Қоғамдық жұмыс түрлерін және қоғамдық жұмыстар орындалуға тиіс ұйымдардың тізбесін айқындау туралы
Ақмола облысы Ақкөл ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 15 қыркүйектегі № А-9/185 қаулысы
Ескерту. 01.09.2025 бастап қолданысқа енгізіледі – осы қаулының 5-тармағымен.
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, Ақкөл ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

Об определении видов общественных работ и перечня организаций, в которых должны выполняться общественные работы
Постановление акимата Аккольского района Акмолинской области от 15 сентября 2025 года № А-9/185
Сноска. Вводится в действие с 01.09.2025 в соответствии с пунктом 5 настоящего постановления.
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат Аккольского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес қоғамдық жұмыстардың түрлері айқындалсын.
2. Осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес қоғамдық жұмыстар орындалуы тиіс ұйымдардың тізбесі айқындалсын.
3. Ақкөл қаласы және ауылдық округтер әкімдері Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" заңнамасында айқындалатын тәртіппен әкімшілік жазаға тартылған адамдардың қоғамдық жұмыстарды орындауын ұйымдастыру жөнінде шаралар қабылдасын.

1. Определить виды общественных работ согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Определить перечень организаций, в которых должны выполняться общественные работы согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Акимам города Акколь и сельских округов принять меры по организации выполнения общественных работ лицами, привлеченными к административным взысканиям, в порядке, определяемом законодательством Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".

4. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақкөл ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы 2025 жылғы 1 қыркүйектен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Аудан әкімі Б.Әбдірахманов
Ақкөл ауданы әкімдігінің
2025 жылғы "15" қыркүйектегі
№ А-9/185 қаулысына
1 қосымша
Қоғамдық жұмыстардың түрлері
Қоғамдықжұмыстардыңтүрлері
1
Аумақтарды, көшелер мен алаңдардыабаттандыру, тазалаужәнекөгалдандыру
2
Ағаштар мен бұталардыкесу, бұтақтардыкесу
3
Ағаштардың, бұталардыңжәнегүлкөшеттерінарамшөптердентазартужәнеотырғызу
4
Автобус аялдамаларыныңаумақтарынабаттандыружәнетазалау
5
Тротуарлар мен жолдардыабаттандырукезіндегіқосалқыжұмыстар
6
Жолдардыабаттандыруэлементтерінбояу
7
Жол техникасыүшінқолжетпейтінжерлердежолтөсемдерінтазалау
8
Спорт жәнебалаларалаңдарынабаттандыру
9
Арнайыкәсіптікдаярлықтықажететпейтінжұмыстардыңбасқатүрлері
10
Агроөнеркәсіптіккешенжәнесаудакәсіпорындарындағықосалқыжұмыстар
Ақкөл ауданы әкімдігінің
2025 жылғы "15" қыркүйектегі
№ А-9/185 қаулысына
2 қосымша
Қоғамдық жұмыстар орындалуы тиіс ұйымдардың тізбесі
Ұйымныңатауы
1
"Ақкөл қаласы әкімінің аппараты"мемлекеттік мекемесі
2
"Азат ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
3
"Еңбек ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
4
"Жалғызқарағай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
5
"Қарасай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
6
"Кенес селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
7
"Наумов селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
8
"Новорыбин селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
9
"Урюпин селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
10
Ақкөлауданыәкімдігіжанындағы"Горкомхоз" ШЖҚ МКК
Аббревиатуралардыңтолықжазылуы:
ШЖҚ МКК-шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорын.

4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Аккольского района.
5. Настоящее постановление вводится в действие с 1 сентября 2025 года и подлежит официальному опубликованию.
Акима района Б. Абдрахманов
Приложение 1
к постановлению акимата
Аккольского района
от ___________ 2025 года
№ ___________
Виды общественных работ
Виды общественных работ
1
Благоустройство, очистка и озеленение территорий, улиц и площадей
2
Вырубка деревьев и кустарников, обрезка веток
3
Посадка и прополка саженцев деревьев, кустарников и цветочной рассады
4
Благоустройство и очистка территорий автобусных остановок
5
Подсобные работы при благоустройстве тротуаров и проездных путей
6
Окраска элементов благоустройства дорог
7
Очистка дорожных покрытий в местах, недоступных для дорожной техники
8
Благоустройство спортивных и детских площадок
9
Другие виды работ, не требующие специальной профессиональной подготовки
10
Подсобные работы на предприятиях агропромышленного комплекса и торговли
Приложение 2
к постановлению акимата
Аккольского района
от ___________ 2025 года
№ ___________
Перечень организаций, в которых должны выполняться общественные работы
Наименование организации
1
Государственное учреждение "Аппарат акима города Акколь"
2
Государственное учреждение "Аппарат акима аула Азат"
3
Государственное учреждение "Аппарат акима Енбекского аульного округа"
4
Государственное учреждение "Аппарат акима Жалгызкарагайского аульного округа"
5
Государственное учреждение "Аппарат акима Карасайского аульного округа"
6
Государственное учреждение "Аппарат акима Кенеского сельского округа"
7
Государственное учреждение "Аппарат акима Наумовского сельского округа"
8
Государственное учреждение "Аппарат акима Новорыбинского сельского округа"
9
Государственное учреждение "Аппарат акима Урюпинского сельского округа"
10
ГКП на ПХВ "Горкомхоз" при акимате Аккольского района
Расшифровка аббревиатур:
ГКП на ПХВ – государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения.