2025-2027 жылдарға арналған Бәйтерек ауданы Дариян ауылдық округі бюджеті туралы
Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек ауданы мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 20-7 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Бәйтерек ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Дариян ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 228 739 мың теңге:
салықтық түсімдер – 78 026 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 060 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 148 653 мың теңге;
2) шығындар – 263 297 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 37 558 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 37 558 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 37 558 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек аудандық мәслихатының 10.12.2025 № 28-7 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған Дариян ауылдық округінің бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Бәйтерек ауданы мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы №20-2 "2025-2027 жылдарға арналған Бәйтерек ауданының бюджеті туралы" шешіміне және осы шешімнің 4 - тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңын қаперге және басшылыққа алынсын.
4. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2025 жылдың кірістерін бөлу нормативі - жеке табыс салығы ауылдық округ бюджетінде 100% есепке алынады.

О бюджете Дарьинского сельского округа района Бәйтерек на 2025-2027 годы
Решение маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 25 декабря 2024 года № 20-7.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района Бәйтерек РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Дарьинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 228 739 тысяч тенге:
налоговые поступления – 78 026 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 060 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 148 653 тысячи тенге;
2) затраты – 266 297 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 37 558 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 37 558 тысяч тенге:
поступления займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 37 558 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 10.12.2025 № 28-7 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Поступления в бюджет Дарьинского сельского округа на 2025 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025-2027 годы", решением маслихата района Бәйтерек от 25 декабря 2024 года №20-2 "О бюджете района Бәйтерек на 2025-2027 годы" и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025-2027 годы".
4. Установить на 2024 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов - индивидуальный подоходный налог зачисляется в бюджет сельского округа 100%.

5. 2025 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар түсімдері 43 339 мың теңге және 12 222 мың теңге төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер ескерілсін.
6. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Н. Хайруллин
Бәйтерек ауданы мәслихатының
2024 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 20-6 шешіміне
1-қосымша
2025 жылға арналған Дариян ауылдық округінің бюджеті

5. Учесть в бюджете сельского округа на 2025 год поступления субвенции передаваемых из районного бюджета в сумме 43 339 тысяч тенге и 12 222 тысячи тенге целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата Н. Хайруллин
Приложение 1
к решению маслихата
района Бәйтерек
от 25 декабря 2025 года № 20-6
Бюджет Дарьинского сельского округа на 2025 год