2025-2027 жылдарға арналған кенттер мен ауылдық округтер бюджеті туралы
Түркістан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 25-159-VIII шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, 75-бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Мақтаарал аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Достық ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 113 046 мың теңге;
салықтық түсiмдер – 65 993 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 4 730 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 42 323 мың теңге;
2) шығындар – 130 786 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -17 740 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 17 740 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 17 740 мың теңге."
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 11.12.2025 № 34-210-VIІI (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
2. А.Қалыбеков ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 97 152 мың теңге;
салықтық түсiмдер – 43 675 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 3 875 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 49 602 мың теңге;
2) шығындар – 104 150 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -6 998 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 998 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6 998 мың теңге."
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 11.12.2025 № 34-210-VIІI (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.

О бюджете поселков и сельских округов на 2025-2027 годы
Решение Мактааральского районного маслихата Туркестанской области от 26 декабря 2024 года № 25-159-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Мактааральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Достык на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 113 046 тысяч тенге;
налоговые поступления – 65 993 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 4 730 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 42 323 тысяч тенге;
2) затраты – 130 786 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 17 740 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 17 740 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 17 740 тысяч тенге."
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Мактааральского районного маслихата Туркестанской области от 11.12.2025 № 34-210-VIІI (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить бюджет сельского округа А.Калыбеков на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 97 152 тысяч тенге;
налоговые поступления – 43 675 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 3 875 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 49 602 тысяч тенге;
2) затраты – 104 150 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 6 998 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 998 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 6 998 тысяч тенге."
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Мактааральского районного маслихата Туркестанской области от 11.12.2025 № 34-210-VIІI (вводится в действие с 01.01.2025).

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 36 683 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 36 683 мың теңге.".
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 11.12.2025 № 34-210-VIІI (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мақтаарал аудандық мәслихатының төрағасы К.Сарсекбаев
Мақтаарал аудандық мәслихатының
2024 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 25-159-VIII шешіміне 1-қосымша
Достық ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджеті

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 36 683 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 36 683 тысяч тенге.".
Сноска. Пункт 11 в редакции решения Мактааральского районного маслихата Туркестанской области от 11.12.2025 № 34-210-VIІI (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата Мактааральского района К.Сарсекбаев
Приложение 1 к решению
Мактааральского районного маслихата
от 26 декабря 2024 года №25-159-VIII
Бюджет сельского округа Достык на 2025 год