Ерейментау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 8С-35/2-24 "2025-2027 жылдарға арналған Ерейментау қаласының, ауылдардың және ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 13 маусымдағы № 8С-42/2-25 шешімі
Ерейментау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ерейментау аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Ерейментау қаласының, ауылдардың және ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" 2024 жылғы 25 желтоқсандағы №8С-35/2-24 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
кіріспе жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 7-бабындағы 1-тармағының 4) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабындағы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ерейментау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:";
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Ерейментау қаласының бюджеті осы шешімнің 1, 2 және тиісінше 3-қосымшаларына сәйкес оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 412 199,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 182 482,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 2 500,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 227 217,3 мың теңге;
2) шығындар – 426 567,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -14 367,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 14 367,7 мың теңге.
2. 2025-2027 жылдарға арналған Еркіншілік ауылдық округінің бюджеті осы шешімнің 4, 5 және тиісінше 6-қосымшаларына сәйкес оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 280 805,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 16 845,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 392,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 32,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 263 536,0 мың теңге;
2) шығындар – 287 305,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;

О внесении изменений в решение Ерейментауского районного маслихата от 25 декабря 2024 года № 8С-35/2-24 "О бюджетах города Ерейментау, сел и сельских округов на 2025-2027 годы"
Решение Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 13 июня 2025 года № 8С-42/2-25
Ерейментауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Ерейментауского районного маслихата "О бюджетах города Ерейментау, сел и сельских округов на 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года № 8С-35/2-24 следующие изменения:
преамбулу изложить в новой редакции:
"В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 7 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Ерейментауский районный маслихат РЕШИЛ:";
пункты 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Ерейментау на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 412 199,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 182 482,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 500,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 227 217,3 тысяч тенге;
2) затраты – 426 567,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -14 367,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 14 367,7 тысяч тенге.
2. Утвердить бюджет Еркиншиликского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 280 805,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 16 845,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 392,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 32,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 263 536,0 тысяч тенге;
2) затраты – 287 305,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;

қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге.
6. 2025-2027 жылдарға арналған Олжабай батыр атындағы ауылдық округінің бюджеті осы шешімнің 16, 17 және тиісінше 18-қосымшаларына сәйкес оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 205 918,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 10 621,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 300,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 194 997,3 мың теңге;
2) шығындар – 206 118,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -200,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 200,0 мың теңге.
7. 2025-2027 жылдарға арналған Күншалған ауылдық округінің бюджеті осы шешімнің 19, 20 және тиісінше 21-қосымшаларына сәйкес оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 37 680,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 822,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 35,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 33 823,2 мың теңге;
2) шығындар – 39 880,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 200,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 200,0 мың теңге.
8. 2025-2027 жылдарға арналған Қойтас ауылдық округінің бюджеті осы шешімнің 22, 23 және тиісінше 24-қосымшаларына сәйкес оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 25 757,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 148,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 18 609,3 мың теңге;
2) шығындар – 35 361,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;

приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.
6. Утвердить бюджет сельского округа имени Олжабай батыра на 2025-2027 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 205 918,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10 621,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 300,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 194 997,3 тысяч тенге;
2) затраты – 206 118,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -200,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 200,0 тысяч тенге.
7. Утвердить бюджет Куншалганского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 37 680,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 822,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 35,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 33 823,2 тысяч тенге;
2) затраты – 39 880,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 200,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 200,0 тысяч тенге.
8. Утвердить бюджет Койтасского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 25 757,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 148,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 18 609,3 тысяч тенге;
2) затраты – 35 361,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;

4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 694,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 694,1 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15-қосымшаларына15-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 694,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 694,1 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 к настоящему решению.