"Астана қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" Астана қаласы мәслихатының 2024 жылғы 11 желтоқсанындағы № 243/32-VIII шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Астана қаласы мәслихатының 2025 жылғы 12 маусымдағы № 298/38-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Астана қаласының мәслихатының "Астана қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2024 жылғы 11 желтоқсанындағы № 243/32-VIII шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Астана қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер – 1 547 751 712 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 1 032 000 000 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 19 335 568 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 15 200 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 481 216 144 мың теңге;
2) шығындар – 1 249 430 474,6 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 20 600 230 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 21 560 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 959 770 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 359 212 826 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 359 212 826 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-81 491 818,6) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 81 491 818,6 мың теңге;
7) қарыздар түсімдері – 14 155 399 мың теңге;
8) қарыздарды өтеу – (-19 755 075) мың теңге;
9) бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 87 091 494,6 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Астана қаласының жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 5 500 000 мың теңге сомасында бекітілсін.".
Көрсетілген шешімнің 1, 4, 6, 9, 12, 15, 18, 21-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата города Астаны от 11 декабря 2024 года № 243/32-VIII "О бюджете города Астаны на 2025-2027 годы"
Решение маслихата города Астаны от 12 июня 2025 года № 298/38-VIII.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2025.
Маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Астаны "О бюджете города Астаны на 2025-2027 годы" от 11 декабря 2024 года № 243/32-VIII следующие изменения и дополнения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Астаны на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 547 751 712 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 032 000 000 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 19 335 568 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 15 200 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 481 216 144 тысяч тенге;
2) затраты – 1 249 430 474,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 20 600 230 тысяч тенге, в том числе: бюджетные кредиты – 21 560 000 тысяч тенге; погашение бюджетных кредитов – 959 770 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 359 212 826 тысяч тенге, в том числе: приобретение финансовых активов – 359 212 826 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-81 491 818,6) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 81 491 818,6 тысяч тенге;
7) поступление займов – 14 155 399 тысяч тенге;
8) погашение займов – (-19 755 075) тысяч тенге;
9) используемые остатки бюджетных средств – 87 091 494,6 тысяч тенге.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Астаны на 2025 год в сумме 5 500 000 тысяч тенге.".
Приложения 1, 4, 6, 9, 12, 15, 18, 21 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 к настоящему решению.

329 973,0
369
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дін істері басқармасы
1 096 793,0
001
Жергілікті деңгейде дін қызметі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
133 228,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
605,0
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
962 960,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
7 632 261,0
061
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
7 632 261,0
379
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясы
662 531,0
001
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
657 224,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 307,0
02
Қорғаныс
7 288 900,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
626 552,0
030
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
626 552,0
387
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы органдардың аумақтық органы
3 608 201,0
003
Аумақтық органның және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің күрделі шығыстары
412 734,0
005
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және жою
3 195 467,0
515
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы
3 054 147,0
001
Жергілікті деңгейде жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
106 323,0
003
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
754 995,0
004
Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорғаныс
334 801,0
005
Жұмылдыру дайындығы және республикалық маңызы бар қаланы, астананы жұмылдыру
1 654 528,0
006
Республикалық маңызы бар қалалар, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
202 500,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 000,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
39 098 448,0
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
2 874 546,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 874 546,0
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
35 957 143,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер қамтамасыз ету

329 973,0
369
Управление по делам религий города республиканского значения, столицы
1 096 793,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области религиозной деятельности на местном уровне
133 228,0
003
Капитальные расходы государственного органа
605,0
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
962 960,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
7 632 261,0
061
Развитие объектов государственных органов
7 632 261,0
379
Ревизионная комиссия города республиканского значения, столицы
662 531,0
001
Услуги по обеспечению деятельности ревизионной комиссии города республиканского значения, столицы
657 224,0
003
Капитальные расходы государственного органа
5 307,0
02
Оборона
7 288 900,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
626 552,0
030
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
626 552,0
387
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
3 608 201,0
003
Капитальные расходы территориального органа и подведомственных государственных учреждений
412 734,0
005
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций маcштаба города республиканского значения, столицы
3 195 467,0
515
Управление по мобилизационной подготовке, территориальной и гражданской обороне города республиканского значения, столицы
3 054 147,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере мобилизационной подготовки, территориальной и гражданской обороны
106 323,0
003
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
754 995,0
004
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы
334 801,0
005
Мобилизационная подготовка и мобилизация города республиканского значения, столицы
1 654 528,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций маcштаба города республиканского значения, столицы
202 500,0
011
Капитальные расходы государственного органа
1 000,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
39 098 448,0
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
2 874 546,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 874 546,0
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
35 957 143,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории города республиканского значения, столицы

32 144 744,0
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
26 529,0
004
Астана қаласында нашақорлықтың және есірткі бизнесінің алдын алу жөніндегі қызметтер
55 850,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 730 020,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
266 759,0
004
Ішкі істер органдарының объектілерін дамыту
266 759,0
04
Бiлiм беру
372 661 923,0
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
10 086,0
019
Сайлау процесіне қатысушыларды оқыту
10 086,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
1 099 954,0
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
200 565,0
034
Қоғамдық денсаулық жүйесіндегі мемлекеттік білім беру ұйымдарының күрделі шығыстары
100 000,0
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
529 195,0
044
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету
270 194,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
304 592 748,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
2 492 505,0
003
Жалпы білім беру
46 621 530,0
004
Арнаулы бiлiм беру бағдарламалары бойынша жалпы бiлiм беру
4 475 738,0
005
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
4 204 723,0
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
4 103 267,0
008
Балаларға қосымша білім беру
7 090 609,0
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
364 205,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 860,0
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
799 930,0
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
2 130 372,0
019
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
27 336,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қорғаншыға (қамқоршыға) берілетін ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
233 511,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
27 027 121,0
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алған Қазақстан азаматтарына берілетін біржолғы ақшалай қаражат төлемі

32 144 744,0
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
26 529,0
004
Услуги по профилактике наркомании и наркобизнеса в городе Астане
55 850,0
007
Капитальные расходы государственного органа
3 730 020,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
266 759,0
004
Развитие объектов органов внутренних дел
266 759,0
04
Образование
372 661 923,0
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
10 086,0
019
Обучение участников избирательного процесса
10 086,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
1 099 954,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
200 565,0
034
Капитальные расходы государственных организаций образования системы общественного здравоохранения
100 000,0
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
529 195,0
044
Оказание социальной поддержки обучающимся по программам технического и профессионального, послесреднего образования
270 194,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
304 592 748,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
2 492 505,0
003
Общеобразовательное обучение
46 621 530,0
004
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
4 475 738,0
005
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
4 204 723,0
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
4 103 267,0
008
Дополнительное образование для детей
7 090 609,0
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
364 205,0
011
Капитальные расходы государственного органа
2 860,0
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
799 930,0
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
2 130 372,0
019
Присуждение грантов государственным учреждениям образования города республиканского значения, столицы за высокие показатели работы
27 336,0
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
233 511,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
27 027 121,0
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей

11 699,0
029
Әдістемелік жұмыс
1 149 238,0
034
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту
57 044 929,0
038
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
117 000,0
040
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
95 934 698,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
4 085 153,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
19 371 541,0
204
Жеке орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
27 304 783,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
53 316 473,0
028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
9 843 534,0
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
3 000,0
069
Қосымша білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
15 020 000,0
205
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу
28 449 939,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
13 642 662,0
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
13 642 662,0
05
Денсаулық сақтау
35 102 029,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
26 983 461,0
001
Жергілікті денгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
568 857,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
983 850,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
150 000,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
178 202,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
2 000,0
017
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
1 293 747,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
214 994,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 939 206,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
327 626,0
030
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 125,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары

11 699,0
029
Методическая работа
1 149 238,0
034
Дошкольное воспитание и обучение
57 044 929,0
038
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
117 000,0
040
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
95 934 698,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
4 085 153,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
19 371 541,0
204
Размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования
27 304 783,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
53 316 473,0
028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
9 843 534,0
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
3 000,0
069
Строительство и реконструкция объектов дополнительного образования
15 020 000,0
205
Строительство объектов начального, основного среднего и общего среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа"
28 449 939,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
13 642 662,0
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
13 642 662,0
05
Здравоохранение
35 102 029,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
26 983 461,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
568 857,0
006
Услуги по охране материнства и детства
983 850,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
150 000,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
178 202,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
2 000,0
017
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
1 293 747,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
214 994,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 939 206,0
029
Базы специального медицинского снабжения города республиканского значения, столицы
327 626,0
030
Капитальные расходы государственного органа
3 125,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения

17 586 814,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
646 835,0
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
2 088 205,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
8 118 568,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
8 118 568,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
56 061 977,0
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
54 551 056,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
754 852,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 225 375,0
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
7 191 977,0
004
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
3 742 502,0
006
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
1 786 909,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
20 000,0
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
11 592 781,0
009
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
4 549 356,0
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
24 700,0
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
4 429 242,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
467 072,0
018
Қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға және мүгедектігі бар балаларға әлеуметтік қызмет көрсету орталығында және үйде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 141 983,0
019
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
3 136 117,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 983 262,0
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

17 586 814,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
646 835,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
2 088 205,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
8 118 568,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
8 118 568,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
56 061 977,0
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
54 551 056,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения на местном уровне
754 852,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 225 375,0
003
Программа занятости
7 191 977,0
004
Государственная адресная социальная помощь
3 742 502,0
006
Реализация мероприятий по социальной защите населения
1 786 909,0
007
Оказание жилищной помощи
20 000,0
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
11 592 781,0
009
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
4 549 356,0
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
24 700,0
015
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
4 429 242,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
467 072,0
018
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью и детей с инвалидностью в центрах социального обслуживания и на дому
1 141 983,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
3 136 117,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 983 262,0
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

2 200,0
005
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялық қызметтерін дамытуды камтамасыз ету жөніндегі қызметтер
2 498 818,0
015
Кәсіпкерлік субъектілерін қолдау
232 000,0
017
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
11 300 000,0
018
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттерін ішінара кепілдендіру
500 000,0
082
Бизнес-идеяларды іске асыру үшін кәсіпкерлік субъектілеріне мемлекеттік гранттар беру
45 000,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
802 954,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
5 500 000,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
5 500 000,0
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
341 930,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
341 930,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
9 263 929,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
9 263 929,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 416 192,0
048
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
102 765,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 313 427,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
338 801,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
338 801,0
517
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық шаруашылық басқармасы
154 537,0
052
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
154 537,0
518
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика басқармасы
629 798,0
052
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
629 798,0
14
Борышқа қызмет көрсету
4 025 266,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
4 025 266,0
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
4 017 455,0
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету

2 200,0
005
Услуги по обеспечению развития инвестиционной деятельности города республиканского значения, столицы
2 498 818,0
015
Поддержка субъектов предпринимательства
232 000,0
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам субъектов предпринимательства
11 300 000,0
018
Частичное гарантирование кредитов субъектов предпринимательства
500 000,0
082
Предоставление государственных грантов субъектам предпринимательства для реализации бизнес-идей
45 000,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
802 954,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
5 500 000,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
5 500 000,0
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
341 930,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
341 930,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
9 263 929,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
9 263 929,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 416 192,0
048
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
102 765,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 313 427,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
338 801,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
338 801,0
517
Управление коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
154 537,0
052
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
154 537,0
518
Управление энергетики города республиканского значения, столицы
629 798,0
052
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
629 798,0
14
Обслуживание долга
4 025 266,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
4 025 266,0
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
4 017 455,0
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета

028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
069
Қосымша білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
205
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу
05
Денсаулық сақтау
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
017
Қаланы абаттандыруды дамыту
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
012
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
013
Қаланы абаттандыруды дамыту
017
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
517
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық шаруашылық басқармасы
005
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
007
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
008
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
010
Нөсер кәрізін дамыту
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
014
Мәдениет объектілерін дамыту
015
Cпорт объектілерін дамыту
517
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық шаруашылық басқармасы
019
Ұлттық пантеон салу
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
518
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика басқармасы
012
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
029
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
005
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
056
Жануарларға арналған баспаналар, уақытша ұстау пункттерін салу
12
Көлік және коммуникация
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
003
Көлік инфрақұрылымын дамыту
011
Жол жүрiсiн реттеудiң техникалық құралдарын салу және реконструкциялау

028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
069
Строительство и реконструкция объектов дополнительного образования
205
Строительство объектов начального, основного среднего и общего среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа"
05
Здравоохранение
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
017
Развитие благоустройства города
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
012
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
013
Развитие благоустройства города
017
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
517
Управление коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
005
Развитие коммунального хозяйства
007
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
008
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
010
Развитие ливневой канализации
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
014
Развитие объектов культуры
015
Развитие объектов спорта
517
Управление коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
019
Строительство Национального пантеона
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
518
Управление энергетики города республиканского значения, столицы
012
Развитие теплоэнергетической системы
029
Развитие газотранспортной системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
005
Развитие объектов охраны окружающей среды
056
Строительство приютов, пунктов временного содержания для животных
12
Транспорт и коммуникации
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
003
Развитие транспортной инфраструктуры
011
Строительство и реконструкция технических средств регулирования дорожного движения

015
"Жаңа көлік жүйесі" жобасын іске асыру үшін заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайту
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
025
Көлік инфрақұрылымын дамыту
13
Басқалар
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
048
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту

015
Увеличение уставного капитала юридических лиц для реализации проекта "Новая транспортная система"
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
025
Развитие транспортной инфраструктуры
13
Прочие
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
048
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов

383
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй және тұрғын үй инспекциясы басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
517
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық шаруашылық басқармасы
052
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
518
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика басқармасы
052
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
Астана қаласы мәслихатының
2025 жылғы 12 маусымдағы
№ 298/38-VIII шешіміне
3-қосымша
Астана қаласы мәслихатының
2024 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 243/32 -VIII шешіміне
6-қосымша
2025 жылға арналған Астана қаласының "Алматы" ауданының бюджеттік бағдарламаларының тізімі
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер

383
Управление жилья и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
517
Управление коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
052
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
518
Управление энергетики города республиканского значения, столицы
052
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Приложение 3
к решению маслихата
города Астаны
от 12 июня 2025 года № 298/38-VIII
Приложение 6
к решению маслихата
города Астаны
от 11 декабря 2024 года № 243/32-VIII
Перечень бюджетных программ района "Алматы" города Астаны на 2025 год
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
01
Государственные услуги общего характера