Ақмола облысының аумағында карантиндік режимінің күшін жою және "Ақмола облысы аумағында карантиндік режимін енгізе отырып карантинді аймағын белгілеу туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2021 жылғы 28 мамырдағы №А-5/270 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2025 жылғы 28 мамырдағы № А-5/279 қаулысы
"Өсімдіктер карантині туралы" Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті Ақмола облыстық аумақтық инспекциясының 2025 жылғы 28 наурыздағы № 2799 ұсынымының негізінде, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ақмола облысы аумағында келесі аудандарында жатаған (қызғылт) укекіремен залалданған алаңдардың көлемінде карантиндік режимі алынып тасталсын:
1) Егіндікөл ауданы, Бауман ауылдық округі, залалданған алаң – 0,05 гектар;
2) Жарқайың ауданы, Жаңадала ауылдық округі, залалданған алаң – 2298 гектар, Костычево ауылдық округі, залалданған алаң – 883 гектар, Бірсуат ауылы, залалданған алаң – 220 гектар, Гастелло ауылы, залалданған алаң – 600 гектар, Пятигорск ауылы, залалданған алаң – 401,8 гектар, Шойынкөл ауылы, залалданған алаң – 100 гектар;
3) Қорғалжын ауданы, Астана-Қаражар автожолы, залалданған алаң – 190 гектар.
2. Ақмола облысы аумағында Жарқайың ауданының Бірсуат ауылында карантиндік арамшөп – далалық арамсояумен залалданған алаңының 5 гектар көлемінде карантиндік режимі алынып тасталсын.
3. "Ақмола облысы аумағында карантиндік режимін енгізе отырып карантинді аймағын белгілеу туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2021 жылғы 28 мамырдағы № А-5/270 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8493 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулының 1, 2-қосымшалары осы қаулының 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау жетекшілік ететін Ақмола облысы әкімінің орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақмола облысы әкімінің міндетін атқарушы Е.Рамазанов
Ақмола облысы әкімдігінің
2025 жылғы 28 мамырдағы

Об отмене карантинного режима на территории Акмолинской области и внесении изменений в постановление акимата Акмолинской области от 28 мая 2021 года №А-5/270 "Об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима на территории Акмолинской области"
Постановление акимата Акмолинской области от 28 мая 2025 года № А-5/279
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О карантине растений", на основании представления Акмолинской областной территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 марта 2025 года № 2799, акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Отменить карантинный режим на территории Акмолинской области в объемах зараженных площадей горчаком ползучим (розовым) в следующих районах:
1) Егиндыкольский район, Бауманский сельский округ, зараженная площадь - 0,05 гектара;
2) Жаркаинский район, Жанадалинский сельский округ, зараженная площадь - 2298 гектаров, Костычевский сельский округ, зараженная площадь - 883 гектара, село Бирсуат, зараженная площадь – 220 гектаров, село Гастелло, зараженная площадь – 600 гектаров, село Пятигорск, зараженная площадь – 401,8 гектара, село Шойынколь, зараженная площадь – 100 гектаров;
3) Коргалжынский район, автодорога Астана-Каражар, зараженная площадь - 190 гектаров.
2. Отменить карантинный режим на территории Акмолинской области в объеме зараженной площади 5 гектаров повиликой полевой в селе Бирсуат Жаркаинского района.
3. Внести в постановление акимата Акмолинской области "Об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима на территории Акмолинской области" от 28 мая 2021 года № А-5/270 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8493) следующие изменения:
приложения 1, 2 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему постановлению.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Акмолинской области.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности акима Акмолинской области Е.Рамазанов
Приложение 1 к постановлению
акимата Акмолинской области
от 28 мая 2025 года

№ А-5/279 қаулысына
1-қосымша
Ақмола облысы әкімдігінің
2021 жылғы 28 мамырдағы
№ А-5/270 қаулысына
1-қосымша
Ақмола облысының аумағында карантиндік арамшөп – жатаған (қызғылт) укекіремен залалданған алаңдарға карантиндік режим енгізе отырып белгіленген карантинді аймақ
Аудандардың атауы
Қалалардың, кенттердің, ауылдық округтердің және ауылдардың атаулары
Залалданған жерлердің көлемі (гектар)
1
Ақкөл
Ауылдық округтері: Новорыбин, Урюпин

№ А-5/279
Приложение 1 к постановлению
акимата Акмолинской области
от 28 мая 2021 года
№ А-5/270
Карантинная зона с введением карантинного режима на территории Акмолинской области в объемах зараженных площадей по карантинному сорняку – горчаку ползучему (розовому)
Наименование районов
Наименование городов, поселков, сельских округов и сел
Зараженная площадь (гектар)
1
Аккольский
Сельские округа: Новорыбинский, Урюпинский