2025 - 2027 жылдарға арналған Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек ауданының бюджеті туралы
Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек ауданы мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 20-2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 475 331 мың теңге:
салықтық түсімдер – 6 882 960 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 34 745 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 137 986 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 419 640 мың теңге;
2) шығындар – 13 079 662 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 71 392 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 363 710 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 292 318 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 677 786 мың теңге:
қарыздар түсімі – 933 949 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 294 381 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 036 155 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек аудандық мәслихатының 10.12.2025 № 28-2 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа еңгізіледі).
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес қалыптастырылады.
1) 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің түсімі және кредиттердің жалпы сомасы 2 533 133 мың теңге ескерілсін:
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 18 125 мың теңге;
санаторийлік-курорттық емдеуге – 3 836 мың теңге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға – 6 360 мың теңге;
халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 416 236 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Ақсу ауылындағы су құбырының құрылысына – 237 096 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Дариян ауылдық округі, Озерное ауылындағы су құбырының құрылысына – 360 920 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Садовое ауылындағы су құбырының құрылысына – 87 971 мың теңге;

О бюджете района Бәйтерек Западно-Казахстанской области на 2025 - 2027 годы
Решение маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 25 декабря 2024 года № 20-2.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 475 331 тысяча тенге:
налоговые поступления – 6 882 960 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 34 745 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 137 986 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 419 640 тысяч тенге;
2) затраты – 13 079 662 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 71 392 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 363 710 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 292 318 тысяч тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 677 786 тысяч тенге:
поступление займов – 933 949 тысяч тенге;
погашение займов – 294 381 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 036 155 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 10.12.2025 № 28-2 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Поступления в районный бюджет на 2025 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 2 533 133 тысяч тенге:
на увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами – 18 125 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение– 3 836 тысяч тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 6 360 тысяч тенге;
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 416 236 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Ақсу, района Бәйтерек – 237 096 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Озерное, Дарьинского сельского округа, района Бәйтерек – 360 920 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Садовое, района Бәйтерек – 87 971 тысяча тенге;

Бәйтерек ауданы, Жалын ауылындағы су құбырының құрылысына – 84 309 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Чувашинское ауылындағы су құбырының құрылысына –83 577 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Кирсанов ауылындағы су құбырының құрылысына –106 739 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Макаров ауылында ауылдық клуб құрылысына – 399 005 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Көшім ауылында ауылдық клуб құрылысына – 365 249 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттерге – 363 710 мың теңге;
2) 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің түсімі жалпы сомасы 2 818 457 мың теңге ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 16 617 мың теңге;
кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 3 050 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 140 853 мың теңге;
әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарды ұсынуға – 3 313 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Раздольное елді мекенін жарықтандыру (шекара бекеті) – 26 880 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Сұлукөл елді мекенін жарықтандыру (шекара бекеті) – 25 760 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Чиров елді мекенін жарықтандыру (шекара бекеті) – 22 400 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Бейбітшілік елді мекенін жарықтандыру (шекара бекеті) – 58 916 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Ақбидай ауылын сумен жабдықтау үшін шағын блок модуль қондырғысын орнату – 13 160 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Богатск ауылын сумен жабдықтау үшін шағын блок модуль қондырғысын орнату – 13 500 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Скворкин ауылын сумен жабдықтау үшін шағын блок модуль қондырғысын орнату – 13 500 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарының жасанды құрылыстарын паспорттау – 2 532 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарының паспорттау – 29 606 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Достық ауылының ауылішілік автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге – 633 778 мың теңге;
халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын арендалық пәтерлерді сатып алу кредит алуға – 570 239 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Макаров ауылында ауылдық клуб құрылысына – 61 000 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Көшім ауылында ауылдық клуб құрылысына – 57 250 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Жалын ауылындағы су құбырының құрылысына – 176 901 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Чувашинское ауылындағы су құбырының құрылысына – 185 095 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Садовое ауылындағы су құбырының құрылысына – 131 023 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Ақсу ауылындағы су құбырының құрылысына – 74 755 мың теңге;

на строительство водопровода в селе Жалын, района Бәйтерек – 84 309 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Чувашинское, района Бәйтерек – 83 577 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Кирсаново, района Бәйтерек – 106 739 тысяч тенге;
на строительство сельского клуба в селе Макарово района, Бәйтерек – 399 005 тысяч тенге;
на строительство сельского клуба в селе Кушум района, Бәйтерек – 365 249 тысяч тенге;
на бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 363 710 тысяч тенге;
2) учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 2 818 457 тысяч тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 16 617 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет – 3 050 тысяч тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан – 140 853 тысячи тенге;
на предоставление жилищных сертификатов – 3 313 тысяч тенге;
освещение селе Раздольное, района Байтерек (пограничный пост) – 26 880 тысяч тенге;
освещение селе Сұлукөл, района Байтерек (пограничный пост) – 25 760 тысяч тенге;
освещение селе Чирово, района Байтерек (пограничный пост) – 22 400 тысяч тенге;
освещение селе Бейбітшілік, района Байтерек (пограничный пост) – 58 916 тысяч тенге;
установка комплексного блок модуля для водоснабжения в селе Ақбидай, района Бәйтерек – 13 160 тысяч тенге;
установка комплексного блок модуля для водоснабжения в селе Богатск, района Бәйтерек – 13 500 тысяч тенге;
установка комплексного блок модуля для водоснабжения в селе Скворкин, района Бәйтерек – 13 500 тысяч тенге;
на паспортизацию искуственных сооружений автомобильных дорог районного значения – 2 532 тысячи тенге;
паспортизация автомобильных дорог районного значения – 29 606 тысяч тенге;
на капитальный ремонт внутрипоселковых дорог в селе Достық, района Бәйтерек – 633 778 тысяч тенге;
предоставление кредитов на приобретение арендного жилья районным (города областного значения) бюджетам 570 239 тысяч тенге;
на строительство сельского клуба в селе Макарово района, Бәйтерек – 61 000 тысяч тенге;
на строительство сельского клуба в селе Кушум района, Бәйтерек – 57 250 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Жалын, района Бәйтерек – 176 901 тысяча тенге;
на строительство водопровода в селе Чувашинское, района Бәйтерек – 185 095 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Садовое, района Бәйтерек – 131 023 тысячи тенге;
на строительство водопровода в селе Ақсу, района Бәйтерек – 74 755 тысяч тенге;

Бәйтерек ауданы, Дариян ауылдық округі, Озерное ауылындағы су құбырының құрылысына – 91 084 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Кирсанов ауылындағы су құбырының құрылысына – 136 624 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Кіші Шаған ауылындағы су құбырының құрылысына – 123 076 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Дариян ауылында блокты-модульдік кәріздік - тазарту қондырғысының құрылысы – 207 545 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек аудандық мәслихатының 10.12.2025 № 28-2 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа еңгізіледі).
4. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2025 жылдың кірістерін бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) корпоративтік табыс салығы аудандық бюджетке 73,5% есепке алынады;
2) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 73,5% есепке алынады;
3) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 73,5% есепке алынады.
5. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын тауарлар мен қызметтерді өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
6. 2025-2027 жылдарға аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар мен төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер мөлшері 4,5-қосымшаға сәйкес белгіленсін.
7. 2025 жылға арналған аудандық бюджетке төмен тұрған бюджеттерден бюджеттік алымдар қарастырылмайды деп белгіленсін.
8. 2025 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 109 000 мың теңге көлемінде бекітілсін.
9. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне әлеуметтік қолдау көрсету көзделсін.

на строительство водопровода в селе Озерное, Дарьинского сельского округа, района Бәйтерек – 91 084 тысячи тенге;
на строительство водопровода в селе Кирсанов, района Бәйтерек – 136 624 тысячи тенге;
на строительство водопровода в селе Малый Чаган, района Бәйтерек – 123 076 тысяч тенге;
строительство блочно - модульного канализационно - очистного сооружения в селе Дарьинск, района Байтерек – 207 545 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 10.12.2025 № 28-2 (вводится в действие с 01.01.2025).
4. Установить на 2025 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим подклассам доходов:
1) Корпоративный подоходный налог – 73,5 %;
2) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районный бюджет – 73,5%;
3) социальный налог, зачисляется в районный бюджет – 73,5%.
5. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
6. Установить на 2025-2027 года размеры субвенций и целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам, передаваемых из районного бюджета бюджетам сельских округов, согласно приложению 4,5.
7. Установить, что бюджетные изъятия из нижестоящих бюджетов в районный бюджет на 2025 год не предусматриваются.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в размере 109 000 тысяч тенге.
9. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год предоставление подъемного пособия и социальной поддержки для приобретения или строительства жилья специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сел, поселков, сельских округов прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты.

10. 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне сәйкес ауылдық жерлерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт саласының азаматтық қызметшілеріне, осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда, лауазымдық жалақыларын 25% көтеру көзделсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек аудандық мәслихатының 27.03.2025 № 21-4 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа еңгізіледі).

10. Предусмотреть гражданским служащим социального обеспечения, культуры, спорта работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов, определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2025 года.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 27.03.2025 № 21-4 (вводится в действие с 01.01.2025).

10. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Н. Хайруллин
Бәйтерек ауданы мәслихатының
2024 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 20-2 шешіміне
1-қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек аудандық мәслихатының 10.12.2025 № 28-2 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа еңгізіледі).
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата Н. Хайруллин
Приложение 1
к решению маслихата
района Бәйтерек
от 25 декабря 2025 года № 20-2
Районный бюджет на 2025 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 10.12.2025 № 28-2 (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

62 551
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
62 551
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 002 411
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
225 567
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
208 000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
568 844
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
302 649
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
102 272
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
200 377
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
407 990
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
407 990
02
Қорғаныс
40 294
1
Әскери мұқтаждар
8 294
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
8 294
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
8 294
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
32 000
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
32 000
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
32 000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
893 698
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
23 667
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
23 667
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
23 667
2
Әлеуметтік көмек
685 152
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
685 152
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 179
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
124 324
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 749
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
327 954
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

62 551
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
62 551
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 002 411
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
225 567
013
Капитальные расходы государственного органа
208 000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
568 844
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
302 649
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
102 272
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
200 377
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
407 990
040
Развитие объектов государственных органов
407 990
02
Оборона
40 294
1
Военные нужды
8 294
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8 294
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
8 294
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
32 000
122
Аппарат акима района (города областного значения)
32 000
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
32 000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
893 697
1
Социальное обеспечение
23 667
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
23 667
005
Государственная адресная социальная помощь
23 667
2
Социальная помощь
685 152
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
685 152
006
Оказание жилищной помощи
1 179
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
124 324
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 749
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
327 954
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

32 000
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
414 224
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
411 818
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
2 406
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
183 030
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
113 881
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63 018
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
50 863
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
65 836
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 786
014
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
43 050
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 313
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
3 313
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
163 090
1
Ауыл шаруашылығы
26 749
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
26 749
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
26 749
6
Жер қатынастары
43 458
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
43 458
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 458
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
92 883
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
92 883
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
92 883
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
45 082
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
45 082
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
45 082
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

32 000
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
414 224
006
Функционирование районных (городских) библиотек
411 818
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
2 406
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
183 030
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
113 881
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
63 018
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
50 863
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
65 836
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
22 786
014
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
43 050
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 313
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
3 313
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
163 090
1
Сельское хозяйство
26 749
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
26 749
010
Развитие объектов сельского хозяйства
26 749
6
Земельные отношения
43 458
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
43 458
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
43 458
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
92 883
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
92 883
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
92 883
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
45 082
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
45 082
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
45 082
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)