Өскемен қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 30/3-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Өскемен қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған қаланың бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес тиісінше, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 124 529 764,6 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 74 511 682,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 692 401,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12 546 554,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 36 779 126,8 мың теңге;
2) шығындар – 157 997 302,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -321 522,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 7 864,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 329 386,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1 599 424,8 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 1 599 424,8 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -34 745 440,3 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 34 745 440,3 мың теңге;
қарыздар түсімі – 45 571 091,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11 759 974,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 934 323,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 25.11.2025 № 39/2-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Өскемен қаласының 2025 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен Өскемен қаласының бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар – 0 мың теңге. Өскемен қаласының бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік қайтарып алулардың көлемі – 0 мың теңге екендігі ескерілсін.
3. Өскемен қаласының 2025 жылға арналған жергілікті атқарушы органының резерві 1 006 561,2 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 25.11.2025 № 39/2-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).

О бюджете города Усть-Каменогорска на 2025-2027 годы
Решение Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 26 декабря 2024 года № 30/3-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
Усть-Каменогорский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 124 529 764,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 74 511 682,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 692 401,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12 546 554,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 36 779 126,8 тысяч тенге;
2) затраты – 157 997 302,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -321 522,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 7 864,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 329 386,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 599 424,8 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 1 599 424,8 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -34 745 440,3 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 34 745 440,3 тысяч тенге;
поступление займов – 45 571 091,0 тысяч тенге;
погашение займов – 11 759 974,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 934 323,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 25.11.2025 № 39/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в бюджете города Усть-Каменогорска на 2025 год бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в бюджет города Усть-Каменогорска – 0 тысяч тенге. Объем бюджетных изъятий из бюджета города Усть-Каменогорска в областной бюджет – 0 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Усть-Каменогорска на 2025 год в сумме 1 006 561,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 25.11.2025 № 39/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).

4. 2025 жылға арналған кірістерді бөлу нормативтері атқарылуға алынсын, соның ішінде:
1) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 %;
2) төлем көзінен салынатын, кірістерден ұсталатын жеке табыс салығы – 19,3 %;
3) әлеуметтік салық – 19 %;
4) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы – 94,8 %.

4. Принять к исполнению нормативы распределения доходов на 2025 год, в том числе:
1) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 100 %;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 19,3 %;
3) социальный налог – 19 %;
4) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора – 94,8 %.

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 25.11.2025 № 39/2-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Өскемен қалалық мәслихатының төрағасы А. Светаш
Өскемен қалалық мәслихатының
2024 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 30/3-VIII шешіміне
1-қосымша
Өскемен қаласының 2025 жылға арналған бюджеті

Сноска. Пункт 4 в редакции решения Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 25.11.2025 № 39/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Усть-Каменогорского городского маслихата А. Светаш
Приложение 1 к решению
Усть-Каменогорского
городского маслихата
от 26 декабря 2024 года
№ 30/3-VIII
Бюджет города Усть-Каменогорска на 2025 год

536 734,7
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10 000,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 278,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
160 964,6
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
160 964,6
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
336 830,2
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
336 775,2
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
55,0
02
Қорғаныс
117 942,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
117 942,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
114 707,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3 235,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
250 173,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
250 173,1
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
250 173,1
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
5 081 518,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
4 730 895,6
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
201 655,1
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
12 728,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
212 577,9
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 183,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
606 573,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
40 647,6
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 083,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
222 337,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
920 610,3
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

536 734,7
013
Капитальные расходы государственного органа
10 000,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 278,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
160 964,6
040
Развитие объектов государственных органов
160 964,6
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
336 830,2
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
336 775,2
003
Капитальные расходы государственного органа
55,0
02
Оборона
117 942,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
117 942,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
114 707,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3 235,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
250 173,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
250 173,1
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
250 173,1
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
5 081 518,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
4 730 895,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
201 655,1
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
12 728,0
005
Государственная адресная социальная помощь
212 577,9
006
Оказание жилищной помощи
3 183,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
606 573,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
40 647,6
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 083,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
222 337,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
920 610,3
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
2 448,0
010
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
181,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
305 401,2
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
380 112,4
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73 325,5
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
193 726,2
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
110 564,7
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
2 496,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
397 569,2
008
Cпорт объектілерін дамыту
397 569,2
804
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене тәрбиесі, спорт және туризм бөлімі
172 917,2
001
Дене тәрбиесі, спорт және туризм саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
48 489,8
004
Туристік қызметті реттеу
8 260,4
005
Көпшілік спортты және ұлттық спорт түрлерін дамыту
25 422,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорт жарыстарын өткізу
60 697,0
007
Облыстық спорт жарыстарында түрлі спорт түрлері бойынша ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрама командалары мүшелерінің дайындығы және қатысуы
30 048,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
76 656,8
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
4 521,8
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
4 521,8
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
53 748,8
071
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
53 748,8
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
18 386,2
008
Аудандар, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдық округтердiң, кенттердің, ауылдардың шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
18 386,2
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
1 845 506,3
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 573 865,4
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 572 120,0
017
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 745,4
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі

007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
2 448,0
010
Капитальные расходы государственного органа
181,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
305 401,2
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
380 112,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
73 325,5
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
193 726,2
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
110 564,7
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 496,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
397 569,2
008
Развитие объектов спорта
397 569,2
804
Отдел физической культуры, спорта и туризма района (города областного значения)
172 917,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры, спорта и туризма
48 489,8
004
Регулирование туристической деятельности
8 260,4
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
25 422,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
60 697,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
30 048,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
76 656,8
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
4 521,8
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
4 521,8
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
53 748,8
071
Мероприятия по охране окружающей среды
53 748,8
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
18 386,2
008
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
18 386,2
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
1 845 506,3
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 573 865,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
1 572 120,0
017
Капитальные расходы государственного органа
1 745,4
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)

1 551 102
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
61 334
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
61 334
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
406 487
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
406 487
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
147 260
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
120 789
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
25 093
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1 378
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
102 060
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
99 965
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
2 095
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
92 086
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
92 086
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
504 783
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
504 783
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
237 092
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
237 092
02
Қорғаныс
122 621
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
122 621
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
122 621
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
171 636
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
171 636
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
171 636
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 898 980
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 790 830
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

1 551 102
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
61 334
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
61 334
122
Аппарат акима района (города областного значения)
406 487
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
406 487
452
Отдел финансов района (города областного значения)
147 260
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
120 789
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
25 093
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1 378
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
102 060
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
99 965
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
2 095
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
92 086
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
92 086
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
504 783
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
504 783
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
237 092
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
237 092
02
Оборона
122 621
122
Аппарат акима района (города областного значения)
122 621
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
122 621
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
171 636
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
171 636
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
171 636
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 898 980
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 790 830
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

189 211
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
7 358
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
162 436
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
11 375
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
204 227
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
47 934
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
9 306
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
215 706
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
872 528
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
773 406
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
158 354
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
27 164
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
111 825
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
108 150
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
108 150
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
18 477 025
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 462 596
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
2 130 254
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
128 339
017
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу
27 206
018
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
2 514 143
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
662 654
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
12 057 745
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
6 361 421
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
5 696 324
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі

189 211
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
7 358
005
Государственная адресная социальная помощь
162 436
006
Оказание жилищной помощи
11 375
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
204 227
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
47 934
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
9 306
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
215 706
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
872 528
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
773 406
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
158 354
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
27 164
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
111 825
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
108 150
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
108 150
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
18 477 025
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 462 596
015
Освещение улиц в населенных пунктах
2 130 254
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
128 339
017
Содержание мест захоронений и захоронение безродных
27 206
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
2 514 143
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
662 654,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
12 057 745
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
6 361 421
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
5 696 324
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)

66 476
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
177 386
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
123 415
804
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене тәрбиесі, спорт және туризм бөлімі
220 967
001
Дене тәрбиесі, спорт және туризм саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
47 743
004
Туристік қызметті реттеу
33 910
005
Көпшілік спортты және ұлттық спорт түрлерін дамыту
18 472
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорт жарыстарын өткізу
89 041
007
Облыстық спорт жарыстарында түрлі спорт түрлері бойынша ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрама командалары мүшелерінің дайындығы және қатысуы
31 801
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
63 596
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
4 335
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
4 335
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
59 261
071
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
59 261
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
113 826
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
113 826
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
113 826
12
Көлiк және коммуникация
23 240 842
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
23 240 842
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
1 547 329
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
6 776 078
024
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк), қала маңындағы ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
132 300
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
10 585 135
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
4 200 000
13
Басқалар
1 043 311
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
948 015
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
948 015
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
29 768
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу

66 476
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
177 386
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
123 415
804
Отдел физической культуры, спорта и туризма района (города областного значения)
220 967
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры, спорта и туризма
47 743
004
Регулирование туристической деятельности
33 910
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
18 472
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
89 041
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
31 801
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
63 596
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
4 335
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
4 335
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
59 261
071
Мероприятия по охране окружающей среды
59 261
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
113 826
467
Отдел строительства района (города областного значения)
113 826
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
113 826
12
Транспорт и коммуникации
23 240 842
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
23 240 842
022
Развитие транспортной инфраструктуры
1 547 329,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
6 776 078
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских), пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
132 300
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
10 585 135
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
4 200 000
13
Прочие
1 043 311
452
Отдел финансов района (города областного значения)
948 015
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
948 015
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
29 768
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов