Жақсы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 8С-39-1 "2025-2027 жылдарға арналған Жақсы ауданының ауылдарының, ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 8С-51-3 шешімі
Жақсы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жақсы аудандық мәслихатының "Жақсы ауданының 2025-2027 жылдарға арналған ауылдарының, ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 8С-39-1 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Белағаш ауылының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 44254 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11664,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 32589,8 мың теңге;
2) шығындар – 44254 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-0) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.";
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2025-2027 жылдарға арналған Беловод ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 40394,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9821 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 261 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 30312,5 мың теңге;
2) шығындар – 49011,4 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-8616,9) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8616,9 мың теңге.";
3 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2025-2027 жылдарға арналған Жақсы ауылының бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 209735,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 107737,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 128,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1314,7 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 100553,9 мың теңге;
2) шығындар – 218807,9 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-9072,6) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9072,6 мың теңге.";
4 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2025-2027 жылдарға арналған Жаңа Қима ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

О внесении изменений в решение Жаксынского районного маслихата от 25 декабря 2024 года № 8С-39-1 "О бюджетах сел, сельских округов Жаксынского района на 2025-2027 годы"
Решение Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 18 декабря 2025 года № 8С-51-3
Жаксынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жаксынского районного маслихата "О бюджетах сел, сельских округов Жаксынского района на 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года № 8С-39-1 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет села Белагаш на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 44254 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11664,2 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 32589,8 тысяч тенге;
2) затраты – 44254 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-0) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Беловодского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 40394,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9821 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 261 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 30312,5 тысячи тенге;
2) затраты – 49011,4 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-8616,9) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8616,9 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет села Жаксы на 2025-2027 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 209735,3 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 107737,9тысячи тенге;
неналоговые поступления – 128,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1314,7 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 100553,9 тысяч тенге.
2) затраты – 218807,9 тысячи тенге.
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-9072,6) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9072,6 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет Жанакийминского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

1) кірістер – 67213,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 26641,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1082 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 39490,5 мың теңге;
2) шығындар – 71205 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-3991,3) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3991,3 мың теңге.";
6 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2025-2027 жылдарға арналған Ешім ауылдық округінің тиісінше 16, 17 және 18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 76915,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 13433,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 63482 мың теңге;
2) шығындар – 79518,5 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-2602,9) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2602,9 мың теңге.";
7 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2025-2027 жылдарға арналған Калинин ауылдық округінің тиісінше 19, 20 және 21 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 44302,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 13151 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 31151,9 мың теңге;
2) шығындар – 45496,7 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-1193,8) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1193,8 мың теңге.";
10 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
10. 2025-2027 жылдарға арналған Новокиенка ауылының бюджеті тиісінше 28, 29 және 30 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 37029 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 13112 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 23917 мың теңге;
2) шығындар – 40449,2 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-3420,2) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3420,2 мың теңге.
12 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12. 2025-2027 жылдарға арналған Тарасов ауылдық округінің бюджеті тиісінше 34, 35 және 36 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

1) доходы – 67213,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 26641,2 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1082 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 39490,5 тысячи тенге;
2) затраты – 71205 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-3991,3) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3991,3 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить бюджет Ишимского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 76915,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 13433,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 63482 тысяча тенге;
2) затраты – 79518,5 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-2602,9) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2602,9 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Калининского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 44302,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 13151 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 31151,9 тысяч тенге;
2) затраты – 45496,7 тысяча тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-1193,8) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1193,8 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Утвердить бюджет села Новокиенка на 2025-2027 годы, согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 37029 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 13112 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 23917 тысяч тенге;
2) затраты – 40449,2 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-3420,2) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3420,2 тысяч тенге.";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Утвердить бюджет Тарасовского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах: