2025 - 2027 жылдарға арналған Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек ауданының бюджеті туралы
Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек ауданы мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 20-2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 123 433 мың теңге:
салықтық түсімдер – 5 503 819 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 586 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 93 062 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 515 966 мың теңге;
2) шығындар – 11 633 219 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 71 392 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 363 710 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 292 318 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 107 547 мың теңге:
қарыздар түсімі – 839 404 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 292 318 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 036 155 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек аудандық мәслихатының 10.09.2025 № 25-2 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа еңгізіледі).
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес қалыптастырылады.
1) 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің түсімі және кредиттердің жалпы сомасы 2 576 346 мың теңге ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 18 975 мың теңге;
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 18 125 мың теңге;
санаторийлік-курорттық емдеуге – 3 836 мың теңге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға – 6 360 мың теңге;
халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 416 236 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Ақсу ауылындағы су құбырының құрылысына – 237 096 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Дариян ауылдық округі, Озерное ауылындағы су құбырының құрылысына – 360 920 мың теңге;

О бюджете района Бәйтерек Западно-Казахстанской области на 2025 - 2027 годы
Решение маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 25 декабря 2024 года № 20-2.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 123 433 тысячи тенге:
налоговые поступления – 5 503 819 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 586 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 93 062 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 4 515 966 тысяч тенге;
2) затраты – 11 633 219 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 71 392 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 363 710 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 292 318 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 107 547 тысяч тенге:
поступление займов – 839 404 тысячи тенге;
погашение займов – 292 318 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 036 155 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 10.09.2025 № 25-2 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Поступления в районный бюджет на 2025 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 2 576 346 тысяч тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 18 975 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами – 18 125 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение– 3 836 тысяч тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 6 360 тысяч тенге;
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 416 236 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Ақсу, района Бәйтерек – 237 096 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Озерное, Дарьинского сельского округа, района Бәйтерек – 360 920 тысяч тенге;

Бәйтерек ауданы, Садовое ауылындағы су құбырының құрылысына – 87 971 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Жалын ауылындағы су құбырының құрылысына – 84 309 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Чувашинское ауылындағы су құбырының құрылысына – 83 577 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Кирсанов ауылындағы су құбырының құрылысына – 106 739 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Макаров ауылында ауылдық клуб құрылысына – 411 508 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Көшім ауылында ауылдық клуб құрылысына – 376 984 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттерге – 363 710 мың теңге;
2) 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің түсімі жалпы сомасы 2 777 025 мың теңге ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 28 000 мың теңге;
кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 4 565 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 113 853 мың теңге;
әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарды ұсынуға – 7 000 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Раздольное елді мекенін жарықтандыру (шекара бекеті) – 26 880 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Сұлукөл елді мекенін жарықтандыру (шекара бекеті) – 25 760 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Чиров елді мекенін жарықтандыру (шекара бекеті) – 22 400 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Бейбітшілік елді мекенін жарықтандыру (шекара бекеті) – 58 916 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Ақбидай ауылын сумен жабдықтау үшін шағын блок модуль қондырғысын орнату – 13 160 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Богатск ауылын сумен жабдықтау үшін шағын блок модуль қондырғысын орнату –13 500 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Скворкин ауылын сумен жабдықтау үшін шағын блок модуль қондырғысын орнату – 13 500 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарының жасанды құрылыстарын паспорттау – 2 532 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарының паспорттау – 29 606 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Достық ауылының ауылішілік автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге – 633 778 мың теңге;
халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын арендалық пәтерлерді сатып алу кредит алуға – 475 694 мың теңге;
аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне арендалық тұрғын пәтерлерді сатып алуға – 58 905 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Макаров ауылында ауылдық клуб құрылысына – 61 000 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Көшім ауылында ауылдық клуб құрылысына – 57 250 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Жалын ауылындағы су құбырының құрылысына – 176 901 мың теңге;

на строительство водопровода в селе Садовое, района Бәйтерек – 87 971 тысяча тенге;
на строительство водопровода в селе Жалын, района Бәйтерек – 84 309 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Чувашинское, района Бәйтерек – 83 577 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Кирсаново, района Бәйтерек – 106 739 тысяч тенге;
на строительство сельского клуба в селе Макарово района, Бәйтерек – 411 508 тысяч тенге;
на строительство сельского клуба в селе Кушум района, Бәйтерек – 376 984 тысячи тенге;
на бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 363 710 тысяч тенге;
2) учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 2 777 025 тысяч тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 28 000 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет – 4 565 тысяч тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан – 113 853 тысячи тенге;
на предоставление жилищных сертификатов – 7 000 тысяч тенге;
освещение селе Раздольное, района Байтерек (пограничный пост) – 26 880 тысяч тенге;
освещение селе Сұлукөл, района Байтерек (пограничный пост) – 25 760 тысяч тенге;
освещение селе Чирово, района Байтерек (пограничный пост) – 22 400 тысяч тенге;
освещение селе Бейбітшілік, района Байтерек (пограничный пост) – 58 916 тысяч тенге;
установка комплексного блок модуля для водоснабжения в селе Ақбидай, района Бәйтерек – 13 160 тысяч тенге;
установка комплексного блок модуля для водоснабжения в селе Богатск, района Бәйтерек – 13 500 тысяч тенге;
установка комплексного блок модуля для водоснабжения в селе Скворкин, района Бәйтерек – 13 500 тысяч тенге;
на паспортизацию искуственных сооружений автомобильных дорог районного значения – 2 532 тысячи тенге;
паспортизация автомобильных дорог районного значения – 29 606 тысяч тенге;
на капитальный ремонт внутрипоселковых дорог в селе Достық, района Бәйтерек – 633 778 тысяч тенге;
предоставление кредитов на приобретение арендного жилья районным (города областного значения) бюджетам 475 694 тысячи тенге;
на приобретение арендного жилья для социально-уязвимых слоев населения – 58 905 тысяч тенге;
на строительство сельского клуба в селе Макарово района, Бәйтерек – 61 000 тысяч тенге;
на строительство сельского клуба в селе Кушум района, Бәйтерек – 57 250 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Жалын, района Бәйтерек – 176 901 тысяча тенге;

Бәйтерек ауданы, Чувашинское ауылындағы су құбырының құрылысына – 185 095 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Садовое ауылындағы су құбырының құрылысына – 131 023 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Ақсу ауылындағы су құбырының құрылысына – 74 755 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Дариян ауылдық округі, Озерное ауылындағы су құбырының құрылысына – 91 084 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Кирсанов ауылындағы су құбырының құрылысына – 136 624 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Кіші Шаған ауылындағы су құбырының құрылысына – 123 076 мың теңге;
Бәйтерек ауданы, Дариян ауылында блокты-модульдік кәріздік - тазарту қондырғысының құрылысына – 212 168 мың теңге
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек аудандық мәслихатының 10.09.2025 № 25-2 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа еңгізіледі).
4. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2025 жылдың кірістерін бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) корпоративтік табыс салығы аудандық бюджетке 73,5% есепке алынады;
2) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 73,5% есепке алынады;
3) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 73,5% есепке алынады.
5. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын тауарлар мен қызметтерді өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
6. 2025-2027 жылдарға аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар мен төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер мөлшері 4,5-қосымшаға сәйкес белгіленсін.
7. 2025 жылға арналған аудандық бюджетке төмен тұрған бюджеттерден бюджеттік алымдар қарастырылмайды деп белгіленсін.
8. 2025 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 109 000 мың теңге көлемінде бекітілсін.
9. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне әлеуметтік қолдау көрсету көзделсін.
10. 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне сәйкес ауылдық жерлерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт саласының азаматтық қызметшілеріне, осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда, лауазымдық жалақыларын 25% көтеру көзделсін.

на строительство водопровода в селе Чувашинское, района Бәйтерек – 185 095 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Садовое, района Бәйтерек – 131 023 тысячи тенге;
на строительство водопровода в селе Ақсу, района Бәйтерек – 74 755 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Озерное, Дарьинского сельского округа, района Бәйтерек – 91 084 тысячи тенге;
на строительство водопровода в селе Кирсанов, района Бәйтерек – 136 624 тысячи тенге;
на строительство водопровода в селе Малый Чаган, района Бәйтерек – 123 076 тысяч тенге;
строительство блочно - модульного канализационно - очистного сооружения в селе Дарьинск, района Байтерек – 212 168 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 10.09.2025 № 25-2 (вводится в действие с 01.01.2025).
4. Установить на 2025 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим подклассам доходов:
1) Корпоративный подоходный налог – 73,5 %;
2) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районный бюджет – 73,5%;
3) социальный налог, зачисляется в районный бюджет – 73,5%.
5. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
6. Установить на 2025-2027 года размеры субвенций и целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам, передаваемых из районного бюджета бюджетам сельских округов, согласно приложению 4,5.
7. Установить, что бюджетные изъятия из нижестоящих бюджетов в районный бюджет на 2025 год не предусматриваются.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в размере 109 000 тысяч тенге.
9. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год предоставление подъемного пособия и социальной поддержки для приобретения или строительства жилья специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сел, поселков, сельских округов прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты.
10. Предусмотреть гражданским служащим социального обеспечения, культуры, спорта работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов, определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2025 года.

Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек аудандық мәслихатының 27.03.2025 № 21-4 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа еңгізіледі).
10. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Н. Хайруллин
Бәйтерек ауданы
мәслихатының 2024 жылғы
25 желтоқсандағы
№ 20-2 шешіміне
1-қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек аудандық мәслихатының 15.08.2025 № 24-2 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа еңгізіледі).
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

Сноска. Пункт 10 - в редакции решения маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 27.03.2025 № 21-4 (вводится в действие с 01.01.2025).
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата Н. Хайруллин
Приложение 1
к решению маслихата
района Бәйтерек
от 25 декабря 2024 года
№ 20-2
Районный бюджет на 2025 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 15.08.2025 № 24-2 (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

51 157
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 157
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
472 420
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53 724
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
50 000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
368 696
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
259 840
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
92 272
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
167 568
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
301 000
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
301 000
02
Қорғаныс
44 384
1
Әскери мұқтаждар
7 200
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7 200
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7 200
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
37 184
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
37 184
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
37 184
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
953 296
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
106 511
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
106 511
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
106 511
2
Әлеуметтік көмек
662 103
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
662 103
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
128 000
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
14 518
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
327 954
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

51 157
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
51 157
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
472 420
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
53 724
013
Капитальные расходы государственного органа
50 000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
368 696
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
259 840
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
92 272
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
167 568
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
301 000
040
Развитие объектов государственных органов
301 000
02
Оборона
44 384
1
Военные нужды
7 200
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7 200
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7 200
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
37 184
122
Аппарат акима района (города областного значения)
37 184
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
37 184
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
953 296
1
Социальное обеспечение
106 511
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
106 511
005
Государственная адресная социальная помощь
106 511
2
Социальная помощь
662 103
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
662 103
006
Оказание жилищной помощи
1 500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
128 000
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
14 518
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
327 954
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью