Ақмола облысының су объектілерінде көпшіліктің демалуына, туризм және спорт үшін орындар белгілеу туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2025 жылғы 13 қарашадағы № А-11/589 қаулысы
Қазақстан Республикасы Су кодексінің 125-бабына, сәйкес, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Ақмола облысының су объектілерінде көпшіліктің демалуына, туризм және спорт үшін орындар белгіленсін.
2. "Ақмола облысының су объектілері мен су шаруашылығы құрылыстарында көпшіліктің демалуына, туризм және спорт үшін орындар белгілеу туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2021 жылғы 22 қарашадағы № А-11/591 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде № 25424 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақмола облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімінің міндетін атқарушы Е.Рамазанов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті
Ақмола облысының санитариялық-эпидемиологиялық
бақылау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы Су ресурстары және
ирригация министрлігі Су ресурстарын реттеу,
қорғау және пайдалану комитетінің Су ресурстарын
қорғау және реттеу жөніндегі Ертіс
бассейндік су инспекциясы" республикалық
мемлекеттік мекемесі
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы Су ресурстары және
ирригация министрлігі Су ресурстарын реттеу,
қорғау және пайдалану комитетінің Су ресурстарын
қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Есіл
бассейндік су инспекциясы" республикалық
мемлекеттік мекемесі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы Су ресурстары және
ирригация министрлігі Су ресурстарын реттеу,
қорғау және пайдалану комитетінің Су ресурстарын
қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі
Нұра-Сарысу бассейндік су инспекциясы"
республикалық мемлекеттік мекемесі
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы Экология және
табиғи ресурстар министрлігі Экологиялық
реттеу және бақылау комитетінің Ақмола
облысы бойынша экология департаменті"
республикалық мемлекеттік мекемесі
Ақмола облысы әкімдігінің
2025 жылғы 13 қарашадағы
№ А-11/589 қаулысына
қосымша
Ақмола облысының су объектілерінде көпшіліктің демалуына, туризм және спорт үшін орындар
Су объектісінің атауы
Көпшіліктің демалуына, туризм және спорт орындары
Ауылдық округ, жақын елді мекен
Степногорск қаласы
1
"Сопка-305" су айдыны
азаматтардың жаппай демалуы үшін пайдаланылатын су объектісінің бөлігі
Степногорск қаласының шекараларында
Қосшы қаласы
1.
Сарқырама өзені
"Таза тоғандар" демалыс аймағы
Қосшы қаласы
Аршалы ауданы
1.
Табиғи су айдыны
"Бейбарыс" демалыс базасының жағажайы
Жібек жолы ауылдық округі, Жібек жолы кенті
2.
Жалтыркөл көлі
"Golden fish" демалыс базасының жағажайы
Жібек жолы ауылдық округі, Жалтыркөл ауылы
3.
Табиғи су айдыны
"Столичные раки" демалыс аймағының жағажайы
Жібек жолы ауылдық округі, Жібек жолы кенті
4.
Есіл өзені
"Primevill" демалыс аймағының жағажайы
Жібек жолы ауылдық округі, Жібек жолы кенті
5.
Жалтыркөл көлі
"Динара" демалыс аймағының жағажайы
Жібек жолы ауылдық округі, Жалтыркөл ауылы
6.
Жалтыркөл көлі жеке
"Demal Life" демалыс аймағы
Жібек жолы ауылдық округі, Жалтыркөл ауылы
Бурабай ауданы
1.
Щучье көлі
"Park Hotel Kokshetau" демалыс базасының жағажайы
Щучинск қаласының шекарасында
2.
Щучье көлі
"Rixos Borovoe Hotel" базасындағы жағажай
Щучинск қаласының шекарасында
3.
Щучье көлі
"Пансионат Жұмбақтас" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі

Об установлении мест для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах Акмолинской области
Постановление акимата Акмолинской области от 13 ноября 2025 года № А-11/589
В соответствии со статьей 125 Водного кодекса Республики Казахстан, акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить места для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах Акмолинской области согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Признать утратившим силу постановление акимата Акмолинской области "Об установлении мест для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях Акмолинской области" от 22 ноября 2021 года № А-11/591 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 25424).
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Акмолинской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности акима области Е. Рамазанов
"СОГЛАСОВАНО"
Республиканское государственное учреждение
"Департамент санитарно-эпидемиологического
контроля Акмолинской области Комитета
санитарно-эпидемиологического контроля
Министерства здравоохранения Республики Казахстан"
"СОГЛАСОВАНО"
Республиканское государственное учреждение
"Ертисская бассейновая водная инспекция
по охране и регулированию использования
водных ресурсов Комитета по регулированию,
охране и использованию водных ресурсов
Министерства водных ресурсов и ирригации
Республики Казахстан"
"СОГЛАСОВАНО"
Республиканское государственное учреждение
"Есильская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов
Комитета по регулированию,
охране и использованию водных ресурсов
Министерства водных ресурсов и ирригации
Республики Казахстан"
"СОГЛАСОВАНО"
Республиканское государственное учреждение
"Нура-Сарысуская бассейновая водная инспекция по охране и
регулированию использования водных ресурсов Комитета по
регулированию, охране и использованию водных ресурсов
Министерства водных ресурсов и ирригации
Республики Казахстан"
"СОГЛАСОВАНО"
Республиканское государственное учреждение
"Департамент экологии по Акмолинской области
Комитета экологического регулирования и контроля
Министерства экологии и природных ресурсов
Республики Казахстан"
Приложение
к постановлению акимата
Акмолинской области от 13 ноября 2025 года
№ А-11/589
Места для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах Акмолинской области
Наименование водного объекта
Места массового отдыха, туризма и спорта
Сельский округ, ближайший населенный пункт
город Степногорск
1
водоем "Сопка-305"
часть водного объекта, используемая для массового отдыха граждан
в границах города Степногорск
город Косшы
1
река Сарыкарама
зона отдыха "Чистые пруды"
город Косшы
Аршалынский район
1
естественный водоем
пляж базы отдыха "Бейбарыс"
сельский округ Жибек жолы, поселок Жибек жолы
2
озеро Жалтырколь
пляж базы отдыха "Golden fish"
сельский округ Жибек жолы, село Жалтырколь
3
естественный водоем
пляж зоны отдыха
"Столичные раки"
сельский округ Жибек жолы, поселок Жибек жолы
4
река Есиль
пляж зоны отдыха "Primevill"
сельский округ Жибек жолы, поселок Жибек жолы
5
озеро Жалтырколь
пляж зоны отдыха "Динара"
сельский округ Жибек жолы, село Жалтырколь
6
озеро Жалтырколь
зона отдыха "Demal Life"
сельский округ Жибек жолы, село Жалтырколь
Бурабайский район
1
озеро Щучье
пляж базы отдыха "Park Hotel Kokshetau"
в границах города Щучинск
2
озеро Щучье
пляж на базе "Rixos Borovoe Hotel"
в границах города Щучинск
3
озеро Щучье
товарищество с ограниченной ответственностью "Пансионат Жумбактас"
в границах города Щучинск,
Бармашинское лесничество

Щучинск қаласының шекараларында, Бармашы орманшылығы, 47-кв., 45-телім
4.
Щучье көлі
"Цой С.И." жеке кәсіпкер
Щучинск қаласының шекараларында, Ақылбай орманшылығы 28-кв, 25, 37 телім
Зеренді ауданы
1.
Зеренді көлі
"Aurora Garden" демалыс базасының жағажайы
Зеренді ауылының шекараларында
2.
Зеренді көлі
"Малик Ғабдуллин атындағы шипажай-сауықтыру кешені" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің демалыс базасының жағажайы
Зеренді ауылының шекараларында
3.
Зеренді көлі
"Парус" демалыс базасының жағажайы
Зеренді ауылының шекараларында
4.
Зеренді көлі
"Zeren Tour" демалыс базасының жағажайы
Зеренді ауылының шекараларында
Барлығы 16.
Ескертпе: Ақмола облысының су объектілерінде көпшіліктің демалуына, туризм және спорт үшін орындардың иелері мен жалға алушылары өзгеруі мүмкін (жалдау мерзімінің аяқталуы, сату, қайта ұйымдастыру, тарату).

кв. 47, выдел 45
4
озеро Щучье
индивидуальный предприниматель "Цой С.И."
в границах города Щучинск,
Акылбайское лесничество
кв. 28, выдел 25, 37
Зерендинский район
1
озеро Зерендинское
пляж базы отдыха "Aurora Garden"
в границах села Зеренда
2
озеро Зерендинское
пляж базы отдыха товарищества с ограниченной ответственностью "Санаторно-оздоровительный комплекс имени Малика Габдуллина"
в границах села Зеренда
3
озеро Зерендинское
пляж базы центра отдыха "Парус"
в границах села Зеренда
4
озеро Зерендинское
пляж базы отдыха "Zeren Tour"
в границах села Зеренда
Всего 16.
Примечание: владельцы и арендаторы мест для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах Акмолинской области могут меняться (окончание срока аренды, продажа, реорганизация, ликвидирование).