Теректі ауданының ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттерін бекіту туралы
Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 20-3 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Теректі аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Теректі ауданының Ақжайық ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 87 753 мың теңге:
салықтық түсімдер – 10 682 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 414 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 76 657 мың теңге;
2) шығындар – 95 229 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7 476 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 476 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7 476 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 04.09.2025 № 26-2 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа еңгізіледі).
2. 2025-2027 жылдарға арналған Теректі ауданының Ақсоғым ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 51 803 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 484 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 49 319 мың теңге;
2) шығындар – 53 886 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 083 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 083 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 2 083 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 07.02.2025 № 21-1 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа еңгізіледі).

Об утверждении бюджетов сельских округов Теректинского района на 2025-2027 годы
Решение Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 26 декабря 2024 года № 20-3.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Теректинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Акжаикского сельского округа Теректинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 87 753 тысячи тенге:
налоговые поступления – 10 682 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 414 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 76 657 тысяч тенге;
2) затраты – 95 229 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 7 476 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 476 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 7 476 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 04.09.2025 № 26-2 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить бюджет Аксогумского сельского округа Теректинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 51 803 тысячи тенге:
налоговые поступления – 2 484 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 49 319 тысяч тенге;
2) затраты – 53 886 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 083 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 083 тысячи тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 083 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 07.02.2025 № 21-1 (вводится в действие с 01.01.2025).

3. 2025-2027 жылдарға арналған Теректі ауданының Ақсуат ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8 және 9-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 52 825 мың теңге:
салықтық түсімдер – 28 802 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 24 023 мың теңге;
2) шығындар – 99 693 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -46 868 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 46 868 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 46 868 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 04.09.2025 № 26-2 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа еңгізіледі).
4. 2025-2027 жылдарға арналған Теректі ауданының Аңқаты ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 10, 11 және 12-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 51 368 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 468 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 47 900 мың теңге;
2) шығындар – 55 447 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 4 079 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 079 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 079 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 07.02.2025 № 21-1 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа еңгізіледі).
5. 2025-2027 жылдарға арналған Теректі ауданының Богдановка ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 13, 14 және 15-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 65 405 мың теңге:
салықтық түсімдер – 5 241 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 104 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

3. Утвердить бюджет Аксуатского сельского округа Теректинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 52 825 тысяч тенге:
налоговые поступления – 28 802 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 24 023 тысячи тенге;
2) затраты – 99 693 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -46 868 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 46 868 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 46 868 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 04.09.2025 № 26-2 (вводится в действие с 01.01.2025).
4. Утвердить бюджет Анкатинского сельского округа Теректинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 51 368 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 468 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 47 900 тысяч тенге;
2) затраты – 55 447 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 4 079 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 079 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 079 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 07.02.2025 № 21-1 (вводится в действие с 01.01.2025).
5. Утвердить бюджет Богдановского сельского округа Теректинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 65 405 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5 241 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 104 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 4 661 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 661 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 661 мың теңге.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 07.02.2025 № 21-1 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа еңгізіледі).
15. 2025-2027 жылдарға арналған Теректі ауданының Шалқар ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 43, 44 және 45-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 56 932 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 527 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 54 405 мың теңге;
2) шығындар – 61 200 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 268 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 268 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 268 мың теңге.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 04.09.2025 № 26-2 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа еңгізіледі).
16. 2025 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттерінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемінің жалпы сомасы 770 924 мың теңге түсімдері қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
1) Ақжайық ауылдық округі – 67 657 мың теңге;
2) Ақсоғым ауылдық округі – 49 319 мың теңге;
3) Ақсуат ауылдық округі – 24 023 мың теңге;
4) Аңқаты ауылдық округі – 47 900 мың теңге;
5) Богдановка ауылдық округі – 60 060 мың теңге;
6) Долин ауылдық округі – 66 380 мың теңге;
7) Құмақсай ауылдық округі – 45 660 мың теңге;
8) Подстепный ауылдық округі – 24 468 мың теңге;
9) Покатиловка ауылдық округі – 43 403 мың теңге;
10) Приречный ауылдық округі – 47 322 мың теңге;
11) Ұзынкөл ауылдық округі – 47 373 мың теңге;
12) Теректі ауылдық округі – 70 513 мың теңге;
13) Шаған ауылдық округі – 64 043 мың теңге.

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 661 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 661 тысяча тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 661 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 14 - в редакции решения Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 07.02.2025 № 21-1 (вводится в действие с 01.01.2025).
15. Утвердить бюджет Шалкарского сельского округа Теректинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 43, 44 и 45 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 56 932 тысячи тенге:
налоговые поступления – 2 527 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 54 405 тысяч тенге;
2) затраты – 61 200 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 4 268 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 268 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 268 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 - в редакции решения Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 04.09.2025 № 26-2 (вводится в действие с 01.01.2025).
16. Учесть в бюджетах сельских округов на 2025 год поступление субвенции, передаваемой из районного бюджета в сумме 770 924 тысячи тенге, в том числе:
1) Акжаикский сельский округ – 67 657 тысяч тенге;
2) Аксогумский сельский округ – 49 319 тысяч тенге;
3) Аксуатский сельский округ – 24 023 тысячи тенге;
4) Анкатинский сельский округ – 47 900 тысяч тенге;
5) Богдановский сельский округ – 60 060 тысяч тенге;
6) Долинский сельский округ – 66 380 тысяч тенге;
7) Сельский округ Кумаксай – 45 660 тысяч тенге;
8) Подстепновский сельский округ – 24 468 тысяч тенге;
9) Покатиловский сельский округ – 43 403 тысячи тенге;
10) Приреченский сельский округ – 47 322 тысячи тенге;
11) Узункольский сельский округ – 47 373 тысячи тенге;
12) Теректинский сельский округ – 70 513 тысяч тенге;
13) Чаганский сельский округ – 64 043 тысячи тенге.

14) Шағатай ауылдық округі – 58 398 мың теңге;
15) Шалқар ауылдық округі – 54 405 мың теңге;
17. Теректі аудандық мәслихатының тұрақты комиссияларына әр тоқсан сайын бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің есебін тыңдау жүктелсін.
18. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Теректі аудандық мәслихатының төрағасы А. Нургалиев
Теректі аудандық мәслихатының
2024 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 20-3 шешіміне
1-қосымша
2025 жылға арналған Ақжайық ауылдық округінің бюджеті

14) Шагатайский сельский округ – 58 398 тысяч тенге;
15) Шалкарский сельский округ – 54 405 тысяч тенге;
17. Поручить постоянным комиссиям Теректинского районного маслихата ежеквартально заслушивать отчеты администраторов бюджетных программ.
18. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Теректинского районного маслихата А. Нургалиев
Приложение 1 к решению
Теректинского районного маслихата
от 26 декабря 2024 года № 20-3
Бюджет Акжаикского сельского округа на 2025 год