2026-2028 жылдарға арналған Қорғалжын ауданының Қорғалжын ауылдық округінің бюджеті туралы
Ақмола облысы Қорғалжын аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 7/41 шешімі.
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 4-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 7-бабының 1-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1- тармағынының 1) тармақшасына сәйкес, Қорғалжын аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Қорғалжын ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 208 716,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 99 766,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 108 950,0 мың теңге;
2) шығындар – 240 270,5 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;

О бюджете Коргалжынского сельского округа Коргалжынского района на 2026-2028 годы
Решение Коргалжынского районного маслихата Акмолинской области от 23 декабря 2025 года № 7/41.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 4 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 1 статьи 7 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Коргалжынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Коргалжынского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы –208 716,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 99 766,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов –108 950,0 тысяч тенге;
2) затраты – 240 270,5 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;

4) бюджет тапшылығы (профициті) – ( -31 554,5) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –31 554,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Қорғалжын аудандық мәслихатының 03.04.2026 № 1/46 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2026 жылға арналған Қорғалжын ауылдық округінің бюджетінде аудан бюджетінен 4 870,0 мың теңге сомасында субвенция көзделгені есепке алынсын.

4) дефицит (профицит) бюджета – (-31 554,5) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 31 554,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Коргалжынского районного маслихата Акмолинской области от 03.04.2026 № 1/46 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть, что в бюджете Коргалжынского сельского округа на 2026 год из бюджета района предусмотрена субвенция в сумме 4 870,0 тысяч тенге.

3. 2026 жылға арналған ауылдық округ бюджеті түсімдері құрамында жоғары тұрған бюджеттерден нысаналы ағымдағы трансферттер 4-қосымшаға сәйкес есепке алынсын.
4. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қорғалжын аудандық мәслихатының төрағасы Б.Рыспаев
Қорғалжын аудандық
мәслихатының
2025 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 7/41 шешіміне
1-қосымша
2026 жылға арналған Қорғалжын ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Қорғалжын аудандық мәслихатының 03.04.2026 № 1/46 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сома, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
I. КІРІСТЕР

3. Учесть в составе поступлений бюджета сельского округа целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов на 2026 год, согласно приложению 4.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Коргалжынского районного маслихата Б. Рыспаев
Приложение 1 к решению
Коргалжынского районного маслихата
от 23 декабря 2025 года № 7/41
Бюджет Коргалжынского сельского округа на 2026 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Коргалжынского районного маслихата Акмолинской области от 03.04.2026 № 1/46 (вводится в действие с 01.01.2026).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. ДОХОДЫ

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Қорғалжын аудандық мәслихатының 03.04.2026 № 1/46 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Атауы
Сома, мың теңге
1
2
3
Қорғалжын ауылдық округінің әкімінің аппараты
Трансферттер
104 080,0
Мемлекеттік әкімшілік қызметшілеріне бонустар
3 080,0
Ақмола облысы, Қорғалжын ауданы, Қорғалжын ауылы, Тоқтар Әубәкіров көшесі, 9 мекенжайында орналасқан тұрғын үйдің шатырын ағымдағы жөндеу
14 000,0
Ақмола облысы, Қорғалжын ауданы, Қорғалжын ауылы, Хайретдин Болғанбаев көшесі, 8/1 мекенжайында орналасқан тұрғын үйдің шатырын ағымдағы жөндеу
17 000,0
Ақмола облысы, Қорғалжын ауданы, Қорғалжын ауылы, Мадин Рахымжан көшесі, 48 мекенжайында орналасқан тұрғын үйдің шатырын ағымдағы жөндеу
27 000,0
Ақмола облысы, Қорғалжын ауданы, Қорғалжын ауылы, Кенжебек Күмісбеков көшесі, 36 мекенжайында орналасқан тұрғын үйдің шатырын ағымдағы жөндеу
24 300,0
Ақмола облысы, Қорғалжын ауданы, Қорғалжын ауылы, Хайретдин Болғанбаев көшесі, 12 мекенжайында орналасқан тұрғын үйдің шатырын ағымдағы жөндеу
12 700,0
Тарихи тұлғалар тақырыбында көркемдік безендіру (2 дана)
6 000,0

Сноска. Приложение 4 - в редакции решения Коргалжынского районного маслихата Акмолинской области от 03.04.2026 № 1/46 (вводится в действие с 01.01.2026).
Администратор бюджетных программ
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
3
Аппарат акима Коргалжынского сельского округа
Трансферты
104 080,0
Бонусы административным государственным служащим
3 080,0
Текущий ремонт кровли жилого дома, расположенного по адресу: Акмолинская область, Коргалжынский район, село Коргалжын улица Токтара Аубакирова 9
14 000,0
Текущий ремонт кровли жилого дома, расположенного по адресу: Акмолинская область, Коргалжынский район, село Коргалжын улица Хайретдина Болганбаева 8/1
17 000,0
Текущий ремонт кровли жилого дома, расположенного по адресу: Акмолинская область, Коргалжынский район, село Коргалжын улица Мадина Рахимжана 48
27 000,0
Текущий ремонт кровли жилого дома, расположенного по адресу: Акмолинская область, Коргалжынский район, село Коргалжын улица Кенжебека Кумисбекова 36
24 300,0
Текущий ремонт кровли жилого дома, расположенного по адресу: Акмолинская область, Коргалжынский район, село Коргалжын улица Хайретдина Болганбаева 12
12 700,0
Художественное оформление на тему "Исторические личности" (2 штуки)
6 000,0