2025-2027 жылдарға арналған Индер ауданының бюджетін бекіту туралы
Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 129-VIII шешімі
Индер аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Индер ауданының аудандық бюджеті тиiсiнше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2025 жылға келесідей көлемде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 8 301 193 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 013 304 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 34 200 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 275 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 6 251 414 мың теңге;
2) шығындар – 8 810 563 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 8 834 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 45 218 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 36 384 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 590 972 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 590 972 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 45 218 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 545 754 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 06.05.2025 № 144-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгiзiледi).
2. Облыстық бюджеттен аудан бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 2025 жылға 2 485 699 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.

Об утверждении бюджета Индерского района на 2025-2027 годы
Решение Индерского районного маслихата Атырауской области от 26 декабря 2024 года № 129-VIII
Индерский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Индерского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 301 193 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 013 304 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 34 200 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 275 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 251 414 тысяч тенге;
2) затраты – 8 810 563 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 8 834 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 45 218 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 36 384 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 590 972 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 590 972 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 45 218 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 545 754 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Индерского районного маслихата Атырауской области от 06.05.2025 № 144-VIII (вводится в действие c 01.01.2025).
2. Предусмотреть на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты, в сумме 2 485 699 тысяч тенге.

3. 2025 жылға жергілікті атқарушы органдарының резерві 30 012 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға 45 218 мың теңге сомасында бюджеттiк кредиттер көзделгенi ескерiлсiн.
5. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 337 316 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгенi ескерілсін.

3. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2025 год в сумме 30 012 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены бюджетные кредиты местным исполнительным органам в сумме 45 218 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены текущие
целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 337 316 тысяч тенге.

6. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 3 102 493 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы және нысаналы даму трансферттері көзделгенi ескерілсін.
7. 2025 жылға аудандық бюджеттен кент және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 1 601 362 мың теңге сомасында көзделгенi ескерілсін.
8. 2025 жылға аудандық бюджеттен кент және ауылдық округтер бюджеттеріне республикалық, облыстық және аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемдері 1 091 518 мың теңге сомасында көзделгенi ескерілсін.

6. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты, целевые трансферты на развитие и кредиты из областного бюджета в сумме 3 102 493 тысяч тенге.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены объемы сувенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселка и сельских округов, в сумме 1 601 362 тысяч тенге.
8. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского, областного и районного бюджета в бюджеты поселка и сельских округов, в сумме 1 091 518 тысяч тенге.

183 619
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 301
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
52 230
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
105 545
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс шараларды іске асыру
83 103
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
123 980
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
123 980
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 497
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткiзу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 000
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
15 000
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
23 000
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
38 483
07
Тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық
1 959 635
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 491 414
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
705 067
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) реконструкциялау
18 569
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
305 498
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
381 000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
786 347
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
2 600
031
Кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындау
3000
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
30 247
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
750 500
2
Коммуналдық шаруашылық
455 421
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
455 421
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
224 625
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру

183 619
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 301
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
52 230
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
105 545
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
83 103
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
123 980
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
123 980
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости и социальных программ
46 497
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 000
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
15 000
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
23 000
067
Капитальные расходы подведомественных государственных учреждений и организаций
38 483
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 959 635
1
Жилищное хозяйство
1 491 414
467
Отдел строительства района (города областного значения)
705 067
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
18 569
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
305 498
098
Приобретения жилья коммунального жилищного фонда
381 000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
786 347
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
2 600
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондаминиумов
3000
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
30 247
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
750 500
2
Коммунальное хозяйство
455 421
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
455 421
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
224 625
026
Организация эксплуатаций тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)