Астрахан аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 8С-31-2 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 2025 жылғы 30 қыркүйектегі № 8С-42-2 шешімі
Астрахан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Астрахан аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 8С-31-2 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 205396 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2025 – 2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3949008,1 мың теңге, оның ішінде:
салық түсімдері – 1310860,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 31360,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9980,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 2596808,1 мың теңге;
2) шығындар – 3992350,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 42062,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 78640,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 36577,5 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -85404,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –85404,9 мың теңге.";
8- тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"8. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 15000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Астрахан аудандық мәслихатының төрағасы М.Қожахмет
Астрахан аудандық
мәслихатының
2025 жылғы 30 қыркүйектегі
№8С-42-2 шешіміне
1 қосымша
Астрахан аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 8С-31-2 шешіміне
1 қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сома,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. КІРІСТЕР

О внесении изменений в решение Астраханского районного маслихата от 20 декабря 2024 года № 8С-31-2 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 30 сентября 2025 года № 8С-42-2
Астраханский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Астраханского районного маслихата "О районном бюджете на 2025-2027 годы" от 20 декабря 2024 года № 8С-31-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 205396) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025 – 2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 3949008,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 1310860,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 31360,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9980,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2596808,1 тысяч тенге;
2) затраты – 3992350,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 42062,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 78640,00 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 36577,5 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 85404,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 85404,9 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 15000,0 тысяч тенге.";
приложения 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 1 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Астраханского районного маслихата М.Қожахмет
Приложение 1
к решению Астраханского
районного маслихата
от 30 сентября 2025 года №8С-42-2
Приложение 1
к решению Астраханского районного маслихата
от 20 декабря 2024 года № 8С-31-2
Районный бюджет на 2025 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. ДОХОДЫ

3992350,5
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер
407954,9
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
41883,8
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
40898,8
005
Мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыру
985,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
209570,1
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
203125,9
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4996,8
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1447,4
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
61879,7
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59028,8
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1049,9
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1801,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
72990,5
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31055,5
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
37095,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
4840,0
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
21630,8
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21630,8
02
Қорғаныс
74177,9
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
74177,9
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
8670,1
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
41673,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
23834,8
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
13374,1
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
13374,1
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету

3992350,5
01
Государственные услуги общего характера
407954,9
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
41883,8
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
40898,8
005
Повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
985,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
209570,1
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
203125,9
003
Капитальные расходы государственного органа
4996,8
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1447,4
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
61879,7
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
59028,8
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1049,9
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1801,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
72990,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
31055,5
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
37095,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
4840,0
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
21630,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
21630,8
02
Оборона
74177,9
122
Аппарат акима района (города областного значения)
74177,9
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
8670,1
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
41673,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
23834,8
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
13374,1
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
13374,1
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах

13374,1
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
410302,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
410302,3
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42183,1
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
68947,5
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
40130,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
500,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
76781,1
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1387,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
353,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
77180,8
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
63346,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
20098,5
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
18478,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
917,3
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2068362,1
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1824206,9
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
41443,2
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1782763,7
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
244155,2
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
1250,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
25385,4
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
1750,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
215769,8
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
459085,2
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі

13374,1
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
410302,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
410302,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
42183,1
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
68947,5
005
Государственная адресная социальная помощь
40130,0
006
Оказание жилищной помощи
500,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
76781,1
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1387,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
353,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
77180,8
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
63346,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
20098,5
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
18478,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
917,3
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2068362,1
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1824206,9
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
41443,2
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1782763,7
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
244155,2
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
1250,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
25385,4
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
1750,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
215769,8
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
459085,2
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)

66219,8
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35484,1
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
13569,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
17166,7
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
388365,4
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19330,2
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
182755,6
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
75279,3
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
17055,0
008
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
75908,7
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
4085,0
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
6404,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
7547,6
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
4500,0
008
Cпорт объектілерін дамыту
4500,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
66205,4
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
19254,6
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
19254,6
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
46950,8
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46950,8
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
27165,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
27165,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25455,5
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
1709,5
12
Көлiк және коммуникация
7168,6
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
7168,6
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу

66219,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
35484,1
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
13569,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
17166,7
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
388365,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
19330,2
003
Поддержка культурно-досуговой работы
182755,6
006
Функционирование районных (городских) библиотек
75279,3
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
17055,0
008
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
75908,7
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
4085,0
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
6404,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
7547,6
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
4500,0
008
Развитие объектов спорта
4500,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
66205,4
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
19254,6
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
19254,6
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
46950,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и земельных отношений
46950,8
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
27165,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
27165,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
25455,5
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
1709,5
12
Транспорт и коммуникации
7168,6
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
7168,6
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов