2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Ақмола облыстық мәслихатының 2025 жылғы 10 желтоқсандағы № 8С-24-2 қаулысы.
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 12-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiнің 7-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Ақмола облыстық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026–2028 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 521 103 516,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 71 048 649,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 948 553,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 95 000,0 мың тенге;
арнаулы түсімдер – 6 319 326,0 мың тенге;
трансферттер түсімдері – 432 691 988,4 мың теңге;
2) шығындар – 515 330 246,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 13 637 060,4 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 34 409 187,9 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 20 772 127,5 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 260 007,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 266 507,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 6 500,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -8 123 797,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8 123 797,4 мың теңге.

Об областном бюджете на 2026–2028 годы
Решение Акмолинского областного маслихата от 10 декабря 2025 года № 8С-24-2.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 12 настоящего решения.
В соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 7 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Акмолинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 521 103 516,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 71 048 649,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 948 553,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 95 000,0 тысяч тенге;
специальные поступления – 6 319 326,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 432 691 988,4 тысяч тенге;
2) затраты – 515 330 246,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 13 637 060,4 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 34 409 187,9 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 20 772 127,5 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 260 007,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 266 507,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 6 500,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -8 123 797,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8 123 797,4 тысяч тенге.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облыстық мәслихатының 14.04.2026 № 8С-28-2 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Облыстық бюджетке және аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге кірістерді бөлудің нормативтері мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) облыстық бюджетке әлеуметтік салық бойынша – 100 %.
3. 2026 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне 97 427 627 мың теңге сомасында бюджеттік алып қоюлардың қарастырылғаны ескерілсін, оның iшiнде:
Ақкөл ауданы

Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Акмолинского областного маслихата от 14.04.2026 № 8С-28-2 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Установить нормативы распределения доходов в областной бюджет и районные (городов областного значения) бюджеты в следующих размерах:
1) по социальному налогу в областной бюджет – 100 %.
3. Учесть, что в областном бюджете на 2026 год предусмотрены бюджетные изъятия из районных (городов областного значения) бюджетов в сумме 97 427 627 тысяч тенге, в том числе:
Аккольский район

321 110
мың теңге;
Сандықтау ауданы
48 627
мың теңге.
5. 2026 жылға арналған облыстық бюджет түсімдерінің құрамында республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес ескерілсін.
Нысаналы трансферттердің көрсетiлген сомаларын бөлу облыс әкiмдiгiнің қаулысымен анықталады.
6. 2026 жылға арналған облыстық бюджеттің шығыстарының құрамында аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiне осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес нысаналы трансферттердің көзделгені ескерiлсiн.
Нысаналы трансферттердің көрсетiлген сомаларын бөлу облыс әкiмдiгiнің қаулысымен анықталады.
7. 2026 жылға арналған облыстық жергілікті атқарушы органының резерві 1 768 231 мың теңге сомасында бекітілсін.
8. 2026 жылға арналған облыстық жергiлiктi атқарушы органы қарызының лимитi 259 084 275 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
9. 2026 жылға арналған облыстық жергiлiктi атқарушы органы мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелер лимитi 119 697 710 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
10. 2026 жылға арналған облыстық бюджеттiң атқарылу процесiнде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi осы шешімнің 6-қосымшасына сәйкес бекiтiлсiн.
11. 2026 жылға арналған аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттердiң атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi осы шешімнің 7-қосымшасына сәйкес бекiтiлсiн.
12. Осы шешiм 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Ақмола облыстық мәслихатының
төрағасы
Б.Жүсіпов
"КЕЛІСІЛДІ"
Ақмола облысының әкімі М.Ахметжанов
2025 жылғы "10" желтоқсан
"Ақмола облысының
экономика және бюджеттік
жоспарлау басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
А.Шүгірмақова
2025 жылғы "10" желтоқсан
Ақмола облыстық
мәслихатының
2025 жылғы 10 желтоқсандағы

321 110
тысяч тенге;
Сандыктауский район
48 627
тысяч тенге.
5. Учесть в составе поступлений областного бюджета на 2026 год целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета согласно приложению 4 к настоящему решению.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата области.
6. Учесть, что в составе расходов областного бюджета на 2026 год предусмотрены целевые трансферты районным (городов областного значения) бюджетам согласно приложению 5 к настоящему решению.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата области.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2026 год в сумме 1 768 231 тысяча тенге.
8. Установить лимит долга местного исполнительного органа области на 2026 год в размере 259 084 275 тысяч тенге.
9. Установить лимит государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства местного исполнительного органа области на 2026 год в размере 119 697 710 тысяч тенге.
10. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2026 год, согласно приложению 6 к настоящему решению.
11. Утвердить перечень районных (городов областного значения) бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районных (городов областного значения) бюджетов на 2026 год, согласно приложению 7 к настоящему решению.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Акмолинского областного маслихата Б. Жусупов
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Акмолинской области
__________________ М. Ахметжанов
"_10___" декабря 2025 года
Руководитель государственного
учреждения "Управление экономики
и бюджетного планирования
Акмолинской области"
__________________ А. Шугурмакова
"_10___" декабря 2025 года
Приложение 1
к решению Акмолинского
областного маслихата
от 10 декабря 2025 года

133 457,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
3 127,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
57 970,0
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
622 000,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 725 670,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
193 479,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
2 750 346,5
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
867 892,0
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
1 336 943,0
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
1 460,0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
516 447,0
098
Жергілікті атқарушы органдар төлейтін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға мемлекеттің жарналарына әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына берілетін трансферттер
1 144 781,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
769 908,0
038
Денсаулық сақтау объектiлерiн салу және реконструкциялау
769 908,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
16 653 853,4
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
15 864 151,6
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
287 809,9
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 168 397,7
003
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
95 990,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
3 177 816,9
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

133 457,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
3 127,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
57 970,0
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
622 000,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 725 670,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
193 479,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
2 750 346,5
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
867 892,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
1 336 943,0
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
1 460,0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
516 447,0
098
Трансферты в фонд социального медицинского страхования на взносы государства на обязательное социальное медицинское страхование, уплачиваемые местными исполнительными органами
1 144 781,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
769 908,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
769 908,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
16 653 853,4
256
Управление координации занятости и социальных программ области
15 864 151,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
287 809,9
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 168 397,7
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
95 990,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
3 177 816,9
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

665 457,4
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
65 642,0
061
Жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыру үшін адамдардың ерікті түрде қоныс аударуына жәрдемдесу
360 000,0
062
Біліктілік жүйесін дамыту
5 324,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 311 639,0
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
13 538,7
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
9 000,0
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
3 380 271,0
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
22 386,0
075
Әлеуметтік қорғау саласында стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
962 646,0
078
Әлеуметтік қорғау саласында уақытша болу жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
25 000,0
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3 313 233,0
261
Облыстың білім басқармасы
689 481,9
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
528 894,3
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
143 725,6
201
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
16 862,0
276
Облыстың балалар құқықтарын қорғау басқармасы
100 119,9
001
Жергілікті деңгейде балалар құқықтарын қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
100 119,9
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
100,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
100,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
22 048 527,7
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
22 048 527,7
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
211 581,0
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8 100,0
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
1 405 460,0
054
Жеке тұрғын үй қорынан алынған тұрғынжай үшін азамматардың жекелеген санаттарына төлемдер
20 000,0
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 648 663,7
114
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері

665 457,4
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
65 642,0
061
Содействие добровольному переселению лиц для повышения мобильности рабочей силы
360 000,0
062
Развитие системы квалификаций
5 324,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 311 639,0
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
13 538,7
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
9 000,0
068
Программа занятости
3 380 271,0
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
22 386,0
075
Предоставление специальных социальных услуг в условиях стационара в области социальной защиты
962 646,0
078
Предоставление специальных социальных услуг в условиях временного пребывания в области социальной защиты
25 000,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3 313 233,0
261
Управление образования области
689 481,9
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
528 894,3
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
143 725,6
201
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
16 862,0
276
Управление по защите прав детей области
100 119,9
001
Услуги по реализации государственной политики в области защиты прав детей на местном уровне
100 119,9
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
100,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
100,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
22 048 527,7
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
22 048 527,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
211 581,0
005
Капитальные расходы государственного органа
8 100,0
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
1 405 460,0
054
Выплаты отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде
20 000,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 648 663,7
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам

11 168 174,0
050
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
11 168 174,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
98 886 073,2
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
5 191 390,4
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
195 047,8
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
200 149,0
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
3 786 445,6
006
Жануарлар дүниесін қорғау
69 726,0
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
85 000,0
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 842,0
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
12 647,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
837 533,0
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
500 000,0
035
Азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыру
500 000,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
6 298 394,2
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
339 889,2
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 810 000,0
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
15 000,0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
76 465,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
50 000,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 937 948,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
3 645,0
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
65 447,0
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
86 896 288,6
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
645 935,6
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
2 288 069,0
004
Ауыл шаруашылығының ақпараттық-маркетингтік жүйесін дамыту
40 631,0
005
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау

11 168 174,0
050
Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
11 168 174,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
98 886 073,2
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
5 191 390,4
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
195 047,8
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
200 149,0
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
3 786 445,6
006
Охрана животного мира
69 726,0
008
Мероприятия по охране окружающей среды
85 000,0
013
Капитальные расходы государственного органа
4 842,0
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
12 647,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
837 533,0
265
Управление предпринимательства и промышленности области
500 000,0
035
Формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров
500 000,0
719
Управление ветеринарии области
6 298 394,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
339 889,2
003
Капитальные расходы государственного органа
2 810 000,0
009
Организация санитарного убоя больных животных
15 000,0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
76 465,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
50 000,0
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 937 948,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
3 645,0
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
65 447,0
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
86 896 288,6
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства и регулирования земельных отношений на местном уровне
645 935,6
002
Субсидирование развития семеноводства
2 288 069,0
004
Развитие информационно-маркетинговой системы сельского хозяйства
40 631,0
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов

20 629 500,0
008
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
1 300 000,0
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс-шаралар
488 230,0
043
Суарудың су үнемдейтін технологияларын енгізуге бағытталған инвестициялық салымдар кезінде ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлер шеккен шығыстардың бір бөлігін субсидиялау
22 000,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
183 600,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
12 000,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
6 000 000,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
16 126 613,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
14 000 000,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
23 433 506,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
1 726 204,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
7 335 096,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
7 221 528,5
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
262 856,5
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
18 272,0
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
2 635 224,0
114
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
4 305 176,0
724
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
113 567,5
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
113 567,5
12
Көлiк және коммуникация
17 796 770,7
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
17 796 770,7
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
170 925,7
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
2 480 002,0
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
155 000,0
028
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
9 111 490,9
031
Коммуналдық меншiктегi әуежайларды субсидиялау

20 629 500,0
008
Субсидирование развития производства приоритетных культур
1 300 000,0
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
488 230,0
043
Субсидирование части расходов, понесенных сельскохозяйственным товаропроизводителем при инвестиционных вложениях, направленных на внедрение водосберегающих технологий орошения
22 000,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
183 600,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
12 000,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
6 000 000,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
16 126 613,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
14 000 000,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
23 433 506,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
1 726 204,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
7 335 096,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
7 221 528,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
262 856,5
003
Капитальные расходы государственного органа
18 272,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
2 635 224,0
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
4 305 176,0
724
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области
113 567,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля
113 567,5
12
Транспорт и коммуникации
17 796 770,7
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
17 796 770,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
170 925,7
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
2 480 002,0
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
155 000,0
028
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
9 111 490,9
031
Субсидирование аэропортов, находящихся в коммунальной собственности

134 960 418
083
Ауылдық жерлерде оқушыларды жақын жердегі мектепке дейін тегін алып баруды және одан алып қайтуды ұйымдастыру
1 390 282
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алған Қазақстан азаматтарына берілетін біржолғы ақшалай қаражат төлемі
3 816
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қорғаншыға (қамқоршыға) берілетін ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
450 167
089
Кәсіптік оқытуды ұйымдастыру
288 472
202
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
26 762 265
203
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру
38 835 718
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
10 740 807
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
9 956 410
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
784 397
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
300 915
012
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
300 915
05
Денсаулық сақтау
9 027 607
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
7 457 680
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
305 839
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
307 976
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
29 667
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
133 445
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
3 127
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
57 970
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
622 000
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 002 786
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
194 568
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
457 062
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
871 504
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
1 336 943
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
1 460
098
Жергілікті атқарушы органдар төлейтін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға мемлекеттің жарналарына әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына берілетін трансферттер

134 960 418
083
Организация бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности
1 390 282
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
3 816
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
450 167
089
Организация профессионального обучения
288 472
202
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
26 762 265
203
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
38 835 718
285
Управление физической культуры и спорта области
10 740 807
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
9 956 410
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
784 397
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
300 915
012
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
300 915
05
Здравоохранение
9 027 607
253
Управление здравоохранения области
7 457 680
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
305 839
006
Услуги по охране материнства и детства
307 976
007
Пропаганда здорового образа жизни
29 667
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
133 445
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
3 127
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
57 970
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
622 000
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 002 786
029
Областные базы специального медицинского снабжения
194 568
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
457 062
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
871 504
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
1 336 943
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
1 460
098
Трансферты в фонд социального медицинского страхования на взносы государства на обязательное социальное медицинское страхование, уплачиваемые местными исполнительными органами

381 100
Жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға
5 563 300
Бюджеттік несиелер
19 597 100
оның iшiнде:
Облыстың экономика және бюджеттiк жоспарлау басқармасы
2 197 100
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
2 197 100
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
17 400 000
Ауыл халқының кірісін арттыру жөніндегі жобаны ауқымды түрде қолдану мақсатында ауыл халқына микрокредиттер беру
8 400 000
Агроөнеркәсіптік кешендегі инвестициялық жобаларға
9 000 000
Ақмола облыстық
мәслихатының
2025 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 8С-24-2 шешіміне
5-қосымша
2026 жылға арналған аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) бюджеттерге облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облыстық мәслихатының 14.04.2026 № 8С-28-2 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сомасы, мың теңге
Барлығы
29 731 621,8
оның iшiнде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
10 673 802,8
оның iшiнде:
Облыстың жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы
103 050,0
Су тасқыны қаупі бар кезеңде жарылыс жұмыстарын жүргізуге
103 050,0
Облыстың жұмыспен қамтуды және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы
3 313 233,0
Мүгедектерді әлеуметтік қамсыздандыруға
2 382 694,0
Ауылдық елдi мекендерде тұратын және жұмыс істейтiн мемлекеттiк денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына бюджет қаражаты есебiнен коммуналдық көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге және отын сатып алуға
691 601,0
Қарт адамдарға әлеуметтік қолдау көрсетуге
238 938,0
Облыстың мәдениет басқармасы
56 600,0
Мәдениет объектілерін ұстауға
56 600,0
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 648 663,7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамытуға
1 349 110,6
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы материалдық-техникалық базаны нығайтуға
299 553,1
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
2 917 032,1
Автомобиль жолдарын жөндеуге
2 289 935,1
Әлеуметтік маңызы бар маршруттар бойынша тасымалдаушылардың шығындарын субсидиялауға
627 097,0
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 635 224,0
Халықтың әлеуметтік осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
2 635 224,0
Нысаналы даму трансферттерi
19 057 819,0
оның iшiнде:
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
4 305 176,0
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
974 713,0
Спорт объектілерін дамытуға
984 010,9
Мәдениет және демалыс объектілерін дамытуға

381 100
На развитие систем теплоснабжения
5 563 300
Бюджетные кредиты
19 597 100
в том числе:
Управление экономики и бюджетного планирования области
2 197 100
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
2 197 100
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
17 400 000
На предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения
8 400 000
На инвестиционные проекты в агропромышленном комплексе
9 000 000
Приложение 5
к решению Акмолинского
областного маслихата
от 10 декабря 2025 года
№ 8С-24-2
Целевые трансферты из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на 2026 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Акмолинского областного маслихата от 14.04.2026 № 8С-28-2 (вводится в действие с 01.01.2026).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего
29 731 621,8
в том числе:
Целевые текущие трансферты
10 673 802,8
в том числе:
Управление по мобилизационной подготовке, территориальной и гражданской обороне области
103 050,0
На проведение взрывных работ в период паводкоопасного периода
103 050,0
Управление координации занятости и социальных программ области
3 313 233,0
На социальное обеспечение лиц с инвалидностью
2 382 694,0
На оплату коммунальных услуг и приобретению топлива за счет бюджетных средств специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах
691 601,0
На социальную поддержку пожилых людей
238 938,0
Управление культуры области
56 600,0
На содержание объектов культуры
56 600,0
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 648 663,7
На развитие жилищно-коммунального хозяйства
1 349 110,6
На укрепление материально-технической базы в сфере жилищно-коммунального хозяйства
299 553,1
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
2 917 032,1
На ремонт автомобильных дорог
2 289 935,1
На субсидирование убытков перевозчиков по социально-значимым маршрутам
627 097,0
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 635 224,0
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
2 635 224,0
Целевые трансферты на развитие
19 057 819,0
в том числе:
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
4 305 176,0
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
974 713,0
На развитие объектов спорта
984 010,9
На развитие объектов культуры и отдыха

2 346 452,1
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
12 810 323,0
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
4 217 810,8
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау жүйелерін дамытуға
4 042 392,2
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамытуға
2 103 752,0
Газ-көлік жүйесін дамытуға
2 446 368,0
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
1 942 320,0
Көлік инфрақұрылымын дамытуға
1 942 320,0
Ақмола облыстық
мәслихатының
2025 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 8С-24-2 шешіміне
6-қосымша
2026 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнаулы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Жеке орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Саламатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
Ақмола облыстық
мәслихатының
2025 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 8С-24-2 шешіміне
7-қосымша
2026 жылға арналған аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Денсаулық сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру

2 346 452,1
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
12 810 323,0
На развитие систем водоснабжения и водоотведения
4 217 810,8
На развитие систем водоснабжения в сельских населенных пунктах
4 042 392,2
На развитие жилищно-коммунального хозяйства
2 103 752,0
На развитие газотранспортной системы
2 446 368,0
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
1 942 320,0
На развитие транспортной инфраструктуры
1 942 320,0
Приложение 6
к решению Акмолинского
областного маслихата
от 10 декабря 2025 года
№ 8С-24-2
Перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2026 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайщей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
Приложение 7
к решению Акмолинского
областного маслихата
от 10 декабря 2025 года
№ 8С-24-2
Перечень районных (городов областного значения) бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районных (городов областного значения) бюджетов на 2026 год
Наименование
Здравоохранение
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь