2025-2027 жылдарға арналған Индер ауданының бюджетін бекіту туралы
Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 129-VIII шешімі.
Индер аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Индер ауданының аудандық бюджеті тиiсiнше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2025 жылға келесідей көлемде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 11 530 976 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 014 995 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 64 357 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 73 700 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 9 377 924 мың теңге;
2) шығындар – 12 040 023 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 10 800 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 47 184 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 36 384 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 592 615 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 592 615 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 45 218 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 547 397 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 17.12.2025 № 190-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгiзiледi).
2. Облыстық бюджеттен аудан бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 2025 жылға 2 485 699 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2025 жылға жергілікті атқарушы органдарының резерві 3 350 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 05.11.2025 № 175-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгiзiледi)
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға 45 218 мың теңге сомасында бюджеттiк кредиттер көзделгенi ескерiлсiн.
5. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 300 817 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгенi ескерілсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 17.12.2025 № 190-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгiзiледi).

Об утверждении бюджета Индерского района на 2025-2027 годы
Решение Индерского районного маслихата Атырауской области от 26 декабря 2024 года № 129-VIII.
Индерский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Индерского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 530 976 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 014 995 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 64 357 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 73 700 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 377 924 тысяч тенге;
2) затраты – 12 040 023 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 10 800 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 47 184 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 36 384 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 592 615 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 592 615 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 45 218 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 547 397 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Индерского районного маслихата Атырауской области от 17.12.2025 № 190-VIII (вводится в действие c 01.01.2025).
2. Предусмотреть на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты, в сумме 2 485 699 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2025 год в сумме 3 350 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Индерского районного маслихата Атырауской области от 05.11.2025 № 175-VIII (вводится в действие c 01.01.2025)
4. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены бюджетные кредиты местным исполнительным органам в сумме 45 218 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены текущие целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 300 817 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Индерского районного маслихата Атырауской области от 17.12.2025 № 190-VIII (вводится в действие c 01.01.2025).

6. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 6 574 527 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы және нысаналы даму трансферттері көзделгенi ескерілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 17.12.2025 № 190-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгiзiледi).
7. 2025 жылға аудандық бюджеттен кент және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 1 583 140 мың теңге сомасында көзделгенi ескерілсін.

6. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты, целевые трансферты на развитие и кредиты из областного бюджета в сумме 6 574 527 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Индерского районного маслихата Атырауской области от 17.12.2025 № 190-VIII (вводится в действие c 01.01.2025).
7. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены объемы сувенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселка и сельских округов, в сумме 1 583 140 тысяч тенге.

Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 12.09.2025 № 165-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгiзiледi).
8. 2025 жылға аудандық бюджеттен кент және ауылдық округтер бюджеттеріне республикалық, облыстық және аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемдері 2 287 219 мың теңге сомасында көзделгенi ескерілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 17.12.2025 № 190-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгiзiледi).

Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Индерского районного маслихата Атырауской области от 12.09.2025 № 165-VIII (вводится в действие c 01.01.2025).
8. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского, областного и районного бюджета в бюджеты поселка и сельских округов, в сумме 2 287 219 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Индерского районного маслихата Атырауской области от 17.12.2025 № 190-VIII (вводится в действие c 01.01.2025).

2 106
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
707 255
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
110 151
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
110 151
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
110 151
2
Әлеуметтiк көмек
455 117
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
455 117
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
26 880
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
137
007
Жергiлiктi өкілетті органдардың шешiмі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
195 070
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 261
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
75 752
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
114 930
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс шараларды іске асыру
40 087
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
141 987
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
141 987
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 820
011
Жәрдем ақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткiзу бойынша қызметтерге ақы төлеу
653
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
15 000
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
37 048
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
41 466
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 547 966
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 795 064
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
733 493
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) реконструкциялау
13 200
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
340 293
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу

2 106
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
707 255
1
Социальное обеспечение
110 151
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
110 151
005
Государственная адресная социальная помощь
110 151
2
Социальная помощь
455 117
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
455 117
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
26 880
006
Оказание жилищной помощи
137
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
195 070
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 261
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
75 752
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
114 930
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
40 087
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
141 987
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
141 987
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости и социальных программ
47 820
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
653
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
15 000
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
37 048
067
Капитальные расходы подведомественных государственных учреждений и организаций
41 466
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 547 966
1
Жилищное хозяйство
1 795 064
467
Отдел строительства района (города областного значения)
733 493
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
13 200
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
340 293
098
Приобретения жилья коммунального жилищного фонда