Өскемен қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 30/3-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Өскемен қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған қаланың бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес тиісінше, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 110 486 951,1 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 70 498 519,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 466 806,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11 981 088,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 27 540 537,9 мың теңге;
2) шығындар – 104 410 779,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 7 864,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 7 864,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1 602 005,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 1 602 005,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 4 466 302,7 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -4 466 302,7 мың теңге;
қарыздар түсімі – 6 359 348,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11 759 974,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 934 323,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 23.04.2025 № 33/2-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Өскемен қаласының 2025 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен Өскемен қаласының бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар – 0 мың теңге. Өскемен қаласының бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік қайтарып алулардың көлемі – 0 мың теңге екендігі ескерілсін.
3. Өскемен қаласының 2025 жылға арналған жергілікті атқарушы органының резерві 886 349,4 мың теңге сомасында бекітілсін.

О бюджете города Усть-Каменогорска на 2025-2027 годы
Решение Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 26 декабря 2024 года № 30/3-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
Усть-Каменогорский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 110 486 951,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 70 498 519,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 466 806,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 11 981 088,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 27 540 537,9 тысяч тенге;
2) затраты – 104 410 779,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7 864,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 7 864,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 602 005,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 1 602 005,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 4 466 302,7 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -4 466 302,7 тысяч тенге;
поступление займов – 6 359 348,0 тысяч тенге;
погашение займов – 11 759 974,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 934 323,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 23.04.2025 № 33/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в бюджете города Усть-Каменогорска на 2025 год бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в бюджет города Усть-Каменогорска – 0 тысяч тенге. Объем бюджетных изъятий из бюджета города Усть-Каменогорска в областной бюджет – 0 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Усть-Каменогорска на 2025 год в сумме 886 349,4 тысяч тенге.

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 23.04.2025 № 33/2-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2025 жылға арналған кірістерді бөлу нормативтері атқарылуға алынсын, соның ішінде:
1) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 %;

Сноска. Пункт 3 в редакции решения Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 23.04.2025 № 33/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
4. Принять к исполнению нормативы распределения доходов на 2025 год, в том числе:
1) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 100 %;

2) төлем көзінен салынатын, кірістерден ұсталатын жеке табыс салығы – 19,5 %;
3) әлеуметтік салық – 19,5 %;
4) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы – 94,8 %.
5. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Өскемен қалалық мәслихатының төрағасы А. Светаш
Өскемен қалалық мәслихатының

2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 19,5 %;
3) социальный налог – 19,5 %;
4) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора – 94,8 %.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Усть-Каменогорского городского маслихата А. Светаш
Приложение 1 к решению
Усть-Каменогорского
городского маслихата

10 250,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 278,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
15 100,0
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
15 100,0
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
290 688,5
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
290 688,5
02
Қорғаныс
126 032,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
126 032,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
120 707,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
5 325,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
195 992,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
195 992,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
195 992,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
5 432 735,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
5 167 372,4
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
192 121,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
7 008,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
864 401,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
10 833,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
683 973,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
45 651,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
8 863,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
216 482,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
906 338,7
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

10 250,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 278,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
15 100,0
040
Развитие объектов государственных органов
15 100,0
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
290 688,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
290 688,5
02
Оборона
126 032,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
126 032,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
120 707,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
5 325,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
195 992,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
195 992,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
195 992,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
5 432 735,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
5 167 372,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
192 121,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
7 008,0
005
Государственная адресная социальная помощь
864 401,0
006
Оказание жилищной помощи
10 833,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
683 973,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
45 651,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
8 863,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
216 482,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
906 338,7
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

488 544,9
017
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 745,4
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
277 374,9
004
Аудан аумағының қала құрылысын дамыту және елді мекендердің бас жоспарларының схемаларын әзірлеу
277 374,9
12
Көлiк және коммуникация
21 927 657,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
21 927 657,2
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
5 524 275,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
6 957 965,8
024
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк), қала маңындағы ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
60 000,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
5 524 486,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
3 860 930,4
13
Басқалар
1 000 950,4
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
886 349,4
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
886 349,4
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
27 000,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
27 000,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
87 601,0
006
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
27 403,0
011
Кәсіпкерлік субъектілерін қолдау
60 198,0
14
Борышқа қызмет көрсету
883 180,0
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
883 180,0
013
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
883 180,0
15
Трансферттер
38 982 791,8
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
38 982 791,8
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
269 310,6
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
38 713 480,2
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
1,0
III. ТАЗА БЮДЖЕТТІК КРЕДИТТЕУ
7 864,0
Бюджеттік кредиттер
7 864,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
7 864,0

488 544,9
017
Капитальные расходы государственного органа
1 745,4
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
277 374,9
004
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
277 374,9
12
Транспорт и коммуникации
21 927 657,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
21 927 657,2
022
Развитие транспортной инфраструктуры
5 524 275,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
6 957 965,8
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских), пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
60 000,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
5 524 486,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
3 860 930,4
13
Прочие
1 000 950,4
452
Отдел финансов района (города областного значения)
886 349,4
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
886 349,4
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
27 000,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
27 000,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
87 601,0
006
Поддержка предпринимательской деятельности
27 403,0
011
Поддержка субъектов предпринимательства
60 198,0
14
Обслуживание долга
883 180,0
452
Отдел финансов района (города областного значения)
883 180,0
013
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
883 180,0
15
Трансферты
38 982 791,8
452
Отдел финансов района (города областного значения)
38 982 791,8
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
269 310,6
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
38 713 480,2
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
1,0
III. ЧИСТОЕ БЮДЖЕТНОЕ КРЕДИТОВАНИЕ
7 864,0
Бюджетные кредиты
7 864,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
7 864,0

123 086
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
26 347
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1 447
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
103 852
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
101 653
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
2 199
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
93 524
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
93 524
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
513 971
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
513 971
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
242 524
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
242 524
02
Қорғаныс
125 356
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
125 356
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
125 356
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
180 218
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
180 218
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
180 218
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 980 037
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 866 479
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
191 957
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
7 726
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
167 168
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
11 944
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек

123 086
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
26 347
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1 447
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
103 852
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
101 653
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
2 199
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
93 524
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
93 524
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
513 971
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
513 971
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
242 524
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
242 524
02
Оборона
125 356
122
Аппарат акима района (города областного значения)
125 356
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
125 356
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
180 218
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
180 218
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
180 218
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 980 037
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 866 479
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
191 957
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
7 726
005
Государственная адресная социальная помощь
167 168
006
Оказание жилищной помощи
11 944
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов

201 124
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
50 330
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
9 771
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
220 430
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
881 744
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
812 076
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
166 271
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
28 522
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
117 416
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
113 558
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
113 558
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
9 482 949
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 604 857
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
2 230 792
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
134 756
017
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу
28 567
018
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
2 639 850
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1 570 892
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 889 497
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
570 480
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 319 017
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
908
009
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
908
491
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары бөлімі
987 687
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
90 198
005
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
395 732
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу

201 124
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
50 330
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
9 771
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
220 430
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
881 744
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
812 076
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
166 271
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
28 522
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
117 416
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
113 558
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
113 558
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
9 482 949
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 604 857
015
Освещение улиц в населенных пунктах
2 230 792
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
134 756
017
Содержание мест захоронений и захоронение безродных
28 567
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
2 639 850
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
1 570 892,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 889 497
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
570 480
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 319 017
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
908
009
Изъятие земельных участков для государственных нужд
908
491
Отдел жилищных отношений района (города областного значения)
987 687
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
90 198
005
Организация сохранения государственного жилищного фонда
395 732
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту