"2025-2027 жылдарға арналған қала, ауылдық округтердің бюджеті туралы"
Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 32-172-VIII шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 9-1 бабының 2-тармағына, 73-1 және 75-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және Шардара аудандық мәслихатының 2024 жылғы "24" желтоқсандағы № 31-156-VIII "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне сәйкес, Шардара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шардара қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 544 810 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 444 213 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 377 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 100 220 мың теңге;
2) шығындар – 550 488 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 5 678 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 678 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 678 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 25.04.2025 № 37-198-VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
2. Қ.Тұрысбеков ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 124 013 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 28 480 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 156 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 95 377 мың теңге;
2) шығындар – 124 455 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -442 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 442 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 442 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 25.04.2025 № 37-198-VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.

"О бюджете города, сельских округов на 2025-2027 годы"
Решение Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 25 декабря 2024 года № 32-172-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, статьи 73-1 и 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Шардаринского районного маслихата от "24" декабря 2024 года № 31-156-VIII "О районном бюджете на 2025-2027 годы", маслихат Шардаринского района РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Шардарана 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 544 810 тысяч тенге:
налоговые поступления – 444 213 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 377 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 100 220 тысяч тенге;
2) затраты – 550 488 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5 678 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 678 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 5 678 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 25.04.2025 № 37-198-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить бюджет сельского округа им К.Турысбекована 2025-2027 годы согласно приложениям 4,5,6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 124 013 тысяч тенге:
налоговые поступления – 28 480 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 156 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 95 377 тысяч тенге;
2) затраты – 124 455 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -442 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 442 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 442 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 25.04.2025 № 37-198-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 348 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 348 мың теңге.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 25.04.2025 № 37-198-VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
11. Қоссейіт ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 31, 32, 33 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 96 217 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 21 088 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 75 129 мың теңге ;
2) шығындар – 97 571 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 354 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 354 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 354 мың теңге.".
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 25.04.2025 № 37-198-VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
12. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция көлемі – 31 855 мың теңге болып бекітілсін.
13. Сүткент ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 19, 20, 21 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 75 057 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 9 464 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 72 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 65 521 мың теңге;
2) шығындар – 75 057 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
14. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция көлемі – 29 983 мың теңге болып бекітілсін.
15. Ақшеңгелді ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 22, 23, 24 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 348 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 348 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 в редакции решения Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 25.04.2025 № 37-198-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
11. Утвердить бюджет сельского округа Коссейт на 2025-2027 годы согласно приложениям 31,32,33 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 96 217 тысяч тенге:
налоговые поступления – 21 088 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 75 129 тысяч тенге;
2) затраты – 97 571 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 354 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 354 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1 354 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 в редакции решения Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 25.04.2025 № 37-198-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
12. Утвердить объемы субвенции на 2025 год выделяемых из районного бюджета в бюджет сельского округа – 31 855 тысяч тенге.
13. Утвердить бюджет сельского округа Суткент на 2025-2027 годы согласно приложениям 19, 20, 21 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 75 057 тысяч тенге:
налоговые поступления – 9 464 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 72 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 65 521 тысяч тенге;
2) затраты – 75 057 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
14. Утвердить объемы субвенции на 2025 год выделяемых из районного бюджета в бюджет сельского округа – 29 983 тысяч тенге.
15. Утвердить бюджет сельского округа Акшенгелди на 2025-2027 годы согласно приложениям 22, 23, 24 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

22. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция көлемі – 30 332 мың теңге болып бекітілсін.
23. Қала, ауылдық округ бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюдың көлемі көзделмеген.
24. 2025 жылға арналған ауылдық округ бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 34 - қосымшаға сәйкес бекітілсін.
25. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы Б.Муталиев
Шардара аудандық мәслихатының
2024 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 32-172-VIII шешіміне 1 қосымша
Шардара қаласының 2025 жылға арналған бюджет

22. Утвердить объемы субвенции на 2025 год выделяемых из районного бюджета в бюджет сельского округа – 30 332 тысяч тенге.
23. Объем бюджетных изъятий из бюджета города, сельских округов в районный бюджет не предусмотрено.
24. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города, сельского округа на 2025 год, согласно приложению 34.
25. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата Б.Муталиев
Приложение 1 к решению
маслихата Шардаринского района
от 25 декабря 2024 года № 32-172-VIII
Бюджет города Шардара на 2025 год