Бұланды ауданында тұрғын үй сертификаттарын алушылар санаттарының мөлшері мен тізбесін айқындау туралы
Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 қарашадағы № 8С-34/13 шешімі
"Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-1-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасы өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2025 жылғы 30 мамырдағы № 187 бұйрығымен бекітілген тұрғын үй жағдайларын жақсартуға бағытталған мемлекеттік қолдау шараларын іске асыру қағидаларына сәйкес, Бұланды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес тұрғын үй сертификаттарын алушылар санаттарының мөлшері мен тізбесі айқындалсын.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Бұланды аудандық мәслихатының төрағасы Н.Сексенов
Бұланды аудандық
мәслихатының
2025 жылғы 24 қарашадағы
№ 8С-34/13 шешіміне
қосымша
Бұланды ауданында тұрғын үй сертификаттарын алушылар санаттарының мөлшері мен тізбесін айқындау туралы
1. Бұланды ауданы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері
1) Қарыз сомасының 10%, бірақ мемлекеттік қолдау шарасы түрінде 1,5 (бір миллион бес жүз мың) теңгеден аспайды.
2. Бұланды ауданы бойынша тұрғын үй сертификаттарын алушылар санаттарының тізбесі
1) бірінші және екінші топтағы мүгедектігі бар адамдар;
2) мүгедек балалары бар немесе оларды тәрбиелеп отырған отбасылар;
3) кәмелетке толғанға дейiн ата-аналарынан айырылған жиырма тоғыз жасқа толмаған жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар жатады. Мұндай адамдардың жасы әскери қызметке шақырылған кезде мерзiмдi әскери қызметтен өту мерзiмiне ұзартылады;
4) экологиялық зілзалалар, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар салдарынан тұрғын үйінен айырылған адамдар;
5) "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көпбалалы аналар, көпбалалы отбасылар;
6) Жалғыз тұрғынжайы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен апатты деп танылған Қазақстан Республикасының азаматтары.

Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов в Буландынском районе
Решение Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 24 ноября 2025 года № 8С-34/13
В соответствии с пунктом 2 статьи 14-1 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях", статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан", Правилами реализации мер государственной поддержки, направленных на улучшение жилищных условий, утвержденных Приказом Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 30 мая 2025 года № 187, Буландынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить размер и перечень категорий получателей жилищных сертификатов согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Буландынского районного маслихата Н. Сексенов
Приложение
к решению Буландынского
районного маслихата
от 24 ноября 2025 года
№ 8С-34/13
Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов в Буландынском районе
1. Размер жилищных сертификатов по Буландынскому району
1) 10% от суммы займа, но не более 1,5 (один миллион пятьсот тысяч) тенге в виде меры государственной поддержки.
2. Перечень категорий получателей жилищных сертификатов по Буландынскому району
1) лица с инвалидностью первой и второй групп;
2) семьи, имеющие или воспитывающие детей с инвалидностью;
3) дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, не достигшие двадцати девяти лет, потерявшие родителей до совершеннолетия. При призыве таких лиц на воинскую службу возраст продлевается на срок прохождения срочной воинской службы;
4) лица, лишившиеся жилища в результате экологических бедствий, чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера;
5) многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын Алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени, многодетные семьи;
6) граждане Республики Казахстан, единственное жилище которых признано аварийным в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.