2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Түркістан облыстық мәслихатының 2024 жылғы 13 желтоқсандағы № 14/180-VIIІ шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 85-бабының 2-тармағына, 91-бабының 3-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Түркістан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Шешімнің кіріспесі жаңа редакцияда - Түркістан облыстық мәслихатының 09.04.2025 № 16/220-VIIІ (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Түркістан облысының 2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 1 392 703 265 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 90 322 237 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 39 177 534 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 75 406 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 1 263 128 088 мың теңге;
2) шығындар – 1 389 492 859 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 48 329 864 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 57 976 716 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 9 646 852 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 8 260 755 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 8 505 138 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 244 383 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – - 53 380 213 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 53 380 213 мың теңге.";
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облыстық мәслихатының 28.11.2025 № 19/256-VIIІ (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"2. 2025 жылға облыстық бюджетке және аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері келесідей мөлшерлерде белгіленсін:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне – 50 пайыз;
облыстық бюджетке аудандардан (облыстық маңызы бар қалалардан) – 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша Бәйдібек, Сауран, Жетісай, Қазығұрт, Ордабасы, Сарыағаш, Созақ, Түлкібас және Шардара аудандарынан басқа аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне – 50 пайыз;
Бәйдібек ауданының бюджетіне – 54,6 пайыз;
Жетісай ауданының – 55,3 пайыз;
Қазығұрт ауданының – 57,4 пайыз;

Об областном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Туркестанского областного маслихата от 13 декабря 2024 года № 14/180-VIIІ
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с пунктом 2 статьи 85, пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Туркестанский областной маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула решения в редакции решения Туркестанского областного маслихата от 09.04.2025 № 16/220-VIIІ (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить областной бюджет Туркестанской области на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 392 703 265 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 90 322 237 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 39 177 534 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 75 406 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 263 128 088 тысяч тенге;
2) затраты – 1 389 492 859 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 48 329 864 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 57 976 716 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9 646 852 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 8 260 755 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 8 505 138 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 244 383 тысячи тенге;
5) дефицит бюджета – - 53 380 213 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 53 380 213 тысяч тенге.";
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Туркестанского областного маслихата от 28.11.2025 № 19/256-VIIІ (вводится в действие с 01.01.2025).
"2. Установить на 2025 год нормативы распределения доходов в областной бюджет и районные (городов областного значения) бюджеты в следующих размерах:
по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора, в бюджеты районов (городов областного значения) – 50 процентов;
в областной бюджет от районов (городов областного значения) – 50 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, кроме районов Байдибек, Сауран, Жетысайского, Казыгуртского, Ордабасинского, Сарыагашского, Созакского, Тюлькубасского и Шардаринского районов, в районные (городов областного значения) бюджеты – 50 процентов;
в бюджет района Байдибек – 54,6 процента;
Жетысайского района – 55,3 процента;
Казыгуртского района – 57,4 процента;

Ордабасы ауданының – 67,7 пайыз;
Сарыағаш ауданының – 78,7 пайыз;
Сауран ауданының – 86,2 пайыз;
Созақ ауданының – 41,9 пайыз;
Түлкібас ауданының – 71,2 пайыз;
Шардара ауданының – 47,1 пайыз;
облыстық бюджетке Бәйдібек, Сауран, Жетісай, Қазығұрт, Ордабасы, Сарыағаш, Созақ, Түлкібас және Шардара аудандарынан басқа аудандардан (облыстық маңызы бар қалалардан) – 50 пайыз;
Бәйдібек ауданынан – 45,4 пайыз;
Жетісай ауданынан – 44,7 пайыз;
Қазығұрт ауданынан – 42,6 пайыз;
Ордабасы ауданынан – 32,3 пайыз;
Сарыағаш ауданынан – 21,3 пайыз;
Сауран ауданынан – 13,8 пайыз;
Созақ ауданынан – 58,1 пайыз;
Түлкібас ауданынан – 28,8 пайыз;
Шардара ауданынан – 52,9 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша Жетісай, Қазығұрт, Ордабасы, Сайрам және Шардара аудандарынан басқа аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне – 50 пайыз;
Жетісай ауданының бюджетіне – 42,8 пайыз;
Қазығұрт ауданының – 37,1 пайыз;
Ордабасы ауданының – 37,9 пайыз;
Сайрам ауданының – 43,4 пайыз;
Шардара ауданының – 32,2 пайыз;
облыстық бюджетке Жетісай, Қазығұрт, Ордабасы, Сайрам және Шардара аудандарынан басқа аудандардан (облыстық маңызы бар қалалардан) – 50 пайыз.
Жетісай ауданынан – 57,2 пайыз;
Қазығұрт ауданынан – 62,9 пайыз;
Ордабасы ауданынан – 62,1 пайыз;
Сайрам ауданынан – 56,6 пайыз;
Шардара ауданынан – 67,8 пайыз;
әлеуметтік салығы бойынша:
Бәйдібек ауданының бюджетіне – 44,9 пайыз;
Жетісай ауданының – 48,8 пайыз;
Қазығұрт ауданының – 49,9 пайыз;
Келес ауданының – 48,7 пайыз;
Мақтаарал ауданының – 50 пайыз;
Ордабасы ауданының – 56,1 пайыз;
Отырар ауданының – 50 пайыз;
Сайрам ауданының – 49,6 пайыз;
Сарыағаш ауданының – 48,6 пайыз;
Сауран ауданының – 86,8 пайыз;
Созақ ауданының – 14,5 пайыз;
Төлеби ауданының – 49 пайыз;
Түлкібас ауданының – 47,5 пайыз;
Шардара ауданының – 63,1 пайыз;
Арыс қаласының – 47,5 пайыз;
Кентау қаласының – 54,4 пайыз;
Түркістан қаласының – 50 пайыз;
облыстық бюджетке:
Бәйдібек ауданынан – 55,1 пайыз;
Жетісай ауданынан – 51,2 пайыз;
Қазығұрт ауданынан – 50,1 пайыз;
Келес ауданынан – 51,3 пайыз;
Мақтаарал ауданынан – 50 пайыз;
Ордабасы ауданынан – 43,9 пайыз;
Отырар ауданынан – 50 пайыз;
Сайрам ауданынан – 50,4 пайыз;
Сарыағаш ауданынан – 51,4 пайыз;

Ордабасинского района – 67,7 процента;
Сарыагашского района – 78,7 процента;
района Сауран – 86,2 процента;
Созакского района – 41,9 процента;
Тюлькубасского района – 71,2 процента;
Шардаринского района – 47,1 процента;
в областной бюджет, кроме районов Байдибек, Сауран, Жетысайского, Казыгуртского, Ордабасинского, Сарыагашского, Созакского, Тюлькубасского и Шардаринского районов, от районов (городов областного значения) – 50 процентов;
от района Байдибек – 45,4 процента;
Жетысайского района – 44,7 процента;
Казыгуртского района – 42,6 процента;
Ордабасинского района – 32,3 процента;
Сарыагашского района – 21,3 процента;
района Сауран – 13,8 процента;
Созакского района – 58,1 процента;
Тюлькубасского района – 28,8 процента;
Шардаринского района – 52,9 процента;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, кроме Жетысайского, Казыгуртского, Ордабасинского, Сайрамского и Шардаринского районов, в бюджеты районов (городов областного значения) – 50 процентов;
в бюджет Жетысайского района – 42,8 процента;
Казыгуртского района – 37,1 процента;
Ордабасинского района – 37,9 процента;
Сайрамского района – 43,4 процента;
Шардаринского района – 32,2 процента;
в областной бюджет, кроме Жетысайского, Казыгуртского, Ордабасинского, Сайрамского и Шардаринского районов, от районов (городов областного значения) – 50 процентов;
от бюджета Жетысайского района – 57,2 процента;
Казыгуртского района – 62,9 процента;
Ордабасинского района – 62,1 процента;
Сайрамского района – 56,6 процента;
Шардаринского района – 67,8 процента;
по социальному налогу:
в бюджет района Байдибек – 44,9 процента;
Жетысайского района – 48,8 процента;
Казыгуртского района – 49,9 процента;
Келесского района – 48,7 процента;
Мактааральского района – 50 процентов;
Ордабасынского района – 56,1 процента;
Отрарского района – 50 процентов;
Сайрамского района – 49,6 процента;
Сарыагашского района – 48,6 процента;
района Сауран – 86,8 процента;
Созакского района – 14,5 процента;
Толебийского района – 49 процентов;
Тюлькубасского района – 47,5 процента;
Шардаринского района – 63,1 процента;
города Арыс – 47,5 процента;
города Кентау – 54,4 процента;
города Туркестан – 50 процентов;
в областной бюджет:
от района Байдибек – 55,1 процента;
Жетысайского района – 51,2 процента;
Казыгуртского района – 50,1 процента;
Келесского района – 51,3 процента;
Мактааральского района – 50 процентов;
Ордабасынского района – 43,9 процента;
Отрарского района – 50 процентов;
Сайрамского района – 50,4 процента;
Сарыагашского района – 51,4 процента;

Сауран ауданынан – 13,2 пайыз;
Созақ ауданынан – 85,5 пайыз;
Төлеби ауданынан – 51 пайыз;
Түлкібас ауданынан – 52,5 пайыз;
Шардара ауданынан – 36,9 пайыз;
Арыс қаласынан – 52,5 пайыз;
Кентау қаласынан – 45,6 пайыз;
Түркістан қаласынан – 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне – 100 пайыз;
өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары бойынша облыстық бюджетке – 100 пайыз.";
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облыстық мәслихатының 28.11.2025 № 19/256-VIIІ (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі)шешімімен.
3. 2025 жылға аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың жалпы көлемдері 10 832 891 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның iшiнде:
Сайрам ауданынан – 3 337 120 мың теңге;
Сарыағаш ауданынан – 1 317 531 мың теңге;
Созақ ауданынан – 4 987 591 мың теңге;
Түркістан қаласынан – 1 190 649 мың теңге.
4. 2025 жылға облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттеріне берiлетiн субвенциялар мөлшерiнің жалпы сомасы 26 283 527 мың теңге болып қарастырылсын, оның iшiнде:
Бәйдібек ауданына – 2 456 479 мың теңге;
Жетісай ауданына – 2 941 452 мың теңге;
Қазығұрт ауданына – 377 475 мың теңге;
Келес ауданына – 3 092 434 мың теңге;
Мақтаарал ауданына – 3 711 413 мың теңге;
Ордабасы ауданына – 1 208 502 мың теңге;
Отырар ауданына – 3 099 138 мың теңге;
Сауран ауданына – 2 556 164 мың теңге;
Төлеби ауданына – 1 053 139 мың теңге;
Түлкібас ауданына – 926 496 мың теңге;
Шардара ауданына – 2 103 983 мың теңге;
Арыс қаласына – 1 059 491 мың теңге;
Кентау қаласына – 1 697 361 мың теңге.
"5. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, оның iшiнде:
облыстың жер қатынастары басқармасы;
облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы;
облыстың мәдениет басқармасы;
облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы;
облыстың құрылыс басқармасы;
облыстың сәулет және қала құрылысы басқармасы;
облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы;
облыстың туризм басқармасы;
облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы;
облыстың қаржы және мемлекеттік активтер басқармасы;
облыстың қоғамдық даму басқармасы бойынша.
Көрсетілген трансферттерді аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.";

района Сауран – 13,2 процента;
Созакского района – 85,5 процента;
Толебийского района – 51 процент;
Тюлькубасского района – 52,5 процента;
Шардаринского района – 36,9 процента;
города Арыс – 52,5 процента;
города Кентау – 45,6 процента;
города Туркестан – 50 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, в бюджеты районов (городов областного значения) – 100 процентов;
по отчислениям недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры в областной бюджет – 100 процентов.";
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Туркестанского областного маслихата от 28.11.2025 № 19/256-VIIІ (вводится в действие с 01.01.2025).
3. Предусмотреть на 2025 год объемы бюджетных изъятий из районных (городов областного значения) бюджетов в областной бюджет в общей сумме 10 832 891 тысяч тенге, в том числе:
от Сайрамского района – 3 337 120 тысяч тенге;
Сарыагашского района – 1 317 531 тысяч тенге;
Созакского района – 4 987 591 тысяч тенге;
города Туркестан – 1 190 649 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2025 год размеры субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные (городов областного значения) бюджеты, в общей сумме 26 283 527 тысяч тенге, в том числе:
району Байдибек – 2 456 479 тысяч тенге;
Жетысайскому району – 2 941 452 тысяч тенге;
Казыгуртскому району – 377 475 тысяч тенге;
Келесскому району – 3 092 434 тысяч тенге;
Мактааральскому району – 3 711 413 тысяч тенге;
Ордабасынскому району – 1 208 502 тысяч тенге;
Отрарскому району – 3 099 138 тысяч тенге;
району Сауран – 2 556 164 тысяч тенге;
Толебийскому району – 1 053 139 тысяч тенге;
Тюлькубасскому району – 926 496 тысяч тенге;
Шардаринскому району – 2 103 983 тысяч тенге;
городу Арыс – 1 059 491 тысяч тенге;
городу Кентау – 1 697 361 тысяч тенге.
"5. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения), в том числе по:
управлению земельных отношений области;
управлению координации занятости и социальных программ области;
управление культуры области;
управлению пассажирского транспорта и автомобильных дорог области;
управлению строительства области;
управлению архитектуры и градостроительства области;
управлению энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области;
управлению туризма области;
управлению физической культуры и спорта области;
управлению финансов и государственных активов области;
управлению общественного развития области.
Распределение указанных трансфертов бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.";

