Астана қаласы бойынша атаулы әлеуметтік көмек және тұрғын үй көмегін алушылар үшін тауарлық газды тұтыну нормаларын бекіту туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2025 жылғы 30 мамырдағы № 509-1566 қаулысы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.07.2025 бастап қолданысқа енгізіледі
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Газ және газбен жабдықтау туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Бірінші орынбасарының 2025 жылғы 25 сәуірдегі № 21-19/3048 тапсырмасына, Қазақстан Республикасы Энергетика вице-министрінің 2025 жылғы 27 мамырдағы "Әлеуметтік әмиян" пилоттық жобасын масштабтау жөніндегі хаттамалық тапсырмасына сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Астана қаласы бойынша атаулы әлеуметтік көмек және тұрғын үй көмегін алушылар үшін тауарлық газды тұтыну нормалары осы қаулыға қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. "Астана қаласының Энергетика басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне жіберуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін оның Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары Е.К. Өтебаевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы 2025 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі.
Әкім Ж. Қасымбек
Астана қаласы әкімдігінің
2025 жылғы "___" _________
№ ________ қаулысына
1-қосымша
Астана қаласы бойынша атаулы әлеуметтік көмек және тұрғын үй көмегін алушылар үшін тауарлық газды тұтыну нормасы
Р/с №
Тауарлық газды тұтыну сипаттамасы
Жылыту маусымындағы айлық норма, м3
Жылыту маусымынан тыс айлық норма, м3
1.
Жылыту қазандығы, газ плитасы және су жылытқышы бар үй шаруашылығы

Об утверждении норм потребления товарного газа для получателей адресной социальной помощи и жилищной помощи по городу Астане
Постановление акимата города Астаны от 30 мая 2025 года № 509-1566
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.07.2025.
В соответствии c законами Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "О газе и газоснабжении", поручением Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан от 25 апреля 2025 года № 21-19/3048, протокольным поручением вице-министра энергетики Республики Казахстан от 27 мая 2025 года по масштабированию пилотного проекта "Социальный кошелек", акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить нормы потребления товарного газа для получателей адресной социальной помощи и жилищной помощи по городу Астане согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Руководителю Государственного учреждения "Управление энергетики города Астаны" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление настоящего постановления в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в течение пяти рабочих дней;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Астаны после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Отебаева Е.К.
4. Настоящее постановление вводится в действие с 1 июля 2025 года.
Аким Ж. Қасымбек
Приложение
к постановлению акимата
города Астаны
от 30 мая 2025 года № 509-1566
Нормы потребления товарного газа для получателей адресной социальной помощи и жилищной помощи по городу Астане
№ п/п
Характеристика потребления товарного газа
Месячная норма в отопительный сезон, м3
Месячная норма в неотопительный сезона, м3
1.
Домохозяйство с отопительным котлом, газовой плитой и водонагревателем