Қорғалжын аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 1/27 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Қорғалжын аудандық мәслихатының 2025 жылғы 17 шілдедегі № 1/35 шешімі
Қорғалжын аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қорғалжын аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 1/27 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 2 777 402,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 477 348,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 34 097,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12 719,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2 253 238,0 мың теңге;
2) шығындар – 3 022 861,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – (-11 862,0) мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 35 388,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 47 250,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – (-100,0) мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 100,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 233 497,1) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 233 497,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 35 388,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 401 136,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 599 245,1 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 5, 6 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Коргалжынского районного маслихата от 25 декабря 2024 года № 1/27 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Коргалжынского районного маслихата Акмолинской области от 17 июля 2025 года № 1/35
Коргалжынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Коргалжынского районного маслихата "О районном бюджете на 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года № 1/27 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 777 402,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 477 348,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 34 097,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12 719,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 253 238,0 тысяч тенге;
2) затраты – 3 022 861,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – (- 11 862,0) тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 35 388,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 47 250,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – (-100,0) тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 100,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 233 497,1) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 233 497,1 тысяч тенге:
поступление займов – 35 388,0 тысяч тенге;
погашение займов – 401 136,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 599 245,1 тысяч тенге.";
приложения 1, 5, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 , 3 к настоящему решению.

13 167,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
5 105,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
8 062,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
216 504,8
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
53 742,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
53 742,8
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
53 742,8
2
Әлеуметтiк көмек
101 151,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
101 151,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
28 664,3
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
500,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
37 550,6
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
318,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
6 585,9
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
27 532,2
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
61 611,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
61 611,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 621,8
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
200,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
16 789,2
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 600,0
2
Коммуналдық шаруашылық
4 600,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 600,0
018
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
4 600,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
457 289,6
1
Мәдениет саласындағы қызмет

13 167,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
5 105,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
8 062,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
216 504,8
1
Социальное обеспечение
53 742,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
53 742,8
005
Государственная адресная социальная помощь
53 742,8
2
Социальная помощь
101 151,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
101 151,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
28 664,3
006
Оказание жилищной помощи
500,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
37 550,6
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
318,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
6 585,9
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
27 532,2
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
61 611,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
61 611,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
44 621,8
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
200,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
16 789,2
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 600,0
2
Коммунальное хозяйство
4 600,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 600,0
018
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
4 600,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
457 289,6
1
Деятельность в области культуры

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
401 136,0
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
47 250,0
022
Жергілікті бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару
353 886,0
7
Қарыздар түсімі
35 388,0
01
Мемлекеттік ішкі қарыздар
35 388,0
2
Қарыз алу келісім-шарттары
35 388,0
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
599 245,1
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
599 245,1
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
599 245,1
01
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
599 245,1
Қорғалжын аудандық
мәслихатының
2025 жылғы 17 шілдедегі
№ 1/35 шешіміне
2-қосымша
Қорғалжын аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 1/27 шешіміне
5-қосымша
2025 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сома,
мың теңге
1
2
Барлығы
1 390 451,4
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1 274 958,4
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
72 231,7
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
7 367,0
мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қамсыздандыруға
15 775,0
ауылдық жерлерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерді төлеуге
28 664,3
Ауғанстаннан кеңес әскерлерін шығару күнін мерекелеуге Ауған соғысының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
295,0
басқа мемлекеттер аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
294,9
басқа мемлекеттердің аумағында соғыс ардагерлеріне санаториялық - курорттық емделуге жұмсалған шығындарды өтеу үшін
78,7
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
10 315,8
қарт адамдарға әлеуметтік қолдау көрсету үшін
9 441,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
400 000,0
Қорғалжын ауданы Сабынды ауылындағы мәдениет үйін күрделі жөндеу
400 000,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
802 726,7
"Өрлеу" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорынының материалдық-техникалық базасын нығайтуға
65 970,0
Ақмола облысы Қорғалжын ауданы Қорғалжын ауылы Қазыбек би көшесі 0-1.0 шқ, Мағжан Жұмабаев көшесі 0-2.15 шқ, Максим Горький көшесі 0-1. 46 шқ, Әліби Жангелдин көшесі 0.4-1.46 шқ, Абай ауылы Абай көшесі 0-0,8 шқ жолдарын орташа жөндеу
6 790,0
Қорғалжын ауылының Абай, Максим Горький, Әліби Жангельдин, Мағжан Жұмабаев, Қазыбек Би көшелерін орташа жөндеу
300 000,0
Қорғалжын ауданы Қарғалы ауылына кіреберіс жолды ағымдағы жөндеу
50 000,0
Қорғалжын ауданының жергілікті маңызы бар жолдарды күтіп-ұстау

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
401 136,0
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
47 250,0
022
Возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета
353 886,0
7
Поступления займов
35 388,0
01
Внутренние государственные займы
35 388,0
2
Договоры займа
35 388,0
8
Используемые остатки бюджетных средств
599 245,1
01
Остатки бюджетных средств
599 245,1
1
Свободные остатки бюджетных средств
599 245,1
01
Свободные остатки бюджетных средств
599 245,1
Приложение 2 к решению
Коргалжынского районного
маслихата
от 17 июля 2025 года
№ 1/35
Приложение 5 к решению
Коргалжынского районного
маслихата
от 25 декабря 2024 года
№ 1/27
Целевые трансферты из областного бюджета на 2025 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
1 390 451,4
Целевые текущие трансферты
1 274 958,4
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
72 231,7
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
7 367,0
на социальное обеспечение лиц с инвалидностью
15 775,0
на приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
28 664,3
на единовременную социальную помощь ветеранам Афганской войны к празднованию Дня вывода советских войск из Афганистана
295,0
на выплату единовременной социальной помощи ветеранам боевых действий на территории других государств
294,9
на возмещение затрат на санаторно - курортное лечение ветеранам боевых действий на территории других государств
78,7
на выплату государственной адресной социальной помощи
10 315,8
на социальную поддержку пожилых людей
9 441,0
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
400 000,0
капитальный ремонт дома культуры в селе Сабынды Коргалжынского района
400 000,0
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
802 726,7
укрепление материально-технической базы государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения "Орлеу"
65 970,0
Средний ремонт дорог улицы Казыбек би 0-1.0 км, улицы Магжана Жумабаева 0-2.15 км, улицы Максима Горького 0-1.46 км, улицы Алиби Жангельдина 0.4-1.46 км в селе Коргалжын, улицы Абая 0-0,8 км в селе Абай Коргалжынского района Акмолинской области
6 790,0
Средний ремонт улиц Абая, Максима Горького, Алиби Жангельдина, Магжана Жумабаева, Казыбек Би в селе Коргалжын
300 000,0
Текущий ремонт подъездной дороги села Каргалы Коргалжынского района
50 000,0
Содержание дорог местного значения Коргалжынского района

37 857,0
Ақмола облысы, Қорғалжын ауданы, Өркендеу ауылындағы Абай көшесін 0-1,32 шқ орташа жөндеу
79 642,8
Ақмола облысы Қорғалжын ауданы Қорғалжын ауылындағы Мұхтар Әуезов көшесі 0,45 шқ, Тұрар Рысқұлов көшесі 0,43 шқ, Қайын Мұхамедханов көшесі 0,3 шқ, Досмұхамбет Отарбеков көшесі 0,38 шқ, Жамбыл Жабаев көшесі 0,49 шқ жолдарын орташа жөндеу
122 325,6
Ақмола облысы, Қорғалжын ауданы, Қорғалжын ауылы, Хайретдин Болғанбаев көшесі, 10/1 мекенжайында орналасқан тұрғын үйдің шатырын ағымдағы жөндеу
4 356,8
Ақмола облысы, Қорғалжын ауданы, Қорғалжын ауылы, Мадин Рахымжан көшесі 20/1 мекенжайында орналасқан тұрғын үйдің шатырын ағымдағы жөндеу
5 474,6
Қорғалжын ауданы Жантеке ауылында балалар алаңын орнату
6 234,2
Ақмола облысы, Қорғалжын ауданы, Қорғалжын ауылы, Абай Құнанбаев көшесі 41 мекенжайында орналасқан тұрғын үйдің шатырын ағымдағы жөндеу
5 600,0
Қорғалжын ауданы Қорғалжын ауылында көпфункционалды ойын алаңын орнату
27 000,0
Ақмола облысы, Қорғалжын ауданы, Қорғалжын ауылы, Мадин Рахымжан көшесі 5 мекенжайында орналасқан тұрғын үйдің шатырын ағымдағы жөндеу
14 526,4

37 857,0
Средний ремонт внутри поселковой автомобильной дороги по улице Абая км 0-1,32 в селе Уркендеу, Коргалжынского района, Акмолинской области
79 642,8
Средний ремонт дорог улицы Мұхтара Ауезова 0,45 км, улицы Турар Рыскулова 0,43 км, улицы Кайына Мухамедханова 0,3 км, улицы Досмухамбета Отарбекова 0,38 км, улицы Жамбыла Жабаева 0,49 км в селе Коргалжын Коргалжынского района Акмолинской области
122 325,6
Текущий ремонт кровли жилого дома, расположенного по адресу: Акмолинская область, Коргалжынский район, село Коргалжын улица Хайретдина Болганбаева 10/1
4 356,8
Текущий ремонт кровли жилого дома, расположенного по адресу: Акмолинская область, Коргалжынский район, село Коргалжын улица Мадин Рахимжана 20/1
5 474,6
Устройство детской площадки в селе Жантеке Коргалжынского района
6 234,2
Текущий ремонт кровли жилого дома, расположенного по адресу: Акмолинская область, Коргалжынский район, село Коргалжын, улица Абая Кунанбаева 41
5 600,0
Устройство многофункциональной игровой площадки в селе Коргалжын Коргалжынского района
27 000,0
Текущий ремонт кровли жилого дома, расположенного по адресу: Акмолинская область, Коргалжынский район, село Коргалжын улица Мадин Рахимжана 5
14 526,4

Ақмола облысы, Қорғалжын ауданы, Қорғалжын ауылы, Хайретдин Болғанбаев көшесі, 12/1 мекенжайында орналасқан тұрғын үйдің шатырын ағымдағы жөндеу
13 988,8
Ақмола облысы, Қорғалжын ауданы, Қарғалы ауылының Сағындық Смаилов көшесі бойынша көше - жол желісін ағымдағы жөндеу
26 865,5
Ақмола облысы, Қорғалжын ауданы, Уялы ауылының Абай Құнанбаев көшесі бойынша көше - жол желісін ағымдағы жөндеу
36 095,0
Нысаналы даму трансферттерi
115 493,0
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй -коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
115 493,0
Қорғалжын ауданы, Қорғалжын ауылында дене шынықтыру-сауықтыру кешенін салу

Текущий ремонт кровли жилого дома, расположенного по адресу: Акмолинская область, Коргалжынский район, село Коргалжын улица Хайретдина Болганбаева 12/1
13 988,8
Текущий ремонт улично - дорожных сетей по улице Сагындыка Смаилова села Каргалы Коргалжынского района
26 865,5
Текущий ремонт улично - дорожных сетей по улице Абая Кунанбаева села Уялы
36 095,0
Целевые трансферты на развитие
115 493,0
в том числе:
Отдел архитектуры, строительства, жилищно - коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
115 493,0
Строительство физкультурно - оздоровительного комплекса в селе Коргалжын
Коргалжынского района