2025-2027 жылдарға арналған Шыңғырлау ауданы Шыңғырлау ауылдық округінің бюджеті туралы
Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 31-8 шешімі.
Қазақстан "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Шыңғырлау аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Шыңғырлау ауданының Шыңғырлау ауылдық округінің бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 181 941 мың теңге:
салықтық түсімдер – 70 815 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 50 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 111 076 мың теңге;
2) шығындар – 203 897 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -21 956 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 21 956 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары – 21 956 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 11.09.2025 № 39-4 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа еңгізіледі).
2. 2025 жылға арналған Шыңғырлау ауылдық округі бюджетінің түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес қалыптастырылады.
3. 2025 жылға арналған Шыңғырлау ауылдық округі бюджетіне республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 134 мың теңге ескерілсін:
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға – 134 мың теңге.
3. 2025 жылға арналған Шыңғырлау ауылдық округі бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенция түсімінің жалпы сомасы 55 209 мың теңге көлемінде белгіленсін.

О бюджете Чингирлауского сельского округа Чингирлауского района на 2025-2027 годы
Решение Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 25 декабря 2024 года № 31-8.
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Чингирлауский районный маслихат РЕШИЛ:
"1. Утвердить бюджет Чингирлауского сельского округа Чингирлауского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 181 941 тысяча тенге:
налоговые поступления – 70 815 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 50 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 111 076 тысяч тенге;
2) затраты – 203 897 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -21 956 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 21 956 тысяч:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 21 956 тысяч.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 11.09.2025 № 39-4 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Поступления в бюджет Чингирлауского сельского округа на 2025 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
3. Учесть в бюджете Чингирлауского сельского округа на 2025 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета в общей сумме 134 тысячи тенге:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 134 тысячи тенге.

3-1. Ауылдық бюджетте 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 55 733 мың теңге ескерілсін:
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруына – 55 733 мың теңге;
Ескерту. Шешім 3-1 тармақпен толыктырылды - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 27.03.2025 № 34-8 (01.01.2025 бастап қолданысқа еңгізіледі); жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 11.09.2025 № 39-4 (01.01.2025 бастап қолданысқа еңгізіледі) шешімдерімен.

3-1. Учесть в сельском бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов из районного бюджета в общей сумме 55 733 тысяч тенге:
на благоустройство и озеленение населенных пунктов – 55 733 тысяч тенге;
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 27.03.2025 № 34-8 (вводится в действие с 01.01.2025); в редакции решения Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 11.09.2025 № 39-4 (вводится в действие с 01.01.2025).

4. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа еңгізіледі.
Мәслихат төрағасы С. Тұрғалиев
Шыңғырлау аудандық мәслихатының
2024 жылғы 25 желтоқсандаға
№ 31-8 шешіміне 1- қосымша
2025 жылға арналған Шыңғырлау ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1- қосымша жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 11.09.2025 № 39-4 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа еңгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
1) Кірістер

4. Предусмотреть в бюджете Чингирлауского сельского округа на 2025 год поступления субвенции, передаваемой из районного бюджета в сумме 55 209 тысяч тенге.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата С. Тургалиев
Приложение 1к решению
Чингирлауского районного маслихата
от 25 декабря 2024 года № 31-8
Бюджет Чингирлауского сельского округа на 2025 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 11.09.2025 № 39-4 (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
1) Доходы