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облыстық мәслихатының 28.11.2025 № 19/256-VIIІ (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттерінің қарастырылғаны ескерілсін, оның iшiнде:
облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы;
облыстың құрылыс басқармасы;
облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы бойынша.
Көрсетілген трансферттерді аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
7. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне кредиттер қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін;
тұрғын үй сатып алуға.
Көрсетілген кредиттерді аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облыстық мәслихатының 09.04.2025 № 16/220-VIIІ (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

Сноска. Пункт 5 в редакции решения Туркестанского областного маслихата от 28.11.2025 № 19/256-VIIІ (вводится в действие с 01.01.2025).
6. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения), в том числе по:
управлению пассажирского транспорта и автомобильных дорог области;
управлению строительства области;
управлению энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области.
Распределение указанных трансфертов бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.
7. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год предусмотрено кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на:
реализацию мер социальной поддержки специалистов;
приобретение жилья.
Распределение кредитования бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Туркестанского областного маслихата от 09.04.2025 № 16/220-VIIІ (вводится в действие с 01.01.2025).

8. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерінен облыстық бюджеттің ысырабын өтеуге арналған трансферттер түсімдері қарастырылғаны ескерілсін.
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерінен көрсетілген трансферттердің түсімдерін бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
9. Облыс әкімдігінің 2025 жылға арналған резервi 557 861 мың теңге сомасында бекітілсін.

8. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год предусмотрены поступления трансфертов из районных (городов областного значения) бюджетов на компенсацию потерь областного бюджета.
Распределение поступлений указанных трансфертов из районных (городов областного значения) бюджетов осуществляется на основании постановления акимата области.
9. Утвердить резерв акимата области на 2025 год в сумме 557 861 тысяча тенге.

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облыстық мәслихатының 28.11.2025 № 19/256-VIIІ (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2025 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
11. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихат төрағасы Н.Әбішов
Түркістан облыстық мәслихатының
2024 жылғы 13 желтоқсандағы
№14/180-VІIІ шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған арналған облыстық бюджет

Сноска. Пункт 9 в редакции решения Туркестанского областного маслихата от 28.11.2025 № 19/256-VIIІ (вводится в действие с 01.01.2025).
10. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2025 год, согласно приложению 4.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель областного маслихата Н.Абишов
Приложение 1 к решению
Туркестанского областного маслихата
от 13 декабря 2024 года № 14/180-VІIІ
Областной бюджет на 2025 год

8 386 346
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
884 144
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
483 027
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 786 397
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 146 776
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
3 034 455
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
51 547
261
Облыстың білім басқармасы
1 488 370
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 407 107
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
81 263
271
Облыстың құрылыс басқармасы
311 858
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
311 858
2
Әлеуметтiк көмек
30 372 546
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
30 372 546
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
30 372 546
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
26 162 546
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
26 142 612
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
270 175
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
33 281
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
235 964
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
56 958
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
4 381 236

8 386 346
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
884 144
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
483 027
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 786 397
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
2 146 776
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
3 034 455
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
51 547
261
Управление образования области
1 488 370
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 407 107
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
81 263
271
Управление строительства области
311 858
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
311 858
2
Социальная помощь
30 372 546
256
Управление координации занятости и социальных программ области
30 372 546
068
Программа занятости
30 372 546
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
26 162 546
256
Управление координации занятости и социальных программ области
26 142 612
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
270 175
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
33 281
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
235 964
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
56 958
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4 381 236

879 397
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
2 220 473
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
2 220 473
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
2 220 473
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
85 794 318
1
Ауыл шаруашылығы
58 303 836
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
42 581 274
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
521 425
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
376 245
006
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
2 932 075
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
235 000
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
121 000
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
50 000
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
185 000
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
25 000
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
7 000 000
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
14 280 755
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
6 831 000
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
8 882 876
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
990 898
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
150 000
271
Облыстың құрылыс басқармасы
5 616 529
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
5 616 529
719
Облыстың ветеринария басқармасы
10 106 033
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
181 286
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
4 453
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
145
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
104 683
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу

879 397
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
2 220 473
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
2 220 473
071
Развитие газотранспортной системы
2 220 473
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
85 794 318
1
Сельское хозяйство
58 303 836
255
Управление сельского хозяйства области
42 581 274
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
521 425
002
Субсидирование развития семеноводства
376 245
006
Субсидирование развития производства приоритетных культур
2 932 075
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
235 000
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
121 000
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
50 000
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
185 000
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
25 000
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
7 000 000
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
14 280 755
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
6 831 000
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
8 882 876
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
990 898
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
150 000
271
Управление строительства области
5 616 529
020
Развитие объектов сельского хозяйства
5 616 529
719
Управление ветеринарии области
10 106 033
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
181 286
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
4 453
009
Организация санитарного убоя больных животных
145
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
104 683
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека

16 111
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
546 307
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
35 045
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
6 444 283
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
20 801
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
697 403
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
229 226
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
1 826 290
2
Су шаруашылығы
9 474 131
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
9 474 131
023
Суарудың су үнемдейтін технологияларын енгізуге бағытталған инвестициялық салымдар кезінде ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлер шеккен шығыстардың бір бөлігін субсидиялау
800 000
068
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
8 674 131
3
Орман шаруашылығы
11 878 844
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
11 878 844
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
11 875 644
104
Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу
3 200
4
Балық шаруашылығы
500 000
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
500 000
034
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы), сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіру өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
500 000
5
Қоршаған ортаны қорғау
3 140 512
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
3 140 512
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
194 187
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
185 587
010
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды күтіп-ұстау және қорғау
2 464 388
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
296 350
6
Жер қатынастары

16 111
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
546 307
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
35 045
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
6 444 283
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
20 801
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
697 403
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
229 226
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
1 826 290
2
Водное хозяйство
9 474 131
255
Управление сельского хозяйства области
9 474 131
023
Субсидирование части расходов, понесенных сельскохозяйственным товаропроизводителем при инвестиционных вложениях, направленных на внедрение водосберегающих технологий орошения
800 000
068
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
8 674 131
3
Лесное хозяйство
11 878 844
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
11 878 844
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
11 875 644
104
Возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях
3 200
4
Рыбное хозяйство
500 000
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
500 000
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества аквакультуры (рыбоводства), а также племенного рыбоводства
500 000
5
Охрана окружающей среды
3 140 512
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
3 140 512
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
194 187
008
Мероприятия по охране окружающей среды
185 587
010
Содержание и защита особо охраняемых природных территорий
2 464 388
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
296 350
6
Земельные отношения

751
Облыстың қаржы және мемлекеттік активтер басқармасы
26 283 527
007
Субвенциялар
26 283 527
III. Таза бюджеттiк кредиттеу
-14 455 052
Функционалдық топ Атауы
Сомасы, мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Бюджеттік кредиттер
0
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
14 455 052
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
14 455 052
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
14 455 052
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
14 455 052
IV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0
Функционалдық топ Атауы
Сомасы, мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Қаржы активтерін сатып алу
0
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
13 706 411
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
-13 706 411
Түркістан облыстық мәслихатының
2024 жылғы 13 желтоқсандағы
№14/180-VІIІ шешіміне 4-қосымша
2025 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнаулы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Саламатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар

751
Управление финансов и государственных активов области
26 283 527
007
Субвенции
26 283 527
III. Чистое бюджетное кредитование
-14 455 052
Функциональная группа Наименование
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Бюджетные кредиты
0
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Погашение бюджетных кредитов
14 455 052
5
Погашение бюджетных кредитов
14 455 052
01
Погашение бюджетных кредитов
14 455 052
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
14 455 052
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Функциональная группа Наименование
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Приобретение финансовых активов
0
V. Дефицит (профицит) бюджета
13 706 411
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
-13 706 411
Приложение 4 к решению
Туркестанского областного маслихата
от 13 декабря 2024 года № 14/180-VІIІ
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2025 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы