Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мүддесінде мемлекеттік сатып алуды жүзеге асырған кезде Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі, Бас штабы және Қарулы Күштері құрылымдық бөлімшелерінің өзара іс-қимыл жасау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2025 жылғы 19 қыркүйектегі № 1307 бұйрығы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 2 маусымдағы № 357 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі туралы ереже 15-тармағының 166-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мүддесінде мемлекеттік сатып алуды жүзеге асырған кезде Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі, Бас штабы және Қарулы Күштері құрылымдық бөлімшелерінің өзара іс-қимыл жасау қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Мемлекеттік сатып алу орталығы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2023 жылғы 11 шілдедегі № 472 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актілерiнiң мемлекеттiк тiзiлiмiн, Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актілерiнiң эталондық бақылау банкiн жүргiзу қағидалары 10-тармағының, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкін қалыптастыру, сондай-ақ оған мәліметтер енгізу жөніндегі нұсқаулықтың (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33059 болып тіркелген) талаптарына сәйкес Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастырылған күнінен бастап күнтізбелік бес күн ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларының орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық мүдделі лауазымды адамдарға және құрылымдық бөлімшелерге жеткізілсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі авиация генерал-лейтенанты
Д. Қосанов
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2025 жылғы 19 қыркүйектегі
№ 1307 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мүддесінде мемлекеттік сатып алуды жүзеге асырған кезде Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі, Бас штабы және Қарулы Күштері құрылымдық бөлімшелерінің өзара іс-қимыл жасау қағидалары

Об утверждении Правил взаимодействия структурных подразделений Министерства обороны, Генерального штаба и Вооруженных Сил Республики Казахстан при осуществлении государственных закупок в интересах Министерства обороны Республики Казахстан
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 19 сентября 2025 года № 1307
В соответствии с подпунктом 166-1) пункта 15 Положения о Министерстве обороны Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 июня 2022 года № 357, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила взаимодействия структурных подразделений Министерства обороны, Генерального штаба и Вооруженных Сил Республики Казахстан при осуществлении государственных закупок в интересах Министерства обороны Республики Казахстан.
2. Центру государственных закупок Министерства обороны Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление настоящего приказа в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в соответствии с требованиями пункта 10 Правил ведения Государственного реестра нормативных правовых актов Республики Казахстан, Эталонного контрольного банка нормативных правовых актов Республики Казахстан, Инструкции по формированию Эталонного контрольного банка нормативных правовых актов Республики Казахстан, а также внесению в него сведений утвержденных приказом Министра юстиции Республики Казахстан от11 июля 2023 года № 472 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33059);
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан;
3) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении подпунктов 1) и 2) настоящего пункта в течении пяти календарных дней со дня его размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра обороны Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ довести заинтересованных должностных лиц и структурных подразделений.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны Республики Казахстан
генерал-лейтенант авиации
Д. Косанов
Утверждены
приказом Министра обороны
Республики Казахстан
от 19 сентября 2025 года № 1307
Правила взаимодействия структурных подразделений Министерства обороны, Генерального штаба и Вооруженных Сил Республики Казахстан при осуществлении государственных закупок в интересах Министерства обороны Республики Казахстан.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидалар (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мүддесінде мемлекеттік сатып алуды жүзеге асырған кезде Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі, Бас штабы және Қарулы Күштері құрылымдық бөлімшелерінің өзара іс-қимылын айқындайды.
2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) ағымдағы қаржы жылы – жоспарлы жыл алдындағы жыл;
2) жабдықталым органы – Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің, Қарулы Күштері Бас штабының құрылымдық бөлімшелері, республикалық мемлекеттік мекемелер, сондай-ақ мүддесінде мемлекеттік сатып алу жүзеге асырылатын, қажеттілікті уақтылы айқындауға, мемлекеттік сатып алу шеңберінде қаражатты жоспарлауға(оның ішінде сатып алынатын тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің кемінде үш баға ұсынысын беруге), мемлекеттік сатып алу бойынша тауарға, жұмысқа, көрсетілетін қызметке техникалық ерекшелікті (техникалық тапсырманы)әзірлеуге, жауапты тапсырыс берушінің бас басқармалары;
3) қабылдаушы – мемлекеттік сатып алу туралы шарттар бойынша тауарды, жұмысты, көрсетілетін қызметті қабылдауды тікелей жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің, Бас штабының, Қарулы Күштерінің құрылымдық бөлімшесі, сондай-ақ республикалық мемлекеттік мекеме;
4) мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы – "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі– Заң) сәйкес мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыруды және жүргізуді жүзеге асыратын Қорғаныс министрлігінің заңды тұлғасы немесе құрылымдық бөлімшесі;
5) тапсырыс беруші – Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі мемлекеттік сатып алу шеңберінде Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің мұқтажы үшін тауарды, жұмысты, көрсетілетін қызметті сатып алуды жүзеге асыруға, шарт жасауға және олар бойынша төлем жүргізуге уәкілеттік берген республикалық мемлекеттік мекеме.
Бұл ретте тапсырыс берушілерге және жабдықталым органдарына бір тұлға ретінде болуға жол беріледі.
3. Жабдықталым органы және қабылдаушы осы Қағидаларда айқындалған және көзделген тапсырыс берушінің кейбір функцияларын орындайтын оның өкілдері болып табылады.
2-тарау. Мемлекеттіксатып алуды жүзеге асырған кезде Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі, Бас штабы және Қарулы Күштері құрылымдық бөлімшелерінің өзара іс-қимылы
1-параграф. Мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарын (мемлекеттік сатып алудың болжамды жылдық жоспарын) әзірлеу және бекіту
4. Тапсырыс беруші тауарды, жұмысты, көрсетілетін қызметті мемлекеттік сатып алудың жеке жылдық жоспарын (мемлекеттік сатып алудың болжамды жылдық жоспарын) Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 9 қазандағы № 687 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35238 болып тіркелген)бекітілген Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларына (бұдан әрі – Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидалары) 1-қосымшаға және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 7 қазандағы № 671 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35220 болып тіркелген)бекітілген Ерекше тәртіпті қолдана отырып, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларына (бұдан әрі – Ерекше тәртіпті қолдана отырып, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидалары) 1-қосымшаға сәйкес тәртіппен және нысандар бойынша тиісті бюджет негізіндеәзірлейді және бекітеді, бұл ретте мемлекеттік сатып алудың болжамды жылдық жоспары тиісті бюджет комиссиясының оңшешімі түскеннен кейін он бес жұмыс күні ішінде әзірленеді.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила определяют взаимодействие структурных подразделений Министерства обороны, Генерального штаба и Вооруженных Сил Республики Казахстан при осуществлении государственных закупок в интересах Министерства обороны Республики Казахстан (далее – Правила).
2. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) текущий финансовый год – год, предшествующий плановому году;
2) довольствующие органы – структурные подразделения Министерства обороны, Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан, республиканские государственные учреждения, а также Главные управления заказчика, в интересах которых осуществляются государственные закупки, ответственные за своевременное определение потребности, планирование денежных средств в рамках государственных закупок (в том числе предоставление не менее трех ценовых предложений закупаемого товара, работ, услуг), разработку технической спецификации (технических заданий)к товарам, работам, услугам по государственным закупкам;
3) приемщик – структурное подразделение Министерства обороны, Генерального штаба, Вооруженных Сил Республики Казахстан, а также республиканское государственное учреждение, непосредственно осуществляющее приемку товаров, работ, услуг по договорам о государственных закупках;
4) организатор государственных закупок – юридическое лицо или структурное подразделение Министерства обороны, осуществляющее организацию и проведение государственных закупок в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных закупках" (далее – Закон).
5) заказчик – республиканское государственное учреждение, уполномоченное Министерством обороны Республики Казахстан, осуществлять приобретение товаров, работ, услуг для нужд Вооруженных Сил Республики Казахстан в рамках государственных закупок, заключать договоры и производить по ним оплату;
При этом заказчикам и довольствующим органам допускается выступать в одном лице.
3. Довольствующий орган и приемщик являются представителями заказчика, выполняющими некоторые его функции, определенные и предусмотренные настоящими Правилами.
Глава 2. Взаимодействие структурных подразделений Министерства обороны, Генерального штаба и Вооруженных Сил Республики Казахстан при осуществлении государственных закупок
Параграф 1. Разработка и утверждение годового плана государственных закупок (предварительного годового плана государственных закупок)
4. Заказчик разрабатывает и утверждает отдельный годовой план государственных закупок (предварительный годовой план государственных закупок) товаров, работ, услуг, на основании соответствующего бюджета в порядке и по формам согласно приложению 1 к Правилам осуществления государственных закупок, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 9 октября 2024 года № 687 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 35238) (далее – Правила осуществления государственных закупок) и приложению 1 к Правилам осуществления государственных закупок с применением особого порядка, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 7 октября 2024 года № 671 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 35220) (далее – Правила осуществления государственных закупок с применением особого порядка) при этом, предварительный годовой план государственных закупок, разрабатывается в течении пятнадцати рабочих дней после поступления положительного решения соответствующей бюджетной комиссии.

5. Алдағы қаржы жылына мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарын (мемлекеттік сатып алудың болжамды жылдық жоспарын) әзірлеу және бекіту үшін жабдықталым органы:
1) ағымдағы қаржы жылының 1 тамызына дейін лимит үшін жоспарлы кезеңге арналған бюджеттік сұраусалу негізінде тапсырыс берушіге әрбір тармақ бойынша сатып алу тәсілінің негіздемесін және сатып алынатын тауар, жұмыс, көрсетілетін қызмет бірыңғай номенклатуралық анықтамалығының кодын қоса беріп, жабдықталым органының бірінші басшысы не оның міндетін атқарушы адам бекіткен мемлекеттік сатып алудың болжамды жылдық жоспарына ұсыныстар, осы Қағидалардың 14,15,16-тармақтарына сәйкес әзірленген техникалық ерекшеліктерді, сондай-ақ конкурстық және сараптау комиссияларының құрамына енгізу үшін адамдар тізімін және мемлекеттік сатып алу туралы шарт жобасына ұсыныстарды жібереді;
2) ағымдағы қаржы жылының 1 қарашасына дейін тапсырыс берушіге әрбір тармақ бойынша сатып алу тәсілінің негіздемесімен және тауар, жұмыс, көрсетілетін қызмет бірыңғай номенклатуралық анықтамалығының кодымен жабдықталым органының бірінші басшысы не оның міндетін атқарушы адам бекіткен мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарына ұсыныстар, осы Қағидалардың 14, 15, 16-тармақтарына сәйкес әзірленген техникалық ерекшеліктерді, сондай-ақ конкурстық және сараптау комиссияларының құрамына енгізу үшін адамдар тізімін және мемлекеттік сатып алу туралы шарт жобасына ұсыныстарды жібереді.
Жабдықталым органының мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарына (мемлекеттік сатып алудың болжамды жылдық жоспарына) ұсыныстары Ерекше тәртіпті қолдана отырып, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша және Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді, оған жабдықталым органының бірінші басшысы не оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
6. Тапсырыс беруші жабдықталым органы ұсынған мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарына (мемлекеттік сатып алудың болжамды жылдық жоспарына) ұсыныстарды қарау қорытындысы бойынша оларды қабылдайды не қабылдаудан бас тартады.
Қабылдаудан бас тартылған мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарына (мемлекеттік сатып алудың болжамды жылдық жоспарына) ұсыныстар тапсырыс берушінің іс жүргізуіне түскен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде дәлелді бас тартуды қоса беріп қайтарылады.
7. Жабдықталым органы ескертулерді алғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде оларды жояды және тапсырыс берушіге мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарына (мемлекеттік сатып алудың болжамды жылдық жоспарына) ұсыныстарды қайта жібереді.

5. Для разработки и утверждения годового плана государственных закупок (предварительного годового плана государственных закупок) на предстоящий финансовый год, довольствующие органы:
1) до 1 августа текущего финансового года на основании бюджетного запроса на плановый период под лимит, направляет в адрес заказчика предложения в предварительный годовой план государственных закупок, с приложением обоснования способа закупок, и кода единого номенклатурного справочника закупаемых товаров, работ, услуг, по каждому пункту, утвержденные первым руководителем довольствующего органа, либо лицом, исполняющим его обязанности, технические спецификации, разработанные в соответствии с пунктами 14, 15, 16настоящих Правил, а также список лиц, для включения в состав конкурсной и экспертной комиссий и предложения в проект договора о государственных закупках;
2) до 1 ноября текущего финансового года направляет в адрес заказчика предложения в годовой план государственных закупок с обоснованием способа закупок и кода единого номенклатурного справочника товаров, работ, услуг по каждому пункту, утвержденные первым руководителем довольствующего органа, либо лицом, исполняющим его обязанности технические спецификации, разработанные в соответствии с пунктами 14, 15, 16 настоящих Правил, а также список лиц, для включения в состав конкурсной и экспертной комиссий и предложения в проект договора о государственных закупках.
Предложения довольствующих органов в годовой план государственных закупок (предварительный годовой план государственных закупок) оформляются по форме согласно приложениям 1 к Правилам осуществления государственных закупок с применением особого порядка и по форме согласно приложениям 1 к Правилам осуществления государственных закупок, подписываются первым руководителем довольствующего органа, либо лицом, исполняющим его обязанности.
6. Заказчик по итогам рассмотрения предложений в годовой план государственных закупок (предварительный годовой план государственных закупок), представленных довольствующими органами, принимает их, либо отказывает в их принятии.
Отказанные в принятии предложения в годовой план государственных закупок (предварительный годовой план государственных закупок) в течение трех рабочих дней со дня поступления в делопроизводство заказчика возвращаются с приложением мотивированного отказа.
7. Довольствующий орган в течение двух рабочих дней после получения замечаний устраняет их и повторно направляет в адрес заказчика предложения в годовой план государственных закупок (предварительный годовой план государственных закупок).

8. Тапсырыс беруші мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарына (мемлекеттік сатып алудың болжамды жылдық жоспарына) ұсыныстарды қайта енгізгеннен кейін екі жұмыс күні ішінде жабдықталым органы тарапынан ескертулер толық жойылған жағдайда көрсетілген жоспарды қабылдайды.
9. Бекітілген мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарына (мемлекеттік сатып алудың болжамды жылдық жоспарына) өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізу үшін жабдықталым органы ай сайын келесі айдың 10-ы күніне дейінгі мерзімде тапсырыс берушіге тиісті жоспарға өзгеріс пен (немесе) толықтыру енгізу туралы ұсыныс береді.
10. Мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарында көзделмеген тауарды, жұмысты, көрсетілетін қызметті сатып алу кезінде жабдықталым органы сатып алу тәсілін және тауар, жұмыс, көрсетілетін қызмет бірыңғай номенклатуралық анықтамалығының кодын негіздеумен мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарына өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізу туралы тиісті ұсынысты және әрбір тармақ бойынша сатып алынатын тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің кемінде үш баға ұсынысын, сондай-ақ осы Қағидалардың 14, 15, 16-тармақтарына сәйкес әзірленген техникалық ерекшеліктерді әзірлейді және тапсырыс берушіге жібереді.
11. Тапсырыс беруші мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспары (мемлекеттік сатып алудың болжамды жылдық жоспары) және оларға өзгерістер (толықтырулар) бекітілгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде оларды мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушыны және енгізілетін өзгерістерді көрсетіп, түсіндірме жазбасымен бірге ұйымдастырушыға жібереді.
12. Тапсырыс беруші мемлекеттік сатып алудың болжамды жылдық жоспарын мемлекеттік сатып алудың веб-порталына (бұдан әрі – веб-портал) орналастырғаннан кейін он жұмыс күні ішінде және ерекше тәртіпті қолдана отырып, мемлекеттік сатып алудың болжамды жоспары бекітілгеннен кейін он жұмыс күні ішінде ұйымдастырушыға болжамды жылдық жоспарда көзделген бірінші кезектегі тауар, жұмыс, көрсетілетін қызмет бойынша конкурстық рәсімді жүргізу үшін өтінімдер жібереді.
Бірінші кезектегі тауарға, жұмысқа, көрсетілетін қызметке:
оларды жеткізу мерзімі алдағы қаржы жылының бірінші тоқсанының соңына дейін көзделген тауарлар;
алдағы қаржы жылының 1 қаңтарынан бастап орындау және көрсету қажет жұмыс, көрсетілетін қызметтер жатады.
13. Жабдықталым органының бірінші басшысы немесе оның міндетін атқарушы адам, ал егер тапсырыс беруші мен жабдықталым органы бір тұлға атынан әрекет етсе, тапсырыс берушінің бірінші басшысы немесе оның міндетін атқарушы адам тауар, жұмыс пен көрсетілетін қызмет бірыңғай номенклатуралық анықтамалығының таңдалған кодының веб-порталдағы тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің қысқаша сипаттамасына сәйкестігіне, техникалық ерекшеліктің сапалы әзірленуіне және біліктілік талаптарын негізделген белгілеуге жауапты болады.

8. Заказчик в течение двух рабочих дней после повторного внесения предложений в годовой план государственных закупок (предварительный годовой план государственных закупок) принимает указанный план, при условии полного устранения замечаний со стороны довольствующего органа.
9. Для внесения изменений и (или) дополнений в утвержденный годовой план государственных закупок (предварительный годовой план государственных закупок), довольствующий орган, ежемесячно в срок до 10 числа следующего месяца, представляет в адрес заказчика предложение о внесении изменений и (или) дополнений в соответствующий план.
10. При приобретении товаров, работ, услуг, не предусмотренных годовым планом государственных закупок, довольствующий орган разрабатывает и направляет заказчику соответствующее предложение о внесении изменений и (или) дополнений в годовой план государственных закупок с обоснованием способа закупок и кода единого номенклатурного справочника товаров, работ, услуг и не менее трех ценовых предложений закупаемого товара, работ, услуг по каждому пункту, а также технические спецификации, разработанные в соответствии с пунктами 14, 15, 16настоящих Правил.
11. Заказчики в течение трех рабочих дней после утверждения годового плана государственных закупок (предварительного годового плана государственных закупок) и изменений (дополнений) к ним направляют их в адрес организатора, с пояснительной запиской с указанием организатора государственных закупок и вносимых изменений.
12. Заказчик в течение десяти рабочих дней после размещения предварительного годового плана государственных закупок на веб-портале государственных закупок (далее – веб - портал) и в течении десяти рабочих дней после утверждения предварительного плана государственных закупок с применением особого порядка, направляет в адрес организатора заявки для проведения конкурсных процедур по первоочередным товарам, работам, услугам, предусмотренным предварительными годовыми планами.
К первоочередным товарам, работам, услугам относятся:
товары, срок поставки которых предусмотрен до конца первого квартала предстоящего финансового года;
работы, услуги, выполнение и оказание которых необходимо с 1 января предстоящего финансового года.
13. Первый руководитель довольствующего органа или лицо исполняющее его обязанности, а в случае если заказчик и довольствующий орган выступают в одном лице то первый руководитель заказчика или лицо исполняющее его обязанности отвечает за соответствие выбранного кода единого номенклатурного справочника товаров, работ и услуг краткой характеристике товаров, работ, услуг на веб-портале и качественную разработку технической спецификации и обоснованное установление квалификационных требовании.

2-параграф. Техникалық ерекшелікті әзірлеу және біліктілік талаптарын белгілеу
14. Жабдықталым органы сатып алынатын тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің техникалық тапсырмасын және (немесе) техникалық ерекшелігін әзірлеу кезінде Заңның 12-бабының талаптарын, сондай-ақ Ерекше тәртіптіқолдана отырып,мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларының және Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларының ережелерін ескереді.
15. Сатып алынатын тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің әзірленген техникалық ерекшелігінде ұлттық стандарт, ал олар болмағанда сатып алынатын тауарға, жұмысқа, көрсетілетін қызметке мемлекет аралық стандарт көрсетіледі. Ұлттық және мемлекет аралық стандарттар болмаған кезде мемлекеттік сатып алуды нормалауды ескеріп, сатып алынатын тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің талап етілетін функционалдық, техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамасы көрсетіледі.
Бұл ретте техникалық ерекшелікте жеткізілетін тауарлардың Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес техникалық регламентте, стандарттарда немесе өзге де құжаттарда белгіленген талаптарға сәйкестігін растайтын құжаттарды ұсыну туралы әлеуетті өнім берушілерге қойылатын талап қамтылады.
Сатып алынатын тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің талап етілетін функционалдық, техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамасы нақты қажеттілікке сәйкес белгіленеді.
16. Жабдықталым органының бірінші басшысы немесе оның міндетін атқарушы адам, ал егер тапсырыс беруші мен жабдықталым органы бір тұлға атынан әрекет етсе, онда тапсырыс берушінің бірінші басшысы немесе оның міндетін атқарушы адам басшылық құжаттардың (техникалық регламент) және қолданыстағы мемлекеттік сатып алу туралы заңнаманың талаптарына сәйкестігін тексеруді жүзеге асырғаннан кейін әзірленген техникалық тапсырмаға және (немесе) техникалық ерекшелікке қол қояды.
Ерекше тәртіпті қолданып, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде сатып алынатын тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің техникалық ерекшелігіне жабдықталым органының бірінші басшысы немесе оның міндетін атқарушы адам әр парағына қол қояды, ал егер тапсырыс беруші мен жабдықталым органы бір тұлға атынан әрекет етсе, онда тапсырыс берушінің бірінші басшысы немесе оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
17. Әлеуетті өнім берушіге қойылатын біліктілік талаптары Заңның 11-бабына және Ерекше тәртіпті қолдана отырып, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларына және Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларына сәйкес белгіленеді.
18. Әлеуетті өнім берушіге рұқсаттың (хабарламаның) болуы бойынша қойылатын біліктілік талаптары белгіленген жағдайда рұқсаттың (хабарламаның) нақты атауы, қызмет түрі, лицензияланатын қызмет түрінің кіші түрі және олардың кодтары көрсетіледі.

Параграф 2. Разработка технических спецификаций и установление квалификационных требований.
14. Довольствующий орган при разработке технического задания и (или) технических спецификаций закупаемых товаров, работ, услуг учитывает требования статьи 12 Закона, а также положения Правил осуществления государственных закупок с применением особого порядка и Правил осуществления государственных закупок.
15. В разработанной технической спецификации закупаемых товаров, работ, услуг указываются национальные стандарты, а в случае их отсутствия межгосударственные стандарты на закупаемые товары, работы, услуги. При отсутствии национальных и межгосударственных стандартов указываются требуемые функциональные, технические, качественные и эксплуатационные характеристики закупаемых товаров, работ, услуг с учетом нормирования государственных закупок.
При этом в технической спецификации содержится требование к потенциальным поставщикам о представлении документов, подтверждающих соответствие поставляемых товаров требованиям, установленным техническими регламентами, стандартами или иными документами в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Требуемые функциональные, технические, качественные и эксплуатационные характеристики закупаемых товаров, работ, услуг устанавливаются в соответствии с действительной потребностью.
16. Первый руководитель довольствующего органа или лицо, исполняющее его обязанности, а в случае если заказчик и довольствующий орган выступают в одном лице, то первый руководитель заказчика или лицо исполняющее его обязанности подписывает разработанные техническое задание и (или) техническую спецификацию, после осуществления проверки на соответствие требованиям руководящих документов (технические регламенты) и действующего законодательства о государственных закупках.
При осуществлении государственных закупок с применением особого порядка техническая спецификация закупаемых товаров, работ, услуг подписывается и полистно парафируется первымруководителем довольствующего органа или лицом, исполняющим его обязанности, а в случае если заказчик и довольствующий орган выступают в одном лице, то первымруководителем заказчика или лицом,исполняющим его обязанности.
17. Квалификационные требования, предъявляемые к потенциальному поставщику, устанавливаются в соответствии со статьей 11 Закона и Правилами осуществления государственных закупок с применением особого порядка и Правилами осуществления государственных закупок.
18. В случае установления квалификационных требований, предъявляемых к потенциальному поставщику по наличию разрешения (уведомления), указывается точное наименование разрешения (уведомления), вид деятельности, подвид лицензируемого вида деятельности и их коды.

19. Әлеуетті өнім берушіге еңбек ресурсының болуы бойынша қойылатын біліктілік талаптары белгіленген жағдайда Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 27 қыркүйектегі № 500 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17564 болып тіркелген) Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің мамандықтары мен біліктіліктерінің сыныптауышына сәйкес қызметкердің нақты мамандығы немесе біліктілігі және олардың саны көрсетіледі.
20. Әлеуетті өнім берушіге материалдық ресурстың болуы бойынша қойылатын біліктілік талаптары белгіленген жағдайда материалдық ресурстың нақты атауы және оның саны көрсетіледі.
3-параграф. Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру
21. Конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру үшін жабдықталым органы қазақ және орыс тілдерінде мынадай құжаттарды ұсынып, тапсырыс берушіге қарау үшін өтінім жібереді:
1) міндетті түрде қабылдаушының мекенжайын және атауын көрсетіп, сатып алынатын тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің тізбесін (жеткізу базисі, қызмет көрсету, жұмысты орындау орны);
2) осы Қағидалардың 14, 15, 16-тармақтарына сәйкес жабдықталым органының бірінші басшысы не оның міндетін атқарушы адамқол қойған техникалық ерекшелікті.
Дұрыс емес деректерді енгізуді болдырмау мақсатында Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларына сәйкес мемлекеттік сатып алу кезіндетехникалық ерекшелікте лот нөмірі (мемлекеттік сатып алу жоспары тармағының нөмірі) көрсетіледі.
Жобалау-сметалық құжаттаманы талап ететін жұмыстың ерекше тәртібін қолданып, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде техникалық ерекшеліктің орнына конкурстық құжаттамада Қазақстан Республикасының сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңнамасына сәйкес сараптамадан өткен жобалау-сметалық құжаттама болуға тиіс.
Жобалау-сметалық құжаттаманың болуын талап ететін жұмысты мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде конкурстық құжаттамада Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларының 117 және 118-тармақтарында көзделген ақпаратпен құжаттардан басқа, заңнамада белгіленген тәртіппен бекітілген жобалау-сметалық құжаттама және оның ведомстводан тыс кешенді сараптамасының оң қорытындысы болуға тиіс. Бұл ретте мұндай мемлекеттік сатып алу бойынша жұмысты орындау мерзімі жобаның ведомстводан тыс кешенді сараптамасының осы қорытындысында көрсетілген жұмысты орындау мерзіміне сәйкес келуге тиіс.
Жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасын әзірлеу жұмысын мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде конкурстық құжаттамада осы Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларының 117 және 118-тармақтарында көзделген ақпаратпен құжаттардан басқа, заңнамаға сәйкес жобалауға және бекітілген ғимараттар мен құрылыс жайдың сенімділігімен орнықтылығын (қажет болғанда) техникалық тексеру бойынша сараптамалық қорытындыға тапсырма болуға тиіс;

19. В случае установления квалификационных требований, предъявляемых к потенциальному поставщику по наличию трудовых ресурсов, указывается точная специальность или квалификация работника в соответствии с Классификатором специальностей и квалификации технического и профессионального, после среднего образования, утвержденных приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 сентября 2018 года № 500 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17564) и их количество.
20. В случае установления квалификационных требований, предъявляемых к потенциальному поставщику по наличию материальных ресурсов, указывается точное наименование материальных ресурсов и их количество.
Параграф 3. Организация государственных закупок
21. Для осуществления государственных закупок способом конкурса, довольствующий орган направляет заказчику на рассмотрение заявку, с предоставлением следующих документов на казахском и русском языках:
1) перечень закупаемых товаров, работ, услуг, с обязательным указанием адреса и наименования приемщика (базис поставки, место оказания услуг, выполнения работ);
2) подписанную первым руководителем довольствующего органа, либо лицом, исполняющим его обязанности техническую спецификацию в соответствии с пунктами 14, 15, 16 настоящих Правил.
В целях исключения ввода некорректных данных, при проведении государственных закупок в соответствии с Правилами осуществления государственных закупок, в технической спецификации указывается номер лота (номер пункта плана государственных закупок).
При осуществлении государственных закупок с применением особого порядка работ, требующих проектно-сметную документацию, вместо технической спецификации, конкурсная документация должна содержать проектно-сметную документацию, прошедшую экспертизу в соответствии с законодательством Республики Казахстан об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности.
При осуществлении государственных закупок работ, требующих наличие проектно-сметной документации, конкурсная документация помимо информации и документов, предусмотренных пунктами 117 и 118 Правил осуществления государственных закупок, должна содержать утвержденную в установленном законодательством порядке проектно-сметную документацию и ее положительное заключение комплексной вневедомственной экспертизы. При этом сроки выполнения работ по таким государственным закупкам должны соответствовать срокам выполнения работ, указанным в данном заключении комплексной вневедомственной экспертизы проекта.
При осуществлении государственных закупок работ по разработке проектной (проектно-сметной) документации, конкурсная документация, помимо информации и документов, предусмотренных пунктами 117 и 118 настоящих Правил осуществления государственных закупок, должна содержать утвержденное в соответствии с законодательством задание на проектирование и экспертное заключение по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений (при необходимости);

3) мамандануы сатып алынатын тауарға, жұмысқа, көрсетілетін қызметке сәйкес келетін дипломның/сертификаттың көшірмесін қоса беріп, сараптау комиссиясының құрамына енгізу үшін кандидатураларды (сарапшыны). Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларына сәйкес сатып алу кезінде Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидалары 129-тармағының талаптары ескеріледі. Маманды сарапшы ретінде тарту мүмкін болмағанда соңғысы конкурстық комиссияның құрамына енгізіледі;
4) мұндайлар болғанда мемлекеттік сатып алу туралы үлгілік шартқа толықтырулар мен ұсыныстарды;
5) Заңның 11-бабының 1-тармағына сәйкес және осы Қағидалардың 17, 18, 19 және 20-тармақтарына сәйкес біліктілік талаптарын.
Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларына сәйкес мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде осы тармақта көрсетілген құжаттар WORD/EXCELL және PDF форматтарында ұсынылады.
Ерекше тәртіпті қолдана отырып, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларына сәйкес мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде осы тармақта көрсетілген құжаттар тұпнұсқада және WORD/EXCELL форматында ұсынылады.
Мемлекеттік сатып алу нәтижесі бойынша ұйымдастырушы конкурс тәсілімен тауарды, жұмысты, көрсетілетін қызметті мемлекеттік сатып алу қорытындысы туралы хаттамаға қол қойылған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде тапсырыс берушіге мемлекеттік сатып алу нәтижесін (қорытынды хаттамасын) ұсынады.
Жабдықталым органы тапсырыс берушіге өткізілмеген деп танылған конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алу бойынша тиісті шешім қабылдау үшін Заңның 15-бабының 3-тармағында көзделген ұсыныстарды жібереді.
Конкурс тәсілімен қайта мемлекеттік сатып алу өткізілмеген деп танылған жағдайда тапсырыс беруші жабдықталым органының жазбаша ұсынысы негізінде Заңның 15-бабының 1-тармағына сәйкес бір көзден алу тәсілімен мемлекеттік сатып алуды жүзеге асырады.
22. Баға ұсынысын сұрату тәсілімен мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру үшін жабдықталым органы тапсырыс берушіге Заңның 12-бабында көзделген мәліметтерді көрсетіп және талаптарды сақтап, жабдықталым органының бірінші басшысы не оның міндетін атқарушы адам қол қойған мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыруға өтінімді, сондай-ақ осы Қағидалардың 14, 15, 16-тармақтарына сәйкес әзірленген техникалық ерекшелікті және мемлекеттік сатып алу туралы үлгілік шартқа ұсыныстар мен толықтырулар (бар болғанда) жібереді.
23. Мемлекеттік сатып алу туралы шартты тікелей жасау жолымен бір көзден алу тәсілімен мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде жабдықталым органы:

