2025-2027 жылдарға арналған Үлкен Нарын ауданының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Үлкен Нарын аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 9/80-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 73, 75-баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Үлкен Нарын ауданы мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Үлкен Нарын ауданының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 845 723,3 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 553 356,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 500,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 3 291 867,3 мың теңге;
2) шығындар – 5 135 641,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 161 212,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 161 212,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге соның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 451 129,9 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 451 129,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 161 212,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 289 917,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Үлкен Нарын аудандық мәслихатының 24.06.2025 № 13/143-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетке әлеуметтік салық, жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз көлемінде атқаруға қабылдансын.
3. 2025 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 17 396,0 мың теңге сомасында бекітілсін.

Үлкен Нарын ауданы мәслихатының
2024 жылғы 24 желтоқсандағы
№9/80-VIII шешіміне
9-қосымша
2025-2027 жылдарға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві
Функционалдық топ
2025 жыл
2026 жыл
2027 жыл
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Сомасы (мың теңге)
Сомасы (мың теңге)
Сомасы (мың теңге)
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
5
6
7
8
II. Шығындар
17396,0
18245,0
19340,0
13
Басқалар
17396,0
18245,0
19340,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
17396,0
18245,0
19340,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
17396,0
18245,0
19340,0
О бюджете района Үлкен Нарын на 2025-2027 годы
Решение маслихата района Үлкен Нарын Восточно-Казахстанской области от 24 декабря 2024 года № 9/80-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района Үлкен Нарын РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района Үлкен Нарын на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 845 723,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 553 356,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 500,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 291 867,3 тысяч тенге;
2) затраты – 5 135 641,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 161 212,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 161 212,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 451 129,9 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 451 129,9 тысяч тенге:
поступление займов – 161 212,0 тысяч тенге;
погашение займов – 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 289 917,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Үлкен Нарын Восточно-Казахстанской области от 24.06.2025 № 13/143-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Принять к исполнению на 2025 год нормативы распределения доходов в районный бюджет по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу в размере 100 процентов.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 17 396,0 тысяч тенге.

4. 2025 жылға арналған жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5. 2025 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен түскен нысаналы ағымдағы трансферттер және даму трансферттері 5-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
6. 2025 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен түскен нысаналы ағымдағы және даму трансферттері 6-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
7. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлінген 2025 – 2027 жылдарға арналған аудан бюджетінің бюджетік даму бағдарламаларының тізбесі 7-қосымшаға сәйкес ескерілсін.

4. Утвердить перечень бюджетных программ на 2025 год, финансируемых из местного бюджета согласно приложению 4.
5. Учесть целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из областного бюджета на 2025 год согласно приложению 5.
6. Учесть целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из республиканского бюджета на 2025 год согласно приложению 6.
7. Учесть перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2025-2027 годы с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) согласно приложению 7.

8. 2025 жылға арналған ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру 8-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
9. 2025-2027 жылдарға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 9-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
10. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Үлкен Нарын ауданы мәслихатының төрағасы Ж. Сыдыкова
Үлкен Нарын ауданы мәслихатының

8. Учесть реализацию мер социальной поддержки специалистам социальной сферы сельских населенных пунктов на 2025 год согласно приложению 8.
9. Учесть резерв местного исполнительного органа района на 2025-2027 годы согласно приложению 9.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата района Үлкен Нарын Ж. Сыдыкова
Приложение 1 к решению
маслихата района Үлкен Нарын

46209,0
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
559930,2
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
85573,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
83141,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1012,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1420,0
02
Қорғаныс
49150,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
49150,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
20237,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
28913,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3980,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3980,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3980,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
488152,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
488152,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54966,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
38800,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
138154,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
550,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
25623,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1063,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1000,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
140713,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
41470,0

46209,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
559930,2
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
85573,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
83141,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1012,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1420,0
02
Оборона
49150,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
49150,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
20237,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
28913,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
3980,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3980,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3980,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
488152,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
488152,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
54966,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
38800,0
005
Государственная адресная социальная помощь
138154,0
006
Оказание жилищной помощи
550,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
25623,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1063,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1000,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
140713,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
41470,0

83952,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
19296,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
19296,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
62156,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47876,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
14280,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
2500,0
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
2500,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
45546,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
45546,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
44546,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
1000,0
12
Көлiк және коммуникация
2955,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2955,0
024
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк), қала маңындағы ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
955,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
2000,0
13
Басқалар
26591,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
9027,0
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
9027,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
17564,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
17564,0
14
Борышқа қызмет көрсету
22659,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
22659,0
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
22659,0
15
Трансферттер
971479,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
971479,0
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
1380,0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
690181,0
039
Заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджеттерге өтемақыға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

83952,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
19296,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
19296,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
62156,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
47876,0
007
Капитальные расходы государственного органа
14280,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
2500,0
010
Развитие объектов сельского хозяйства
2500,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
45546,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
45546,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
44546,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
1000,0
12
Транспорт и коммуникации
2955,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2955,0
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских), пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
955,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
2000,0
13
Прочие
26591,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9027,0
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
9027,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
17564,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
17564,0
14
Обслуживание долга
22659,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
22659,0
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
22659,0
15
Трансферты
971479,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
971479,0
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
1380,0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
690181,0
039
Целевые текущие трансферты из вышестоящего бюджета на компенсацию потерь нижестоящих бюджетов в связи с изменением законодательства

852,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
75852,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
9850,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
14507,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
3000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
371722,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
371722,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
58441,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
10251,0
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
11998,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
291032,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
472877,0
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі)
472877,0
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24781,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
15062,0
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
15124,0
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
26545,0
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
8835,0
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
373159,0
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
3000,0
015
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
6371,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
39795,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
21796,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
21796,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
17999,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

852,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
75852,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
9850,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
14507,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
3000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
371722,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
371722,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
58441,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
10251,0
015
Освещение улиц в населенных пунктах
11998,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
291032,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
472877,0
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
472877,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
24781,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
15062,0
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
15124,0
007
Функционирование районных (городских) библиотек
26545,0
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
8835,0
009
Поддержка культурно-досуговой работы
373159,0
014
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
3000,0
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
6371,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
39795,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
21796,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
21796,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
17999,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
14
Борышқа қызмет көрсету
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
15
Трансферттер
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
039
Заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджеттерге өтемақыға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
III. Таза бюджеттік кредиттеу
Бюджеттік кредиттер
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
018
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
IV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
7
Қарыздар түсімдері
01
Мемлекеттік ішкі қарыздар
2
Қарыз алу келісім-шарттары
16
Қарыздарды өтеу
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
8
Бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
Үлкен Нарын ауданы мәслихатының
2024 жылғы 24 желтоқсандағы
№9/80-VIII шешіміне
5- қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен түскен нысаналы ағымдағы трансферттер және даму трансферттері
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Үлкен Нарын аудандық мәслихатының 24.06.2025 № 13/143-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
5
II. Шығындар
1890440,2
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
14
Обслуживание долга
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
15
Трансферты
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
039
Целевые текущие трансферты из вышестоящего бюджета на компенсацию потерь нижестоящих бюджетов в связи с изменением законодательства
III. Чистое бюджетное кредитование
Бюджетные кредиты
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
018
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
5
Погашение бюджетных кредитов
01
Погашение бюджетных кредитов
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
Приобретение финансовых активов
Поступление от продажи финансовых активов государства
V. Дефицит (профицит) бюджета
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
7
Поступления займов
01
Внутренние государственные займы
2
Договоры займа
16
Погашение займов
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
8
Используемые остатки бюджетных средств
01
Остатки бюджетных средств
1
Свободные остатки бюджетных средств
Приложение 5 к решению
маслихата района Үлкен Нарын
от 24 декабря 2024 года
№9/80-VIII
Целевые текущие трансферты и трансферты на развитие поступившие из областного бюджета на 2025 год
Сноска. Приложение 5 в редакции решения маслихата района Үлкен Нарын Восточно-Казахстанской области от 24.06.2025 № 13/143-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Администратор программ
программа
Наименование
1
2
3
4
5
II. Затраты
1890440,2
1
Государственные услуги общего характера