скотч, малярный бумажный скотч
8.
Робототехника
Конструкторы, соответствующее программное обеспечение, компьютеры с необходимыми инструментами, а также учебные роботы и лабораторные стенды, 3D-принтер для изготовления деталей
9.
3D-моделирование
Компьютер с определенными спецификациями, программное обеспечение для 3D-моделирования, а также материалы и инструменты для создания физических моделей
10.
Компьютерная графика
Компьютеры, графические планшеты, проектор или монитор
11.
Радиотехника
Олово (2-1 сварочный стержень 60% - олово, 40% - свинец), односторонняя фольга ,стекловолокно (толщина-1, 1,5 мм), пинцеты, зажим, сверлильный станок, аккумуляторная отвертка, набор инструментов
12.
Основы инженерного проектирования
Компьютеры, бумага для рисования, карандаши, линейки
13.
Программирование
Подходящий компьютер с достаточной оперативной памятью и быстрым процессором, интернет для поиска информации, чтения и работы с онлайн-инструментами, программа, облегчающая написание и отладку кода (VS Code, IntelliJ IDEA), компилятор, интерпретатор
14.
Компьютерный дизайн
Компьютеры, наушники, микрофон
15.
Создание киносъемки
Компьютер с видеокамерой, штативом, микрофонами, осветительным оборудованием, программным обеспечением для редактирования видео
16.
Электротехника
Мультиметр, паяльная станция, макетные платы и провода, набор электронных компонентов: резисторы, конденсаторы, диоды, транзисторы, микросхемы и т. д., программисты для микроконтроллеров, оборудование для производства печатных плат: (ламинатор, оборудование LUT), 3D-принтер и/или станок для лазерной резки
17.
Химико-техническое программирование
Реакторы, теплообменники, насосы, колонны, колбы, микроскоп, лупы
18.
Телестудия
Камера, микрофон, осветительное оборудование, штатив, компьютер, звуковая карта и наушники, различные кабели и адаптеры
19.
Техническое программирование
Компьютеры, микроконтроллеры
20.
Физика и робототехника
Алюминий, углеродистая сталь, инженерная сталь, пластик, редукторы, сервоприводы, шаговые двигатели, различные типы датчиков (оптические, ультразвуковые, инфракрасные, давление, температура)
21.
Робототехника: сборка и программирование
Набор строительных наборов, таких как LEGO Education, Arduino, Trik или VEX, датчики и инструменты, 3D-принтер
22.
Национальные ремесла
Ткани, хлопок, лен, шерсть, шелк и другие материалы для шитья, вышивки, пэтчворка, нитки, иглы, ножницы, бумага, картон, клей, краски, кисти, карандаши, ленты, шнуры, бусины, застежки, ножи, шнуры
23.
STEAM-лаборатория (СТЭМ-лаборатория)
Научные инструменты, технологическое оборудование, инженерные наборы и инструменты, а также материалы для творческой и проектной деятельности, бумага, картон, пластилин, глина, краски, кисти, клей, ножницы, лента, нитки, ткань, различные провода, дерево, металл, пластик
24.
Сборка для детей с особыми потребностями
Наглядные пособия, манипуляции и вспомогательные технологии, мультисенсорные ресурсы, различные стили обучения, аудиокниги, большие печатные тексты и материалы Брайля
25.
Туризм и краеведение
26.
Этнографический, сельский туризм
Карабин, жумар, гри-гри, альпинистская нить (дм-10 мм), каска, репшнур 10 м, система страхования туриста, туристическая карта
27.
Историческая краеведческая
Литература , карта, глобус, тетрадь
28.
Следопыт-спасатель
Жумар , гри-гри, альпинистская нить (дм-10 мм), каска, репшнур 10 м, система страхования туриста, туристическая карта, компас, врачебная шкатулка, маникен для оказания врачебной помощи, чипы и станции для ориентации
29.
Эколого-биологический
30.
Экология
Литература, Экологическая карта, калька, муляжи фруктов и овощей
31.
Выращивание цветов
Цветочные горшки , семена цветов, весла
32.
Флористика
Цифровой микроскоп, травы (гербарий), цветы (сухоцветы), вазы, ленты
33.
Художественно-эстетическое
34.
Лепка, скульптура, керамическая скульптура
Стол для лепки, мягкая глина, гипс, пластилин, керамическая глина, посуда для изготовления форм (силикон, гипс для форм), ручные инструменты: металлические, деревянные и пластиковые шпатели, крючковые инструменты (для контуров и скребков), кусачки, ножи, мелкозубые пилы (жесткие для материала), текстурные инструменты (штампы, сетки, ткань, для резьбы), сушильные полки, контейнеры для хранения материала, распылители воды, емкости для воды, полиэтиленовая пленка (для защиты от высыхания), специальные инструменты для керамической скульптуры: гончарное колесо, керамическая обжиговая печь
35.
Вязание крючком
Спицы, нитки, булавки, измерительная лента, маркер или специальные метки (например, маркер стежка), пряжка, крючок, проволока, дуги, карандаш, ножницы, стол, стулья
36.
Шитье, макраме
Макраме (веревка, ремешок), доска (основа) для изготовления макраме, леска или расческа, кручок, круг, утюги, зажим, ножницы, клей, бусины, палочки для еды, инструменты для соединения, валик, стол, стул
37.
Оригами, поделки из бумаги (цветы, птицы, животные)

Қағаз А4, қағаз А3, түрлі түсті қағаз, сызғыш, желім (ПВА немесе желім-қарындаш), қарындаш, клей, циркуль мен транспортир, пышақ, кесу тақтасы (макет төсеніш), қайшы, үстел, орындықтар
38.
Былғарыны көркем өңдеу
Былғары түрлері, пышақ, тескіш (пробойник, шило), ою-өрнек салуға арналған құралдар (штамптар, кестелеу құралдары), балға (жұмсақ немесе ағаш), желім, қайшы, сызғыш, қалам немесе арнайы бор, лекала (трафарет), қалың немесе арнайы бау, моншақтар, тастар, тігетін ине (былғарыға арналған доғал инелер), күйдіру құралы, үстел, орындықтар
39.
Металды көркемдік өңдеу
Металл табақшалар (жез, мыс, аллюминий және т.б.), металл кесуге арналған пышақ немесе қайшы, металл ара (лобзик, ювелирный ара), үлгі мен трафарет, шило/ ине (қатты ұшталған құрал), металл майыстыратын құралдар (плоскогубцы, круглогубцы), полировка құралдары (жылтыратқыш паста, киіз шеңбер, шүберек), қалам немесе маркер / бор, шекігіштер, балға, қолғап, арнаулы сыпырғыш, шапқылар, үстел, орындықтар
40.
Киімді көркемдік үлгілеу
Мата түрлері (мақта, шифон, атлас, жібек, фетр және т.б.), қайшы (мақтаны кесуге арналған қайшы), тігін инелері мен түйреуіштер, жіптер (түрлі түсті), сызғыш, лекало, метрлік таспа, бор немесе арнайы маркер (мақтаға арналған), манекен (киімге арналған үлгі пішін), тігін машинасы, үтік және үтіктеу тақтасы, қағаз (үлгі жасауға арналған қағаз немесе калька), үстел, орындықтар
41.
Томбурлы кестелеу
Томбур ілмегі (специальный крючок), кестелеуге арналған мата (органза, капрон, тор маталар және т.б.), кесте жіптері (жібек, люрекс, мулине, жүн жіптері және т.б.), кестелеу рамкасы немесе кергіш (пяльцы, рамка – станок), қайшы (ұсақ, жұмысқа арналған), қалам, бор немесе арнайы маркер, жіп, мақта немесе жүн жіптері, арнайы ілмек, кесте кергіш, қайшы, ине, мата, үстел, орындықтар
42.
