2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 8С-52-1 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 16-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Жақсы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Белағаш ауылының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 42693 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11418 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 31275 мың теңге;
2) шығындар – 42693 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-0) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
2. 2026-2028 жылдарға арналған Беловод ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 45076 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 13000 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 362 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 31714 мың теңге;
2) шығындар – 45076 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-0) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
3. 2026-2028 жылдарға арналған Жақсы ауылының бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 220983 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 107311 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 58 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 963 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 112651 мың теңге;
2) шығындар – 220983 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-0) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
4. 2026-2028 жылдарға арналған Жаңа Қима ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 78388 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 34003 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1125 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 31 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 43229 мың теңге;

О районном бюджете на 2026-2028 годы
Решение Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 23 декабря 2025 года № 8С-52-1
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 16 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Жаксынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет села Белагаш на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 42693 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11418 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 31275 тысяч тенге;
2) затраты – 42693 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-0) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
2. Утвердить бюджет Беловодского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 45076 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 13000 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 362 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 31714 тысяча тенге;
2) затраты – 45076 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-0) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет села Жаксы на 2026-2028 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 220983 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 107311 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 58 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 963 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 112651 тысяч тенге.
2) затраты – 220983 тысяч тенге.
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-0) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
4. Утвердить бюджет Жанакийминского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 78388 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 34003 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 1125 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 31 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 43229 тысяч тенге;

13. 2026-2028 жылдарға арналған Терісаққан ауылының бюджеті тиісінше 37, 38 және 39-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 33502 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4666 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 28836 мың теңге;
2) шығындар – 33502 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-0) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
14. 2026-2028 жылдарға арналған Чапай ауылының бюджеті тиісінше 40, 41 және 42-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 31552 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8645 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 22907 мың теңге;

13. Утвердить бюджет села Терсакан на 2026-2028 годы, согласно приложениям 37, 38 и 39 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 33502 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4666 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 28836 тысяч тенге;
2) затраты – 33502 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-0) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
14. Утвердить бюджет села Чапаевское на 2026-2028 годы, согласно приложениям 40, 41 и 42 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 31552 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8645 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 22907 тысяч тенге;

2) шығындар – 31552 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-0) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
15. 43-қосымшаға сәйкес аудандық бюджеттен ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттік субвенциялардың көлемі ескерілсін.
16. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жақсы аудандық мәслихатының төрағасы А.Бралина
Жақсы аудандық мәслихатының

2) затраты – 31552 тысяча тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-0) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
15. Учесть объемы бюджетных субвенций на 2026-2028 годы, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сел, сельских округов, согласно приложению 43.
16. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Жаксынского районного маслихата А. Бралина
Приложение 1
к решению Жаксынского
районного маслихата