3) кандидатуры для включения в состав экспертной комиссий (эксперта), с приложением копии дипломов/сертификатов, специализация которых соответствует закупаемым товарам, работам, услугам. При проведении закупок в соответствии с Правилами осуществления государственных закупок, учитываются требования пункта 129 Правил осуществления государственных закупок. При невозможности привлечения специалиста в качестве эксперта, последний включается в состав конкурсной комиссии;
4) дополнения и предложения в типовой договор о государственных закупках, при наличии таковых;
5) квалификационные требования согласно пункту 1 статьи 11 Закона и в соответствии с пунктами 17, 18, 19 и 20 настоящих Правил.
При осуществлении государственных закупок в соответствии с Правилами осуществления государственных закупок, документы, указанные в настоящем пункте предоставляются в WORD/EXCELL и PDFформатах.
При осуществлении государственных закупок в соответствии с Правилами осуществления государственных закупок с применением особого порядка, документы, указанные в настоящем пункте предоставляются в оригинале и WORD/EXCELL форматах.
По результатам государственных закупок организатор в течение двух рабочих дней со дня подписания протокола об итогах государственных закупок товаров, работ, услуг способом конкурса, представляет результаты государственных закупок (протокол итогов) в адрес заказчика.
По признанным несостоявшимся государственным закупкам способом конкурса, довольствующий орган направляет заказчику предложения, предусмотренные пунктом 3 статьи 15 Закона, для принятия соответствующего решения.
В случае признания повторных государственных закупок способом конкурса несостоявшимся, заказчик на основании письменного предложения довольствующего органа осуществляет государственные закупки способом из одного источника в соответствии с пунктом 1 статьи 15 Закона.
22. Для осуществления государственных закупок способом запроса ценовых предложений, довольствующий орган направляет заказчику заявку на осуществление государственных закупок, подписанную первым руководителем довольствующего органа либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием сведений и с соблюдением требований, предусмотренных статьей 12 Закона, а также техническую спецификацию, разработанную в соответствии с пунктами 14, 15, 16 настоящих Правил и предложения и дополнения в типовой договор о государственных закупках(при наличии).
23. При осуществлении государственных закупок способом из одного источника путем прямого заключения договора о государственных закупках, довольствующий орган:

1) осы Қағидалардың 14, 15, 16-тармақтарына сәйкес техникалық ерекшелікті әзірлейді;
2) Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларының 506 – 518-тармақтарында көзделген талаптарды қоспағанда, сатып алынатын тауар, жұмыс, көрсетілетін қызмет нарығында өз қызметін жүзеге асыратын кемінде үш әлеуетті өнім берушіге (егер әлеуетті өнім беруші үштен аз болса, онда бар әлеуетті өнім берушіге) баға ұсынысын беру туралы сұрау салу жібереді;
3) әлеуетті өнім беруші ұсынған баға ұсынысы немесе өнім берушіні таңдауға негіз болған өзге де құжаттар негізінде жабдықталым органыЗаңның 5-бабы 1-тармағының 1) тармақшасында көзделген мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидатын сақтап, әлеуетті өнім берушіні айқындайды;
4) шарт жасалғанға дейін тапсырыс берушіге өнім берушіні және сатып алу тәсілін таңдау негіздемесін, жабдықталым органының бірінші басшысы не оның міндетін атқарушы адам бекіткен техникалық ерекшелікті және осы тармақтың 2) тармақшасына сәйкес алынған баға ұсынысын жібереді.
Тапсырыс беруші Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларының 506 – 518-тармақтарында көзделген талаптарды қоспағанда, осы тармақтың 4) тармақшасында көрсетілген құжаттар негізінде өнім берушімен тауарды, жұмысты, көрсетілетін қызметті сатып алуға шарт жасайды.
24. Тапсырыс беруші баға ұсынысын сұрату, мемлекеттік сатып алу туралы шартты тікелей жасау жолымен бір көзден және Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларының 493-тармағына сәйкес өткізілмеген сатып алу бойынша бір көзден мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезіндежабдықталым органы үшін сатып алуды ұйымдастырушы ретінде әрекет етеді.
25.Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыруды және жүргізуді ұйымдастырушы тапсырыс беруші берген өтінім негізінде қазақ және орыс тілдерінде мынадай құжаттарды ұсынып жүзеге асырады:
1) сатып алынатын тауар, жұмыс, көрсетілетін қызмет бойынша мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарынан үзіндіні;
2) осы Қағидалардың 14, 15, 16-тармақтарына сәйкес тапсырыс берушінің бірінші басшысы не оның міндетін атқарушы адам қол қойған сатып алынатын тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің тізбесі мен техникалық ерекшелігін.
Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларына сәйкес мемлекеттік сатып алу кезінде дұрыс емес деректерді енгізуді болдырмау мақсатында техникалық ерекшелікте лот нөмірі (мемлекеттік сатып алу жоспары тармағының нөмірі) көрсетіледі.
Жобалау-сметалық құжаттаманы талап ететін жұмыстың ерекше тәртібін қолданып, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде техникалық ерекшеліктің орнына конкурстық құжаттамамен бірге Қазақстан Республикасының сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңнамасына сәйкес сараптамадан өткен жобалау-сметалық құжаттама ұсынылады.
Жобалау-сметалық құжаттаманың болуын талап ететін жұмысты мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде конкурстық құжаттамада Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларының 117 және 118-тармақтарында көзделген ақпаратпен құжаттардан басқа, заңнамада белгіленген тәртіппен бекітілген жобалау-сметалық құжаттама және оның ведомстводан тыс кешенді сараптамасының оң қорытындысы болуға тиіс.Бұл ретте мұндай мемлекеттік сатып алу бойынша жұмысты орындау мерзімі жобаның ведомстводан тыс кешенді сараптамасының осы қорытындысында көрсетілген жұмысты орындау мерзіміне сәйкес келуге тиіс.
Жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасын әзірлеу жұмысын мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде конкурстық құжаттамада осы Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларының 117 және 118-тармақтарында көзделген ақпаратпен құжаттардан басқа, заңнамаға сәйкес бекітілген жобалауға және ғимараттармен құрылыс жайдың сенімділігімен орнықтылығын (қажет болғанда) техникалық тексеру бойынша сараптамалық қорытындыға тапсырма болуға тиіс;

1) разрабатывает техническую спецификацию, в соответствии с пунктами 14, 15, 16 настоящих Правил;
2) за исключением требований, предусмотренных пунктами 506-518 Правил осуществления государственных закупок, направляет запросы о предоставлении ценовых предложений не менее трем потенциальным поставщикам (в случае, если потенциальных поставщиков менее трех, то направляет имеющимся потенциальным поставщикам), осуществляющим свою деятельность на рынке закупаемых товаров, работ, услуг;
3) на основе представленных ценовых предложений потенциальных поставщиков или иных документов, послуживших основанием для выбора поставщика, довольствующий орган с соблюдением принципа осуществления государственных закупок, предусмотренного подпунктом 1) пункта 1 статьи 5 Закона, определяет потенциального поставщика;
4) до заключения договора направляет заказчику обоснование выбора поставщика и способа закупки, техническую спецификацию, утвержденную первым руководителем довольствующего органа либо лицом, исполняющим его обязанности и полученные в соответствии с подпунктом 2) настоящего пункта ценовые предложения.
Заказчик на основании документов, указанных в подпункте 4) настоящего пункта, за исключением требований, предусмотренных пунктами 506-518 Правил осуществления государственных закупок, заключает договор с поставщиком на приобретение товаров, работ, услуг.
24. Заказчик выступает в качестве организатора закупок для довольствующих органов при осуществлении государственных закупок способами запроса ценовых предложений, из одного источника путем прямого заключения договора о государственных закупках и из одного источника по несостоявшимся закупкам в соответствии с пунктом 493 Правил осуществления государственных закупок.
25. Организация и проведение государственных закупок осуществляется организатором, на основании представленной заказчиком заявки, с предоставлением следующих документов на казахском и русском языках:
1) выписку из годового плана государственных закупок по закупаемым товарам, работам, услугам;
2) перечень и техническую спецификацию закупаемых товаров, работ, услуг, подписанные первым руководителем заказчика либо лицом, исполняющим его обязанности, в соответствии с пунктами 14, 15, 16настоящих Правил.
В целях исключения ввода некорректных данных, при проведении государственных закупок в соответствии с Правилами осуществления государственных закупок, в технической спецификации указывается номер лота (номер пункта плана государственных закупок).
При осуществлении государственных закупок с применением особого порядка работ, требующих проектно-сметную документацию, вместо технической спецификации с конкурсной документацией представляется проектно-сметная документация, прошедшая экспертизу в соответствии с законодательством Республики Казахстан об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности.
При осуществлении государственных закупок работ, требующих наличие проектно-сметной документации, конкурсная документация помимо информации и документов, предусмотренных пунктами 117 и 118 Правил осуществления государственных закупок, должна содержать утвержденную в установленном законодательством порядке проектно-сметную документацию и ее положительное заключение комплексной вневедомственной экспертизы. При этом сроки выполнения работ по таким государственным закупкам должны соответствовать срокам выполнения работ, указанным в данном заключении комплексной вневедомственной экспертизы проекта.
При осуществлении государственных закупок работ по разработке проектной (проектно-сметной) документации, конкурсная документация, помимо информации и документов, предусмотренных пунктами 117 и 118 настоящих Правил осуществления государственных закупок, должна содержать утвержденное в соответствии с законодательством задание на проектирование и экспертное заключение по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений (при необходимости);

3) мамандануы сатып алынатын тауарға, жұмысқа, көрсетілетін қызметке сәйкес келетін дипломның/сертификаттың көшірмесін қоса беріп, сараптамалық комиссияның құрамына енгізу үшін кандидатураларды (сарапшыны). Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларына сәйкес сатып алуды жүргізу кезінде Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидалары 129-тармағының талаптары ескеріледі. Маманды сарапшы ретінде тарту мүмкін болмағанда, соңғысы конкурстық комиссияның құрамына енгізіледі;
4) жабдықталым органыныңұсынысы мен толықтыруы ескеріліп, шарт жобасын (бар болғанда);
5) Заңның 11-бабының 1-тармағына және осы Қағидалардың 17, 18, 19 және 20-тармақтарына сәйкес біліктілік талаптарын.
Мемлекеттіксатып алуды жүзеге асыру қағидаларына сәйкес мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде осы тармақта көрсетілген құжаттар WORD/EXCELL және PDF форматында ұсынылады.
Ерекше тәртіпті қолдана отырып, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларына сәйкес мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде осы тармақта көрсетілген құжаттар тұпнұсқадажәне WORD/EXCELLформатында ұсынылады.
26. Ұйымдастырушы осы Қағидалардың 25-тармағында көзделген құжаттар түскеннен кейін бес жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде оларды қарайды және ескертулер анықталған кезде тапсырыс берушіге толық пысықтау үшін қайтарады.
27. Ескертулер болмаған жағдайда ұйымдастырушы Ерекше тәртіпті қолдана отырып, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларына 5 және 12-қосымшаларға және Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларына 42-қосымшаға сәйкес мемлекеттік сатып алу бойынша үлгілік конкурстық құжаттамаға сәйкес қазақ және орыс тілдерінде конкурстық құжаттаманың жобасын әзірлейді және қалыптастырады және екі жұмыс күні ішінде оны бекіту үшін тапсырыс берушіге жібереді.
28. Тапсырыс беруші ескертулерді алғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде оларды жояды және ұйымдастырушыға қайта жібереді.
29. Тапсырыс беруші конкурстық құжаттама жобасы түскен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде оның берілген өтінімге сәйкестігін тексереді, оны бекітеді және Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасында белгіленген тәртіппен мемлекеттік сатып алуүшін ұйымдастырушыға жібереді.
30. Тапсырыс беруші конкурстық құжаттама бекітілген күннен бастап бір жұмыс күні ішінде ұйымдастырушының атына конкурстық құжаттаманы бекіту туралы бұйрықтан үзіндіні жібереді.
31. Ұйымдастырушы мемлекеттік сатып алу қорытындысы туралы хаттамаға қол қойылған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде тапсырыс берушінің атына көрсетілген хаттаманың көшірмесін жібереді.

3) кандидатуры для включения в состав экспертной комиссий (эксперта), с приложением копии дипломов/сертификатов, специализация которых соответствует закупаемым товарам, работам, услугам.При проведениизакупок в соответствии с Правилами осуществления государственных закупок, учитываются требования пункта 129 Правил осуществления государственных закупок. При невозможности привлечения специалиста в качестве эксперта, последний включается в состав конкурсной комиссии;
4) проект договора с учетом предложений и дополнений довольствующего органа (при наличии);
5) квалификационные требования согласно пункту 1 статьи 11 Закона и в соответствии с пунктами 17, 18, 19 и 20 настоящих Правил.
При осуществлении государственных закупок в соответствии с Правилами осуществления государственных закупок, документы, указанные в настоящем пункте предоставляются в WORD/EXCELL и PDF форматах.
При осуществлении государственных закупок в соответствии с Правилами осуществления государственных закупок с применением особого порядка, документы, указанные в настоящем пункте предоставляются в оригинале и WORD/EXCELL форматах.
26. Организатор в срок не позднее пяти рабочих дней после поступления документов, предусмотренных пунктом 25 настоящих Правил, рассматривает их и при установлении замечаний возвращает заказчику для доработки.
27. В случае отсутствия замечаний, организатор разрабатывает и формирует проект конкурсной документации на казахском и русском языках в соответствии с типовой конкурсной документацией по государственным закупкам,согласно приложениям 5 и 12 к Правилам осуществления государственных закупок с применением особого порядка и приложению 42 к Правилам осуществления государственных закупок и в течении двух рабочих дней направляет его заказчику для утверждения.
28. Заказчик, в течение пяти рабочих дней после получения замечаний устраняет их и повторно направляет в адрес организатора.
29. Заказчик в течении трех рабочих дней со дня поступления проекта конкурсной документации, проверяет его на соответствие поданной заявки, утверждает его и направляет организатору для проведения государственных закупок в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан о государственных закупках.
30. Заказчик в течении одного рабочего дня со дня утверждения конкурсной документации направляет в адрес организатора выписку из приказа об утверждении конкурсной документации.
31. Организатор в течение двух рабочих дней со дня подписания протокола об итогах государственных закупок, направляет в адрес заказчика копию указанного протокола.

32. Электрондықдүкен арқылы мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыруүшінжабдықталым органы тапсырыс берушіге қазақ және орыс тілдерінде мынадай құжаттарды беріп, қарауға өтінім жібереді:
1) сатып алу болжанатын тауардын KZTIN кодын,қабылдаушының мекенжайы менатауын (жеткізу базисін), қабылдаушы өкілінің байланыс деректерін (тегі, инициалы және байланыс телефоны)міндетті түрде көрсетіп, тауарлар тізбесін;
2) мемлекеттік сатып алу туралы үлгілік шартқа толықтырулар мен ұсыныстарды (бар болғанда).
4-параграф. Шарт жасау
33. Заңның 17 және 18-баптарына сәйкес сатып алу туралы шарт тапсырыс беруші мен жеңімпаз болып танылған әлеуетті өнім беруші немесе екінші орын алған әлеуетті өнім беруші арасында жасалады.
34. Сатып алу туралы шартта қабылдаушы туралы мәліметтер көрсетіледі.
35. Тапсырыс беруші сатып алу туралы шарт күшіне енген күннен бастап екі жұмыс күні ішінде жабдықталым органына қабылдаушы шартының бір данасын жібереді.
Жабдықталым органы шарттың бір данасын алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде оны қабылдаушыға (қабылдаушыларға) жібереді.
Тапсырыс беруші мен жабдықталым органы бір тұлға атынан әрекет еткенде тапсырыс беруші сатып алу туралы шарт күшіне енген күннен бастап екі жұмыс күні ішінде шарттың бір данасын қабылдаушыға жібереді.
36.Ұйымдастырушының әлеуетті өнім берушінің конкурстық өтінімін қамтамасыз етуді уақтылы қайтаруы немесе ұстап қалуы мақсатында тапсырыс беруші:
1) әлеуетті өнім беруші шарттың орындалуын қамтамасыз етуді уақтылы енгізген күннен бастап екі жұмыс күн ішінде бұл туралы ұйымдастырушыны хабардар етеді.
Шарттың орындалуын қамтамасыз ету енгізілмеген не уақтылы енгізілмеген жағдайда тапсырыс беруші қамтамасыз етуді енгізу мерзімі аяқталған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде хабардар етеді.
2) әлеуетті өнім беруші шарт жасаудан жалтарған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде бұл туралы ұйымдастырушыны хабардар етеді.
37. Шарттың көшірмесін алғаннан кейін қабылдаушы шартты сапалы орындау мақсатында жеткізілетін тауарды қабылдау, тиісті түрде қызмет көрсету және жұмысты орындау үшінорын дайындау бойынша қажетті шаралар қабылдайды.
38. Жабдықталым органы жасалған шартқа өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы мәселені қараған кезде тапсырыс берушіге шартқа өзгерістер мен/немесе толықтырулар енгізу қажеттілігі және/немесе мақсатқа сәйкестігі туралы мәліметтерді жібереді.

32. Для осуществления государственных закупок способом через Электронный магазин, довольствующий орган направляет заказчику на рассмотрение заявку, с предоставлением следующих документов на казахском и русском языках:
1) перечень товаров с обязательным указанием KZTIN товара, предполагаемого к закупке, адреса и наименования приемщика (базис поставки), контактные данные представителя приемщика (фамилия, инициалы и контактный телефон);
2) дополнения и предложения в типовой договор о государственных закупках (при наличии).
Параграф 4. Заключение договора
33. Договор о закупках заключается между заказчиком и потенциальным поставщиком признанным победителем или потенциальным поставщиком, занявшим второе место, в соответствии со статьями 17 и 18 Закона.
34. В договоре о закупках указываются сведения о приемщике.
35. Заказчик, в течение двух рабочих дней со дня вступления в силу договора о закупках, направляет довольствующему органу экземпляр договора приемщика.
Довольствующий орган в течение двух рабочих дней со дня получения экземпляра договора направляет его приемщику (приемщикам).
В случае, когда заказчик и довольствующий орган выступает в одном лице, заказчик в течение двух рабочих дней со дня вступления в силу договора о закупках, направляет экземпляр договора приемщику.
36. В целях своевременного возврата или удержания организатором обеспечения конкурсной заявки потенциального поставщика, заказчик:
1) в течение двух рабочих дней со дня своевременного внесения обеспечения исполнения договора потенциальным поставщиком, уведомляет об этом организатора.
В случаях не внесения либо несвоевременного внесения обеспечения исполнения договора заказчик в течении одного рабочего дня со дня окончания срока внесения обеспечения.
2) в течение двух рабочих дней со дня уклонения потенциального поставщика от заключения договора, уведомляет об этом организатора.
37. После получения копии договора приемщик в целях качественного исполнения договора принимает необходимые меры по подготовке места для принятия поставляемых товаров, надлежащего оказания услуг и выполнения работ.
38. Довольствующий орган, при рассмотрении вопроса о внесении изменений и дополнений в заключенный договор, направляет заказчику сведения о необходимости и (или) целесообразности внесения изменений и/или дополнений в договор.