Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің мемлекеттік мекемелері әуежай қызметі саласында көрсететін ақылы қызметтерге тарифтік сметаны бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2025 жылғы 30 мамырдағы № 639 бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2026 жылғы 18 наурыздағы № 263 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қорғаныс министрінің 18.03.2026 № 263 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 8-бабының 10-тармағына және Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2024 жылғы 14 қарашадағы № 1319 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35387 болып тіркелген) бекітілген Тарифтерді қалыптастыру қағидаларына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің мемлекеттік мекемелері әуежай қызметі саласында көрсететін ақылы қызметтерге тарифтік смета бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Әуе қорғанысы күштері бас қолбасшысының басқармасы:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2023 жылғы 11 шілдедегі № 472 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33059 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізілімін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкін жүргізу қағидалары 10-тармағының талаптарына сәйкес қол қойылған күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты алғашқы ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларының орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қорғаныс министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Әуе қорғанысы күштерінің бас қолбасшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық мүдделі лауазымды адамдарға және құрылымдық бөлімшелерге жеткізілсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі генерал-полковник
Р. Жақсылықов
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2025 жылғы 30 мамырдағы
№ 639 бұйрығымен
бекітілген
53898 әскери бөлімі Балқаш қаласының әуеайлағында әуе кемесінің ұшып көтерілуін және қонуын қамтамасыз ету бойынша тарифтік смета
Р/с
Көрсеткіш атауы
Өлшем бірлігі
Уәкілетті орган қабылдады
I
Тауарды өндіруге және көрсетілетін қызметті ұсынуға шығын, барлығы, оның ішінде:
мың теңге
74 354,1
1
Материалдық шығын, барлығы
мың теңге
74 354,1
оның ішінде:
1.1
Әуеайлақты жөндеу үшін шикізат пен материал
мың теңге

Об утверждении тарифной сметы на оказываемые платные услуги государственными учреждениями Вооруженных Сил Республики Казахстан, в сфере аэропортовской деятельности
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 30 мая 2025 года № 639. Отменен приказом Министра обороны Республики Казахстан от 18 марта 2026 года № 263
Сноска. Отменен приказом Министра обороны РК от 18.03.2026 № 263 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 10 статьи 8 Закона Республики Казахстан "О естественных монополиях" и Правил формирования тарифов, утвержденных приказом Министра обороны Республики Казахстан от 14 ноября 2024 года № 1319 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за 35387), ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить тарифную смету на оказываемые платные услуги государственными учреждениями Вооруженных Сил Республики Казахстан, в сфере аэропортовской деятельности, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Управлению главнокомандующего Силами воздушной обороны Вооруженных Сил Республики Казахстан обеспечить:
1) направление настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан в электронном виде в течение пяти рабочих дней со дня его подписания на казахском и русском языках в соответствии с требованиями пункта 10 Правил ведения Государственного реестра нормативных правовых актов Республики Казахстан, Эталонного контрольного банка нормативных правовых актов Республики Казахстан, утвержденных приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11 июля 2023 года № 472 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 33059);
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после его первого официального опубликования;
3) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении подпунктов 1) и 2) настоящего пункта в течение десяти календарных дней после дня первого официального опубликования настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра обороны – Главнокомандующего Силами воздушной обороны Вооруженных Сил Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ довести до заинтересованных должностных лиц и структурных подразделений.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан
генерал-полковник
Р. Жаксылыков
Утверждены
приказом Министра обороны
Республики Казахстан
от 30 мая 2025 года № 639
Тарифная смета по обеспечению взлета и посадки воздушного судна на аэродроме города Балхаш войсковой части 53898
№ п/п Наименование показателей Единица измерения Принято уполномоченным органом
I
Затраты на производство товаров и предоставление услуг, всего, в том числе:
тысяч тенге 74 354,1
1
Материальные затраты, всего
тысяч тенге 74 354,1
в том числе:
1.1
Сырье и материалы для ремонта аэродрома
тысяч тенге