2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 8С-52-1 шешімі.
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 16-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Жақсы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Белағаш ауылының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 42449,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11418 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 31031,1 мың теңге;
2) шығындар – 52914,6 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-10465,5) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 26.03.2026 № 8С-54-1 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2026-2028 жылдарға арналған Беловод ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 44791,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 13000 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 362 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 31429,5 мың теңге;
2) шығындар – 51724,2 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-6932,7) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 26.03.2026 № 8С-54-1 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2026-2028 жылдарға арналған Жақсы ауылының бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 308286,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 107311 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 58 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 963 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 199954,2 мың теңге;
2) шығындар – 309731,1 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-1444,9) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.

О районном бюджете на 2026-2028 годы
Решение Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 23 декабря 2025 года № 8С-52-1.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 16 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Жаксынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет села Белагаш на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 42449,1 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11418 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 31031,1 тысяч тенге;
2) затраты – 52914,6 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-10465,5) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 26.03.2026 № 8С-54-1 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Утвердить бюджет Беловодского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 44791,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 13000 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 362 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 31429,5 тысяча тенге;
2) затраты – 51724,2 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-6932,7) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 26.03.2026 № 8С-54-1 (вводится в действие с 01.01.2026).
3. Утвердить бюджет села Жаксы на 2026-2028 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 308286,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 107311 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 58 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 963 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 199954,2 тысяч тенге.
2) затраты – 309731,1 тысяч тенге.
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-1444,9) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.

14. 2026-2028 жылдарға арналған Чапай ауылының бюджеті тиісінше 40, 41 және 42-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 31294 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8645 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 22649 мың теңге;
2) шығындар – 39922,3 мың теңге;

14. Утвердить бюджет села Чапаевское на 2026-2028 годы, согласно приложениям 40, 41 и 42 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 31294 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8645 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 22649 тысяч тенге;
2) затраты – 39922,3 тысяча тенге;

3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-8628,3) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 26.03.2026 № 8С-54-1 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
15. 43-қосымшаға сәйкес аудандық бюджеттен ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттік субвенциялардың көлемі ескерілсін.

3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-8628,3) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 - в редакции решения Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 26.03.2026 № 8С-54-1 (вводится в действие с 01.01.2026).
15. Учесть объемы бюджетных субвенций на 2026-2028 годы, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сел, сельских округов, согласно приложению 43.