"2025-2027 жылдарға арналған қала, ауылдық округтердің бюджеті туралы"
Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 32-172-VIII шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 9-1 бабының 2-тармағына, 73-1 және 75-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және Шардара аудандық мәслихатының 2024 жылғы "24" желтоқсандағы № 31-156-VIII "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне сәйкес, Шардара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шардара қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 577 375 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 577 040 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 335 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 0;
2) шығындар – 583 053 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 5 678 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 678 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 678 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 10.12.2025 № 45-240-VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
2. Қ.Тұрысбеков ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 159 821 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 32 757 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 127 064 мың теңге;
2) шығындар – 160 263 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -442 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 442 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 442 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 10.12.2025 № 45-240-VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.

"О бюджете города, сельских округов на 2025-2027 годы"
Решение Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 25 декабря 2024 года № 32-172-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, статьи 73-1 и 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Шардаринского районного маслихата от "24" декабря 2024 года № 31-156-VIII "О районном бюджете на 2025-2027 годы", маслихат Шардаринского района РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Шардарана 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 577 375 тысяч тенге:
налоговые поступления – 577 040 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 335 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 0;
2) затраты – 583 053 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5 678 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 678 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 5 678 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 10.12.2025 № 45-240-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить бюджет сельского округа им К.Турысбекована 2025-2027 годы согласно приложениям 4,5,6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 159 821 тысяч тенге:
налоговые поступления – 32 757 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 127 064 тысяч тенге;
2) затраты – 160 263 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -442 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 442 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 442 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 10.12.2025 № 45-240-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 348 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 348 мың теңге.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 10.12.2025 № 45-240-VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
11. Қоссейіт ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 31, 32, 33 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 113 113 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 24 588 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 88 525 мың теңге ;
2) шығындар – 114 467 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 354 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 354 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 354 мың теңге.".
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 23.10.2025 № 45-240-VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
12. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция көлемі – 31 855 мың теңге болып бекітілсін.
13. Сүткент ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 19, 20, 21 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 75 057 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 9 464 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 72 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 65 521 мың теңге;
2) шығындар – 75 057 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
14. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция көлемі – 29 983 мың теңге болып бекітілсін.

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 348 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 348 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 в редакции решения Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 10.12.2025 № 45-240-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
11. Утвердить бюджет сельского округа Коссейт на 2025-2027 годы согласно приложениям 31,32,33 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
11. Утвердить бюджет сельского округа Коссейт на 2025-2027 годы согласно приложениям 31,32,33 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы –113 113 тысяч тенге:
налоговые поступления – 24 588 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 88 525 тысяч тенге;
2) затраты – 114 467 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 354 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 354 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1 354 тысяч тенге.".
Сноска. Пункт 11 в редакции решения Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 10.12.2025 № 45-240-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
12. Утвердить объемы субвенции на 2025 год выделяемых из районного бюджета в бюджет сельского округа – 31 855 тысяч тенге.
13. Утвердить бюджет сельского округа Суткент на 2025-2027 годы согласно приложениям 19, 20, 21 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 75 057 тысяч тенге:
налоговые поступления – 9 464 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 72 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 65 521 тысяч тенге;
2) затраты – 75 057 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
14. Утвердить объемы субвенции на 2025 год выделяемых из районного бюджета в бюджет сельского округа – 29 983 тысяч тенге.

22. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция көлемі – 30 332 мың теңге болып бекітілсін.
23. Қала, ауылдық округ бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюдың көлемі көзделмеген.
24. 2025 жылға арналған ауылдық округ бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 34 - қосымшаға сәйкес бекітілсін.
25. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы Б.Муталиев
Шардара аудандық мәслихатының
2024 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 32-172-VIII шешіміне 1 қосымша
Шардара қаласының 2025 жылға арналған бюджет

22. Утвердить объемы субвенции на 2025 год выделяемых из районного бюджета в бюджет сельского округа – 30 332 тысяч тенге.
23. Объем бюджетных изъятий из бюджета города, сельских округов в районный бюджет не предусмотрено.
24. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города, сельского округа на 2025 год, согласно приложению 34.
25. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата Б.Муталиев
Приложение 1 к решению
маслихата Шардаринского района
от 25 декабря 2024 года № 32-172-VIII
Бюджет города Шардара на 2025 год

6. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
0
Қарыздар түсімі
0
Қарыздарды өтеу
0
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
0
Шардара аудандық мәслихатының
2024 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 32-172-VIII шешіміне 19 қосымша
Сүткент ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджет
Ескерту. 19-қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 10.12.2025 № 45-240-VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
Бюджеттік сыныптама кодтары
Атауы
Бір жылға арналған қаржы жоспары
I. КІРІСТЕР

6. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
0
Поступление займов
0
Погашение займов
0
Используемые остатки бюджетных средств
0
Приложение 19 к решению
маслихата Шардаринского района
от 25 декабря 2024 года № 32-172-VIII
Бюджет сельского округа Суткент на 2025 год
Сноска. Приложение 19 в редакции решения Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 10.12.2025 № 45-240-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
Коды бюджетной классификации
Наименование расходов
Финансовый план на год
I. ДОХОДЫ