Teniz Resources Ltd жеке компаниясы қатты пайдалы қазбаларды барлау жөніндегі операцияларды жүргізу үшін жер учаскелеріне жария сервитут белгілеу туралы
Ақмола облысы Жарқайың ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 19 мамырдағы № А-5/199 қаулысы
Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 17-бабының 5-1) тармақшасына, 69, 71-1-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабы 1-тармағының 10) тармақшасына сәйкес, Жарқайың ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Жарқайың ауданы Шойындыкөл ауылының аумағында орналасқан 01-275-059-134, 01-275-059-148, 01-275-059-142, 01-275-059-133 кадастрлық нөмірлері бар жалпы ауданы 22088 гектар жер учаскесіне және ауданның запастағы жерлеріне Тeniz Resources Ltd жеке компаниясы қатты пайдалы қазбаларды барлау жөніндегі операцияларды жүргізу үшін 2030 жылғы 25 желтоқсанға дейінгі мерзімге жер учаскесін алып қоймай, жария сервитут белгіленсін.
2. Teniz Resources Ltd жеке компаниясы (келісу бойынша) жер учаскелерінің меншік иелері мен жер пайдаланушылардың шығындарын толық көлемде өтеуі қажет, залалдардың мөлшері мен оларды өтеу тәртібі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес тараптардың келісімімен айқындалсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Жарқайың ауданы әкімінің орынбасары Д. Қ. Сыздықовқа жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Жарқайың ауданының әкімі Е.Жүсіпбеков

Об установлении публичного сервитута на земельные участки для проведения операций по разведке твердых полезных ископаемых частной компанией Teniz Resources Ltd
Постановление акимата Жаркаинского района Акмолинской области от 19 мая 2025 года № А-5/199
В соответствии с подпунктом 5-1) статьи 17, статьями 69, 71-1 Земельного Кодекса Республики Казахстан, подпунктом 10) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат Жаркаинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить публичный сервитут на земельные участки общей площадью 22088 гектаров под кадастровыми номерами 01-275-059-134, 01-275-059-148, 01-275-059-142, 01-275-059-133 и землях запаса района, расположенные на территории села Шойындыколь Жаркаинского района без изъятия земельных участков сроком до 25 декабря 2030 года для проведения операций по разведке твердых полезных ископаемых частной компанией Teniz Resources Ltd.
2. Частной компании Teniz Resources Ltd (по согласованию) необходимо возместить убытки собственникам земельных участков и землепользователям в полном объеме, размер убытков и порядок их компенсации определить соглашением сторон в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Жаркаинского района Сыздыкова Д.К.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Жаркаинского района Е.Жусупбеков