2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Ақмола облыстық мәслихатының 2025 жылғы 10 желтоқсандағы № 8С-24-2 қаулысы
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 12-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiнің 7-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Ақмола облыстық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026–2028 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 519 131 327 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 71 048 649 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 948 553 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 95 000 мың тенге;
арнаулы түсімдер – 6 319 326 мың тенге;
трансферттер түсімдері – 430 719 799 мың теңге;
2) шығындар – 519 024 564 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -613 390 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 20 097 100 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 20 710 490 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – -6 500 мың теңге, оның ішінде:
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 6 500 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 726 653 мың теңге;

Об областном бюджете на 2026–2028 годы
Решение Акмолинского областного маслихата от 10 декабря 2025 года № 8С-24-2
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 12 настоящего решения.
В соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 7 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Акмолинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 519 131 327 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 71 048 649 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 948 553 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 95 000 тысяч тенге;
специальные поступления – 6 319 326 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 430 719 799 тысяч тенге;
2) затраты – 519 024 564 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -613 390 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 20 097 100 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 20 710 490 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – -6 500 тысяч тенге, в том числе:
поступления от продажи финансовых активов государства – 6 500 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 726 653 тысячи тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -726 653 мың теңге.
2. Облыстық бюджетке және аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге кірістерді бөлудің нормативтері мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) облыстық бюджетке әлеуметтік салық бойынша – 100 %.
3. 2026 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне 97 427 627 мың теңге сомасында бюджеттік алып қоюлардың қарастырылғаны ескерілсін, оның iшiнде:
Ақкөл ауданы

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -726 653 тысячи тенге.
2. Установить нормативы распределения доходов в областной бюджет и районные (городов областного значения) бюджеты в следующих размерах:
1) по социальному налогу в областной бюджет – 100 %.
3. Учесть, что в областном бюджете на 2026 год предусмотрены бюджетные изъятия из районных (городов областного значения) бюджетов в сумме 97 427 627 тысяч тенге, в том числе:
Аккольский район

321 110
мың теңге;
Сандықтау ауданы
48 627
мың теңге.
5. 2026 жылға арналған облыстық бюджет түсімдерінің құрамында республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес ескерілсін.
Нысаналы трансферттердің көрсетiлген сомаларын бөлу облыс әкiмдiгiнің қаулысымен анықталады.
6. 2026 жылға арналған облыстық бюджеттің шығыстарының құрамында аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiне осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес нысаналы трансферттердің көзделгені ескерiлсiн.
Нысаналы трансферттердің көрсетiлген сомаларын бөлу облыс әкiмдiгiнің қаулысымен анықталады.
7. 2026 жылға арналған облыстық жергілікті атқарушы органының резерві 1 768 231 мың теңге сомасында бекітілсін.
8. 2026 жылға арналған облыстық жергiлiктi атқарушы органы қарызының лимитi 259 084 275 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
9. 2026 жылға арналған облыстық жергiлiктi атқарушы органы мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелер лимитi 119 697 710 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
10. 2026 жылға арналған облыстық бюджеттiң атқарылу процесiнде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi осы шешімнің 6-қосымшасына сәйкес бекiтiлсiн.
11. 2026 жылға арналған аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттердiң атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi осы шешімнің 7-қосымшасына сәйкес бекiтiлсiн.
12. Осы шешiм 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Ақмола облыстық мәслихатының
төрағасы
Б.Жүсіпов
"КЕЛІСІЛДІ"
Ақмола облысының әкімі М.Ахметжанов
2025 жылғы "10" желтоқсан
"Ақмола облысының
экономика және бюджеттік
жоспарлау басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
А.Шүгірмақова
2025 жылғы "10" желтоқсан
Ақмола облыстық
мәслихатының
2025 жылғы 10 желтоқсандағы

321 110
тысяч тенге;
Сандыктауский район
48 627
тысяч тенге.
5. Учесть в составе поступлений областного бюджета на 2026 год целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета согласно приложению 4 к настоящему решению.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата области.
6. Учесть, что в составе расходов областного бюджета на 2026 год предусмотрены целевые трансферты районным (городов областного значения) бюджетам согласно приложению 5 к настоящему решению.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата области.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2026 год в сумме 1 768 231 тысяча тенге.
8. Установить лимит долга местного исполнительного органа области на 2026 год в размере 259 084 275 тысяч тенге.
9. Установить лимит государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства местного исполнительного органа области на 2026 год в размере 119 697 710 тысяч тенге.
10. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2026 год, согласно приложению 6 к настоящему решению.
11. Утвердить перечень районных (городов областного значения) бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районных (городов областного значения) бюджетов на 2026 год, согласно приложению 7 к настоящему решению.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Акмолинского областного маслихата Б. Жусупов
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Акмолинской области
__________________ М. Ахметжанов
"_10___" декабря 2025 года
Руководитель государственного
учреждения "Управление экономики
и бюджетного планирования
Акмолинской области"
__________________ А. Шугурмакова
"_10___" декабря 2025 года
Приложение 1
к решению Акмолинского
областного маслихата
от 10 декабря 2025 года

867 892
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
1 336 943
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
1 460
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
516 447
098
Жергілікті атқарушы органдар төлейтін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға мемлекеттің жарналарына әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына берілетін трансферттер
1 144 781
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
773 508
038
Денсаулық сақтау объектiлерiн салу және реконструкциялау
773 508
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
16 678 336
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
15 886 308
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
288 519
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 169 270
003
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
95 990
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
4 166 896
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
693 554
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
65 642
061
Жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыру үшін адамдардың ерікті түрде қоныс аударуына жәрдемдесу
360 000
062
Біліктілік жүйесін дамыту
5 324
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 311 639
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
13 584
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы

867 892
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
1 336 943
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
1 460
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
516 447
098
Трансферты в фонд социального медицинского страхования на взносы государства на обязательное социальное медицинское страхование, уплачиваемые местными исполнительными органами
1 144 781
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
773 508
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
773 508
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
16 678 336
256
Управление координации занятости и социальных программ области
15 886 308
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
288 519
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 169 270
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
95 990
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
4 166 896
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
693 554
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
65 642
061
Cодействие добровольному переселению лиц для повышения мобильности рабочей силы
360 000
062
Развитие системы квалификаций
5 324
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 311 639
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
13 584
068
Программа занятости

5 998
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
5 981 580
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
254 285
002
Облыстық деңгейде спорт жарыстарын өткізу
84 122
003
Әр түрлі спорт түрлері бойынша облыстың құрама командаларының мүшелерін дайындау және республикалық және халықаралық спорт жарыстарына қатысуы
5 643 173
759
Облыстың цифрландыру және архивтер басқармасы
5 493 965
001
Жергілікті деңгейде ақпараттандыру, архив ісін басқару жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4 661 058
003
Архив қорының сақталуын қамтамасыз ету
832 907
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
11 168 174
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
11 168 174
050
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
11 168 174
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
98 972 522
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
5 180 976
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
195 095
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
200 149
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
3 788 631
006
Жануарлар дүниесін қорғау
69 726
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
89 842
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
837 533
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
500 000
035
Азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыру
500 000
719
Облыстың ветеринария басқармасы
6 395 214
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
340 211
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
15 000
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
20 185
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
76 465
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
50 000
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 937 948
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
3 645
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)

5 998
285
Управление физической культуры и спорта области
5 981 580
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
254 285
002
Проведение спортивных соревнований на областном уровне
84 122
003
Подготовка и участие членов областных сборных команд по различным видам спорта на республиканских и международных спортивных соревнованиях
5 643 173
759
Управление цифровизации и архивов области
5 493 965
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информатизации, управления архивным делом
4 661 058
003
Обеспечение сохранности архивного фонда
832 907
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
11 168 174
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
11 168 174
050
Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
11 168 174
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
98 972 522
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
5 180 976
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
195 095
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
200 149
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
3 788 631
006
Охрана животного мира
69 726
008
Мероприятия по охране окружающей среды
89 842
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
837 533
265
Управление предпринимательства и промышленности области
500 000
035
Формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров
500 000
719
Управление ветеринарии области
6 395 214
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
340 211
009
Организация санитарного убоя больных животных
15 000
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
20 185
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
76 465
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
50 000
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 937 948
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
3 645
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)

65 447
032
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды уақытша ұстау
45 094
033
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды сәйкестендіру
4 207
034
Қаңғыбас жануарларды егу және зарарсыздандыру
27 012
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкерлердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
2 810 000
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
86 896 332
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
686 610
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
2 288 069
005
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
20 629 500
008
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
1 300 000
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс-шаралар
488 230
043
Суарудың су үнемдейтін технологияларын енгізуге бағытталған инвестициялық салымдар кезінде ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлер шеккен шығыстардың бір бөлігін субсидиялау
22 000
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
183 600
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
12 000
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
6 000 000
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
17 326 613
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
12 800 000
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
23 433 506
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
1 726 204
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
7 450 731
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
7 337 159
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
257 924
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
2 635 224
114
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері

65 447
032
Временное содержание безнадзорных и бродячих животных
45 094
033
Идентификация безнадзорных и бродячих животных
4 207
034
Вакцинация и стерилизация бродячих животных
27 012
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
2 810 000
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
86 896 332
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства и регулирования земельных отношений на местном уровне
686 610
002
Субсидирование развития семеноводства
2 288 069
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
20 629 500
008
Субсидирование развития производства приоритетных культур
1 300 000
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
488 230
043
Субсидирование части расходов, понесенных сельскохозяйственным товаропроизводителем при инвестиционных вложениях, направленных на внедрение водосберегающих технологий орошения
22 000
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
183 600
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
12 000
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
6 000 000
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
17 326 613
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
12 800 000
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
23 433 506
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
1 726 204
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
7 450 731
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
7 337 159
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
257 924
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
2 635 224
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам

691 601
Қарт адамдарға әлеуметтік қолдау көрсетуге
238 938
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
2 767 097
Автомобиль жолдарын жөндеуге
2 140 000
Әлеуметтік маңызы бар маршруттар бойынша тасымалдаушылардың шығындарын субсидиялауға
627 097
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 635 224
Халықтың әлеуметтік осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
2 635 224
Нысаналы даму трансферттерi
19 057 819
оның iшiнде:
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
4 444 011
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
974 713
Спорт объектілерін дамытуға
1 124 534
Мәдениет және демалыс объектілерін дамытуға

691 601
На социальную поддержку пожилых людей
238 938
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
2 767 097
На ремонт автомобильных дорог
2 140 000
На субсидирование убытков перевозчиков по социально-значимым маршрутам
627 097
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 635 224
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
2 635 224
Целевые трансферты на развитие
19 057 819
в том числе:
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
4 444 011
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
974 713
На развитие объектов спорта
1 124 534
На развитие объектов культуры и отдыха

2 344 764
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
12 810 323
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
3 612 349
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау жүйелерін дамытуға
4 647 854
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамытуға
2 103 752
Газ-көлік жүйесін дамытуға
2 446 368
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
1 803 485
Көлік инфрақұрылымын дамытуға
1 803 485
Ақмола облыстық
мәслихатының
2025 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 8С-24-2 шешіміне
6-қосымша
2026 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнаулы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Жеке орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Саламатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
Ақмола облыстық
мәслихатының
2025 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 8С-24-2 шешіміне
7-қосымша
2026 жылға арналған аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Денсаулық сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру

2 344 764
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
12 810 323
На развитие систем водоснабжения и водоотведения
3 612 349
На развитие систем водоснабжения в сельских населенных пунктах
4 647 854
На развитие жилищно-коммунального хозяйства
2 103 752
На развитие газотранспортной системы
2 446 368
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
1 803 485
На развитие транспортной инфраструктуры
1 803 485
Приложение 6
к решению Акмолинского
областного маслихата
от 10 декабря 2025 года
№ 8С-24-2
Перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2026 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайщей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
Приложение 7
к решению Акмолинского
областного маслихата
от 10 декабря 2025 года
№ 8С-24-2
Перечень районных (городов областного значения) бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районных (городов областного значения) бюджетов на 2026 год
Наименование
Здравоохранение
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь