2026-2028 жылдарға арналған Бурабай ауданының Бурабай кентінің бюджеті туралы
Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 8С-39/13 шешімі.
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-тармағының 2-7) тармақшасына сәйкес, Бурабай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Бурабай ауданының Бурабай кентінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 648299,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 410185,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5665,0 мың теңге;
арнайы түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 232449,6 мың теңге;
2) шығындар – 654699,2 мың теңге.
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсімдер – 0,0 мың теңге;

О бюджете поселка Бурабай Бурабайского района на 2026-2028 годы
Решение Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 24 декабря 2025 года № 8С-39/13.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 2-7) пункта 2 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан", Бурабайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Бурабай Бурабайского района на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 648299,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 410185,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5665,0 тысяч тенге;
специальные поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 232449,6 тысяч тенге;
2) затраты – 654699,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профицит) – - 6399,6 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 6399,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 18.05.2026 № 8С-44/3 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2026 жылға арналған кент бюджетте 224913,0 мың теңге сомасында аудандық бюджетке берілетін алып қоюлар қарастырылғаны ескерілсін.

5) дефицит (профицит) бюджета – - 6399,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6399,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 18.05.2026 № 8С-44/3 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть, что в бюджете поселка на 2026 год предусмотрены изъятия, передаваемые в районный бюджет в сумме 224913,0 тысяч тенге.

3. 2026 жылға арналған кенттік бюджеттің түсімдерінің құрамында жоғары тұрған бюджеттерден нысаналы трансферттер 4-қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
4. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Бурабай аудандық мәслихатының төрағасы М.Нұрпанова
Бурабай аудандық
мәслихатының
2025 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 8С-39/13 шешіміне
1-қосымша
2026 жылға арналған Бурабай кентінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 18.05.2026 № 8С-44/3 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
сома, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
I. Кірістер
648299,6
1
Салықтық түсімдер

3. Учесть, что в составе поступлений бюджета поселка Бурабай на 2026 год предусмотрены целевые трансферты из вышестоящих бюджетов согласно приложению 4.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 18.05.2026 № 8С-44/3 (вводится в действие с 01.01.2026).
Председатель Бурабайского районного маслихата М. Нурпанова
Приложение 1 к решению
Бурабайского районного маслихата
от 24 декабря 2025 года № 8С-39/13
Бюджет поселка Бурабай на 2026 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 18.05.2026 № 8С-44/3 (вводится в действие с 01.01.2026).
Категория
сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы
648349,6
1
Налоговые поступления