Ағашты көркемдік өңдеу
Қашаулар, балға, ара, жонғыш, пышақтар, станок, шағын бұрғылар, бұрауға арналған фрейзерлер, электрожонғыштар, скобель, тесу қысқыштар, сызғыш, кронциркуль, штангенциркуль, нутромер, рулетка, үстел, орындықтар. Қол құралдары: ою пышақтары, рашпильдер, тегістегіштер. Электр құралдары: граверлер, бұрғылар, дөңгелек аралар. Станоктар: токарлық, фрезерлік, фрезер-ою станоктары.
43.
Сән дизайны
Манекендер (әйел/ерлерге арналған, әртүрлі өлшемде), пішу үстелі (үлкен, биік жұмыс үстелі), тігін машиналары (механикалық және компьютерлік), үтік және бу генераторы, мата, ине-жіп, өлшеу құралдары (сантиметр, сызғыш)
44.
Әлеуметтік-педагогикалық
45.
Журналистика, медиа орталықтар
Микрофон, диктофон, компьютер, ноутбук немесе планшет, смартфон (камерасы бар), интернет байланысы (Wi-Fi роутер немесе мобильді интернет), фото-бейне камера, маркер, үстел, орындық, стеллаждар, қалам, құжаттар мен рұқсат қағаздары (пресс-карта, аккредитация құжаты), қарындаштар
46.
Кәсіпкерлік негіздері
Компьютер, ноутбук, планшет, проектор, экран, флипчарт немесе маркер, тақта, кеңсе тауарлары, аудио-бейне техникалары, кітапшалар, үстел, орындықтар
47.
Шешендік өнер
Кеңсе тауарлары, жиһаз, проектор, экран, микрофон, акустикалық колонкалар, микшер пульті, интерактивті тақта, флипчарт немесе маркер тақта, үлестірмелі материалдар, камера немесе диктофон, үстел, орындықтар, сигнал беру құрылғысы, қабырға айналары, трибуна
48.
Гуманитарлық
49.
Тіл курстары
Интерактивті тақта немесе проектор, динамиктер, микрофондар, ноутбук/компьютер, жұмыс үстелдері мен орындықтар, тақта (маркерлік), маркерлер, өшіргіштер, қағаз, блокноттар, цифрлық ресурстар: интерактивті платформалар, қашықтан оқытуға арналған жабдықтар
50.
Жаратылыстану -математикалық
51.
Математикалық курстар
Тақта (маркерлік), маркерлер, өшіргіштер, интерактивті тақта немесе проектор, ноутбук/компьютер, үстелдер, орындықтар, сызғыштар, циркульдер, транспортирлер, калькуляторлар, цифрлық құралдар мен ресурстар, деректермен жұмыс, математикалық модельдеу
52.
Ұлттық (Халықтық) билер
Қабырға айналары, станоктар, дыбыстық жабдықтар, паркет немесе линолеум, жеке кілемшелер
53.
Балет
Қабырға айналары, станоктар, дыбыстық жабдықтар, балет линолеумы немесе паркет, жеке кілемшелер
54.
Заманауи (Эстрадалық) билер
Қабырға айналары, станоктар, дыбыстық жабдықтар, паркет немесе линолеум, жеке кілемшелер
55.
Хореографиялық ансамбль
Қабырға айналары, станоктар, дыбыстық жабдықтар, паркет немесе линолеум, жеке кілемшелер
56.
Бал билері
Қабырға айналары, станоктар, дыбыстық жабдықтар, паркет немесе линолеум, жеке кілемшелер
57.
Кескіндеме, сурет салу
Мольберт, үстелдер, орындықтар, қылтаяқшалар, қарындаштар, өшіргіштер, сұйықтықтарға арналған сыйымдылықтар
58.
Графика
Станоктар, үстелдер, орындықтар, қарындаштар, өшіргіштер, сиялар
59.
Көркем фотосурет
Үстелдер, орындықтар, фото стендтер, компьютерлер, түрлі-түсті принтерлер, фотоаппараттар
60.
Керамика және мүсін
Үстелдер, орындықтар, қыш шеңбер, сазды күйдіруге арналған пеш, қыш құралдары, сұйықтыққа арналған сыйымдылықтар, алжапқыштар, қылтаяқшалар, нақыштауға арналған құралдар
61.
Мүсіндеу
Үстелдер, орындықтар, тақталар мен қабырғалар, сұйықтықтарға арналған сыйымдылықтар, алжапқыштар
62.
Тоқу, кілем тоқу
Тоқыма станогы, қайшы, тарақ, пышақ, ілмек пышақ, таяқша, үстелдер, орындықтар
63.
Кестелеу
Инелер, метрлер, қайшылар, тігін машиналары, үстелдер, орындықтар, қарындаштар
64.
Бисермен өру
Үстелдер, орындықтар, иіргіш (иіргіш), станок, бисерлі ине, жалпақ суреттерді тоқуға арналған станок, ілмек, қайшы, дөңгелек тістеуік, тістеуік, пинцет, түйреуіш, қылтаяқшалар, бисер, моншақтар, стеклярус, кримп, қысқыштар, түйреуіштер, байланыстырушы сақиналар, коннектор, спейсер шынжыр, карабин, құлып-бекіткіш, концевик, ұстаушы, әшекейлер үшін негіздер
65.
Тоқу
Үстелдер, орындықтар, спицтер, ілгектер, түйреуіштер, инелер, помпондар жасауға арналған құрылғы, маркерлер, қатар есептегіштері, бауларды тоқуға арналған құрылғылар, жіптерді бөлгіш, ілгекті байлауға арналған сақиналар, гүлдер жасауға арналған құрылғылар
66.
Киіз басу (тоқу)
Үстелдер, орындықтар, инелер, төсемдер, ойықтар, фильц машинасы, пуходерка, қайшы, қарындаштар, сұйықтықтарға арналған сыйымдылықтар, алжапқыштар
67.
Ағаш ою
Үстелдер, орындықтар, қашаулар, балғалар, ара, жонғыш, милка, пышақтар, станоктар, шағын бұрғылар (бормашиналар), бұрауға арналған фрезерлер, электр жонғыштар, ажарлағыш машиналар, скобель, тесу қысқыштар, қысқыштар, сызғыш, шаршы, протектор, ярунок, малка, тіктеуіш, юстир, деңгей, кронциркуль, штангенциркуль, нутромер, рейсмус, компас, рулетка, қарындаштар, сұйықтықтарға арналған ыдыстар, алжапқыштар
68.
Зергерлік өнер
Үстелдер, орындықтар, қысқыштар, егегіштер, шағын бұрғылар (бормашиналар), бұрғылар, фрезалар, тістегіштер, дөңгелек тістегіштер, қайшылар, тістегіштер, лупалар, бинокулярлар, микроскоптар, қарындаштар, қылтаяқшалар, жылтырату және ажарлау жабдығы, ажарлау шеңберлері, щеткалар компьютер, металды нақыштауға және балқытуға арналған құралдар, сұйықтықтарға арналған ыдыстар, алжапқыштар
69.
Макраме
Үстелдер, орындықтар
70.
Құрақ тігу
Үстелдер, орындықтар, инелер, тігін машиналары
71.
Тері өңдеу
Үстелдер, орындықтар, кілемше-мат, кесуге арналған пышақтар,
сызғыш, теріге арналған маркер, шило, қайшы, ине, балға, қашау, тескіш, сұйықтықтарға арналған ыдыстар, алжапқыштар
72.
Батик
Үстелдер, орындықтар, батикке арналған бояулар, қылтаяқшалар, суық және ыстық батикке арналған құралдар, сұйықтыққа арналған сыйымдылықтар, алжапқыштар
73.
Қағаз модельдеу, оригами
Стелдер, орындықтар, қайшылар, пышақтар, тақталар, сызғыштар, қылтаяқшалар, қарындаштар
74.
Актерлік өнер және сахналық сөйлеу
Үстелдер, орындықтар, экран, реквизиттер, костюмдер, айналар
75.
Цирк өнері
Түріне қарай үстелдер, орындықтар, құралдар мен заттар
76.
Қуыршақ үйірмесі
Үстелдер, орындықтар, қуыршақтар, экрандар
77.
Режиссерлік өнер
Үстелдер, орындықтар, компьютерлер
78.
Компьютерлік графика, анимация және мультипликация
Үстелдер, орындықтар, компьютерлер
79.
Бейнетүсірілім және монтаждау
Үстелдер, орындықтар, компьютерлер, бейнекамералар
80.
Визаж, грим
Үстелдер, орындықтар, қылтаяқшалар, шам, қабырға айналары.
81.
Модельдік өнер
Подиум, орындықтар, дыбыстық жабдықтар
82.
Киімдерді үлгілеу, пішу және тігу
Үстелдер, орындықтар, тігін машиналары, шамдар, қайшылар, оверлок, үтік, манекен
83.
Флористика, икебана
Үстелдер, орындықтар, секаторлар, пластмасса гүлдер, қайшылар, тістеуіктер
84.
Эстрадалық вокал
Үстелдер, орындықтар, микрофондары бар дыбыс жабдығы, фортепиано немесе басқа да ұқсас аспап, қабырғалардағы дыбыс сіңіргіш мата, қабырға айналары
85.
Вокалдық ансамбль және хормен ән айту
Үстелдер, орындықтар, фортепиано немесе басқа ұқсас құрал, қабырғалардағы дыбыс сіңіретін мата, қабырға айналары
86.
Халық әні
Орындықтар, үстелдер, пюпитрлар, сүйемелдеуші құрал (егер қажет болса), қабырғалардағы дыбыс сіңіргіш мата, қабырға айналары
87.
Пернелі аспаптар
Үстелдер, орындықтар, фортепиано немесе басқа байланысты құрал, қабырғалардағы дыбыс сіңіретін мата
88.
Ішекті аспаптар
Үстелдер, орындықтар, пюпиттер, аспаптар, фортепиано немесе басқа да ұқсас аспаптар, қабырғалардағы дыбыс сіңіретін мата
89.
Үрмелі аспаптар
Үстелдер, орындықтар, пюпиттер, аспаптар, фортепиано немесе басқа да ұқсас аспаптар, қабырғалардағы дыбыс сіңіретін мата
90.
Эстрадалық аспаптар
Үстелдер, орындықтар, пюпиттер, аспаптар, фортепиано немесе басқа да ұқсас аспаптар, қабырғалардағы дыбыс сіңіретін мата
91.
Ұрмалы-соқпалы аспаптар
Үстелдер, орындықтар, пюпиттер, аспаптар, фортепиано немесе басқа да ұқсас аспаптар, қабырғалардағы дыбыс сіңіретін мата
92.
Халық аспаптары
Үстелдер, орындықтар, пюпиттер, аспаптар, фортепиано немесе басқа да ұқсас аспаптар, қабырғалардағы дыбыс сіңіретін мата
93.
Оркестр, аспаптық ансамбль
Үстелдер, орындықтар, пюпиттер, аспаптар, фортепиано немесе басқа да ұқсас аспаптар, қабырғалардағы дыбыс сіңіретін мата
94.
Домбыра
Үстелдер, орындықтар, мектеп немесе маркерлік тақта, пюпитрлар, домбыра, қабырғалардағы дыбыс сіңіретін мата, қабырға айналары
95.
Өлкетану, гид (экскурсия жүргізуші)
Үстелдер, орындықтар, әдебиет, интернет
96.
Археология
Үстелдер, орындықтар, компьютерлер, карталар, қалақшалар, күректер, шөміш шнек, қалақ, тұғырық, елеуіш, флотациялық құрылғы, қылтаяқшалар, таразылар, қолғаптар
97.
Мәдени құндылықтарды реставрациялау
Үстелдер, орындықтар, компютерлар, pH-өлшегіш қалам, түптеу терісін өңдеуге арналған станок, электр люминесцентті үлдір, аэрозольді қалпына келтіру генераторы, бу генераторы, қалпына келтіру шпателі, қалпына келтіру тазартқышы, музейлік шаңсорғыш, сору функциясы бар бу генератор-тазартқышы, қалпына келтіру лазері, қалпына келтіру бу қарындаш, қалпына келтіру үтіктері, престер, ванналар, кептіргіштер, станоктар, кескіштер, ағаш ұсталық аспаптар
98.
Айтыс
Үстелдер, орындықтар, әдебиет, домбыра
99.
Поэзия, проза
Үстелдер, орындықтар, әдебиет,

Бумага А4, бумага А3, цветная бумага, линейка, клей (ПВА или клей-карандаш), карандаш, клей, компас и транспортир, нож, разделочная доска (макет коврик), ножницы, стол, стулья
38.
Художественная обработка кожи
Виды кожи, нож, дырокол, инструменты для нанесения орнамента (штампы, инструменты для вышивания), молоток (мягкий или деревянный), клей, ножницы, линейка, ручка или специальный мел, лекала (трафарет), нож или специальный ремешок, бусины, камни, игла для шитья (тупые иглы для кожи), инструмент для обжига, стол, стулья
39.
Художественная обработка металла
Металлические пластины (латунь, медь, аллюминий и т. д.), нож или ножницы для резки металла, металлическая пила (лобзик, ювелирная пила), шаблон и трафарет, Шайло/ игла (инструмент с твердым наконечником), инструменты для гибки металла (плоскогубцы, круглогубцы), инструменты для полировки (полировальная паста, войлок круг, тряпка), ручка или маркер / мел, бордюры, молоток, перчатки, специальная метла, косилки, стол, стулья
40.
Художественное моделирование одежды
Типы тканей (хлопок, шифон, атлас, шелк, фетр и т. д.), ножницы (ножницы для резки хлопка), швейные иглы и булавки, нитки (разных цветов), линейка, лекало, метрическая лента, мел или специальный маркер (для хлопка), манекен (шаблон для одежды форма), швейная машина, утюг и гладильная доска, бумага (бумага или калька для изготовления выкройки), стол, стулья
41.
Томбур вышивка
Петля Томбур (специальный крючок), ткань для вышивания (органза, капрон, сетчатые ткани и т. д.), нитки для вышивания (шелк, люрекс, мулине, шерстяные нити и т. д.), рамка или натяжитель для вышивания (пяльцы, рамка-станок–, ножницы (мелкие, для работы), ручка, мел или специальный маркер, нить, хлопковая или шерстяная нить, специальный крючок, натяжитель для вышивания, ножницы, игла, ткань, стол, стулья
42.
Художественная обработка дерева
Долота, молоток, пила, токарный станок, ножи, станок, мини-сверла, фрейзеры для шуруповерта, электрожонщики, скобель, щипцы для перфорации, линейка, кронциркуль, суппорт, нутромер, рулетка, стол, стулья. Ручные инструменты: резные ножи, рашпили, шлифовальные машины. Электроинструменты: граверы, дрели, циркулярные пилы. Станки: токарные, фрезерные, фрезерно-резные
43.
Дизайн одежды
Манекены (женские/мужские, разных размеров), раскройный стол (большой, высокий рабочий стол), швейные машины (механические и компьютерные), утюг и парогенератор, ткань, игольчатая нить, измерительные инструменты (сантиметры, линейка)
44.
Социально-педагогические
45.
Журналистика, медиацентры
Микрофон, диктофон, компьютер, ноутбук или планшет, смартфон (с камерой), подключение к интернету (Wi-Fi роутер или мобильный интернет), фото-видеокамера, маркер, стол, стул, стеллажи, ручка, документы и разрешения (пресс-карта, документ аккредитации), карандаши
46.
Основы предпринимательства
Компьютер, ноутбук, планшет, проектор, экран, флипчарт или маркер, доска, канцелярские товары, аудио-видео техника, книжки, стол, стулья
47.
Ораторское искусство
Канцелярские товары, мебель, проектор, экран, микрофон, акустические колонки, микшерный пульт, интерактивная доска, флипчарт или маркерная доска, раздаточные материалы, камера или диктофон, стол, стулья, сигнальное устройство, настенные зеркала, трибуна
48.
Гуманитарные
49.
Языковые курсы
Интерактивная доска или проектор, динамики, микрофоны, ноутбук/компьютер, настольные компьютеры и стулья, доска (маркер), маркеры ,ластики, бумага, блокноты, цифровые ресурсы: интерактивные платформы, оборудование для дистанционного обучения
50.
Естественно-математическое
51.
Математические курсы
Доска (маркер), маркеры, ластики, интерактивная доска или проектор, ноутбук/компьютер, столы, стулья, линейки, компасы, транспортиры, калькуляторы, цифровые инструменты и ресурсы, работа с данными, математическое моделирование
52.
Национальные (народные) танцы
Настенные зеркала, станки, звуковое оборудование, паркет или линолеум, коврики индивидуальные
53.
Балет
Настенные зеркала, станки, звуковое оборудование, балетный линолеум или паркет, коврики индивидуальные
54.
Современные (эстрадные) танцы
Настенные зеркала, станки, звуковое оборудование, паркет или линолеум, коврики индивидуальные
55.
Хореографический ансамбль
Настенные зеркала, станки, звуковое оборудование, паркет или линолеум, коврики индивидуальные
56.
Бальные танцы
Настенные зеркала, станки, звуковое оборудование, паркет или линолеум, коврики индивидуальные
57.
Живопись, рисунок
Мольберты, столы, стулья, кисти, карандаши, ластики, емкости для жидкостей
58.
Графика
Станки, столы, стулья, карандаши, ластики, чернила
59.
Художественная фотография
Столы, стулья, фотобудки, компьютеры, цветные принтеры, фотоаппараты
60.
Керамика и скульптура
Столы, стулья, керамический круг, печь для обжига глины, керамические инструменты, емкости для жидкости, фартуки, кисти, инструменты для гравировки
61.
Лепка
Столы, стулья, доски и стены, емкости для жидкостей, фартуки
62.
Вязание, Вязание ковров
Ткацкий станок, ножницы, расческа, нож, крючок, палка, столы, стулья
63.
Вышивка
Иглы, метры, ножницы, швейные машины, столы, стулья, карандаши
64.
Плетение из бисера
Столы, стулья, спиннер, станок, игла для бисероплетения, станок для вязания плоских картин, крючок, ножницы, плоскогубцы, плоскогубцы, пинцет, булавка, кисти, бусины, стеклярус, щипцы, зажимы, булавки, соединительные кольца, соединитель, спейсер цепь, карабин, замок-фиксатор, концевик, держатель, основания для украшений
65.
Вязание
Столы, стулья, спицы, крючки, булавки, иглы, устройство для изготовления помпонов, маркеры, счетчики рядов, устройства для плетения Шнуров, разделитель нитей, кольца для завязывания крючков, устройства для изготовления цветов
66.
Валяние (вязание)
Столы, стулья, иглы, накладки, канавки, фильц машина, пуходерка, ножницы, карандаши, емкости для жидкостей, фартуки
67.
Резьба по дереву
Столы, стулья, долота, молотки, пилы, фрезы, милка, ножи, станки, мини-сверла, фрезы для шуруповерта, электрические фрезы, шлифовальные машины, скобель, штамповочные зажимы, зажимы, линейка, квадрат, протектор, ярунок, малка, отвес, юстир, уровень, кронциркуль, штангенциркуль, нутромер, рейсмус, компас, рулетка, карандаши, емкости для жидкостей, фартуки
68.
Ювелирное искусство
Столы, стулья, щипцы, сеялки, мини-сверла, сверла, фрезы, плоскогубцы, плоскогубцы круглые, ножницы, плоскогубцы, лупы, бинокли, микроскопы, карандаши, кисти, полировальное и шлифовальное оборудование, шлифовальные круги, щетки, инструменты для гравировки и плавления металла, емкости для жидкостей, фартуки
69.
Макраме
Столы, стулья
70.
Пошив тростника
Столы, стулья, иглы, швейные машины
71.
