2025-2027 жылдарға арналған Шыңғырлау ауданы Ащысай ауылдық округінің бюджеті туралы
Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 31-6 шешімі.
Қазақстан "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Шыңғырлау аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Шыңғырлау ауданының Ащысай ауылдық округінің бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 53 026 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 975 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 50 051 мың теңге;
2) шығындар – 54 155 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 129 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 129 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары – 1 129 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 05.12.2025 № 42-6 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа еңгізіледі).
2. 2025 жылға арналған Ащысай ауылдық округі бюджетінің түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес қалыптастырылады.
3. 2024 жылға арналған Ащысай ауылдық округі бюджетіне республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 120 мың теңге ескерілсін:
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға – 120 мың теңге.
3-1. Ауылдық бюджетте 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 2 715 мың теңге ескерілсін:
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге – 215 мың теңге;

О бюджете Ащысайского сельского округа Чингирлауского района на 2025-2027 годы
Решение Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 25 декабря 2024 года № 31-6.
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Чингирлауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Ащысайского сельского округа Чингирлауского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 53 026 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 975 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 50 051 тысяча тенге;
2) затраты – 54 155 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 129 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 129 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств –1 129 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 05.12.2025 № 42-6 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Поступления в бюджет Ащысайского сельского округа на 2025 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
3. Учесть в бюджете Ащысайского сельского округа на 2025 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета в общей сумме 120 тысяч тенге:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 120 тысяч тенге.
3-1. Учесть в сельском бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов из районного бюджета в общей сумме 2 715 тысяч тенге:
на услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа – 215 тысяч тенге;

елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру – 2 500 мың теңге.
Ескерту. Шешім 3-1 тармақпен толықтырылды - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 05.12.2025 № 42-6 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа еңгізіледі).
4. 2025 жылға арналған Ащысай ауылдық округі бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенция түсімінің жалпы сомасы 47 216 мың теңге көлемінде белгіленсін.
5. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа еңгізіледі.
Мәслихат төрағасы С. Тұрғалиев
Шыңғырлау аудандық мәслихатының
2024 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 31-6 шешіміне 1- қосымша
2025 жылға арналған Ащысай ауылдық округінің бюджеті

на благоустройство и озеленение населенных пунктов – 2 500 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии решением Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 05.12.2025 № 42-6 (вводится в действие с 01.01.2025).
4. Предусмотреть в бюджете Ащысайского сельского округа на 2025 год поступления субвенции, передаваемой из районного бюджета в сумме 47 216 тысяч тенге.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата С. Тургалиев
Приложение 1 к решению
Чингирлауского районного маслихата
от 25 декабря 2024 года №31-6
Бюджет Ащысайского сельского округа на 2025 год