Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) және оның аумақтық органдарының ерекше үй-жайларына арналған алаңдардың заттай нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 2025 жылғы 30 сәуірдегі № 79 бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2026 жылғы 4 тамыздағы № 81/ҚЕ бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 04.08.2026 № 81/ҚЕ бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 70-бабы 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) (бұдан әрі – Агенттік) және оның аумақтық органдарының ерекше үй-жайларына арналған алаңдардың заттай нормалары бекітілсін.
2. "Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) және оның аумақтық органдарының ерекше үй-жайларына арналған алаңдардың заттай нормаларын бекіту туралы" Агенттіктің Төрағасының 2024 жылғы 13 мамырдағы № 98 бұйрығының күші жойылған деп танылсын.
3. Агенттіктің Қаржы-құқықтық қамтамасыз ету департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Агенттіктің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Агенттіктің аппарат басшысына жүктелсін.
5. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға А. Жұмағали
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасы
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас
жемқорлыққа қарсы қызмет)
Төрағасының 2025 жылғы
30 сәуірдегі № 79 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) және оның аумақтық органдарының ерекше үй-жайларына арналған заттай нормалар
Үй-жайдың атауы
Өлшем бірлігі
Бір үй-жайдың ауданы
Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) орталық аппараты
1
Қару-жарақ, оқ-дәрілерді, жарылғыш заттарды, арнайы және химиялық құралдарды сақтауға арналған үй-жай
ш.м.
30
2
Кезекші бөлімді орналастыруға арналған үй-жай
ш.м.
55
3
Тергеудегілерден жауап алуды жүргізуге, беттестіруді жүргізуге, тануға, қылмыстық істермен танысуға және өзге де тергеу әрекеттеріне арналған кабинет
ш.м.
35
4
Заттай дәлелдемелерді сақтауға арналған үй-жай
ш.м.
65
5
Құпиялылық белгісі бар құжаттармен және картотекамен жұмыс істеуге және сақтауға арналған үй-жай
ш.м.
70
6
Полиграфологиялық зерттеу жүргізуге арналған кабинет
ш.м.
20
7
Консультациялық орталық
ш.м.
75
8
Физикалық дайындық үй-жайы
ш.м.

Об утверждении натуральных норм площадей для специфических помещений Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) и его территориальных органов
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 30 апреля 2025 года № 79. Утратил силу приказом Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 4 августа 2026 года № 81/НС
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Комитета национальной безопасности РК от 04.08.2026 № 81/НС.
В соответствии с пунктом 3 статьи 70 Бюджетного кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые натуральные нормы площадей для специфических помещений Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) (далее – Агентство) и его территориальных органов.
2. Признать утратившим силу приказ Председателя Агентства от 13 мая 2024 года № 98 "Об утверждении норм площадей для специфических помещений Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) и его территориальных органов".
3. Департаменту финансово-правового обеспечения Агентства в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение десяти календарных дней после подписания настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителя аппарата Агентства.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
Председатель А. Жұмағали
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службы)
от 30 апреля 2025 года № 79
Натуральные нормы площадей для специфических помещений Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) и его территориальных органов
Наименование помещения
Единица измерения
Площадь одного помещения
Центральный аппарат Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы)
1
Помещение для хранения оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ, специальных и химических средств
кв.м
30
2
Помещение для размещения дежурной части
кв.м
55
3
Кабинет для ведения допроса подследственных, проведения очных ставок, опознания, ознакомления с уголовным делом и иных следственных действий
кв.м
35
4
Помещение для хранения вещественных доказательств
кв.м
65
5
Помещение для хранения и работы с документами и картотекой с грифом секретности
кв.м
70
6
Кабинет для проведения полиграфологического исследования
кв.м
20
7
Консультационный центр
кв.м
75
8
Помещение физической подготовки
кв.м