Обработка кожи
Столы, стулья, коврик-коврик, ножи для резки, линейка, маркер для кожи, ножницы, игла, молоток, долото, перфоратор, емкости для жидкостей, фартуки
72.
Батик
Столы, стулья, краски для батика, кисти, инструменты для холодного и горячего батика, емкости для жидкости, фартуки
73.
Лепка из бумаги, оригами
Столы, стулья, ножницы, ножи, доски, линейки, кисти, карандаши
74.
Актерское мастерство и сценическая речь
Столы, стулья, ширмы, реквизит, костюмы, зеркала
75.
Цирковое искусство
Столы, стулья, инструменты и предметы в зависимости от типа
76.
Кукольный кружок
Столы, стулья, куклы, ширмы
77.
Режиссерское искусство
Столы, стулья, компьютеры
78.
Компьютерная графика, анимация и мультипликация
Столы, стулья, компьютеры
79.
Видеосъемка и монтаж
Столы, стулья, компьютеры, видеокамеры
80.
Визаж, грим
Столы, стулья, кисти, свечи, настенные зеркала
81.
Модельное искусство
Подиум, стулья, звуковое оборудование
82.
Моделирование, раскрой и пошив одежды
Столы, стулья, швейные машины, лампы, ножницы, оверлок, утюг, манекен
83.
Флористика, икебана
Столы, стулья, секаторы, пластиковые цветы, ножницы, плоскогубцы
84.
Эстрадный вокал
Столы, стулья, звуковое оборудование с микрофонами, пианино или другой подобный инструмент, звукопоглощающая ткань на стенах, настенные зеркала
85.
Вокальный ансамбль и хоровое пение
Столы, стулья, пианино или другой подобный инструмент, звукопоглощающая ткань на стенах настенные зеркала
86.
Народная песня
Стулья, столы, пюпитры, аккомпанемент (при необходимости), звукопоглощающая ткань на стенах, настенные зеркала
87.
Клавишные инструменты
Столы, стулья, пианино или другой связанный инструмент, звукопоглощающая ткань на стенах
88.
Струнные инструменты
Столы, стулья, пюпитры, инструменты, пианино или другие подобные инструменты, звукопоглощающая ткань на стенах
89.
Духовые инструменты
Столы, стулья, пюпитры, инструменты, пианино или другие подобные инструменты, звукопоглощающая ткань на стенах
90.
Эстрадные инструменты
Столы, стулья, пюпитры, инструменты, пианино или другие подобные инструменты, звукопоглощающая ткань на стенах
91.
Ударно-ударные инструменты
Столы, стулья, пюпитры, инструменты, пианино или другие подобные инструменты, звукопоглощающая ткань на стенах
92.
Народные инструменты
Столы, стулья, пюпитры, инструменты, пианино или другие подобные инструменты, звукопоглощающая ткань на стенах
93.
Оркестр, инструментальный ансамбль
Столы, стулья, пюпитры, инструменты, пианино или другие подобные инструменты, звукопоглощающая ткань на стенах
94.
Домбыра
Столы, стулья, школьная или маркерная доска, пюпитры, домбра, звукопоглощающая ткань на стенах, зеркала
95.
Краеведение, гид (экскурсовод)
Столы, стулья, литература, интернет
96.
Археология
Столы, стулья, компьютеры, карты, весла, лопаты, ковшовый шнек, весло, подставка, сито, флотационное устройство, кисти, весы, перчатки
97.
Реставрация культурных ценностей
Столы, стулья, компьютеры, ручка, станок для обработки переплетной кожи, электролюминесцентная пленка, генератор аэрозольного восстановления, парогенератор, шпатель восстановления, очиститель восстановления, музейный пылесос, парогенератор-очиститель с функцией всасывания, восстановительный лазер, восстановительный паровой карандаш, восстановительные утюги, прессы, ванны, сушилки, станки, резцы, столярные инструменты
98.
Айтыс
Столы, стулья, литература, домбра
99.
Поэзия, проза
Столы, стулья, литература,